GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 16-03-2010, 19:18
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Ξεκινα και μην ακους κανεναν..
Αυτο το ταξιδι το συζητανε πεντακοσιοι το σχεδιαζουν πενηντα και πανε οι πεντε...
Ετσι μου ειπε ο μηχανικος μου-και δεινος ταξιδευτης-το 2004 και εφυγα τρεχοντας για πανω.με βαραντερο μαλιστα!
Μη ξεχασεις τα νησια Lofoten ειναι η απολυτη ομορφια(φωτο για ψησιμο)
Attached Images
File Type: jpg nordkapp 075.jpg (94.4 KB, 81 views)
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 17-03-2010, 00:24
LEADER Ο/Η LEADER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΤΟΥΜΠΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Blackstaf Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου Leader ήθελα να σε ρωτήσω πόσα χρήματα υπολογίζεις γι' αυτό το ταξίδι? Στο περίπου φυσικά...

Εχεις ΠΜ.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 21-04-2010, 11:33
gzpainter Ο/Η gzpainter βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ένας Scouser απο την Κρήτη
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Φιλε LEADER ...απο την στιγμη που ειδα αυτο το λινκ... η φαντασια μου αρχισε να καλπαζει ...ισως πιο γρηγορα απο οτιδηποτε αλλο...
το Βορειο ακρωτηρι αποτελει μεγαλο ονειρο ...αλλα δυστυχως ανηκω στους 50 εκεινους ανθρωπους που ενω το εχουν σκεφτει...ολο βρισκουν δικαιολογιες για να το πραγματοποιησουν...που να βρεις λεφτα...χρονο...ελαχιστος χρονος προετοιμασιας ειναι οι συνηθες δικαιολογιες...αλλα οπως αναφερθηκε...καλητερα να κανεις καποια πραγματα και να μετανοιωνεις μετα...παρα να μην τα κανεις ποτε και να μενεις με την απορια πως θα ηταν αν τα πραγματοποιουσες...
ευχομαι το ταξιδι σου να πραγματοποιηθει ...ανεξαρτητου αν εισαι μονος ή με παρεα...

PS: καλο ειναι να βαλεις και καμμια διαδρομη...ποτε σκοπευεις να φυγεις...ποσες μερες σκοπευεις να κανεις...ποσα υπολογιζεις στα γενικα να ψοδευσεις..σκοπευεις να κανεις καμπινγκ?? ή σε ξενοδοχεια?? με τον τροπο αυτο θα γλυκανεις μερικους... (εγω εχω βουτηχτει στην σοκολατα ...να σου πω την καθαρη αληθεια...)
PS2: επειδη το διαβαζα χθες για να ζηλευω...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=66663

Last edited by gzpainter; 21-04-2010 at 11:35.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 19-05-2010, 00:26
LEADER Ο/Η LEADER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΤΟΥΜΠΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gzpainter Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε LEADER ...απο την στιγμη που ειδα αυτο το λινκ... η φαντασια μου αρχισε να καλπαζει ...ισως πιο γρηγορα απο οτιδηποτε αλλο...
το Βορειο ακρωτηρι αποτελει μεγαλο ονειρο ...αλλα δυστυχως ανηκω στους 50 εκεινους ανθρωπους που ενω το εχουν σκεφτει...ολο βρισκουν δικαιολογιες για να το πραγματοποιησουν...που να βρεις λεφτα...χρονο...ελαχιστος χρονος προετοιμασιας ειναι οι συνηθες δικαιολογιες...αλλα οπως αναφερθηκε...καλητερα να κανεις καποια πραγματα και να μετανοιωνεις μετα...παρα να μην τα κανεις ποτε και να μενεις με την απορια πως θα ηταν αν τα πραγματοποιουσες...
ευχομαι το ταξιδι σου να πραγματοποιηθει ...ανεξαρτητου αν εισαι μονος ή με παρεα...

PS: καλο ειναι να βαλεις και καμμια διαδρομη...ποτε σκοπευεις να φυγεις...ποσες μερες σκοπευεις να κανεις...ποσα υπολογιζεις στα γενικα να ψοδευσεις..σκοπευεις να κανεις καμπινγκ?? ή σε ξενοδοχεια?? με τον τροπο αυτο θα γλυκανεις μερικους... (εγω εχω βουτηχτει στην σοκολατα ...να σου πω την καθαρη αληθεια...)
PS2: επειδη το διαβαζα χθες για να ζηλευω...
Moto Forum - Λονδίνο - Σκανδιναβία - Βαλτική - Λονδίνο: Καλοκαίρι 2008
Σε ευχαριστω για το ωραιο λινκ το εχω διαβασει παλιοτερα, και εγω ζηλεψα με την καλη προθεση οπως και εσυ, αλλα παντα υπαρχει χρονος για ενα τετοιο ταξιδι.

