GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 16-08-2012, 19:31
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Ρε δεν μας χεζετε και οι δυο σας με τις... σούπες σας !!!

Αει στο καλό πια!!!

Last edited by BOXER; 16-08-2012 at 19:32.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 16-08-2012, 21:58
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε δεν μας χεζετε και οι δυο σας με τις... σούπες σας !!!

Αει στο καλό πια!!!
Εσύ φρέσκιε μπαμπά μην ξανοίγεσαι!!!!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 17-08-2012, 07:30
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Reply With Quote
  #54  
Παλιό 17-08-2012, 17:46
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ φρέσκιε μπαμπά μην ξανοίγεσαι!!!!
Ε μα, ωραία κουβέντα πιάσαμε !!!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 19-08-2012, 11:54
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Κανενας ουτε και ο Gemat αμφισβητεί την ζωτική χρησιμότητα τους κράνους, αυτό ειναι δεδομένο!!
Του στερούν ομως το δικαίωμα να κάνει μια βολτίτσα το καλοκαίρι εντος οριων, να του χτυπήσει λίγο ο αερας το κεφάλι να ηρεμήσει να χαλαρώσει. και να ρισκάρει απο μόνος του την ζωή του χωρίς να βλάψει καποιον παρα μόνο τον εαυτό του. Αυτό ομως του το στερούν λυσσαλέα!!!!!
Αλλά δεν στερούν από τον ιδιο και εκατομμύρια άλλους το δικαίωμα να αναπνέουν ΚΑΘΑΡΟ αερα σε όλους τους κλειστούς χώρους δεκαετίες τώρα γιατι το κράτος και πολλοί <<Ελληνες ανθρωποι>> δεν ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ να εφαρμόσουν τον νόμο, τον αυτονόητο νομο που ισχύει χρονια τώρα σχεδόν σε όλη τη γή. Ξερετε πόσοι πεθαίνουν από το ενεργητικό και παθητικό κάπνισμα κάθε χρόνο? Περίπου 3.000 θανατοι καθε χρονο (ενηλικες και ανηλικοι)προέρχονται από παθητικό κάπνισμα και αποτελούν τα 3/4 των θανάτων από κάπνισμα στην Ελλάδα μόνο.
Αλλά δεν στερούν από τον ιδιο και εκατομμύρια άλλους το δικαίωμα να εχουν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και α οδηγούνται ταχύτερα στο θάνατο γιατι οι Τζοχατζοπουλοι δεν αφησαν τιποτα ορθιο!!!!!
Αλλά δεν στερούν από τον ιδιο και εκατομμύρια άλλους δικαιωματα ΖΩΗΣ σε πολλούς τομείς που ολοι λίγο πολλοί γνωρίζετε. Δεν αρνείται κανείς οτι το κράνος, η ζώνη, οι προτεραιοτητες στις διαβάσεις πεζών, στα στοπ, κλπ σωζουν ανθρωπινες ζωές, το ξέρει ο καθένας!!!!!!
Στα αλλα κράτη εχουν φροντίσει εδω και δεκαετίες τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ !!!!! Μεσα σε όλα τα αυτονόητα ειναι και η χρήση κράνους, ομως δεν μπορείς να επιβάλλεις αναγκαστικά μέτρα για την προστασία της ζωής μου ενω με σκοτώνουν κάθε μέρα σε αλλους τομείς επειδή ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να με προστατεύσεις!!!
Ολα τα παραπάνω δεν αποτελούν δικαιολογία για την μη χρήση κράνους απλά <δικαιολογούν> την επιθυμία του καθε Gemat να <απολαμβάνει> κάτι με κίνδυνο της ζωής του χωρις να ενοχλεί κάποιον.
Ποιος δεν θελει μια μικρή βολτίτσα παραθαλάσσια, να σου χαιδεύει το καλοκαιρινό αεράκι το κεφάλι, πολλοί και γω επίσης!!!!

Last edited by GregoryA; 19-08-2012 at 11:55.
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 19-08-2012, 12:01
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Μην μπερδεύουμε ανόμοια πράγματα !

Η χρήση του κράνους,
είναι ζωτική και επιβεβλημένη !

