GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 02-07-2009, 16:45
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
....εσύ φίλε Γιώργο είσαι διορισμένος ή αυτόκλητος υποστηριχτης του γιγιά;;;;
Ή είσαι ο ρομπέν των δασών των αδυνάτων όπως είσαι ο ρομπέν των δασών των μπεμβεδάκιδων υποδεικνήονταστους όλα τα προβλήματα των μηχανών του;

υπάρχουν αντικου#####στές, αντιφασίστες, άθεϊστές, αντιρατσιστές, αντιολυμπιακοί ..... και, και ....
Εσύ είσαι ΑΝΤΙ bmw .....γνωστό ....Για μιά ακόμη φορά το απόδειξες!!!!!!!!Θα ήθελα να σέβλεπα τι θάλεγες άμα σου βρίζανε το μηχανάκι σου σκουπίδι και σένα σε λέγανε ανόητο (δεν λέω μ@λ@κ@ για να μην σε προσβάλω,γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός μου) επειδή αγόρασες τη συγκεκριμένη μάρκα.Δηλαδή σαν να σου πει κάποιος οτι τα ΠΑΙΡΝΕΙΣ από τη honda για να είσαι αντιμπεμβεδάκιας και να μαζέβεις πελάτες για τα βάρα.....Δεν είναι δικαίωμα του καθενός μας να λέει οτι είναι ευχαριστημένος πολύ ή λίγο από το μηχανάκι του ;Πρέπει ΠΑΝΤΑ να βρίζουμε;;;;;;;;;Ή αυτός που είναι ευχαριστημένος πρέπει να είναι γλυφτης της εταιρίας μήπως και του κάνει κανά σέρβις δωρεάν;;;;;

Πραγματικά φιλικά,γιατί πάντα διαβάζω τα τεχνικά σου και σέβομαι τις γνώσεις σου.Αλλά να μου δώσεις το δικαίωμα να έχω και εγώ γνώμη για το μηχανάκι μου(δεν ξέρω αν είχες ποτε BMW για να μπορείς να συγκρίνεις;;;;;; ή ακους τον έναν και τον άλλον;;;
Εγώ είχα παλιότερα βάρα και ήμουνα ευχαριστημένος (τώρα που το λέω πρεπει να με πούνε γλύφτη της honda;;;) υ.γ. τώρα είμαι πιό πολύ ευχαριστημένος με την μπέμπα .....
+1000
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 02-07-2009, 17:04
gsa1200 Ο/Η gsa1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είχε τόσα τρανταχτά επιχειρήματα θα γύριζε σαν ........ στα φόρα να κλαίγεται και δεν θάχε κάνει μύνηση;;;;;;Αν και από οτι διαβάζω τόσες φορες που έχει γράψει έχει υπονοήσει κατ'επανάληψη οτι έχει κανει τη μήνηση...Αλλά εδω και δύο χρόνια ΘΑ τους κάνω ΘΑ τους φτιάξω ΘΑ ΘΑ ΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα
Υπάρχει μια παροιμία που λέει απο ***** ......... και από κοκό τίποτα ....








εσύ φίλε Γιώργο είσαι διορισμένος ή αυτόκλητος υποστηριχτης του γιγιά;;;;
Ή είσαι ο ρομπέν των δασών των αδυνάτων όπως είσαι ο ρομπέν των δασών των μπεμβεδάκιδων υποδεικνήονταστους όλα τα προβλήματα των μηχανών του;