Ξεκινησα να γραφω για αυτο ταξιδι μονος μου, καποια στιγμη υπηρξε ενδειαφερον απο αρκετα ατομα του φορουμ, αλλα δεν καταληγαμε πουθενα ωσπου ηρθε μια σοβαρη προταση απο ενα μελος του φορουμ για το ταξιδι, και σχεδον εχουμε κανονισει τα παντα, μεχρι και συναντηση εγινε στην Θεσσαλονικη για τον προγραμματισμο της εκδρομης,και ολα κυλουσαν ωραια.......... αλλα η μοιρα της ζωης μας επαιξε ασχημο παιχνιδι
και βρεθηκα παλι ΜΟΝΟΣ μου.

Την αδεια μου την εχω κανονισει απο καιρο,και απο 10 ΙΟΥΝΙΟΥ και μεχρι της 29 του μηνα θα εχω αδεια,καπου θα βρω να παω απο........NORDKAPP μεχρι Χαλκιδικη για μπανιο,.......οπως μου ξημερωση εκεινες τις μερες......!!!

Last edited by LEADER; 19-05-2010 at 00:29.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 19-05-2010, 02:22
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LEADER Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστω για το ωραιο λινκ το εχω διαβασει παλιοτερα, και εγω ζηλεψα με την καλη προθεση οπως και εσυ, αλλα παντα υπαρχει χρονος για ενα τετοιο ταξιδι.

Ξεκινησα να γραφω για αυτο ταξιδι μονος μου, καποια στιγμη υπηρξε ενδειαφερον απο αρκετα ατομα του φορουμ, αλλα δεν καταληγαμε πουθενα ωσπου ηρθε μια σοβαρη προταση απο ενα μελος του φορουμ για το ταξιδι, και σχεδον εχουμε κανονισει τα παντα, μεχρι και συναντηση εγινε στην Θεσσαλονικη για τον προγραμματισμο της εκδρομης,και ολα κυλουσαν ωραια.......... αλλα η μοιρα της ζωης μας επαιξε ασχημο παιχνιδι
και βρεθηκα παλι ΜΟΝΟΣ μου.

Την αδεια μου την εχω κανονισει απο καιρο,και απο 10 ΙΟΥΝΙΟΥ και μεχρι της 29 του μηνα θα εχω αδεια,καπου θα βρω να παω απο........NORDKAPP μεχρι Χαλκιδικη για μπανιο,.......οπως μου ξημερωση εκεινες τις μερες......!!!

Όπου και να πας Κώστα, καλά να περάσεις

κ να επιστρέψεις με "γεμάτες μπαταρίες",

για τον δύσκολο Χειμώνα που μας περιμένει ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 20-05-2010, 01:13
panGS Ο/Η panGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 209
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Καλά να περάσεις και μην φοβάσαι τίποτα...
Είναι "εύκολο" ταξίδι, η Νορβηγία και οι υπόλοιπες χώρες που θα περάσεις, έχουν τέλειες υποδομές.
Το ταξίδι αυτό το έκανα το 2008 και ήταν...απίστευτο.
Οτι και να ακούσεις από ανθρώπους που έχουν πάει, δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που θα δεις...τι να αναφέρω...
Η διαδρομή ήταν Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία, Δανία, Σουηδία, Νορβηγία, Φιλανδία, Σουηδία, Γερμανία, Τσεχία, Αυστρία, Ιταλία και 20000 χλμ, εγω μαζί με το μωράκι...πάνω στην κουκλάρα μας...
Χωρίς να θυμάμαι καλά 36 μέρες.

Καλά να πας και καλά να γυρίσεις.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 23-05-2010, 09:01
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

