GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φροντίδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservic
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ SERVICE ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ 94 56.29%
ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ SERVICE ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ 40 23.95%
ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ (ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ) 27 16.17%
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ SERVICE-ΑΓΟΡΑΖΩ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ 6 3.59%
Ψήφισαν: 167. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 26-09-2012, 08:53
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

στο αυτοκινητο με ενδιαφερει.
σε ολα τα υπολοιπα οχι,γιατι παντα τα αγοραζω καινουρια,οτι και να ναι.ειμαι κατα του μεταχειρισμενου για πολλους λογους.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 28-09-2012, 13:25
BMAR Ο/Η BMAR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: R 1200GS ADVENTURE 2010
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΔΙΚΑ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΒΜW ΟΧΗΜΑ ΤΩΝ 15.000 ΚΑΙ ΑΝΩ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 28-09-2012, 16:36
ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Ο/Η ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: GALATSI
Μoto: BMW R 1200GS
Μηνύματα: 833
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ευλαβική συντήρηση και η καταγραφή της σε βιβλιαράκι εξουσιοδοτημένου() δείχνει και τον χαρακτήρα του ιδιοκτήτη που ενδιαφέρεται για τη δίτροχό του.
Από τις πλείστες όσες αγοραπωλησίες έχω κάνει, εκτιμώ πλέον ότι τη μεγαλύτερη ζημιά τη κάνει η κακή χρήση της μοτό και τίποτε άλλο..
Έτσι λοιπόν, εγώ ζητάω πάντα το βιβλιαράκι service αλλιώς δεν προχωράω σε αγορά

Συμφωνώ με τα πιο πάνω και θα συμπληρώσω ότι μαζί με το βιβλιαράκι
και τα τιμολόγια των service
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 13-10-2012, 13:07
deros Ο/Η deros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ALEXANDROYPOLH
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Παιδιά το μηχανάκι το βλέπεις. Αν οι χειρολαβές είναι λιωμένες, αν τα λάστιχά του είναι φθαρμένα, αν τα πλαστικά του είναι πέτσικα από τον ήλιο και ξεθωριασμένα, σου δείχνουν τι άνθρωπος την είχε πριν τη μηχανή. Αν ήταν νοικοκίρης η γραψ@ρχίδης. Ακόμη και η βρώμικη και λιωμένη αλυσίδα σου δείχνουν αν πρέπει να εμπιστευτείς τον πωλητή η όχι
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 17-10-2012, 11:18
kostdim Ο/Η kostdim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: α.γλυφαδα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
στο αυτοκινητο με ενδιαφερει.
σε ολα τα υπολοιπα οχι,γιατι παντα τα αγοραζω καινουρια,οτι και να ναι.ειμαι κατα του μεταχειρισμενου για πολλους λογους.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 17-10-2012, 22:21
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Aπαντησα το 4.

Μπορει να σας φαινεται περιεργο αλλα εδω ειμαστε σε μικρη πολη, μαθαινω τι πρεπει να γινει και το παω σε συνεργειο που εμπιστευομαι με κλειστα ματια, ειμαι παρων την ωρα της συντηρησης και το κοστος πολυ χαμηλοτερο μεχρι που δεν αξιζει να λερωσω τα χερια μου!
Στην αντ/πεια πηγα για αλλαγη υγρων φρενων και μπριζωμα στον εγκεφαλο, διαφορετικα μονο αν ειναι κατι που δεν μπορω να το κανω αλλου.

Στο αυτ/το λογω γνωριμιας με τους 2 αντιπροσωπους πηγαινω (φορτηγακι κ ΙΧ) μονος μου τα αντ/κα επειδη αγοραζω χονδρικη και πληρωνω μονο εργασια, σφραγιδες μπαινουν για το τυπικο αλλαζει κατι απο το να μου τον επιαναν λιγο?

