GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 13-12-2010, 15:07
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

σε ολους εχει τυχη να μηνουν απο ρευστο . ποσο μαλιστα να εισαι επαγκελματιας και να κρεμεσε στο να σου πληρωσουν τις επιταγες που σου εδοσαν οι παλατες σου. πολλες φορες ρενουν τηλεφωνο και λενε << κρατα μου την επιταγη για λιγο>> οποτε ειναι ο αγραφος νομοσ της αγωρας και κρατας να τον διευκολινης και λες σε αυτους που εχεις δοσει εσυ αντιστηχα να κρατισουν την δικια σου.
περιπτοση πρωτη.
σηνεβη στην κατερινα να τις πουνε να κρατηση την επιταγη ο πελατης της για 5 ημερες ποσου 8500 ευρω.
οποτε η κατερινα πηρε τον προμυθευτη μας να κρατιση την δικια μας, την οποια την ειχε δοσει πλαφον στην eurobank.
απο την eurobank ειπαν μεν οτι θα την κρατιουν αλλα καθε μερα προσπαθουσαν να την εισπραξουν οποτε μας επερναν απο την τραπαζα μας και μας ελεγαν οτι ειμασται ακαλιπτοι.
και καθε μερα μας χρεωνανε 30 ευρω εξοδα ακαλιπτης επιταγης τα οποια τα επερνε η eurobank απο οτι μας ειπαν.
περιπτοση δευτερη.
27 του μηνα ειχα δοση στην eurobank 28 το πρωι 8+30 ειχα κλισει απο εισπρακτικη εταιρια και στην συνεχεια σχεδον απο μιση εως μια ωρα διαφορα καθε ημερα απο το πρωι μεχρη περιπου στης 9 το βραδυ. και στο κινητο και στο σταθερο. αυτο γηνοταν για ημερες οσπου πειρα τα λεφτα που περιμενα αλλα δεν πειγα να τα βαλω και δεν τα βαζω οσο μου ζαλιζουν τα πα@#@ρια.
μην μου πειτε οτι θα με βαλουν στον τιρεσια....
με εβαλε η τραπεζα πειραιως για 16 ευρω που η δοση του NEXUS εληγε στις 29 του μηνα τοτε . την 1 του μηνος με ειχε βαλει στον τιρεσια για 3 ημερες που δεν βρικε τα λευτα στον λογαριασμο.
οποτε οταν με περνουν απο την εισπρακτικη εταιρια τους λεω οτι δεν εχω και να μου στηλουν εξωδικο και θα τα δοσο μια μερα πριν το δικαστιριο αν θελουν. αν δεν θελουν τα λεμε στο δικαστιριο.
μαλιστα καποιος απο την εισπρακτικη εταιρια μου ειπε οτι να κανω καλυτερη διαχηριση στα χριματα μου και εγω του ειπα να παει να γ...... και αυτος και ολο του το σωη που θα μου κανει και υποδιξεις το καθικη....
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 13-12-2010, 15:12
Wicked_GS Ο/Η Wicked_GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: N.Heraklio
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Αχαχαχαχαχαχαχα.....κουραγιο....

Εμενα μου την δινουν οι ιδιωτικες εταιρειες που περνουν τηλ για τα ληξιπροθεσμα. Αντε και τους εδωσε η τραπεζα τα προσωπικα μου στοιχεια, που αν και δεν ειμαι σιγουρος, πρεπει να ειναι παρανομο.
Με περνουν τηλ και ξεκιαναμε:
ντριιιιιν...ντριιιιινννν....
-Παρακαλω?
-Ο κος Wicked_GS? (σημειωση, χωρις να πουν απο που ειναι)
-Ο ιδιος!
-Τηλεφωνουμε απο την ταδε τραπεζα για μια καθυστερηση πληρωμης.
-Μαλιστα.
-Θα μπορουσατε να μου πειτε το πατρωνυμο σας ή την ημερομηνια γεννησησης σας?
-Οχι γιατι ειναι προσωπικα δεδομενα και δεν ξερω με ποιον μιλαω. Και απο την αλλη εσεις με καλεσατε στο νουμερο μου, με ζητησατε, ειπα οτι ειμαι ο ιδιος. Αν εχετε αλλα στοιχεια δικα μου εγω θα πρεπει να σας ρωτησω και οχι εσεις!
-Δλδ δεν θα μου πειτε?
-Οχι δεν θα σας πω. Ανσας παρω εγω και σας πω οτι ειμαι απο την αστυνομια και θελω τον αριθμο ταυτοτητα σας ή το αφμ σας ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο θα μου τα πειτε?
-Γιατι ειστε αντιδραστικος κυριε?
-Δεν ειμαι αντιδραστικος. Προσεκτικος ειμαι. Αν θελετε μπορειτε να μου πειτε τι με ζητατε ή μπορειτε αν θελετε να μου πειτε να περασω απο ενα καταστημα της τραπεζας να μου πουν τι χρειαζονται απο εμενα. Αλλα οχι να μου ζητατε να σας δωσω ευαισθητα προσωπικα δεδομενα απο το τηλεφωνο σε καποιον που απλα μου συστηνεται ως τραπεζα.
-Τοτε (με στομφο) θα ενημερωσω την τραπεζα οτι αρνειστε να πληρωσετε!!!!!
-Και εσυ που ξερεις εγω τι κανω με την τραπεζα αφου δεν εισαι η τραπεζα? Εχεις και τα οικονομικα μου στοιχεια??? Μαλλον θα σας ψαξω να δω αν ειστε νομιμοι. Παντως αν θελετε σας δινω ακομα μια ευκαιρεια να μου πειτε τι με θελετε.
-.........Χαιρετε κυριε.....τουυυυυυυυυττττ..........

