GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 10-11-2013, 19:14
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos82 Εμφάνιση μηνυμάτων

δεν μπορω να κανω κατι αλλο με σενα και με μερικους ακομα...



Δεν είναι κι ανάγκη......
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 10-11-2013, 21:25
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ζημιά έχει ήδη γίνει, δεν έχει σημασία πιά...

Σταύρο, ήθελα νωρίτερα να σε ρωτήσω, αλλά μπερδεύτηκε λίγο το θέμα και άργησα...
Επειδή τόσα χρόνια, έχω εκτιμήσει την στάση σου (είτε διαφωνούσα είτε όχι), θα ήθελα μια διευκρίνηση.
Η ζημιά που λες, αναφέρεται στο παραπάνω θέμα με την αγγελία (ιδέα δεν έχω τι έπαιξε) μεταξύ ortho και astakos ή για την τελευταία καραμέλα των "πολιτικών";;
Αν θέλεις και νομίζεις πως αξίζει τον κόπο μου απαντάς.

ΥΓ. Σχετικά με το "μπέρδεμα" και τους μοντ...
Επειδή τα ανεμολόγια, δείχνουν σοροκάδα, να ξέρετε πως όσοι πραγματικά αγαπάνε το φόρουμ, είναι φίλοι μου/μας. Αυτό το λέω γιατί σε κάποια από τα π.μ. που έλαβα, από φίλους κατά τα άλλα, σκιαγραφείται μια άλλη εντύπωση.
Το πνεύμα είναι αυτό που διέκρινε εύστοχα και με χιούμορ ο mpampis και νομίζω πως όσοι δεν έχουν άλλους σκοπούς, το αντιλαμβάνονται πλήρως. Κάθε άλλο είναι εκ του πονηρού και φυσικά καταδικαστέο από μένα.
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 10-11-2013, 21:34
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως Γιάννη γράφεις χοντρά πράγματα.

Ας κάνει οποίος θέλει τον πονηρό.

Το να αναφέρεσαι με αυτό το ύφος προσβαλεις τους άλλους και υποβαθμίζεις τις θέσεις σου.
Δίκιο έτσι κανένας δεν βρίσκει .






Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Πέτρο, τόσα χρόνια στο φόρουμ και οι δυο μας, ξέρεις πως όταν με κλωτσάς πρώτα δαγκώνω. Φυσικά αμέτρητες φορές μέχρι τώρα θα έχεις επίσης δει, πως μόλις πέσουν οι τόνοι, συνήθως γινόμαστε τα καλύτερα φιλαράκια με τον "αντίπαλο". Φυσικά όταν δείχνει να έχει αξία και λεβεντιά, αλλιώς δεν θα είχε νόημα.
Αν θέλεις, το θεωρώ και πιο καθαρό και αντρίκιο κάτι τέτοιο. Μου τα χώνεις, στα χώνω, εκτονωνόμαστε και αν οι προθέσεις μας είναι καλές, δεν μας εμποδίζει τίποτε να τα βρούμε. Χωρίς σκιές και "υποχωρήσεις". Αυτή μου η στάση, δεν είναι μόνο στο φόρουμ, αλλά σε όλη τη ζωή μου. Έτσι όμως είμαι ξεκάθαρος και έχω να λέω για δυνατές και πεντακάθαρες φιλίες.
Το να αρπαχτείς είναι το πιο εύκολο. Το να έχεις την ευθύτητα και την τόλμη να χαμογελάσεις χωρίς "υπόνοιες" στον φίλο που αρπαχτήκατε, είναι αντρική συνήθεια. Αυτή είναι και η διαφορά.
Επίσης αν πρόσεξες, δεν του "ανέλυσα" την διαφωνία" μου. Κάτι τέτοιο σαν ψυχολόγος ξέρεις πως θα έκοβε πολλές γέφυρες. Αντίθετα ήμουν επίτηδες μπρουτάλ αντί αιχμηρός.

