GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα - DIY

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 16-05-2010, 00:30
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

Μπράβο ρε Γιάννη!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 16-05-2010, 01:14
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

Εύχομαι καλά χιλιόμετρα να έχετε.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 16-05-2010, 01:27
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
............

..........

...

...

@Vtheo .... πω!...φιλε ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο αλλα ευχομαι να χουμε πιο καλο καιρο εκει πανω!...αληθεια ποιο μηνα εβγαλες την φωτο?

...........
Eίναι το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου.Μην αγχώνεσαι για τίποτα.Μια χαρά θα ναι ο καιρός φίλε.Μη σε ξεγελά το χιόνι στις βουνοκορφές,ποτέ δε λιώνει.Ο δρόμος όμως θα είναι άψογος....



Θα τρώτε τα βρώμικα σας και θα πίνετε τις μπύρες σας σε τοπίο που θα νομίζεις ότι είναι ψεύτικο!Στάνταρ κάποια στιγμή θα ξαναπεράσω!


Όσο για οδήγηση εκεί να δεις βιντεάκια που έχεις να τραβήξεις με τη μπέμπα σου!Θα φορτίσεις τις μπαταρίες σου για τα καλά!Καλά χιλιόμετρα και περιμένουμε φωτογραφικό υλικό και βίντεο!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 16-05-2010, 01:30
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vtheo Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα τρώτε τα βρώμικα σας και θα πίνετε τις μπύρες σας σε τοπίο που θα νομίζεις ότι είναι ψεύτικο!Στάνταρ κάποια στιγμή θα ξαναπεράσω!


Όσο για οδήγηση εκεί να δεις βιντεάκια που έχεις να τραβήξεις με τη μπέμπα σου!Θα φορτίσεις τις μπαταρίες σου για τα καλά!Καλά χιλιόμετρα και περιμένουμε φωτογραφικό υλικό και βίντεο!
Κύριε Τεό, θα με πάρετε και εμένα μαζί στην επόμενη φορά??
Και την φωτό, την ονομάζουμε: ΚΑΙ ΟΙ 11 ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟΙ
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 16-05-2010, 01:55
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

Κι απο μένα Γιάννη ένα δείγμα Ιουνης 07 με το κόκκινο GS (του 05 σαν το δικό σου)....
Μην ανησυχείς για τον καιρό καθόλου!





Reply With Quote
  #16  
Παλιό 16-05-2010, 09:30
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

...ευχαριστω εγκαρδια και τους υπολοιπους φιλους, για τις ευχες σας παιδες! ... υποσχομαι να αποζημιώσω με πολλες φωτο τη παρεα!

@vtheo & syan ... υπεροχες φωτο παιδες!!!... βασικα ξερω οτι σε ενα τετοιο προορισμο ...η βασικη μου εννοια ειναι να μπορεσω να απολαυσω τις εικονες και τα τοπια που μπορει να σου προσφερει η μεγαλοπρεπεια των τεραστιων αυτων κορυφων ...αλλα να πω την αληθεια και λιγο στεγνος καιρος για να απολασουμε τις στροφουλες ...δεν με χαλουσε καθολου!..χεχε!


Reply With Quote
  #17  
Παλιό 16-05-2010, 09:50
GEO_K Ο/Η GEO_K βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200GS
Μηνύματα: 7,662
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

Reply With Quote
  #18  
Παλιό 16-05-2010, 16:54
man gs Ο/Η man gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kavala
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 1,363
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

με το καλο να πατε και να γυρισετε και στριψτε και κανενα χλμ για μας που δεν θα παμε φετος :sm4:
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 17-05-2010, 15:05
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Cool Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

... λοιπον παιδες !!! ... ειμαι πολυ λυπημενος αλλα η ζωη θελει ρεαλισμο για να προχωρας μπροστα! ... το ταξιδι αυτο ηταν προγραμματισμενο σχεδον απ τις αρχες του προηγούμενου ετους... και περιμενα μεχρι την τελευταια στιγμη για να το μοιραστω μαζι σας ... αλλα τελικα η μοίρα εχει αλλα σχεδια για μενα!

... ειμαι απ τη φυση μου αισιόδοξος και εχει ηδη περασει μια μερα απο χθες και μπορω να δω τα πραγματα λιγο πιο ξεκαθαρα ...βγαζωντας τους συναισθηματισμούς που ειναι το αδυνατο μου σημειο!

...το λοιπον δεν θελω να το κουραζω και δεν μπορω ακομα να το χωνεψω αλλα ...το GS εχθες κολλησε! ... αυτα στο θεμα BMW-BOXER-LEISTUNG! ...δυστυχώς!...γυρω στις 2 το μεσημερι και κατα την διαρκεια της κλασικης μας γυροβολιας στα γυρω ορεινα με το κλασικο παρεακι... και πανω σε μια αλλαγη απο σπασμενη τεταρτη σε πεμπτη ....ο Μπόξερ εκανε "γκραουυυ" ...νομιζω με πολυ τυχη την εβγαλα αγρατσουνιστος ... και ενα τεραστιο συννεφο πυκνου καπνου σκεπασε τα παντα!... μετα απο πολυ ταλαιπωρία γυρω στις 18:30 εφερα το GS πισω στο Solingen φορτωμένος στην οδικη!...και πηγα στη δουλια!

...περασε ενα βραδυ μεσα σε βαθιά θλιψη ...

