GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 03-06-2013, 16:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο οι προσλήψεις αυτές έχουν να κάνουν με τουρισμό, πολιτισμό, Δήμους (καθαριότητα και πυρασφάλεια) κλπ. Δεν είναι κάτι σταθερό. Δούλευα πολλά χρόνια έτσι. Φυσικό είναι τα χαρτιά να δείχνουν αύξηση, αλλά δεν βάζουν ποτέ ``μετρήσεις`` Σεπ ή Οκτ. Γιατί εκεί θα δείς τους δείκτες προς τα κάτω. Και δεν θα γίνεις ποτέ λόγος εάν είναι μια 3μηνη σύμβαση σε ένα ξενοδοχείο ή 4μηνη σε έναν Αρχαιολ Χώρο για να ανοίξει το ωράριο ή αν είναι για 5 μήνες σε ένα ανταλακτήριο συναλλάγματος στα ΕΛ.ΤΑ. σε ένα νησί. Γιατί εκεί θα δεις την αληθινή εργασία. Π.χ. το Ελληνικό Φεστ. θα πάρει 45 'ατομα ταξιθέτες για παραστάσεις σε Χώρους. Τα παιδιά αυτά θα κάνουν 18 μεροκάματα χ 25ε. Θα μετρηθούν όμως στις προσλήψεις. Κάθε χρόνο βλέπουμε Μάιο αύξηση, αλλά όχι πραγματική. Τον Οκτ είναι μείωση, αλλά κανένας δεν πέρνει στοιχεία τότε.
Kωστα,
Με ξερεις καλα και ξερεις οτι, οτι ποσταρω δεν το ποσταρω στην τυχη. Ετσι λοιπον μεσα απο το επισυναπτομενο το οποιο εχει ολα τα στοιχεια και δημοσιευω στο πρωτο ποστ διαλεγω:

‘’Στο σημείο αυτό, ωστόσο, θα πρέπει να σημειωθεί ότι το πληροφοριακό σύστημα «ΕΡΓΑΝΗ» από 1.3.2013 καταγράφει με ηλεκτρονικό τρόπο τις ροές μισθωτής απασχόλησης στον ιδιωτικό τομέα της οικονομίας, αποτυπώνοντας, για πρώτη φορά, σε ζωντανό χρόνο και σε κάθε περιοχή της χώρας κρίσιμα στοιχεία της αγοράς εργασίας, ενώ μέχρι και το Φεβρουάριο του 2013 η καταγραφή των στοιχείων αυτών γίνονταν χειρόγραφα.’’
Αρα αναφερεται στον καθαρο Ιδ Τομεα κι οχι σε Δημους και αλλου οπως αναφερεις.

Στον πινακα IV της σελιδας 6 του ιδιου pdf αναγραφεται καθαρα ποσες προσληψεις εγιναν με τον τροπο που περιγραφεις δλδ ορισμενου χρονου....καπου στις 24000 απο το συνολο των 125000 τοσων χιλιαδων προσληψεων τον Μαιο και των 368000 του πενταμηνου του 2013.
Αυτες οι 24000 του ‘’ορισμενου χρονου’’ ναι το πιο πιθανον ειναι να ειναι για τον Τουρισμο αλλα υπολοιπονται αλλες 340,000 απο την αρχη του χρονου κι αλλες 100,000 για τον μηνα Μαιο. Ακομα και αποκλειστικα και μονον για τον τουρισμο να ειναι οι 17,000,000 ξενοι που αναμενονται θα βλουν το υποβαθρο για εσοδα τα οποια πιθανον να διατεθουν σε αλλες δραστηριοτητες οι οποιες θα φερουν νεες θεσεις εργασιας.

Στους πινακες VI & VIIαναφερονται ονομαστικα ολες οι ειδικοτητες οπου για την δημοσια διοικηση ταξιθετες κ.λ.π) ειναι μονον 800+.

Στο δε πινακα VIIΙ φαινονται και οι ηλικιακες ομαδες οι οποιες δεν ειναι οι ‘’φθηνες’’ αλλα οι ‘’ακριβες’’, δλδ απο 25 ετων και ανω.