υπάρχουν αντικου#####στές, αντιφασίστες, άθεϊστές, αντιρατσιστές, αντιολυμπιακοί ..... και, και ....
Εσύ είσαι ΑΝΤΙ bmw .....γνωστό ....Για μιά ακόμη φορά το απόδειξες!!!!!!!!Θα ήθελα να σέβλεπα τι θάλεγες άμα σου βρίζανε το μηχανάκι σου σκουπίδι και σένα σε λέγανε ανόητο (δεν λέω μ@λ@κ@ για να μην σε προσβάλω,γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός μου) επειδή αγόρασες τη συγκεκριμένη μάρκα.Δηλαδή σαν να σου πει κάποιος οτι τα ΠΑΙΡΝΕΙΣ από τη honda για να είσαι αντιμπεμβεδάκιας και να μαζέβεις πελάτες για τα βάρα.....Δεν είναι δικαίωμα του καθενός μας να λέει οτι είναι ευχαριστημένος πολύ ή λίγο από το μηχανάκι του ;Πρέπει ΠΑΝΤΑ να βρίζουμε;;;;;;;;;Ή αυτός που είναι ευχαριστημένος πρέπει να είναι γλυφτης της εταιρίας μήπως και του κάνει κανά σέρβις δωρεάν;;;;;


Πραγματικά φιλικά,γιατί πάντα διαβάζω τα τεχνικά σου και σέβομαι τις γνώσεις σου.Αλλά να μου δώσεις το δικαίωμα να έχω και εγώ γνώμη για το μηχανάκι μου(δεν ξέρω αν είχες ποτε BMW για να μπορείς να συγκρίνεις;;;;;; ή ακους τον έναν και τον άλλον;;;
Εγώ είχα παλιότερα βάρα και ήμουνα ευχαριστημένος (τώρα που το λέω πρεπει να με πούνε γλύφτη της honda;;;) υ.γ. τώρα είμαι πιό πολύ ευχαριστημένος με την μπέμπα .....


+1200 μόνο στις γενικές απόψεις σου !!!! Ο Γιώργος (georgep) είναι αξιόλογος γράφτης στα τεχνικά σε πολλά φόρουμ του χώρου των μοτοσικλετών !!!!
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 02-07-2009, 20:48
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είχε τόσα τρανταχτά επιχειρήματα θα γύριζε σαν ........ στα φόρα να κλαίγεται και δεν θάχε κάνει μύνηση;;;;;;Αν και από οτι διαβάζω τόσες φορες που έχει γράψει έχει υπονοήσει κατ'επανάληψη οτι έχει κανει τη μήνηση...Αλλά εδω και δύο χρόνια ΘΑ τους κάνω ΘΑ τους φτιάξω ΘΑ ΘΑ ΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα
Υπάρχει μια παροιμία που λέει απο ***** ......... και από κοκό τίποτα ....








εσύ φίλε Γιώργο είσαι διορισμένος ή αυτόκλητος υποστηριχτης του γιγιά;;;;
Ή είσαι ο ρομπέν των δασών των αδυνάτων όπως είσαι ο ρομπέν των δασών των μπεμβεδάκιδων υποδεικνήονταστους όλα τα προβλήματα των μηχανών του;








υπάρχουν αντικου#####στές, αντιφασίστες, άθεϊστές, αντιρατσιστές, αντιολυμπιακοί ..... και, και ....
Εσύ είσαι ΑΝΤΙ bmw .....γνωστό ....Για μιά ακόμη φορά το απόδειξες!!!!!!!!Θα ήθελα να σέβλεπα τι θάλεγες άμα σου βρίζανε το μηχανάκι σου σκουπίδι και σένα σε λέγανε ανόητο (δεν λέω μ***** για να μην σε προσβάλω,γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός μου) επειδή αγόρασες τη συγκεκριμένη μάρκα.Δηλαδή σαν να σου πει κάποιος οτι τα ΠΑΙΡΝΕΙΣ από τη honda για να είσαι αντιμπεμβεδάκιας και να μαζέβεις πελάτες για τα βάρα.....Δεν είναι δικαίωμα του καθενός μας να λέει οτι είναι ευχαριστημένος πολύ ή λίγο από το μηχανάκι του ;Πρέπει ΠΑΝΤΑ να βρίζουμε;;;;;;;;;Ή αυτός που είναι ευχαριστημένος πρέπει να είναι γλυφτης της εταιρίας μήπως και του κάνει κανά σέρβις δωρεάν;;;;;


Πραγματικά φιλικά,γιατί πάντα διαβάζω τα τεχνικά σου και σέβομαι τις γνώσεις σου.Αλλά να μου δώσεις το δικαίωμα να έχω και εγώ γνώμη για το μηχανάκι μου(δεν ξέρω αν είχες ποτε BMW για να μπορείς να συγκρίνεις;;;;;; ή ακους τον έναν και τον άλλον;;;
Εγώ είχα παλιότερα βάρα και ήμουνα ευχαριστημένος (τώρα που το λέω πρεπει να με πούνε γλύφτη της honda;;;) υ.γ. τώρα είμαι πιό πολύ ευχαριστημένος με την μπέμπα .....

