GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-06-2013, 16:54
Mad_Doc Ο/Η Mad_Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: Vstrom 650 k8 και R1100GS
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Και συνεχιζουμε.... Μετα λοιπόν από το τηλέφωνο της δικηγόρου πηγαίνω χτες στο μαγαζι του κυριου με δυο μαρτυρες έχοντας συνεννοηθει με αλλο συνεργειο οτι θα παρω την μηχανη απο κει και θα την παω αλλου.Οπου η διαδικασια για να ξερετε αν σας συμβει ποτε κατι παρόμοιο είναι η εξης...Παίρνεις την μηχανη την πας αλλου φωναζεις ιδιωτη πραγματογνωμονα κανει αυτοψια και καταγραφει την ζημια γινεται προτιμολογηση και μετα πλεον διεκδικεις τα λεφτα σου απο τον αλλον.Και κατι ακόμη που έμαθα απο την δικηγορο που το έψαξε είναι ότι περίπου το 80% απο τα συνεργεια δεν έχουν καν αδεια λειτουργιας ως συνεργειο γιατι η εκδοση της είναι πολυ αυστηρη και ετσι λειτουργουν παρανομα!!!!ακουσον ακουσον.Αφου λοιπον φτανω στο μαγαζι του τον βλεπω να δουλευει πυρετωδος στην μηχανη μου.Με κοιταει και μου λεει...Σε πηρα τηλεφωνο και ηρθες?εδω ειναι δικο μου το μαγαζι και δεν μμπορεις να ερχεσαι!!!!!Του λεω αν δεν το εχεις καταλαβει εχεις την μηχανη μου εδω μεσα και θα ερχομαι οποτε θελω!!μετα απο μια ακαρπη συζητηση οπου ήταν απιστευτα αγενης και μου λεει πως χανει τον χρονο του και καθεται και ασχολειται με την ####### μου (την μηχανη) μου λεει θα σε παρω τηλεφωνο οταν θα ειναι ετοιμη να ερθεις να την παρεις.Του λεω οκ και φευγω γιατι αν καθομουν κιαλλο θα επρεπε να πλακωθουμε.Οποτε τωρα περιμενω να με παρει τηλ οπου παλι θα παω με περισσοτερους μαρτυρες να την βαλει μπροστα μου μπρος να δω οτι δουλευει σωστα και να την παρω και να φυγω.Αφου φυγαμε απο το μαγαζι του και μετα εμαθα οτι εκανε παραπονα σε εναν τριτο οτι ειμαι αχαριστος και χωρις φιλοτιμο που του εστειλα τον δικηγορο (προφανως θα επρεπε να τον ευχαριστησω που μου κατεστρεψε την μηχανη και να τον πληρωσω και απο πανω!!!) και οτι θα με βαλει φυλακη επειδη λεει η μηχανη μου ειναι επικινδυνη να κυκλοφορει!!Και βεβαια την τριτη που μας ερχεται θα ξερω επιπλεον αν εχει τελικα αδεια λειτουργιας η οχι!!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 21-06-2013, 17:37
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 21-06-2013, 20:24
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Οκ, με τα παραπάνω στοιχεία πιστεύω ότι ενημερώνεις και βοηθάς καθε σύντροχο μοτοσυκλετιστή!

Οπότε να σου ευχηθούμε καλά ξεμπερδέματα, ακόμα μία φορά!

Για την ιστορία του πράγματος κράτα μας ενήμερους για την συνέχεια

και προσπάθησε να είσαι ήρεμος στις επαφές μαζί με του.

Μακάρι να λήξει το θέμα εξωδικαστικά!