Σε καθε περιπτωση Κωστα ειναι ενα ευχαριστο γεγονος και νομιζω οτι δεν πρεπει να υποβαθμιζεται για μικροκοματικα οφελη (δεν μιλαω για εσενα)......
Ο Οκτωμβριος θα δειξει ποσες απο αυτες τις θεσεις θα διατηρηθουν, προς το παρον νομιζω οτι μπορουμε να χαμογελαμε.....εστω και προσκαιρα.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 03-06-2013, 16:28
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lempoi Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο χω ξαναπει..αλλα θα στο ξαναπω. Μεσα στο forum εγω δεν κανω πολιτικη κουβεντα,και ουτε το εμμεταλευομαι με θεματα πολιτικα για να περασω τις αποψεις μου...ουτε προπαγανδιζω οπως εσυ!!! αντιδρω καμια φορα μονο γιατι μας θεωρεις βλακες!!!..σε καποιο καφε που θα συναντηθουμε ας κατσουμε να τ αναλυσουμε...οχι εδω!!!!
Στο εχω ξαναπει κι εσενα και σε ολους τους αλλους σε σχετικο νημα που ανοιξα τις προαλλες, ποτε δεν χαρακτηριζω ¨η δεν αφηνω υπονοουμενα χαρακτηρισμων για καποιους αν εκεινοι δεν αρχισουν πρωτοι......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lempoi Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα μου μην κουραζεσαι, και αυτος το γνωριζει..αλλα σαν γνησιος πασοκος..νομιζει πως τα λει στα προβατα και τους χαχολους και καποιοι θα τσιμπησουν!!! Μην μασας!!
Οσο για τα προβατα......αλλοι θεωρουν τους συνομιλητες τους προβατα παρουσιαζοντες την Ελλαδα πειναλεουσα και επαιτουσα.......

Last edited by GeorgeP; 03-06-2013 at 16:30.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 03-06-2013, 16:41
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Ζοζ ξέρω ότι πάντα γράφεις με στοιχεία. Δεν είχα χρόνο να δω όλα τα στοιχεία (είναι κ κατεβατά ρε φιλαράκι) απλά θέλω να πω (πάντα μέσα από το εργασιακό κομάτι μου) ότι οι πίνακες λένε αλήθειες, στην τελική τους μορφή, σαν αποτέλεσμα. Σίγουρα θέλω να είναι σωστά αυτά που γραφεις και το ελπίζω. Αλλά θα πω μόνο ένα παράδειγμα για να δείξω ότι οι πίνακες λένε μόνο το αποτέλεσμα. Στην δουλειά μου ήρθαν 6 'ατομα για δουλειά 5μηνη (πρόσληψη στους πίνακες). Στις 20 ημέρες τους σταμάτησαν γιατί δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους κάποιοι. Τους ζήτησαν να υπογράψουν αποχώρηση όπου και έγινε (πίνακας οικι. αποχωρήσεων). Ο πίνακας δηλ. των αποχωρήσεων λέει σωστά πράγματα, αλλά στην τελική του μορφή.
Πολιτικά δεν μιλώ Ζοζ και χαίρομαι που το λες. Προσπαθώ να πω γεγονότα, όπως κ εσύ φαντάζομαι, για να έχουμε άποψη και να μην τρώμε καραμέλες (έχουμε φάει πολλές ρε φίλε ).
Πραγματικά εύχομαι να πάνε όλα καλά (αν και δεν το βλέπω ψηλέ) και να δούμε όλοι μια καλύτερη καθημερινότητα.

Υστ. 'Εχω βρει ένα mk2 να το πάρω λες ή θα μου βγάλει προβλήματα???
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 03-06-2013, 16:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζοζ ξέρω ότι πάντα γράφεις με στοιχεία. Δεν είχα χρόνο να δω όλα τα στοιχεία (είναι κ κατεβατά ρε φιλαράκι) απλά θέλω να πω (πάντα μέσα από το εργασιακό κομάτι μου) ότι οι πίνακες λένε αλήθειες, στην τελική τους μορφή, σαν αποτέλεσμα. Σίγουρα θέλω να είναι σωστά αυτά που γραφεις και το ελπίζω. Αλλά θα πω μόνο ένα παράδειγμα για να δείξω ότι οι πίνακες λένε μόνο το αποτέλεσμα. Στην δουλειά μου ήρθαν 6 'ατομα για δουλειά 5μηνη (πρόσληψη στους πίνακες). Στις 20 ημέρες τους σταμάτησαν γιατί δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους κάποιοι. Τους ζήτησαν να υπογράψουν αποχώρηση όπου και έγινε (πίνακας οικι. αποχωρήσεων). Ο πίνακας δηλ. των αποχωρήσεων λέει σωστά πράγματα, αλλά στην τελική του μορφή.
Πολιτικά δεν μιλώ Ζοζ και χαίρομαι που το λες. Προσπαθώ να πω γεγονότα, όπως κ εσύ φαντάζομαι, για να έχουμε άποψη και να μην τρώμε καραμέλες (έχουμε φάει πολλές ρε φίλε ).
Πραγματικά εύχομαι να πάνε όλα καλά (αν και δεν το βλέπω ψηλέ) και να δούμε όλοι μια καλύτερη καθημερινότητα.

