GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φωτογραφίες - Video (ΜΟΝΟ για μοτό από το ΝΕΤ)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 21-05-2013, 11:36
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χεχε!... Οχι φιλε .... Ολες δικες μου ιδιοκατασκευες . Εχει μήνες τωρα που ετοιμαζα τις βασεις. Εχω κανει δεκαδες πειραματα και δοκιμες και απο αλλες θέσεις ... αλλα δεν μου βγηκαν . Η ληψεις απο μπροστα προς τον κυλινδρο ειναι απο μια βαση που πιανει μεσα στη τρυπα στο κεντρο του μπροστα τροχου και στις άλλες απο πισω που γραφει το γονατο βγαινοντας μπροστα απ τον κυλινδρο ειναι
απο μια βαση που ειναι στερεώμενη στη βιβα που πιανει η μαμα βαλιτσα του GS. Η 3τη που παιρνει τις λήψεις απο πισω την εχω απο παλιοτερα και ειναι πιασμενη στη κεντρικη βιδα της βασης απ το topcase . Και η τέταρτη θεση που πήρα λήψεις εκεινη τη Δευτερα τη ειχα στερεώσει στη μεση περιπου του τιμονιου. Οι συσκευες που αλλαζαν καθε φορα θεση ηταν 2 ιδιες με hd ποιοτητα εγραφης με 60 b/s.

Παντως ... χαιρομαι πάρα πολυ που σας άρεσε τόσο .



Για το κοψοράψιμο ... φυσικα και ειναι δικό μου ... και μπορω να πω οτι το έκανα και στα γρήγορα με Premiere pro Cs6!... Ειναι βαρυ εργαλειο , αλλα αν μαθεις τα βασικα ... Κανεις οτι θέλεις!!!





RESPECT...!!!!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 21-05-2013, 18:01
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Μπράβο ρε Γιάννη δείχνεις πόσο όμορφα μπορεί να κινηθεί κάποιος οταν υπάρξει ομογενοποίηση μοτοσυκλέτας -αναβάτη, πως επέρχεται μια μαγική ισορροπία των δύο δημιουργώντας ένα μέιγμα ενθουσιασμού, ταχύτητας αποτελεσματικότητας.. Πάντα τέτοια..
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 21-05-2013, 18:56
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Μια πιστα ρε παιδια..
Και χωρις λουλουδια!
Γιαννο συγχαρητηρια για τις ληψεις
και για τη θεληση για μαθηση!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 21-05-2013, 19:27
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Thumbs up Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων

.. ερωτηση οταν εξυνες ποσο ελεγε το κοντερ και γενικα κανε μια αναλυση της ταχυτητητας (κοντερ) και στροφης( παρατεταμενες και κλειστες)
Φιλε ...Εντελως χαλαρα ... ο ενας απ τους 2 δάσκαλους ηταν πολυ αυστηρος με την ταχυτητα και τις αποστάσεις που κρατουσαμε! Στις κλασικες παρατεταμενες που φαινονται στο βιντεακι... ειχα 3τη στο κιβώτιο και κατεβαινα με γυρω στα 50 ...μέσα στη στροφη και μεχρι την έξοδο ζητημα να πιανα τα 70 . Η ουσια δεν ηταν να παρουμε την στροφη γρηγοροτερα .... αλλα ομοιόμορφα και με καθαρες γραμμές!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 21-05-2013, 21:01
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Σταματα να "ξυνεσαι" στη ασφαλτο!!!!!
Δημιουργεις τραυματα σ αυτην και ψυχολογικα σε μερικους εδω μεσα!!!!!




...η ολη φαση
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 27-05-2013, 21:18
R850R Ο/Η R850R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΜΑΡΤΙΟΥ
Μoto: R850R
Μηνύματα: 123
Προεπιλογή Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΛΙΚΑΡΕ ΘΕΛΕΙ ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΚΟΤΣΙΑ
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 07-06-2013, 15:18
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Talking Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
...βασεις? .... δικες μου ιδιοκατασκευες . Εχει μήνες τωρα που ετοιμαζα τις βασεις. Εχω κανει δεκαδες πειραματα και δοκιμες και απο αλλες θέσεις ... αλλα δεν μου βγηκαν . Η ληψεις απο μπροστα προς τον κυλινδρο ειναι απο μια βαση που πιανει μεσα στη τρυπα στο κεντρο του μπροστα τροχου και στις άλλες απο πισω που γραφει το γονατο βγαινοντας μπροστα απ τον κυλινδρο ειναι
απο μια βαση που ειναι στερεώμενη στη βιβα που πιανει η μαμα βαλιτσα του GS. ......

... καθοτι ρωτηθηκα , που τις εχω τοποθετησει παιδες..παραθετω τις παρακατω φωτο , να δωσω λιγο φως στην υπόθεση "βασεις"...




...


...εδω στη μπροστινη ροδα ...







...για να παρω αυτη την εικονα ...




...
.......................................................................................
...


...και εδω στη βιδα της αριστερης μαμα βαλιτσας....








...για να παρω αυτη την εικονα ...




......





Reply With Quote
  #38  
Παλιό 07-06-2013, 15:43
mpelimpasis Ο/Η mpelimpasis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: PEIRAIAS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή Απάντηση: Nα γιατι Boxer!!...Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Reply With Quote
  #39  
Παλιό 07-06-2013, 18:44
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Nα γιατι Boxer!!...Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Είσαι πολύ μερακλής John!
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 07-06-2013, 19:01
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Μoto-βιντεακι!....σιδεροκολλήσεις/ηλεκτροκολλήσεις ο Μπαμπης ο σουγιάς!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χεχε!... Οχι φιλε .... Ολες δικες μου ιδιοκατασκευες . Εχει μήνες τωρα που ετοιμαζα τις βασεις. Εχω κανει δεκαδες πειραματα και δοκιμες και απο αλλες θέσεις ... αλλα δεν μου βγηκαν . Η ληψεις απο μπροστα προς τον κυλινδρο ειναι απο μια βαση που πιανει μεσα στη τρυπα στο κεντρο του μπροστα τροχου και στις άλλες απο πισω που γραφει το γονατο βγαινοντας μπροστα απ τον κυλινδρο ειναι
απο μια βαση που ειναι στερεώμενη στη βιβα που πιανει η μαμα βαλιτσα του GS. Η 3τη που παιρνει τις λήψεις απο πισω την εχω απο παλιοτερα και ειναι πιασμενη στη κεντρικη βιδα της βασης απ το topcase . Και η τέταρτη θεση που πήρα λήψεις εκεινη τη Δευτερα τη ειχα στερεώσει στη μεση περιπου του τιμονιου. Οι συσκευες που αλλαζαν καθε φορα θεση ηταν 2 ιδιες με hd ποιοτητα εγραφης με 60 b/s.

Παντως ... χαιρομαι πάρα πολυ που σας άρεσε τόσο .



Για το κοψοράψιμο ... φυσικα και ειναι δικό μου ... και μπορω να πω οτι το έκανα και στα γρήγορα με Premiere pro Cs6!... Ειναι βαρυ εργαλειο , αλλα αν μαθεις τα βασικα ... Κανεις οτι θέλεις!!!

Μπραβο ρε φιλε...να το δωσεις στους υπευθυνους της πιστας μαζι με ενα ζευγαρι γυαλια....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!