Βρε δε πατε να ......γαργαληθητε που λεει κι ο λαος!!!!!!

Last edited by Wicked_GS; 13-12-2010 at 15:26.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 13-12-2010, 15:21
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Reply With Quote
  #4  
Παλιό 13-12-2010, 15:21
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Δεν παίζονται με τίποτα.


Reply With Quote
  #5  
Παλιό 13-12-2010, 15:51
Iconmaster Ο/Η Iconmaster βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Wicked_GS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχαχαχαχαχαχαχα.....κουραγιο....

Εμενα μου την δινουν οι ιδιωτικες εταιρειες που περνουν τηλ για τα ληξιπροθεσμα. Αντε και τους εδωσε η τραπεζα τα προσωπικα μου στοιχεια, που αν και δεν ειμαι σιγουρος, πρεπει να ειναι παρανομο.
Με περνουν τηλ και ξεκιαναμε:
ντριιιιιν...ντριιιιινννν....
-Παρακαλω?
-Ο κος Wicked_GS? (σημειωση, χωρις να πουν απο που ειναι)
-Ο ιδιος!
-Τηλεφωνουμε απο την ταδε τραπεζα για μια καθυστερηση πληρωμης.
-Μαλιστα.
-Θα μπορουσατε να μου πειτε το πατρωνυμο σας ή την ημερομηνια γεννησησης σας?
-Οχι γιατι ειναι προσωπικα δεδομενα και δεν ξερω με ποιον μιλαω. Και απο την αλλη εσεις με καλεσατε στο νουμερο μου, με ζητησατε, ειπα οτι ειμαι ο ιδιος. Αν εχετε αλλα στοιχεια δικα μου εγω θα πρεπει να σας ρωτησω και οχι εσεις!
-Δλδ δεν θα μου πειτε?
-Οχι δεν θα σας πω. Ανσας παρω εγω και σας πω οτι ειμαι απο την αστυνομια και θελω τον αριθμο ταυτοτητα σας ή το αφμ σας ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο θα μου τα πειτε?
-Γιατι ειστε αντιδραστικος κυριε?
-Δεν ειμαι αντιδραστικος. Προσεκτικος ειμαι. Αν θελετε μπορειτε να μου πειτε τι με ζητατε ή μπορειτε αν θελετε να μου πειτε να περασω απο ενα καταστημα της τραπεζας να μου πουν τι χρειαζονται απο εμενα. Αλλα οχι να μου ζητατε να σας δωσω ευαισθητα προσωπικα δεδομενα απο το τηλεφωνο σε καποιον που απλα μου συστηνεται ως τραπεζα.
-Τοτε (με στομφο) θα ενημερωσω την τραπεζα οτι αρνειστε να πληρωσετε!!!!!
-Και εσυ που ξερεις εγω τι κανω με την τραπεζα αφου δεν εισαι η τραπεζα? Εχεις και τα οικονομικα μου στοιχεια??? Μαλλον θα σας ψαξω να δω αν ειστε νομιμοι. Παντως αν θελετε σας δινω ακομα μια ευκαιρεια να μου πειτε τι με θελετε.
-.........Χαιρετε κυριε.....τουυυυυυυυυττττ..........

Βρε δε πατε να ......γαργαληθητε που λεει κι ο λαος!!!!!!

Thanks φίλος για το μάθημα !!!!
Την επόμενη που θα με πάρουν θα τους τα χώσω με τον ίδιο τρόπο
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 13-12-2010, 15:53
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 13-12-2010, 17:00
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Γιαγιά Αρκούδα, δεν είναι μόνο η Eurobank, όλες ίδια είναι. Ψόφιες όλες με τεράστιες χασούρες για φέτος, που δεν θα τις ανακοινώσουν βέβαια, και πού να δείτε το forecast του επόμενου χρόνου.