Υστ. 'Εχω βρει ένα mk2 να το πάρω λες ή θα μου βγάλει προβλήματα???
μακαρι Κωστα να ειχαμε απολυσεις λογω πλημελλους εκτελεσης των καθηκοντων....ετσι θα ειχαμε υγιεστερο δημοσιο..........
Ναι στην τελικη μορφη μιλανε οι πινακες, αυτη αλλωστε δεν μας ενδιαφερει?
Παντα να αντλεις στοιχεια απο τους πινακες και να μην ακους τον αλφα ¨η τον δεινα, οι πινακες με τα νουμερ αλενε μεγαλες αληθειες, οχι απολυτες αλλα μεγαλες..... αλλα να τους διαβαζεις ρε φιλε.......
...και παντα να εισαι αισιοδοξος, οχι δεν θα ξαναπαρεις τα λεφτα που επαιρνες συντομα οπως υποσχονται καποιοι αθλιοι αλλα θα παιρνεις τα λεφτα που παιρνεις σημερα για τοσο χρονικο διαστημα οσο απαιτειται για να ξαναδωθουν καποιες αυξησεις οταν θα ορθοποδησουμε. Προς το παρον κανε κουμαντο με αυτα διοτι αλλοι δεν εχουν ουτε αυτα.....κι αν γινοταν επανασταση - οπως και σημερα ευαγγελιζονται καποιοι παιρνοντες παραδειγμα την Τουρκια και τα επεισοδια εκει - τοτε ουτε αυτα θα επαιρνες για πολυυυυυυυυ μεγαλο χρονικο διαστημα.

υ.γ. ΜΚ2? κμ και χρονολογια απο το ταμπελακι δεξια στον σκελετο κατω απο το τεποζιτο να γραφει VTMSD0???? και θα σου πω. Βαραντερο με προβληματα ειναι σαν να λεμε GS χωρις προβληματα.......ανεκδοτο......
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 03-06-2013, 17:03
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

υ.γ. ΜΚ2? κμ και χρονολογια απο το ταμπελακι δεξια στον σκελετο κατω απο το τεποζιτο να γραφει VTMSD0???? και θα σου πω. Βαραντερο με προβληματα ειναι σαν να λεμε GS χωρις προβληματα.......ανεκδοτο......
Γουατ ιζ δις (τα άλλα περί gs δεν τα σχολιάζω)
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 03-06-2013, 17:24
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γουατ ιζ δις (τα άλλα περί gs δεν τα σχολιάζω)
Eτσι αρχιζει ο αριθμος πλαισιου, δεν τον θελω ολοκληρο αλλα οσα ψηφια υπαρχουν απο το γραμμα V νεχρι το τελευταιο ερωτηματικο...δλδ 10 ψηφιο-γραμματα. Ετσι θα σου πω την ακριβη χρονολογια γεννησης της....

Κακως δεν σχολιαζεις τα αυτονοητα........
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 03-06-2013, 18:00
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχολιο: σιγα-σιγα προχωραει η ελλαδα προς την εξοδο απο το τουνελ............[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/COLOR]
Πραγματικά φίλε μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει με το ζόρι τα πράγματα να πηγαίνουν καλύτερα!!!!!!!

Είμαι κάθε μέρα μέσα στην αγορά και μαθαίνω απο πρώτο χέρι την τακτική των εταιριών .Το τελευταίο καιρό όλες οι μεγάλες εταιρείες προχώρησαν σε εκβιαστικές απολύσεις-αποχωρήσεις με σκοπό να ξαναπροσλάβουν ¨νεο¨ προσωπικο για να ωφεληθούν απο τις μειώσεις μισθών.
Είναι σαν να λέμε ...απέλυσα 5 υπαλλήλους που έπαιρναν φυσιολογικό μισθό και ξαναπροσέλαβα 7 νέους με τα μισά χρήματα .