Σ' αυτό εδώ το φόρουμ,

όλοι έχουν το δικαίωμα να λένε - κ να υποστηρίζουν - την γνώμη τους ...

Ακόμη κ ο Γιώργος (Γιαγιά Αρκούδα) ο οποίος "υπερέβη τα εσκαμμένα", ()

έχει το δικαίωμα του λόγου κ του αντίλογου ....

Όπως θα πρόσεξες, δεν του τον αφαιρέσαμε,

παρά τις προτροπές του, για την πλήρη διαγραφή των γραφομένων του !!!!




Θα ήθελα να σε παρακαλέσω μόνο,

οι απόψεις σου, να μην έχουν τόσο "αυστηρό" ύφος,

προκειμένου, να κρατήσουμε το επίπεδο του φόρουμ υψηλά,

όπως είναι μέχρι σήμερα ....



Υ.Γ. Η παράκληση, ...... προς ΚΑΘΕ κατεύθυνση ...






.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 02-07-2009, 21:16
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
αναφερομαι στο πρωτο πρωτο ποστ της ''γιαγιάς'' που τον πιασατε όλοι απο τα μουτρα και ως φυσικο επακόλουθο μετά εγραψε οτι εγραψε!!!

Αλλα αν ειχαμε δει με συμπαθεια τα γραφόμενα του και ολοι μα όλοι εκφράζαμε αμερίστως την συμπάθεια μας τουλαχιστον στον γράφοντα δεν θα ειχε γράψει τα περι χορηγίας κ.λ.π.!!
#1 γιαγια αρκουδα
ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW...


#2 Arkas
Απόσπασμα:
Φίλε Γιώργο!
Καταρχήν θα ήθελα να σου εκφράσω τη συμπάθειά μου για την ταλαιπωρία που υφίστασαι με τα τυχόν προβλήματα της μοτοσυκλέτας σου.
Κατά δεύτερον σου εύχομαι περαστικά και σιδερένιος για το ατύχημα το οποίο υπέστης.
#3 georgekostas
Απόσπασμα:
Εκείνο όμως που πρέπει να αντιληφθείς είναι ότι γενικεύσεις και αφορισμοί του τύπου: "ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW" που αφορούν και απευθύνονται στην πλειονότητα των μοτοσυκλετών που οδηγούμε οι περισσότεροι σ' αυτό εδώ το φόρουμ, προκαλούν το κοινό μας αίσθημα άν όχι μας προσβάλλουν.
+1000


#4mjtir
Απόσπασμα:
Κυριοι τον ανθρωπο δεν τον γνωριζω προσωπικα.

Αν ομως ειναι ειλικρινης σε αυτα που περιγραφει , πιο πολυ με ενοχλει το γεγονος πως ακομα τρεχει παρα τα γραφομενα του περι BMW.

Αν συνεβαιναν σε εμας τι θα γραφαμε ?

Τι χαρακτηρισμους θα διναμε ?

Τουλαχιστον μην τον πετροβολαμε....

Εκτος αν ειναι τρελος ο ανθρωπος (γιατι κατι τετοιο υπονοειτε) οποτε παω πασο .
#5 georgekostas
Δεν κατηγορουμε τον φιλο μας να τον βοηθησουμε και εμεις οπου μπορουμε και εχει 1000 δικια αλλα να μην τα γενικευουμε και να μην τα ισοπεδωνουμε ολα γιατι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω εδω μεσα υπαρχουν εκατονταδες φιλοι της BMW που δεν εχουν προβληματα και κατα καποιο τροπο θα πρεπει να ημαστε λιγο προσεκτικοι στα γραφομενα μας.
Ευχομαι καλα ξεμπερδεματα στον φιλο και στο τελος να δικαιωθει...


