GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 12-03-2009, 19:23
george1968 Ο/Η george1968 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Kinka: R1200GS Adventure 2008
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
το βασικό τρελο αγορι ειναι να εισαι εσυ καλα και να περνας ακομα καλήτερα

μη μου μιλάς τόσο όμορφα, θα βγάλω και άλλα... εσώψυχα


:lol
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 12-03-2009, 20:54
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Reply With Quote
  #33  
Παλιό 12-03-2009, 21:42
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

ΕΙΜΑΙ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!


Τι έγινε ρε παιδιά έλλειψα 3 ώρες και αρρώστησε η συνηφάδα μου?
Είναι τσάμπα ο ψυχολόγος?
Ποιός θα μου μιλήσει εμένα ωραία?
Υπάρχει χώρος να μεταφερθεί αυτό?
Γιώργοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!

Reply With Quote
  #34  
Παλιό 13-03-2009, 15:06
george1968 Ο/Η george1968 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Kinka: R1200GS Adventure 2008
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Πέτρο μου, Αγόρι μου, Συνηφάδα μου...

Σε καταλαβαίνω... Σε συμπωνώ Σε στυρίζω...
Εξάλλου εμείς είμαστε εκπαιδευμένοι.

Ζήτω η ζωή, Ζήτω το K.V.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 21-03-2009, 12:15
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pesto1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τουλάχιστον αυτα χωράνε στα χωσίματα, υπάρχει καποια λογική..
ορίστε;
εμένα το μεγαλύτερο εμπόδιο μου είναι τα παπιά
κατά κανόνα δεν έχουν καν καθρέφτη γιατί προφανώς είναι τόσο γρήγοροι που δεν περιμένουν τίποτα από πίσω τους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από george1968 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΗΡΑ ΤΗΝ BMW ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ
κρατάω μόνο αυτό το κομμάτι το οποίο είναι και μεγάλη κουβέντα από μόνο του
νομίζεις δεν συμβαίνει αυτό;
νομίζεις ότι όποιος έχει από εμάς BMW GS αυτή χρειάζεται;
εγώ θα κοροϊδεύω τον εαυτό μου αν πω ότι το 650 δεν μου έφτανε - λόγω ζωής, δουλειάς, χρόνου κλπ. τα μεγάλα ταξίδια μας "τελείωσαν" (και αν κάνω ένα τα 2 χρόνια πάλι δεν δικαιολογεί τέτοια αγορά)

νομίζεις ότι η επιλογή του διτρόχου/τετρατρόχου μας δεν μας χαρακτηρίζει;
μπα; αυτός που κυκλοφορεί με καγιέν ή με χάμερ στο κέντρο είναι επειδή δεν έχει λεφτά να πάρει και ένα τσινκουτσέντο; λες ε;
μήπως ο μέσος αγοραστής της χαγιαμπούσα τη λιώνει στις Σέρρες; χαχαχαχαχα οκ (άσε που εκεί θα τον φάνε κάτι R1 κλπ.)
νομίζεις ότι ο μέσος αγοραστής GS Adventure (ωχ τώρα να σηκώσω την ασπίδα) ... άσε δεν λέω

τέσπα το όλο thread ανοίχτηκε με μια δόση υπερβολής, αλλά βασιζόμενο ακριβώς στους "μέσους χαρακτηρισμούς" (όπως εγώ δίνω στους άλλους ακριβώς από πάνω) - επειδή ακριβώς (ειδικά πριν βγει η 1200GS) η BMW κατά όσους ΔΕΝ την έχουν είναι η επιλογή του "συτεμένου άνοστου" (ακόμα και κολλητός μου -στα 3Χ όπως εγώ- με KTM 950 που τρελαίνεται για το πως στρίβει η 1200 μου, εξακολουθεί να λέει "ε άμα μεγαλώσω και ηρεμίσω μπορεί να διαλέξω κάτι τέτοιο" μισοπλάκα μισοσοβαρά) και εγώ ΔΕΝ θέλω αυτό τον χαρακτηρισμό γιατί απλά δεν πιστεύω ότι αυτό είμαι (τι να πω μπορεί και να είμαι), ε γι' αυτό τα παίρνω με κάτι τύπους που με κόμπλεξ θα αναφωνήσω "ε όχι ρε δεν σου αξίζει BMW 1200GS"... με κόμπλεξ; ΜΕ ΚΟΜΠΛΕΞ - καλά κάνω

συνοψίζοντας - φυσικά το όχημα μας μας χαρακτηρίζει αλλά εγώ ο ίδιος που το δέχομαι (και το ΚΑΝΩ στους άλλους) αυτό, "παλεύω" να μην χαρακτηρίζομαι εγώ για την επιλογή μου
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 05-07-2009, 23:05
batman Ο/Η batman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ktm 640lc4-bmw r 1150gs adventure
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
...θα το ήθελα για να τα διαβάσει ο ίδιος, αλλά από την άλλη δεν εύχομαι στο forum να έχει τέτοια μέλη ...εκτός αν το να είναι μέλη τους βελτιώσει τελικά, οπότε καλώς να έρθει.