Και γελάω διότι μας έχουν ψήσει το ψάρι στα χείλη. Σε αυτά που γράφεις με τόσο γλαφυρή λεπτομέρεια, έχω να προσθέσω τόσα, που τους λέω και κάνω εγώ, που αν τα βάλω, θα επισκιάσω το thread σου. Να καταλάβεις ότι οι σπουδές μου αλλά και μέρος της επαγγελματικής μου εμπειρίας είναι economics / banking και το άλλο χαρτί χρηματοοικονομικά, δηλαδή χρηματιστήρια σε όλες τους τις μορφές όμως, ομόλογα, swaps, country investments, μετοχές, συνάλλαγμα κλπ.

Όσο και να χτυπιούνται, δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Το γέλιο της (γιαγιάς) αρκούδας σου λέω.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 13-12-2010, 17:07
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Wicked_GS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχαχαχαχαχαχαχα.....κουραγιο....

Εμενα μου την δινουν οι ιδιωτικες εταιρειες που περνουν τηλ για τα ληξιπροθεσμα. Αντε και τους εδωσε η τραπεζα τα προσωπικα μου στοιχεια, που αν και δεν ειμαι σιγουρος, πρεπει να ειναι παρανομο.
Με περνουν τηλ και ξεκιαναμε:
ντριιιιιν...ντριιιιινννν....
-Παρακαλω?
-Ο κος Wicked_GS? (σημειωση, χωρις να πουν απο που ειναι)
-Ο ιδιος!
-Τηλεφωνουμε απο την ταδε τραπεζα για μια καθυστερηση πληρωμης.
-Μαλιστα.
-Θα μπορουσατε να μου πειτε το πατρωνυμο σας ή την ημερομηνια γεννησησης σας?
-Οχι γιατι ειναι προσωπικα δεδομενα και δεν ξερω με ποιον μιλαω. Και απο την αλλη εσεις με καλεσατε στο νουμερο μου, με ζητησατε, ειπα οτι ειμαι ο ιδιος. Αν εχετε αλλα στοιχεια δικα μου εγω θα πρεπει να σας ρωτησω και οχι εσεις!
-Δλδ δεν θα μου πειτε?
-Οχι δεν θα σας πω. Ανσας παρω εγω και σας πω οτι ειμαι απο την αστυνομια και θελω τον αριθμο ταυτοτητα σας ή το αφμ σας ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο θα μου τα πειτε?
-Γιατι ειστε αντιδραστικος κυριε?
-Δεν ειμαι αντιδραστικος. Προσεκτικος ειμαι. Αν θελετε μπορειτε να μου πειτε τι με ζητατε ή μπορειτε αν θελετε να μου πειτε να περασω απο ενα καταστημα της τραπεζας να μου πουν τι χρειαζονται απο εμενα. Αλλα οχι να μου ζητατε να σας δωσω ευαισθητα προσωπικα δεδομενα απο το τηλεφωνο σε καποιον που απλα μου συστηνεται ως τραπεζα.
-Τοτε (με στομφο) θα ενημερωσω την τραπεζα οτι αρνειστε να πληρωσετε!!!!!
-Και εσυ που ξερεις εγω τι κανω με την τραπεζα αφου δεν εισαι η τραπεζα? Εχεις και τα οικονομικα μου στοιχεια??? Μαλλον θα σας ψαξω να δω αν ειστε νομιμοι. Παντως αν θελετε σας δινω ακομα μια ευκαιρεια να μου πειτε τι με θελετε.
-.........Χαιρετε κυριε.....τουυυυυυυυυττττ..........

Βρε δε πατε να ......γαργαληθητε που λεει κι ο λαος!!!!!!

Έχεις δώσει το nickname σου στίς τράπεζες???






















Jefe
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 13-12-2010, 17:13
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις δώσει το nickname σου στίς τράπεζες???






















Jefe
ωραια ιδεα.....
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 13-12-2010, 17:18
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Nα κάνω λιγάκι το δικηγορό του διαβόλου.....

Πρώτα απο όλα να μιλήσω για τις εισπρακτικές εταιρείες...να ξέρετε ότι εκεί δουλεύουν παιδιά με πτυχία και βαρβάτα μάλιστα.......για ψοροδίφραγκα που πιστέψτε καμμία όρεξη δεν έχουνε να παίρνουνε το καθένα απο εμάς να του πρίζουν τα π@π@ρια.....τις γραμμές τους τις παρακολουθούνε και αν δεν κάνουν τις συστάσεις που βλέπουνε στη φόρμα μπροστά τους κινδυνεύουνε με απόλυση....ΠΟΤΕ μην ΞΕΧΝΑΤΕ ότι είναι συνάνθρωποι ποου κάνουν μια δουλεία που έχουν αναγκαστεί και δεν θέλουνε...με την υπόσχεση ότι μια μέρα θα τους πάρουνε κανονικούς υπάλληλου στη τράπεζα.....οπότε αυτοί οι ταλαίπωροι δεν φταίνε σε τπτ!!!