Last edited by yannis; 10-11-2013 at 21:39.
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 10-11-2013, 21:44
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Ενα μεγαλο ΟΧΙ λοιπον στην επεμβαση των ΜΑΤ μεσα στο φορουμ,για να μπουμε εστω κ λιγο στο θεμα του συγκεκριμενο νηματος...Οποιος ειναι μαγκας κανει ματ με τις "κινησεις" του κ τα λογια του...Χαιρομαι που τελικα υπαρχουν πολλα ανησυχα μυαλα,που δεν μασανε ταραμα!!
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 10-11-2013, 22:12
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
,,,,,,,βάλε το μεσαίο στο στόμα, ρίξε και τα άλλα δυό στην πλάτη και κάνε τον βατραχάνθρωπο.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος ειναι μαγκας κανει ματ με τις "κινησεις" του κ τα λογια του...Χαιρομαι που τελικα υπαρχουν πολλα ανησυχα μυαλα,που δεν μασανε ταραμα!!
ωραια ''μαγκια'' εχουν τα γραφομενα σας...

εγω χαιρομαι που ειστε μονο τρεις τεσσερις με τετοια μαγκια σε ενα ΜΟΤΟΦΟΡΟΥΜ...

καντε κανενα χιλιομετρο να ξελαμπικαρετε και να αντιληφθειτε που βρισκεστε!
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 10-11-2013, 22:25
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραια ''μαγκια'' εχουν τα γραφομενα σας...

εγω χαιρομαι που ειστε μονο τρεις τεσσερις με τετοια μαγκια σε ενα ΜΟΤΟΦΟΡΟΥΜ...

καντε κανενα χιλιομετρο να ξελαμπικαρετε και να αντιληφθειτε που βρισκεστε!


Πρωτον δεν καταλαβαινω τον λογο που κανεις παραθεση τα δικα μου γραφομενα μαζι με του Γιαννη...Αν θες να πεις κατι επι προσωπικου να το πεις εκει που θες κ θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις τα ποστ του καθενα μας ξεχωριστα!Ο καθενας απο μας ειναι υπολογος κ για το τι λεει κ για το τι κανει...

Το αν "ειμαστε" μονο 3-4 ασε να το κρινει ο χρονος,μην βιαζεσαι...

Κ τελος συμβουλες περι χλμ κ ξελαμπικαρισματος να κανεις στους φιλους σου Κ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ,γιατι με τετοιο υφος γραφης απεναντι μου,μην θεωρησεις ποτε οτι ειμαστε η θα γινουμε φιλοι!!
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 10-11-2013, 22:26
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραια ''μαγκια'' εχουν τα γραφομενα σας...

εγω χαιρομαι που ειστε μονο τρεις τεσσερις με τετοια μαγκια σε ενα ΜΟΤΟΦΟΡΟΥΜ...

καντε κανενα χιλιομετρο να ξελαμπικαρετε και να αντιληφθειτε που βρισκεστε!
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 10-11-2013, 22:31
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ζημιά που λες, αναφέρεται στο παραπάνω θέμα με την αγγελία (ιδέα δεν έχω τι έπαιξε) μεταξύ ortho και astakos ή για την τελευταία καραμέλα των "πολιτικών";;

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με αγγελία μεταξύ εμού και του Αστακού.
Reply With Quote
  #99  
Παλιό 10-11-2013, 22:42
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο, ήθελα νωρίτερα να σε ρωτήσω, αλλά μπερδεύτηκε λίγο το θέμα και άργησα...
Επειδή τόσα χρόνια, έχω εκτιμήσει την στάση σου (είτε διαφωνούσα είτε όχι), θα ήθελα μια διευκρίνηση.
Η ζημιά που λες, αναφέρεται στο παραπάνω θέμα με την αγγελία (ιδέα δεν έχω τι έπαιξε) μεταξύ ortho και astakos ή για την τελευταία καραμέλα των "πολιτικών";;
Αν θέλεις και νομίζεις πως αξίζει τον κόπο μου απαντάς.