Δυστυχώς έπηξα στην δουλειά και ξέχασα να το γράψω την ίδια μέρα που ήταν φρέσκο.

Λοιπόν, ήταν μήπως από εδώ ο γκριζομάλης κύριος που ανέβαινε το ποτάμι (την εθνική), Πέμπτη ή Παρασκευή νωρίς το μεσημέρι - αργά το πρωί; (εγώ τον είδα μετά τις τρεις γέφυρες, αν θυμάμαι)

Που ξέρω ότι ήταν γκριζομάλης; Ας διατυπώσω καλύτερα την παραπάνω παράγραφο λοιπόν...

Μήπως είναι εδώ ο γκριζομάλης ΞΕΚΑΚΡΑΝΩΤΟΣ κύριος, με τη 1200GS που είχε δημιουργήσει ΚΟΝΒΟΙ πίσω του επειδή δεν μπορούσε να πάει πάνω από 60χαω; (ενώ ξέρουμε ότι ο μέσος κάτοχος 1200GS που έχει πάρει τα μέτρα της, περιορίζεται εκείνος από τις άλλες μηχανές στην κίνηση, όχι οι άλλες από αυτόν)

Το πρόβλημα μου βέβαια δεν είναι το πόσο μπορούσε να πάει (πρόβλημα του), αλλά το "ξεκράνωτος", το ότι είχε τη μηχανή ΜΟΥ και το ότι επέμενε να οδηγεί το κονβόι και να μην πηγαίνει δεξιά να τον περάσουν...

Τελικά πήγα εγώ δεξιά, πέρασα το κονβόι και αισθανόμουν την ανάγκη να πάω μπροστά του και διάφορα πέρναγαν από το μυαλό μου... Να τον βρίσω; Να τον μουτζώσω; Όχι δεν θα γίνω χειρότερος από αυτόν... Απλά έφυγα...

Ρωτάω αν είναι εδώ για να τον ρωτήσω: ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΙΣ ΡΕ ΚΥΡΙΕ; ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ; Γιατί χαλάς την πραγματική μας (/μου) εικόνα; Όχι ρε τύπε, δεν είναι αυτό ο μέσος κάτοχος της 1200GS, δεν είναι ο άχρηστος υπερόπτης ξεκράνωτος αναβάτης.

Είναι ο αναβάτης που σέβεται τον εαυτό του (εξοπλισμός), την μηχανή του (τρόπος οδήγησης), τους άλλους (είτε είναι τετράτροχοι, είτε είναι παπιά, είτε είναι πεζοί). Ο ΚΑΘΕ αναβάτης έπρεπε να είναι αυτό, αλλά στον αναβάτη BMW το "απαιτώ" που λέει ο λόγος.

Αν δεν είναι εδώ αλλά (δεν είμαστε και 10άδες χιλιάδες στην Ελλάδα) κάποιος υποψιάζεται ποιος είναι, ας τον ρωτήσει ο ίδιος.

Τι να πω ρε γμτ. Έπρεπε να ζητάν ειδικά τεστ συμπεριφοράς ανάλογα τι μηχανή θα πάρεις... όχι το υπουργείο, οι εταιρίες. Όπως θα έπρεπε να ζητάν αγωνιστικό δίπλωμα και ψυχομετρικά τεστ για να πάρεις μηχανή 130+ άλογα (άλλο θέμα αυτό). Αλλά είμαι πολύ "δεξιός" με τέτοιες απόψεις υποθέτω. Τέσπα.