#6 S.T
Ελεος πια.Δεν καταλαβαίνουν εκεί στην BMW πόσο κακό τους έχει κάνει αυτή η ιστορία .Ας του αλλάξουν επιτέλους την μηχανή να βρούν και οι δύο την ησυχία τους.


#7 nek21
Συμφωνεί με μήνυμα #2 Arkas


#8 skippybi
Συμφωνώ με μήνυμα #2 Arkas


#9 γιαγια αρκουδα
1) διαχιριστεσ ειστε οτι ωρα θελετε με πετατε απο το φορουμ
2) δεν ειπα ποτε οτι θα κραταο το στομα μου κλιστο 49 χρωνια δεν το εκανα και δεν σκοπευο να αρχισο τωρα
3) γιατι προσβαλεστε εσεισ και δεν προσβαλονται απο την bmw ? σασ εβαλαν χερι οτι θα σας κοψουν την επιδοτιση που περνετε για τα εξοδα του φορουμ? ειστε περισοτερο ευεστιτοι εσεισ απο αυτουσ που κατασκευαζουν της bmw? παραξενο αυτο.......
4)εγο δεν αναφερα για κανεναν απο τα μελη του φορουμ τιποτα προσβλιτικο. ακομα και στο προιγουμενο φορουμ 5-6 απο εσας παρεξιγηθηκαν γιατι? αφου δεν απευθηνομε σε κανενα μελοσ ? δεν ειναι λιγο παραξενο?
5) επανω γραφει απλα GS FORUM δεν ειδα να γραφει πουθενα (forum μονο για καλα λογια για την bmw) αν το ειχα δει δεν θα εκανα ουτε καν ενγραφη.
6) σε μερικουσ απο εσας μπορει να χαιδευεται τα αυτια σας και τα ματια σας θελοντασ να ακουτε μονο καλα λογια για την bmw. μηποσ με αυτον τον τροπο θυγετε την νοιμοσυνη των υπολιπων μελων που θελουν να μαθενουν και τα καλα και τα κακα τησ bmw. μιποσ εσεις ειστε λαθοσ?

εσεισ εχετε την διαχηριση του φοροθμ και μπορειτε να τα σβησετε ολλα αλλα σε αλλα φορουμ που τουσ αρεση η αλιθεια θελουν να μαθενουν το τι γηνετε για να μην την πατισουν οποσ εγω.
οποτε αν δεν σας αρεση σβηστε τα ολλα δεν εχο προβλιμα υπαρχουν δοξα τον θεο πολλα φορουμ και πολυ κοσμος που διψαει για την αληθεια . αποστε τα προσοπικα μινιματα και τα τηλεφονα που δεχομε για να τουσ δοσο πλιροφοριεσ για το πως να κηνηθουν και με ποιον δικιγορο να κινηθουν δειχνει το οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα. τορα αν καποιοι επαναπαυονται στησ δαυνες τοπυσ γιατι η δικια τουσ μοτο δεν εχει η εχει μικροπροβλιματα και κλινουν τα ματια και τα αυτια σε επισιμες ανακινοσεισ της ιδιας τησ bmw στον υπολιπο κοσμο.........
καλον υπνο παιδια δεν ξαναμιλαο να μην σασ ξυπνισο.

παρακαλω ακιροστε και την ενγαραφι μου στο φορουμ σας μην καταλαθος μπο και σας ξυπνισο......



...ουδέν άλλο σχόλιο!!!

1. όποιος έχει μάτια και μυαλό καταλαβαίνει ποιός πήρε από τα μούτρα ποιόν...

2. από το πρώτο μήνυμα του Αρκά(#2), μέχρι το έννατο του γιαγιά, βρες μου έναν που δεν εκφράστηκε με συμπάθεια απέναντι στο πρόσωπο του γιαγιά...