ΥΓ. Σχετικά με το "μπέρδεμα" και τους μοντ...
Επειδή τα ανεμολόγια, δείχνουν σοροκάδα, να ξέρετε πως όσοι πραγματικά αγαπάνε το φόρουμ, είναι φίλοι μου/μας. Αυτό το λέω γιατί σε κάποια από τα π.μ. που έλαβα, από φίλους κατά τα άλλα, σκιαγραφείται μια άλλη εντύπωση.
Το πνεύμα είναι αυτό που διέκρινε εύστοχα και με χιούμορ ο mpampis και νομίζω πως όσοι δεν έχουν άλλους σκοπούς, το αντιλαμβάνονται πλήρως. Κάθε άλλο είναι εκ του πονηρού και φυσικά καταδικαστέο από μένα.
Για την "καραμέλα" μίλησα Γιάννη, κάποιοι πέρνουν τα κουβαδάκια τους και πάνε να βρουν αλλού παραλία, το να τους απαξιώνουμε είναι εύκολος τρόπος για να βγαίνουμε από πάνω.

Δεν πρέπει όμως να παραβλέπουμε ότι σε ένα μεγάλο βαθμό οι περισσότεροι από αυτούς "βοήθησαν" ο καθένας από την σκοπιά του με χιλιάδες μηνύματα να αποκτήσει το φόρουμ την αναγνωρισιμότητα που έχει.

Και να ξέρεις επίσης ότι οι περισσότεροι ούτε το γράφουν, ούτε γκρίνιαξαν, απλά γύρισαν την πλάτη.

Αναγνωρίζω ότι δεν γίνεται να υπάρχει αστυνόμευση στο τι θα γράφει ο καθένας, αυτό θα κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα. Προσωπικά και ανέβαζα και συμμετείχα σε πολιτικά treads. Όταν ένιωσα ότι αυτά ενοχλούν τα σταμάτησα μόνος μου όχι γιατί στράβωσε ο 1 και ο 2. αλλά γιατί ένιωσα ότι αυτό είναι το σωστό.

Όταν μπαίνεις σε μία βιβλιοθήκη, κάνεις ησυχία, ένα μοτοχώρος από την φύση του δεν ταιριάζει με τα πολιτικά θέματα ειδικά με την ένταση και το ύφος που υπάρχει εδώ μέσα.

Τέλος λίγοι έχοντας αφιερώσει χρόνο εδώ μέσα και φτιάχνοντας φιλίες, πίστεψαν, λάθος για μένα, ότι μπορούν να έχουν άποψη το πως θα λειτουργεί το φόρουμ κάτι που είναι αποκλειστική ευθύνη των Admin, αυτοί χαράζουν τις γραμμές, και εδώ είσαι και εσύ λάθος. Αν αποφασίσουν ότι το θέμα πρέπει να κατεβεί θα κατεβεί όσο και να διαμαρτύρεσαι.

Δύσκολος ο ρόλος τους και ούτε ψύλλος στον κόρφο τους...
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 10-11-2013, 22:48
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραια ''μαγκια'' εχουν τα γραφομενα σας...

εγω χαιρομαι που ειστε μονο τρεις τεσσερις με τετοια μαγκια σε ενα ΜΟΤΟΦΟΡΟΥΜ...

καντε κανενα χιλιομετρο να ξελαμπικαρετε και να αντιληφθειτε που βρισκεστε!