(PS. Να πάρεις ένα καπελάκι τζόκει να και να πάρεις βαραντέρο... Δεν σε θέλουμε ρε! ... ... ... οκ χούμορ κάνουμε κκ. βαραντερίστι υποθέτω ούτε εσείς θέλετε τέτοια εικόνα)
δεν εκπλήσσομαι γιατί έχω δει πρόσφατα γκριζομάλλη κύριο στη κυψέλη προς πολύγωνο,βράδυ,με 1200gs(adventure ίσως)να φοράει μόνο κολλητό μπλουζάκι,βερμούδα και σαγιονάρα.ναι ναι σαγιονάρα.να οδηγεί με το ένα χέρι στο γκάζι και με το άλλο να ψάχνει το κινητό του απο τη τσέπη της βερμούδας.όταν το βρήκε,άρχισε να το κοιτάει και να προσπαθεί να γράψει μήνυμα οδηγώντας σε εσσάκια.κάποια στιγμή σήκωσε το βλέμμα του απο την οθόνη για να πειράξει μια κούκλα που περίμενε στη στάση με γελοίο και εντελώς αντισεξουαλικό τρόπο και μετά πάλι στην οθόνη(του κινητού).δικαιωμά του βέβαια,ο καθένας με το τρόπο του με το ωραίο φύλλο,όμως το να πηγαίνει σε εσάκια δεν είναι δικαιωμά του.ούτε το να με μπλοκάρει απο το να τον περάσω και να με αναγκάζει να βγώ στο αντίθετο στο περιφερειακό του πολυγώνου βράδυ.και φυσικά,με κοίταγε σαν να ήμουν απο τον άρη γιατί φορούσα κράνος,μπουφάν και γάντι.....
ίσως είναι ο ίδιος,ίσως άλλος,σημασία έχει οτι κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ.και οι άνθρωποι ίσως........
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 06-07-2009, 00:34
leonidas Ο/Η leonidas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GSA 1200
Μηνύματα: 1,324
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από batman Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν εκπλήσσομαι γιατί έχω δει πρόσφατα γκριζομάλλη κύριο στη κυψέλη προς πολύγωνο,βράδυ,με 1200gs(adventure ίσως)να φοράει μόνο κολλητό μπλουζάκι,βερμούδα και σαγιονάρα.ναι ναι σαγιονάρα.να οδηγεί με το ένα χέρι στο γκάζι και με το άλλο να ψάχνει το κινητό του απο τη τσέπη της βερμούδας.όταν το βρήκε,άρχισε να το κοιτάει και να προσπαθεί να γράψει μήνυμα οδηγώντας σε εσσάκια.κάποια στιγμή σήκωσε το βλέμμα του απο την οθόνη για να πειράξει μια κούκλα που περίμενε στη στάση με γελοίο και εντελώς αντισεξουαλικό τρόπο και μετά πάλι στην οθόνη(του κινητού).δικαιωμά του βέβαια,ο καθένας με το τρόπο του με το ωραίο φύλλο,όμως το να πηγαίνει σε εσάκια δεν είναι δικαιωμά του.ούτε το να με μπλοκάρει απο το να τον περάσω και να με αναγκάζει να βγώ στο αντίθετο στο περιφερειακό του πολυγώνου βράδυ.και φυσικά,με κοίταγε σαν να ήμουν απο τον άρη γιατί φορούσα κράνος,μπουφάν και γάντι.....
ίσως είναι ο ίδιος,ίσως άλλος,σημασία έχει οτι κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ.και οι άνθρωποι ίσως........

Ξέρεις πόσοι τέτοιοι τύποι είναι στο ΚΑΤ αυτήν την στιγμή????
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 06-07-2009, 12:05
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

ξέρεις πόσοι από αυτούς που θα βγουν από το ΚΑΤ θα τα ξανακάνουν; (όλοι)

ξέρεις πόσοι είναι στο ΚΑΤ ΛΟΓΩ αυτών; (πολλοί)

ίσως έπρεπε να πέφτει και κάνα φτύσιμο ("αχ συγνώμη, δεν είδα ότι είσαι πίσω μου... αν φόραγες κράνος δεν θα το είχες φάει... α και πήγαινε και σε κάνα γιατρό γιατί είμαι στην ανάρρωση από μια κολλητική αρρώστια... μάλλον δεν κόλλησες αλλά δεν το τσεκάρεις;")
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 06-07-2009, 14:04
ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Ο/Η ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: GALATSI
Μoto: BMW R 1200GS
Μηνύματα: 833
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

"Τα ράσα δεν κάνουν το παπά"

Είναι γεγονός ότι υπάρχουν αναβάτες BMW με συμπεριφορές που περιέγραψαν
οι προηγούμενοι.
Επίσης είναι γεγονός ότι μία σημαντική πλειοψηφία αναβατών BMW είναι σωστά
ντυμένοι.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 10-07-2009, 13:59
MIKEVIII Ο/Η MIKEVIII βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΒΑΡΥΜΠΟΜΠΗ
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

a)τρίτη βραδάκι παραλιακή διπλός και διπλα μου στο φανάρι GS ξεκρανοτο αγόρι...που είπε να μου δείξει πως σηκώνεται λαμπάδα το GS...μαζί με την λαμπάδα μπήκε και στην λωρίδα μου όμως...
b)πριν κάνα 2ωρο έκανα τις δουλειές μου στο κέντρο με το βεσπονι μου του 85 model και να σου διπλα πανέμορφο GSA με παλικάρι ξεκρανοτο αλλα βελτιωμένη εκδώση με μάσκα αλλα michael jackson !!! αλλα σε άσπρο...πρόσεχε μην εισπνεύσει καυσαέρια...τι να πω...μάλλον εγώ φαινόμουν ufo στον δρόμο που το κράνος μου είχε παραπάνω από την βέσπα...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ABS....τι είναι και πως λειτουργεί Vakalos Τεχνικά θέματα διάφορα 14 22-02-2009 15:20
Σας χαιρετώ και από εδώ! ThanDim Καλώς ήλθατε 19 11-02-2009 00:54
Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια BATIGOL Διάφορα 8 26-01-2009 13:02
Η κατακόκκινη είναι εδώ...!!! epimelitisf Καλώς ήλθατε 22 16-01-2009 09:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!