Last edited by skippybi; 02-07-2009 at 21:21.
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 03-07-2009, 00:43
Ionlab Ο/Η Ionlab βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R-1150GS
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Λυπάμαι ιδιαίτερα που βλέπω μια απίστευτη συμπεριφορά αποδοκιμασίας και μάλιστα απροκάλυπτης όσων εκφέρουν αρνητική άποψη για τη μαμα. Κατηγορίες για αντιμπεμβεδισμο κτλ....θυμίζει άλλες χώρες και άλλες εποχές...
Η άρνηση είναι μια μορφή συμπεριφοράς...όχι όμως πάντοτε η ενδεδειγμένη.
Αντί να στρέφετε τα βέλη σας στην μαμά που δίνει λαβές με διάφορους τρόπους στους άλλους να την κατηγορήσουν (δικαιολογημένα) τα στρέφετε σε αυτούς που σας υποδεικνύουν τις ελλείψεις της εταιρίας...

Μήπως μερικοί γίνανε βασιλικότεροι του βασιλέως; Η για το θέσω σωστά μαμακότεροι της μαμάς;
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 03-07-2009, 11:43
gs1150 Ο/Η gs1150 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: gs1150
Μηνύματα: 508
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ionlab Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως μερικοί γίνανε βασιλικότεροι του βασιλέως; Η για το θέσω σωστά μαμακότεροι της μαμάς;

Μήπως μερικοί γίνανε βασιλικότεροι του βασιλέως ;
Η για να το θέσω καλύτερα ..... γιαγιακότεροι του γιαγιά ;

Last edited by gs1150; 03-07-2009 at 11:45.
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 03-07-2009, 13:00
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

3 λαλούν και 2 χορεύουν...

τί είχες Γιάννη τι είχα πάντα...

άλλα λέει η θειά μου και άλλα ακούν τα αυτιά μου...

τι κάνεις Γιάννη, κουκιά σπέρνω...

στου κουφού τη πόρτα............



Δε μου έρχονται άλλες λαλακίες σόρρυ ρε παιδιά!!!
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 03-07-2009, 13:22
doukas tasos Ο/Η doukas tasos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: argos orestiko kastorias
Μoto: KTM 950s CRE250F HM
Μηνύματα: 147
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Το βαρέθηκα αυτό το θέμα.
Καί εγώ είχα προβλήματα με τις μοτό μου
αλλά δέν κάνω έτσι!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 03-07-2009, 13:25
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
3 λαλούν και 2 χορεύουν...

τί είχες Γιάννη τι είχα πάντα...

άλλα λέει η θειά μου και άλλα ακούν τα αυτιά μου...

τι κάνεις Γιάννη, κουκιά σπέρνω...

στου κουφού τη πόρτα............



Δε μου έρχονται άλλες λαλακίες σόρρυ ρε παιδιά!!!

οσα δεν φτανει η αλεπου ###### και τα πιάνει...


να μην πω και εγω την λαλακια μου?????
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 03-07-2009, 13:30
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είχε τόσα τρανταχτά επιχειρήματα θα γύριζε σαν ........ στα φόρα να κλαίγεται και δεν θάχε κάνει μύνηση;;;;;;Αν και από οτι διαβάζω τόσες φορες που έχει γράψει έχει υπονοήσει κατ'επανάληψη οτι έχει κανει τη μήνηση...Αλλά εδω και δύο χρόνια ΘΑ τους κάνω ΘΑ τους φτιάξω ΘΑ ΘΑ ΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα
Υπάρχει μια παροιμία που λέει απο ***** ......... και από κοκό τίποτα ....

Το αν εχει κανει μυνηση ¨η οχι ειναι δικό του θέμα!! Αν μας έλεγε ‘’σημερα την εκανα την μυνηση’’θα του ζηταγες να την ποστάρει για να πεισθείς?







Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
εσύ φίλε Γιώργο είσαι διορισμένος ή αυτόκλητος υποστηριχτης του γιγιά;;;;
Ή είσαι ο ρομπέν των δασών των αδυνάτων όπως είσαι ο ρομπέν των δασών των μπεμβεδάκιδων υποδεικνήονταστους όλα τα προβλήματα των μηχανών του;
Τον ‘’γιαγια’’ ουτε που τον ξερω ουτε που τον εχω δει στη ζωή μου!! Απλως διακρινω την αγανακτηση του η οποια απορρέει απο 25000ε και ποσταρω πανω σε αυτό! Γιατι σε ενοχλεί αυτό? Εχεις μηπως εννομο ¨η οχι συμφερον στην BMW?


Οι Ρομπεν περασαν και δεν εκατσαν αγαπητέ μου! Οι αδυνατοι ποτε δεν επεβίωσαν σε όλο το ζωικό βασίλειο κι ετσι δεν εχω καμια σχεση μαζί τους αφου ειμαι ακομη ζωντανός!!!
Οσο για τα περι υποδειξεων των προβληματων των BMW, θεωρω την γνωση υψιστο αγαθό οσο σκληρη κι αν ειναι η αληθεια που βγαίνει απο αυτήν!!! Και αυτο μεταφερω εδω σε αυτο το φόρουμ!!! Αν λοιπόν θεωρεις οτι το ταδε προβλημα της GS που ποσταρω και με στοιχεία αποδικνύω σου πεφτει βαρυ στο στομάχι μην με διαβαζεις!!! Υπάρχουν αλλοι, επι μακρον ¨η οχι δεν εχει σημασία κατοχοι GS, που τους ενδιαφερει να μαθουν και κυρίως να ξερουν πριν την οποιαδηποτε αναγγελια απο την ‘’μαμα’’ η οποια μπορει και να μην ερθει ποτε για άλλους λογους!! Και οι οποίοι δεν προσβάλονται αντιθετα το εκτιμουν δεόντως!!!






Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
υπάρχουν αντικου#####στές, αντιφασίστες, άθεϊστές, αντιρατσιστές, αντιολυμπιακοί ..... και, και ....
Εσύ είσαι ΑΝΤΙ bmw .....γνωστό ....Για μιά ακόμη φορά το απόδειξες!!!!!!!!Θα ήθελα να σέβλεπα τι θάλεγες άμα σου βρίζανε το μηχανάκι σου σκουπίδι και σένα σε λέγανε ανόητο (δεν λέω μ***** για να μην σε προσβάλω,γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός μου) επειδή αγόρασες τη συγκεκριμένη μάρκα.Δηλαδή σαν να σου πει κάποιος οτι τα ΠΑΙΡΝΕΙΣ από τη honda για να είσαι αντιμπεμβεδάκιας και να μαζέβεις πελάτες για τα βάρα.....Δεν είναι δικαίωμα του καθενός μας να λέει οτι είναι ευχαριστημένος πολύ ή λίγο από το μηχανάκι του ;Πρέπει ΠΑΝΤΑ να βρίζουμε;;;;;;;;;Ή αυτός που είναι ευχαριστημένος πρέπει να είναι γλυφτης της εταιρίας μήπως και του κάνει κανά σέρβις δωρεάν;;;;;


Ναι ειμαι ΑΝΤΙ BMW με μια διαφορα απο τους αλλους ΑΝΤΙ BMWακηδες, πρωτα περασα απο προιοντα της εταιρείας, επαθα, εμαθα και μετα εξεφρασα άποψη!! Κανει μεγάλη διαφορα αυτο!!! Ακομα, ξεροντας και θυμουμενος τι ειχα παθει τοτε και διαβαζοντας εδω μεσα βλέπω οτι τα λαθη επαναλαμβανονται όπως πολλακις εχει γραφτει απο άλλους ΥΠΕΡBMWακηδες και κατοχους BMW. Δεν τα λεω μονος μου, γιαυτους τους φανατικούς αλλα και παθοντες τι εχεις να πεις? Μηπως να μην ποσταρουν το προβλημα τους για να μην θιχτει κάποιος ασχετος ιδιοκτητης αισθανόμενος οτι του θιγουν την εταιρεία? Αν ειναι δυνατόν να τρωμε, πινουμε, κοιμομαστε, πηδαμε στο ονομα της BMW, HONDA του Ολυμπιακου και δεν ξερω κι εγω τι άλλο!