Δεν τίθεται θέμα προσέγγισης, διαφωνίας, ή παρερμηνείας !

.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 19-08-2012, 14:10
Δήμος Ο/Η Δήμος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Αθήνα - Εκάλη
Μoto: Τέως R1150GS
Μηνύματα: 720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην μπερδεύουμε ανόμοια πράγματα !

Η χρήση του κράνους,
είναι ζωτική και επιβεβλημένη !

Δεν τίθεται θέμα προσέγγισης, διαφωνίας, ή παρερμηνείας !

.
Μεστός και περιεκτικός!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 19-08-2012, 14:48
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Μιά απλά ανέξοδη κουβέντα για άλλη μιά φορά.....

Οποιος θέλει ας κυκλοφορεί χωρίς κράνος.... καλό όμως είναι να έχει ιδιωτική ασφάλιση....

Ευτυχώς ο γιός μου είναι μικρός και δε μπορεί να διαβάσει ακόμη ότι κάποιοι θέλουν να τους χτυπάει το αεράκι το πρόσωπο, οπότε το κράνος στον αγκώνα ή το βαλιτσάκι. Το μπαμπά του θα τον βλέπει πάντα με κράνος, ώστε αν κάποια στιγμή καβαλήσει μηχανή να κάνει το ίδιο. Οπως κι εγώ όταν ήμουν πιτσιρίκι έβλεπα τους γονείς μου στο αμάξι να φορούν πάντα ζώνη και μου έγινε βίωμα, πριν βάλω μπροστά τον κινητήρα έχω βάλει τη ζώνη....
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 19-08-2012, 17:35
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιά απλά ανέξοδη κουβέντα για άλλη μιά φορά.....

Οποιος θέλει ας κυκλοφορεί χωρίς κράνος.... καλό όμως είναι να έχει ιδιωτική ασφάλιση....

Ευτυχώς ο γιός μου είναι μικρός και δε μπορεί να διαβάσει ακόμη ότι κάποιοι θέλουν να τους χτυπάει το αεράκι το πρόσωπο, οπότε το κράνος στον αγκώνα ή το βαλιτσάκι. Το μπαμπά του θα τον βλέπει πάντα με κράνος, ώστε αν κάποια στιγμή καβαλήσει μηχανή να κάνει το ίδιο. Οπως κι εγώ όταν ήμουν πιτσιρίκι έβλεπα τους γονείς μου στο αμάξι να φορούν πάντα ζώνη και μου έγινε βίωμα, πριν βάλω μπροστά τον κινητήρα έχω βάλει τη ζώνη....
Πολύ σωστός και συμφωνώ απόλυτα, αλλα ολοι μας κάνουμε μοκο οταν πηγαίνουμε με τα παιδιά μας (και εγω μαζί) στις ταβέρνες και καφε που ντουμανιάζουν οι Ελληνες πολίτες και δηλητηριαζουν τα παιδιά μας!!!!!
Ολες οι απόψεις και κουβεντες κάτι αφήνουν και τις λέμε για προβληματισμό και να βγει κάτι θετικό !!!!
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 19-08-2012, 18:01
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: I NEVER wear a HELMET !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GregoryA Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ σωστός και συμφωνώ απόλυτα, αλλα ολοι μας κάνουμε μοκο οταν πηγαίνουμε με τα παιδιά μας (και εγω μαζί) στις ταβέρνες και καφε που ντουμανιάζουν οι Ελληνες πολίτες και δηλητηριαζουν τα παιδιά μας!!!!!
Ολες οι απόψεις και κουβεντες κάτι αφήνουν και τις λέμε για προβληματισμό και να βγει κάτι θετικό !!!!

Καμία διαφωνία σε αυτό. Εγώ είμαι και καπνιστής, αλλά πριν ακόμη γεννηθεί το μωρό σταμάτησα να καπνίζω στο αυτοκίνητο και μέσα στο σπίτι. Κι όπως λες αποφεύγω τους κλειστούς χώρους.
Θέλει πολύ χρόνο για να αλλάξει μιά κακή νοοτροπία, δε γίνεται από τη μιά μέρα στην άλλη, δυστυχώς.
Το κράνος όμως στην μοτό είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!