Η κατασταση και τα χιλομετρα ενος οχηματος γενικα καθως και η προστασια φαινονται σε πολλα σημεια εκτος του καντραν, βιβλια φτιαχνονται οπως και σφραγιδες με πολυ χαμηλο κοστος και τα χλμ στα κοντερ πεφτουν με ενα κλικ!

Δοκιμαζω, ελεγχω και κρινω μονος αυτο που ειναι καλυτερο!

Last edited by kwstas; 17-10-2012 at 22:22.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-10-2012, 13:07
sain Ο/Η sain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATH
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 211
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπαντησα το 4.

Μπορει να σας φαινεται περιεργο αλλα εδω ειμαστε σε μικρη πολη, μαθαινω τι πρεπει να γινει και το παω σε συνεργειο που εμπιστευομαι με κλειστα ματια, ειμαι παρων την ωρα της συντηρησης και το κοστος πολυ χαμηλοτερο μεχρι που δεν αξιζει να λερωσω τα χερια μου!
Στην αντ/πεια πηγα για αλλαγη υγρων φρενων και μπριζωμα στον εγκεφαλο, διαφορετικα μονο αν ειναι κατι που δεν μπορω να το κανω αλλου.

Στο αυτ/το λογω γνωριμιας με τους 2 αντιπροσωπους πηγαινω (φορτηγακι κ ΙΧ) μονος μου τα αντ/κα επειδη αγοραζω χονδρικη και πληρωνω μονο εργασια, σφραγιδες μπαινουν για το τυπικο αλλαζει κατι απο το να μου τον επιαναν λιγο?

Η κατασταση και τα χιλομετρα ενος οχηματος γενικα καθως και η προστασια φαινονται σε πολλα σημεια εκτος του καντραν, βιβλια φτιαχνονται οπως και σφραγιδες με πολυ χαμηλο κοστος και τα χλμ στα κοντερ πεφτουν με ενα κλικ!

Δοκιμαζω, ελεγχω και κρινω μονος αυτο που ειναι καλυτερο!
Θα συμφωνήσω μαζί σου
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-10-2012, 13:38
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sain Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνήσω μαζί σου
Ξεχασα να αναφερω το σημαντικοτερο......οπου πιανουν τα χερια μου δεν παω καν συνεργειο.
Λαμπες , μπαταρια , τακακια κτλ.

Που και που ελεγχω βιδες, οπτικο ελεγχο και loctite στα σπειρωματα οπου χρειαζετε για να μην εχουμε απωλειες!

Εχθες μου κοψε τη βιδα του 2πλου σταντ και ειμαι 100 σιγουρος πως εγινε επειδη χαλαρωσε και η αληθεια ειναι πως δεν την πειραξα ποτε, μετα απο 2-3 χαλαρες χωματινες δεν ηθελε παραπανω!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-10-2012, 15:57
fotisI Ο/Η fotisI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Patras
Μoto: Honda 1150gs
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sain Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνήσω μαζί σου
και εγώ...
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 25-10-2012, 00:23
iagos Ο/Η iagos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ν.Ιωνία
Μoto: HP2
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Κάνω μόνος μου service και επισκευές.
Θα πάω σε συνεργείο, μόνο αν υπάρχει κάτι που δεν μπορώ να καταφέρω με τίποτα ή που έχει πολύ μεγάλη βαβούρα για να γίνει.
Από τότε που πήρα την απόφαση να ασχοληθώ μόνος μου δεν ξαναβρήκα ποτέ τρύπια φίλτρα αέρα, λασκαρισμένες βίδες ή τάπες λαδιού, ασύνδετες φίσες και πολλά άλλα τραγελαφικά που μου συνέβησαν σε γνωστό εξουσιοδοτημένο.
Συνεπώς δεν δίνω μεγάλη βάση στις σφραγίδες, προτιμώ έναν μερακλή ιδιοκτήτη που ξέρει καλά τη μηχανή του.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!