Επίσης δεν ξέρω τι λεει το ΕΡΓΑΝΗ αλλά ξέρω τι λεει η EUROSTAT και η ΕΛΣΤΑΤ η οποία καταγράφει την ανεργία στην χώρα μας σαν κάτι πρωτόγνωρο για τα ευρωπαικά δεδομένα και την ανεβάζει στο 27,2% ..
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 03-06-2013, 18:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΥΟ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά φίλε μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει με το ζόρι τα πράγματα να πηγαίνουν καλύτερα!!!!!!!

Είμαι κάθε μέρα μέσα στην αγορά και μαθαίνω απο πρώτο χέρι την τακτική των εταιριών .Το τελευταίο καιρό όλες οι μεγάλες εταιρείες προχώρησαν σε εκβιαστικές απολύσεις-αποχωρήσεις με σκοπό να ξαναπροσλάβουν ¨νεο¨ προσωπικο για να ωφεληθούν απο τις μειώσεις μισθών.
Είναι σαν να λέμε ...απέλυσα 5 υπαλλήλους που έπαιρναν φυσιολογικό μισθό και ξαναπροσέλαβα 7 νέους με τα μισά χρήματα .

Επίσης δεν ξέρω τι λεει το ΕΡΓΑΝΗ αλλά ξέρω τι λεει η EUROSTAT και η ΕΛΣΤΑΤ η οποία καταγράφει την ανεργία στην χώρα μας σαν κάτι πρωτόγνωρο για τα ευρωπαικά δεδομένα και την ανεβάζει στο 27,2% ..
Αφου εισαι μεσα στην αγορα θα πρεπει να γνωριζεις και τους κανονες-νεα νομοθεσια για τις προσληψεις-απολυσεις. Γιατι να απολυσει καποιος εργοδοτης καποιον υπαλληλο του την στιγμη κατα την οποια η νομοθεσια του επιτρέπει να κανει μειωσεις φυσιολογικων μισθων μονοπλευρως και μετα παρελευσης 3μηνου (μετενεργεια) κι εφοσον δεν υπογραφει νεα συλλογικη συμβαση? Διοτι αν μεσα στο 3μηνο υπογραφει κλαδικη συμβαση εργασιας τοτε ειτε απολυσει και προσλαβει νεους ειτε κρατησει τους ιδιους το ιδιο και το αυτο στην μισθοδοσια αφου ειναι υποχρεωμενος να ακολουθησει την κλαδικη συμβαση εργασιας. Αν δεν υπογραφει νεα συλλογικη συμβαση τοτε ο εργοδοτης εχει δικαιωμα να φωναξει τον εργαζομενο και να του επιβαλλει τον κατωτερο μισθο που οριζει ο νομος. Σε καθε περιπτωση θα του στοιχισει παραπανω η απολυση διοτι θα πρεπει να πληρωσει και την εστω μειωμενη αποζημιωση.

Το ΕΡΓΑΝΗ καταγραφει την κινηση προσληψεων/απολυσεων σε πραγματικο χρονο κι οχι ανα ετος ¨η μηνα. Τα στοιχεια της Ευροστατ και ΕΛΣΤΑΤ σαφως ειναι αυτα που λες, δεν προκειται 50,000 καθαρες προσληψεις να αλλαξουν τα σωστα ποσοστα αυτων των δυο.
Το ΕΡΓΑΝΗ δειχνει ομως την ταση μερα με την ημερα, υπο αυτο το πρισμα και μεχρι το τελος του ετους ελπιζουμε να συνεχιστει αυτη η θετικη ταση ουτως ωστε να αποτυπωθει θετικα και στα ποσοστα της ΕΛΣΤΑΤ και ΕΥΡΟΣΤΑΤ.

Οπως καταλαβαινεις λοιπον τα πραγματα ειναι απλα και χωρις κανενα ζορι...........
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 03-06-2013, 20:15
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Να συμπληρώσω ότι ο Μάιος,
είναι ο κατεξοχήν μήνας των απολύσεων
της πλειονότητας των εκπαιδευτικών ξένων γλωσσών,
ορισμένου χρόνου.


Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 03-06-2013, 22:01
evo Ο/Η evo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: R1200GS ADVE - ΦΠΕ + XR650R
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Επιτέλους, έρχεται η ανάπτυξη, ζεστό χρήμα, προσλήψεις, φως στο τούνελ... πάω αύριο να πάρω LC ... κ cayenne turbo
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!