πιό πολύ για την ψυχική σου υγεία
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 21-06-2013, 21:52
Mad_Doc Ο/Η Mad_Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: Vstrom 650 k8 και R1100GS
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Λοιπον...Μετα το τηλεφωνο οπως ειπαμε του δικηγορου σημερα και περιπου πριν μιση ωρα δεχτηκα ενα τηλεφωνο απο τον μαστορα που μου ειπε οτι η μηχανη ειναι ετοιμη να παω να την παρω και οτι του χρωσταω και 235 του ειχα δωσει 250 ηδη για το καταπληκτικο service που μου εκανε.Πηγα λοιπον εκει εβαλε μπρος την μηχανη του εδωσα και τα λεφτα διοτι τετοιο γυφτο δεν εχω ξανασυναντησει στην ζωη μου την πηρα την μηχανη και εφυγα.Ο ηχος της πλεον δεν ειναι ο ιδιος!δυστηχως βλεπετε πως μπορει να την πατησεις απο κατι τετοιους απατεωνες που θελουν να λεγονται επαγγελματιες!!!Το μονο βεβαιο ειναι πως το θεμα δεν θα σταματησει εδω!!Εγω μπορει να επαθα αυτο που επαθα αλλα θα φροντισω να μην συμβει σε κανεναν αλλον τουλαχιστον απο αυτο το συνεργειο!Την τριτη θα ξερω αν εχει αδεια λειτουργειας η οχι και αναλογως θα κινηθω.Για την πληροφορηση σας πλεον το Συνεργειο ειναι το Moteng στην θεσσαλονικη μεσα στα λαδαδικα με τον περιφημο μαστωρα Αποστολη!Εχοντας πλεον προσωπικη εμπειρια και τεκμηριωμενη συμπεριφορα του απεναντι μου ως πελατη μπορω να μιλησω επωνυμα πλεον!απο βδομαδα θα ξερουμε και περισσοτερα!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 21-06-2013, 22:14
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mad_Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον...Μετα το τηλεφωνο .............!
και κανε ενα κοπο ακομα να την ξανα τσεκαρεις την μηχανη ......μπορει να ειναι δαπανηρο αυτο αλλα για μενα πρεπει.........
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 23-06-2013, 00:29
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
και κανε ενα κοπο ακομα να την ξανα τσεκαρεις την μηχανη ......μπορει να ειναι δαπανηρο αυτο αλλα για μενα πρεπει.........
σωστος!!να ξερεις οτι αν δεν εχει αδεια λειτουργιας τον εκλεισες!στο λεω σαν ιδιοκτητης συνεργειου αυτοκινητων!!αν οντως δεν εχει αδεια και σου τα εκανε ολα αυτα ειναι το λιγοτερο βλακας!και φυσικα για να βγαλεις φλαντζες θελει να χρονισεις παλι την μηχανη!αν συνεβαινε εμενα θα ελεγα συγγνωμη αναλαμβανω την ευθυνη.Λυπαμαι για την ταλαιπωρια σου!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 24-06-2013, 13:56
Papadopaidi Ο/Η Papadopaidi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Patras
Μoto: R 1150 GS '00
Μηνύματα: 813
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
και κανε ενα κοπο ακομα να την ξανα τσεκαρεις την μηχανη ......μπορει να ειναι δαπανηρο αυτο αλλα για μενα πρεπει.........

Άκου τον εν Χριστώ αδελφό Θεολόγο που είναι
πλήρης χάριτος Αγίου Πνεύματος κ πάνε σε όποιον νομίζεις
για επανέλεγχο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ.

Reply With Quote
  #28  
Παλιό 24-06-2013, 14:31
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Papadopaidi Εμφάνιση μηνυμάτων
Άκου τον εν Χριστώ αδελφό Θεολόγο που είναι
πλήρης χάριτος Αγίου Πνεύματος κ πάνε σε όποιον νομίζεις
για επανέλεγχο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ.


Bοηθειά μας....

Εγώ του φιλάω το χέρι όποτε τον βλέπω...

Reply With Quote
  #29  
Παλιό 24-06-2013, 14:45
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

εγω θα ελεγα να τον πιασεις ακομα μια φορα με ηρεμια και να του εξηγησεις για το πως αισθανθηκες με την συμπεριφορα του και οτι πρεπει να σου ζητησει συγνωμη
ολοι οι ανθρωποι παιρναμε ασχημες στιγμες !!!!η μπορει και να ειναι πραγματικα κακος!!!! αλλα σκεψου αν του κλεισης το μαγαζι που απο οτι καταλαβαινω θα ειναι ευκολο!!!μετα θα γινει καλυτερος ?????
δεν νομιζω!!!!και ισως να εχει και οικογενεια και χρεη
αν τον κτυπησουμε με την δυναμη που του αξιζει μαλον θα του κανουμε ανεπανωρθωτη ζημια ισως χρειαζεται να τον βοηθησουμε να γινει καλυτερος η εστω να κανουμε μια προσπαθεια!!!!ετσι βρε αδερφε επειδη εμεις δεν ειμαστε σαν και αυτον
αυτα και μην με παρεξηγησεις εχω βρεθει και εγω στην θεση σου και ξερω πως αισθανθηκες
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 25-06-2013, 15:20
Λουκουμάς Ο/Η Λουκουμάς βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Τανάγρα
Μoto: Δεν έχει σημασία
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Καλό θα είναι να έχουμε και την άποψη του συνεργείου!
Καλά ξεμπερδέματα σου εύχομαι μιας και είχα παρόμοιο περιστατικό με εξουσιοδοτημένο πασίγνωστο συνεργείο yamaha.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!