Για δες!!!!!!
Στα πόσα χιλιόμετρα γράφει το μάνιουαλ πως ξελαμπικάρεις;;
Αμφιβάλλω αν έχεις έστω και το 1/3 των χλμ και των μιλίων που κάνω κάθε χρόνο.
Νομίζεις πως είσαι πιο μοτοσυκλετιστής από τους άλλους;;; Δεν μας λες και το γιατί;;
Είμαι από το ξεκίνημα στο φόρουμ και έχω δει πολλά τέτοια "αυθόρμητα" ξεσπάσματα. Όποιος δεν έχει καταλάβει, να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.
Το φόρουμ είναι μια ζωντανή μικρογραφία της κοινωνίας μας. Δεν είναι εξουσιοδοτημένο συνεργείο να μην δέχεται άλλες μάρκες και θέματα πέρα από λαδόξυδα.
Έχουμε τόσα χρόνια, από πιτσιρίκια, με τα μηχανάκια. Δεν είναι δυνατόν να μιλάμε συνεχώς και μόνο για μπουζί και αλυσίδες σαν αμοιβάδες. Μεγαλώσαμε, κάναμε οικογένειες, δουλειές, έχουμε αμέτρητα ενδιαφέροντα και όλα αυτά τα ζούμε με τους φίλους μας. Φυσικά και δεν είμαστε όλοι ίδιοι και φυσικά αυτό μας αρέσει. Κάθε τι που μας απασχολεί το κουβεντιάζουμε, το σχολιάζουμε, κοντράρουμε, τα βρίσκουμε, ξανακοντράρουμε και μια χαρά περνάμε.
Αυτό φαίνεται σε όλα τα θέματα. Πόσες φορές δεν αρπαχτήκανε εδώ μέσα για τα λάδια, για διαφορετικά μηχανάκια, ακόμα και μοντέλα της ίδιας μάρκας, κράνη, συνεργεία, ανταλλακτικά, εκδρομές, αγγελίες και ότι μπορεί να φανταστεί κανείς. Λοιπόν τι μ' αυτό;;;
Σε τι μας εμπόδισε να περάσουμε καλά;; Φυσικά και δημιουργήθηκαν επιμέρους παρέες, όσο όμως δεν είχαν κακές προθέσεις για το σύνολο, όλοι μια χαρά περνάγαμε. Τελευταία, άρχισε μια καραμέλα για τα πολιτικά.
Κατανοητό εν μέρει. Η χώρα περνάει μια κρίση και όπως πάντα κάποιοι υποστηρίζουν τους μεν, κάποιοι τους δε, κάποιοι τους 3,4,5,6 και ούτω καθ εξής. Φυσικά και υπάρχει πάθος και φυσικά οι εκφράσεις δεν είναι ξενέρωτες και γλυκανάλατες. Και λοιπόν;;;; Σε μοτοφόρουμ είμαστε, χρόνια μηχανόβιοι... εκτός και έχουμε και αρσακειάδες και δεν το ξέραμε!!!
Τι κόλλημα είναι πάλι αυτό "χαλάει η αισθητική" και τρίχες κατσαρές;;;
Όταν πας στο γήπεδο, για παράδειγμα, πας για να φωνάξεις και να εκτονωθείς. Αλλιώς πήγαινε στα ΚΑΠΗ και παίξε σκάκι.
Από τη μια λέμε, πως η μοτο είναι αίσθημα ελευθερίας, ανεξαρτησίας, αποτίναξης κάθε ζυγού και από την άλλη γκρινιάζετε σαν τις μυξοπαρθένες του φιλοπτώχου ταμείου. Ρε σεις μπας και μπερδέψατε τις μοτοσυκλέτες με τα καρουζέλ του λούνα παρκ?!?!?!!?
Κάποιοι δεν γουστάρουν τα θέματα της επικαιρότητας και πρέπει λέει να τα καταργήσουμε!!!!! Όταν μπήκαν στο φόρουμ δεν υπήρχαν;;; Τους ξεγέλασε κανείς για να τους τα πάρει;;;; Αν κάποιος γράφει για την λάμπα που του κάηκε και μπει κάποιος άλλος και του πει πως φταίνε οι εβραίοι και να τους εξοντώσουμε, να καταλάβω πως το παρακάνει!!!! Όμως δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα.
Αντιθέτως, τα προβλήματα ήταν, είναι και θα είναι από όσους έχοντας άλλα απωθημένα, προσπαθούν να επιβάλλουν την δική τους στραβωμάρα. Και λέω στραβωμάρα, επειδή μόνο στραβοί άνθρωποι, θέλουν με το ζόρι να επιβάλλουν στους άλλους κάτι.
Δεν είμαστε 3-4 όσοι διαφωνούμε μ' αυτό, αλλά η πλειοψηφία του φόρουμ.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!