...και πριν απο λιγο μπηκα μεσα! ...γυρισα απ τον BMW-μαστορα που στη προσπάθεια του να ξεβιδωσει το αριστερο μπουζι ....που δεν έβγαινε με τιποτα, μου ειπε οτι για να μην βγαινει ετσι απλα ...κατι το εχει χτυπησει και το χει κανει "τηγάνι" απο μεσα ... να μην τα πολυλογω ... ειχε λεει μια περιπτωση που εσπασε ελατηριο απο βαλβιδα ...δεν προλαβε να γυρισει πισω πριν ανέβει το πιστονι ...εσπασε και καρφωθηκε μεσα στο πιστόνι ...βγαινοντας απ την αλλη ...και κάνοντας ολα λιμπα!...και αλλα τετοια κουλά!

... φυσικα ολα ειναι υποθεσεις και εικασίες μεχρι να ανοιχτει ο κύλινδρος και να τσεκαρει την ζημια!...ενα θεμα που δυστυχως μου εγγυήθηκε δεν θα ειναι "φτηνο"!


... ολα λοιπον στο παγο! ...μεχρι νεοτερας!

...εχω την εντυπωση οτι αν και ξεκινησε το θεμα σαν "Dolomiten 2010" μου φαινεται θα τελειώσει "...επισκευη αριστερου κυλινδρου σε R1200GS"

...αν και το υφακι μου φαινεται λιγο ανετο τωρα που τα περιγραφω ...δεν ειναι ετσι!...ειμαι πολυ στεναχωρημενος και σχετικα απογοητευμενος! Προσπαθω να το χειριστω απλα θετικα μεσα στο μυαλο μου....δεν θελω να το δω σαν τιμωρια!...ουτε οτι τελικα δεν θα μπορεσω να πραγματοποιησω ενα απ τα ονειρα μου!...απλα θα περιμενω και θα δειξει !


... μεγαλη απογοητευση ...οχι στο θεμα εγγυησης που φυσιολογικα δεν τιθεται σε μια μηχανη που ειναι 6 χρονων αλλα στη απαθεια του μαστορα που σε ερωτηση μου περι φυσιολογικου τέτοιας βλαβης μου αποκριθηκε γνωριζοντας φυσικα και απο παλιοτερες συζητησεις μας οτι το δουλευα εκτος της πρωτης συνεχεια μεσα στα κοκκινα ...οτι αυτη η μηχανη δεν κατασκευαστηκε για εχτρεμ σπορ οδηγηση ...αλλα για τουριστικη on-off χρηση! ... τα λογια του κατα λεξη ηταν "große leistung grosse wersleist mein Freund" που σημαινει οτι κατα την διάρκεια που τραβας απ τη μηχανη την μεγαλυτερη της δυναμη ..τοτε εχεις και τις μεγαλυτερες απώλειες!...που σε απλα ελληνικα εννοούσε οτι μπορει να χουμε ηλεκτρονικο φραγμο στο στροφομετρο σχεδον στις 8 χιλιαδες αλλα αν θελεις να την κρατησεις για καιρο να την ανοιγεις μεχρι τις 6!

...σαν τελευταια παρακληση φιλαρακια ...

....ξεκαθαριζω σε οσους παρακολουθουν το θεμα οτι γνωριζω οτι κανεις δεν χαρηκε που μου συνεβει αυτο αλλα δεν θα νιωσω καλυτερα να διαβαζω καθε μερα ...σχόλια του τυπου συλληπητηρια και τα σχετικα !....χαλιεμαι πολυ με την αυτολυπηση ...και ηταν και ο λογος που στην αρχη σκεφτικα απλα να ενημερωσω τους συντονιστές να σβησουν απλα το θεμα μου απ την αρχη!


...λοιπον ...δεκτα καλοπροαιρετο χιουμορ! ... συμβουλες! ...αλλα παρακαλω οχι μαντηλια/μιξες/κλαματα και ο καημένος ο Γιαννης! ... δεν μασαω!...θα χουμε να λεμε οτι σπασαμε και ενα boxer. ... δυστυχως η μοτο σαιζον τελειωσε για μενα γρηγορα!...το δεχομαι!... κανω υπομονη ...μαζευω τα φραγκακια ...και οταν κατεφερω οικονομικα να ανταπεξελθω ,γιατι προς το παρων εχω και αλλα οικονομικα εμποδια στη μεση , τη διορθώνω και συνεχιζω! :smoke:


...οτι νεοτερο θα χω θα ενημερωσω!








Last edited by ΙoannisPanagiotidis; 15-06-2013 at 16:29.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 17-05-2010, 15:14
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2010 ... οταν καποια μερα τα ονειρα γινονται πραγματικοτ

Γιάννη εντάξει...περαστικά κτλ., μήν κολώνεις όμως με αισιοδοξία μπορεί και να τα καταφέρεις, άσε να δούμε τι παίζει αρχικά και μετα κάνουμε τη σούμα.
Ξέρω οτι την φρόντιζες με προδέρμ αλλά τα μηχανήματα είναι για να χαλάνε και όχι να "μας την χαλάνε..". Ολα καλά θα πάνε και να μου το θυμηθείς!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πανευρωπαικη εγγυηση-Μυθος η πραγματικοτητα; georgekostas Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 7 31-10-2009 13:58
Οταν οι δημοσιογραφοι γινονται ''ρομπα'' georgekostas Διάφορα 8 16-10-2009 20:53
Ταξίδι Βαυαρία-Αλπεις ekatontarxos Ταξίδια στο εξωτερικό 64 17-09-2009 10:03
Οχι sms οταν οδηγουμε... georgekostas Διάφορα 17 19-08-2009 13:55
Η μερα της κρισης wolferin Ανέκδοτα 8 23-03-2009 02:35


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:46.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!