GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 26-11-2013, 19:12
JPhoenix Ο/Η JPhoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2013
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS '01
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή F650GS '01 μου κρατάει μούτρα το μωρό !

Καλησπέρα φίλοι ! Το μωρό μου μου κρατάει μούτρα ! Την άφησα ακίνητη αυτό το Π/Σ/Κ που μας πέρασε και χθες δεν ήθελε βόλτα, όπως δεν ήθελε και σήμερα το πρωί να πάμε στη δουλειά. Δεν έπαιρνε μπροστά όπως συνήθως (δεν είχα θέμα μέχρι τώρα) , και τις πρώτες 2-3 φορές που πήρε μόλις έφτανε τις 1500 στροφές έσβηνε. Το ίδιο και σήμερα το πρωί. Ξερός θόρυβος από το μοτέρ στο άναμμα και σβήσιμο στο ρελαντί. Τι μπορεί να συμβαίνει; Κάθε βοήθεια δεκτή !
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-11-2013, 20:55
JPhoenix Ο/Η JPhoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2013
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS '01
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Απάντηση: F650GS '01 μου κρατάει μούτρα το μωρό !

Παίδες, ΒΟΉΘΕΙΑ ! Σταμάτησε πλέον να σβήνει αλλά έχουμε άλλα θέματα. Μόλις πατήσω τη μίζα, κάνει ένα μεταλλικό, βραχνό θόρυβο, ανάβει το λαμπάκι του ABS και παίρνει μπρος. Από κει κ πέρα δεν έχει κανένα πρόβλημα, ούτε στο ρελαντί, ούτε και στην πορεία. Τι μπορεί να είναι;;; Δυστυχώς, λόγω δουλειάς, δεν προλαβαίνω ποτέ την μαμά στο Γέρακα ανοιχτή, οπότε αν κάποιος ξέρει έμπιστο μηχανικό που θα μπορώ να την πάω απόγευμα, ας μου στείλει ένα μνμ, ή ας επικοινωνήσει τηλεφωνικά μαζί μου! Όποιος ξέρει ή μπορεί, ασ βοηθήσει, φοβάμαι και να τη βάλω μπρος πλέον !!!

Last edited by JPhoenix; 28-11-2013 at 20:57.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 29-11-2013, 14:27
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: F650GS '01 μου κρατάει μούτρα το μωρό !

Καλημέρα φίλε μου, δε μπορώ να είμαι σίγουρος αλλά ίσως έχεις θέμα με το κόμπλερ, οπότε μην το αργείς.

Για το φόρουμ τρέχει μιά προσφορά, διάλεξα αυτό επειδή είναι πιό κοντά σε σένα, αν θελεις οπωσδήποτε επίσημο συνεργείο. Αν δε θες υπάρχουν κι άλλες επιλογές πολύ καλές.


http://www.gsforum.gr/f94/%CE%95%CE%...s-forum-11966/
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 29-11-2013, 16:51
JPhoenix Ο/Η JPhoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2013
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS '01
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Απάντηση: F650GS '01 μου κρατάει μούτρα το μωρό !

ίσως έχεις θέμα με το κόμπλερ, οπότε μην το αργείς.



Ευχαριστώ φίλε μου! Όντως, σήμερα κατάφερα να φύγω λίγο νωρίτερα από τη δουλειά και πήγα στο Γέρακα. Κομπλερ είναι, έχεις δίκιο... Το κακό είναι ότι από το θόρυβο που κάνει μου είπε ο μηχανικός οτι πάμε για ολόκληρο και συνολικά θα κοστίσει 600 ευρόπουλα, οπότε σίγουρα θα ψάξω και αλλού... Το κακό είναι οτι μου έσκασε σε ασχημη περίοδο,οπότε αναγκαστικά από σήμερα παρκάρεται για κανένα μήνα περίπου... Ίδωμεν...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!