το 2007 ανεβαίνω με την γυναίκα μου από Ανκώνα για Τσεχία....
κάπου πριν το Bolzano μπαίνο στο κλασικό Autogrill οτοστράδας να πάρουμε καφέ. To παρκιν σχετικά γεμάτο, αλλά είχε μία θέση δίπλα σε κάτι μεγάλες μηχανές, όπως από μακριά είδα. Παρκάρω εκεί. Τότε κατάλαβα, ότι ήταν δύο LT. Κατεβαίνουμε από την μηχανή και πιάνουμε μία καλημέρα με τον κύριο, που ήταν δίπλα στις μηχανές και κάτι έψαχνε στις βαλίτσες. Εγώ φεύγω για μέσα, να πάρω τα εσπρέσσο. Η γυναίκα μου μένει με τον κύριο και μιλάνε. Όταν λέω κύριος, το εννοώ, ενώ εγώ είμαι τότε ήδη 47. Αυτός σίγουρα πάνω από 70. Σε λίγα λεπτά επιστρέφω με τα καφεδάκια. Βρίσκω την γυναίκα μου να αναδιοργανώνει τις αποσκευές, να κάνει το ίδιο και ο κύριος και να συνεχίζουν να μιλάνε. Έφτασα με τους καφέδες. Μου χαμογελάει ο κύριος. Κάτι του διευκρινίζω για την Τσεχία, που ρώταγε. Ανάβουμε τσιγάρο με την γυναίκα μου και μου λέει:
"Ξέρεις που πάνε?", για να με τσιτώσει...
"Που?"
"Nordcapp!"
...ξεροκαταπίνω από ζήλεια...
και χαμογελώντας συμπληρώσει η γυναίκα μου με νόημα:
"Αλλά βλέπεις, κύριος ο κύριος, δεν αναγκάζουν κανέναν, δεν κουβαλάνε μαζί και τις γυναίκες!" [αυτό ήταν σπόντα, ότι την πίεσα λίγο να έρθει μαζί μου με την μηχανή]


Εκείνη την στιγμή όμως, καθώς ολοκλήρωνε την πρόταση, της πέφτει το σιαγόνι...... από το Autogrill βγαίνει ο άλλος κύριος, ανάλογης ηλικίας και ....δύο μαντάμες κουνάμενες κουνάμενες. Με δερμάτινα, με πεσμένους κ@λους και β@ζιά, γιαγιάδες με δερμάτινα. Όλο γέλια και κρατιόντουσαν αγκαζέ μία την άλλη ενώ έφερναν δίσκο με καφέδες.
Εμείς κοιτούσαμε αποσβολωμένοι.
"Πάρτα τώρα!!!' έσκασα στα γέλια με νίκη...
Ήταν ένα καλό μάθημα και για τους δύο μας.

Λοιπόν, είμαστε εδώ ακόμα μακριά από την μοτο-παιδεία, την κουλτούρα των λαών της Ευρώπης. Πολλά τα ταμπού και προταλαλύψεις εδώ.


Anyway, το συμπεράσματα από το άνω περστατικό είναι, ότι
1/ μη φοβάσαι, κάποτε θα πάς
2/ η ενεργή μοτο ηλικία τελικά δεν τελειώνει τόσο νωρίς [απλά παίρνεις πιο αναπαυτικές μηχανές με μεγάλες σέλες για μεγάλους κ@λους]

Last edited by Doc; 23-05-2010 at 09:05.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 26-05-2010, 02:10
FOOST Ο/Η FOOST βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΣΕΡΒΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ
Μoto: F800ST
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟΙ ΣΕ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΚΩΣΤΑ...(ΚΕΓΩ,ΚΕΓΩ,ΚΕΓΩ,ΚΕΓΩ...)!ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΣΟΥ,ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 04-06-2010, 13:09
AntonisKitoudis Ο/Η AntonisKitoudis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 1,545
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

εγω θα κρατησω τα λεγωμενα του DOC μην φοβασε ΚΑΠΟΤΕ θα πας!
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 04-06-2010, 14:41
WOLF Ο/Η WOLF βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 RT
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AntonisKitoudis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θα κρατησω τα λεγωμενα του DOC μην φοβασε ΚΑΠΟΤΕ θα πας!
ΦΙΛΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΨΥΧΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Attached Images
File Type: jpg THE TOP.jpg (64.8 KB, 32 views)
File Type: jpg 06_resize.jpg (78.5 KB, 39 views)
File Type: jpg NORDKAPP snow 2007..jpg (64.3 KB, 32 views)
File Type: jpg nk03.jpg (70.8 KB, 25 views)
File Type: jpg 09_resize.jpg (43.4 KB, 33 views)
File Type: jpg 05_resize.jpg (73.0 KB, 36 views)
File Type: jpg 10_resize.jpg (77.0 KB, 37 views)
File Type: jpg 12_resize.jpg (43.2 KB, 30 views)
File Type: jpg 01_resize.jpg (60.0 KB, 27 views)
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΚΑΜΑΚΙ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ zitsos Διάφορα 25 25-02-2010 11:38
Η ΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ MARK Αθλητισμός 3 29-01-2010 18:10
ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΧΩΜΑ allen Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 16 30-09-2009 09:56
ΣΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ Alext Ανέκδοτα 9 06-07-2009 20:38
ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ..... danaos Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 63 17-03-2009 00:22


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!