Διαβασες πουθενα στο ποστ του ‘’γιαγια’’ να αποκαλει κανεναν ανόητο? Εγω δεν ειδα κατι τετοιο περαν απο μια γενικη περιγραφη που εκανε σε καποιο σημειο ου ποσταρισματος του!

Η επιλογες που κανω ειτε σε ανθρωπους ειτε σε υλικα πράγματα αφορουν εμενα και προερχονται μετα απο βαθια και πολυ εξεζητημενη αναζητηση με κυριο στοιχειο αναζητησης η συμβιωση ανευ προβληματων!!! Αν κάποιος λοιπόν μου ελεγε οτι το Βαραντερο ειναι ενα αθλιο μηχανακι θα ζητουσα το γιατί, μετα θα εξηγουσα απο την μερια μου το πώς, θα ανοιγαμε μια ωραια συζητηση και θα καταληγαμε σε συζητηση σε προσωπικο επιπεδο διότι θα ηθελα να μαθω τα παντα για το προβλημα που παρουσιασε ενα ιδιο μηχανακι με το δικό μου!!! Η προτερη γνωση που λεμε πιο πανω!
Και φυσικά δεν θα παρεξηγιόμουνα ουτε θα το έπαιρνα κατάκαρδα ΟΥΤΕ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑ ΤΗΝ ΧΟΝΤΑ και καμια Χοντα, απλα θα εψαχνα το γιατί για να μαθω! Αν εσυ δεν εισαι αυτου του δόγματος και σου αρεσει το ‘’τυφλό’’ συστημα........δικαίωμα σου!!!


Σχετικα με το ‘’γλυψιμο της εταιρείας και το δωρεάν σερβις’’, αυτο να το ρωτησεις αλλου κι οχι εμενα!!! Διότι όλα τα σερβις τα κανω μονος μου ¨η σε μη εξουσιοδοτημενο και η Χοντα με ξερει μονον απο τα γραμματα καταγγελιων μου (40 τον αριθμό απο το 1982 και μετα) στην Ιαπωνία απευθείας αλλα και στη Ελληνικη δικαιοσυνη με κοινοποιηση μεσω Πρεσβείας στην Ιαπωνία!! Ετσι αγαπητε μου κερδισα τον σεβασμο τους, σου / σας συνιστω να κανετε το ιδιο!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά φιλικά,γιατί πάντα διαβάζω τα τεχνικά σου και σέβομαι τις γνώσεις σου.Αλλά να μου δώσεις το δικαίωμα να έχω και εγώ γνώμη για το μηχανάκι μου(δεν ξέρω αν είχες ποτε BMW για να μπορείς να συγκρίνεις;;;;;; ή ακους τον έναν και τον άλλον;;;
Εγώ είχα παλιότερα βάρα και ήμουνα ευχαριστημένος (τώρα που το λέω πρεπει να με πούνε γλύφτη της honda;; υ.γ. τώρα είμαι πιό πολύ ευχαριστημένος με την μπέμπα .....



Αν με διάβαζες θα ειχες προσεξει οτι ΕΙΧΑ GS 1150 (μετα απο τρια Αφρικα τουιν) την οποια κι αντεξα μολις για ενα 6-10μηνο, δεν θυμαμαι πια, και λιγοτερο απο 10000κμ λογω των πολλων προβληματων που εβγαζε και εχω δημοσιευσει εδω σε αυτο το φόρουμ και τα οποια βλέπω να συνεχιζονται και στα 1200!!!

Φιλικα ΠΑΝΤΑ

Last edited by GeorgeP; 03-07-2009 at 13:32.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΣΑΣ danaos Διάφορα 25 23-06-2009 14:52
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ R1200GS/GSA pepax66 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 33 12-06-2009 18:51
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ FOOST Καλώς ήλθατε 25 10-06-2009 09:13
ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟ!!! PortoLeone Αστεία Video 8 09-06-2009 15:21
ΠΡΟΣΟΧΗ Χ 2 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 22-01-2009 22:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!