Γιαγιά αρκούδα στη περιπτωσή σου δεν φταίει η τράπεζα και συγνώμη που στου λέω.....Αφού είχες συνεννοηθεί με τον προμηθεθτή σου να περιμένει αυτός γτ πήγε και την κατέθεσε???? Η τράπεζα αγόρασε μια ακάλυπτη επιταγ΄ξ και θέλει τα λευτά της πίσω...και άκρω δικαιολογημένα....Ναι συμφωνώ με τους άγραφους νόμους της αγοράς....αλλά όταν η τράπεζα δίνει τα ωραία της λευτάκια τα θέλει και πίσω......Οπότε ο προμηθευτής σου έκανε την λαλακία κια φοβούμενος ότι δεν θα πκηρωυεί απο εσένα πήγε την κατέθεσε και λέει ας κόψουνε το λαιμό τους.....και ουσιαστικά αυτός σε κρέμασε και σε πήρε στο ¨κυωήγι" η τράπεζα.....

Όλα αυτά στα λέω γτ είμαι τραπεζικός και τα ξέρω πως παίζουνε....

Αμφισβητώ 10000% τον τειρεσία για 2-3 μέρες οφειλής....

Τουλάχιστον στη τράπεζα που εργάζομαι εγώ.....για να βάλουν κάποιον στο τειρεσία πρέπει να χρωστάει minimum 6 δόσεις....οπότε δεν πιστεύω ότι η Πειραιώς για τόσο μικρό ποσό και για 2-3 μέρες σε έβαλε τειρεσία.....Αν το έκανε είναι απαράδεκτο και ίσως πράνομο.....!!!

Απλά θέλω να πώ ότι μην τα χρεώνουμε όλα στις τράπεζες οι οποίες έχουνε κάνει τεράστια λάθη που αν θέλετε τα συζητάμε σε άλλο τοοπικ....

Η ουσία των τραπεζών είναι μια....

Δίνει τα ωραία της λευτάκια και θέλει να τα πάρει πίσω με τους όρους που όλοι υπογράφουμε....όταν αυτό δεν γίνεται....πρέπει να κινηθεί διαφορετικά!!!Γτ μας φαίνεται παράλογο αυτό????

Στην περιπτωσή σου συγκεκριμένα η τράπεζα έχει μια "ακλάλυπτη" επιταγή δικιά σου την οποία την πλήρωσε σε κάποιον......δεν την νοιάζει αν εσένα σου χρωστάνε...δεν την νοιάζει αν περιμένεις να πάρεις λευτά....για αυτούς και πολύ σωστά....έκοψες μια επιταγή την οποία δεν φρόντισες να έχεις χρήματα να την καλύψεις.......δεν καταλαβαίνω γτ είναι λάθος η τράπεζα.....


Το μοναδικό λάθος που δεν τους βγαίνει σε καλό...είναι που έχουν δώσει σε εταιρείες τέτοιου τύπου το δικαίωμα να ενοχλούνε τον κόσμο κτλ κτλ κτλ......


Μην ξεχνάμε ποτέ όμως φιλαράκια ότι πίσω απο αυτήν την τηλεφωνική γραμμή βρίσκεται ένας ταλαιπωρημένος άνθρωπος που δεν του αρέσει αυτό που κάνει....και το κάνει για να ζήσει ίσα ίσα.....!!!

Έκανα λίγο το δικηγόρο του διαβόλου και στα λέω εγώ που είμαι τραπεζικός και λέω ότι οι τράπεζες έχουνε κάνει τεράστια λάθη...τα οποία σιγά σιγά και με νομοθεσίες δεν τα συνεχίζουνε!!!!



Μέγα λάθος θα το ξαναπώ στην περιπτωσή σου γιαγιά αρκούδα ήταν που πήγε ο προμηθευτής να την καταθέσει...και δεν περίμενε πρώτα να την καλύψεις....και μάλιστα ενώ τον είχες ενημερώσει.....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Όχι ευχάριστα νέα απ' την Eurobank .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 13 12-07-2010 16:36
Επίκαιρο οσο ποτε..... jarhead Ελλάδα 26 17-06-2010 08:33
Στην τραπεζα... georgekostas Ανέκδοτα 10 30-10-2009 00:40
καλως σας βρηκα ξανα konstantinos Καλώς ήλθατε 20 10-06-2009 18:57
...μύρισε καλοκαιράκι!..και ακομα δεν μπηκε ουτε ο Ιουνιος!...βολτιτσες στα πέριξ! ΙoannisPanagiotidis Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 12 01-06-2009 23:37


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!