GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 20-06-2013, 11:07
Mad_Doc Ο/Η Mad_Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: Vstrom 650 k8 και R1100GS
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Καλημερα!μεχρι πριν λιγες μερες ΕΙΧΑ μια 1100GS που την πηγα για service σε ένα και καλα εξειδικευμενο σε BMW μαστορα της Θεσσαλονικης.Οταν λοιπον πήγα να την παραλάβω και πήγε μπροστα μου να την βάλει μπρος μέσα στο μαγαζί του!!!!!και αφου μου ειχε αλλαξει την φλαντζα του αρ κυλινδρου και του δεξιου και πληρες Service το μηχανακι έκανε ένα μπαμ και έκοψε βαλβίδες!!!!!!Αυτη την στιγμη που μιλαμε ο εν λόγω μαστορας όχι μόνο δεν αναγνωρίζει το σφάλμα του αλλά ούτε αποκαθιστά την βλάβη που αυτός προξενησε!!!όπως καταλάβαται αυτή η αντιεπαγγελματική συμπεριφορά και αλαζωνία που αντι να ζητησει συγνώμη και να αποκαταστησει πλήρως την μηχανη με απείλησε κιολας και μου έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα.Απο χτες έχω αναθέσει την υπόθεση στον δικηγόρο μου και βλέπουμε!!!!!!!περισσότερες λεπτομέριες θα σας πω στην συνέχεια των ημερών....
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 20-06-2013, 11:09
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

καλά ξεμπερδέματα.,.,


αλλα πως είναι δυνατών .,να συμβεί.,κάτι τέτοιο .,
τώρα μάθαινε ο ''μάστορας'' ?

πού πήγες βρε αδελφέ.,.,?

Last edited by tattoopanther; 20-06-2013 at 11:28.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 20-06-2013, 11:10
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

ολοι οι θεοι του κοζμου μαζι σου
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 20-06-2013, 11:41
costas v Ο/Η costas v βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: ΚΟΖΑΝΗ
Μoto: vstrom 650
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

καλη δυναμη και υπομονη φιλος
και απο δω
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 20-06-2013, 11:53
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Η καταγγελία φιλοξενείται στο GS Forum,

αν υπογράφεται με ονοματεπώνυμο κ επαληθεύσιμο κινητό τηλέφωνο !!!
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 20-06-2013, 11:58
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Κομμένες βαλβίδες = λάθος χρονισμός (στις περισσότερες τουλάχιστον φορές).

Εσύ όταν πήγες το μηχανάκι για σέρβις ζήτησες να γίνουν εργασίες που να δικαιολογούν ξανά χρονισμό??

Αν δλδ άλλαξες μόνο φλάτζες και ο μάστορας δεν πείραξε κάτι άλλο, και απλά ήταν κακό το τάιμινκ κι έκοψε τις βαλβίδες εκείνη ακριβώς τη χρονική στιγμή, ίσως ο μάστορας να έχει κι αυτός ένα δίκιο. Προς Θεού δεν δικαιολογώ κανέναν, απλά μια υπόθεση εργασίας έβαλα.

Αν πχ μαζευόμαστε στο σπίτι μου ν' αλλάξουμε λάδια στο μηχανάκι σου και να πιούμε καφεδάκι χαζοκουβεντιάζοντας, εγώ σου αλλάξω λάδια αλλά μετά το μηχανάκι δεν παίρνει μπροστά από βραχ/μένα μπουζί κι εσύ τα βάλεις μαζί μου, εεεε τότε νομίζω έχω το δικαίωμα ν' αγανακτήσω.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 20-06-2013, 12:05
point zero Ο/Η point zero βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Αιγιο
Μηνύματα: 432
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Κομμένες βαλβίδες = λάθος χρονισμός (στις περισσότερες τουλάχιστον φορές).

Εσύ όταν πήγες το μηχανάκι για σέρβις ζήτησες να γίνουν εργασίες που να δικαιολογούν ξανά χρονισμό??

Αν δλδ άλλαξες μόνο φλάτζες και ο μάστορας δεν πείραξε κάτι άλλο, και απλά ήταν κακό το τάιμινκ κι έκοψε τις βαλβίδες εκείνη ακριβώς τη χρονική στιγμή, ίσως ο μάστορας να έχει κι αυτός ένα δίκιο. Προς Θεού δεν δικαιολογώ κανέναν, απλά μια υπόθεση εργασίας έβαλα.

Αν πχ μαζευόμαστε στο σπίτι μου ν' αλλάξουμε λάδια στο μηχανάκι σου και να πιούμε καφεδάκι χαζοκουβεντιάζοντας, εγώ σου αλλάξω λάδια αλλά μετά το μηχανάκι δεν παίρνει μπροστά από βραχ/μένα μπουζί κι εσύ τα βάλεις μαζί μου, εεεε τότε νομίζω έχω το δικαίωμα ν' αγανακτήσω.

εαν αλλαξε φλαντζες καυσεως τοτε χρειαζεται εκ νεου χρονισμο ο κινητηρας μιας που αφαιρειται η κεφαλη !
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 20-06-2013, 12:24
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από point zero Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν αλλαξε φλαντζες καυσεως τοτε χρειαζεται εκ νεου χρονισμο ο κινητηρας μιας που αφαιρειται η κεφαλη !

Ναι αυτό λέω ουσιαστικά, δεν ξεκαθαρίζει ποιες φλάντζες και είναι γενικά λίγο φλου η περιγραφή.
Κι εγώ θα γινόμουν έξαλλος αν από λάθος του μηχανικού έπαιρνα τον κινητήρα στα χέρια, αλλά ουσιαστικά λέω να είναι σίγουρος το τι και ποιες εργασίες έγιναν στο μηχανάκι του που να δικαιολογούν το λάθος του μηχανικού.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 20-06-2013, 12:38
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από point zero Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν αλλαξε φλαντζες καυσεως τοτε χρειαζεται εκ νεου χρονισμο ο κινητηρας μιας που αφαιρειται η κεφαλη !
Γιατρέ, καλησπέρα και καλά ξεμπερδέματα.
Σήμερα μίλησα με τον Παναγιώτη και μου είπε το ιστορικό.

Μακάρι να βγάλεις άκρη.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 20-06-2013, 12:45
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Στα δικαστηρια λογω αντιεπαγγελματικης συμπεριφορας απο συνεργειο στην Θεσσαλονικη!

Καλό κουράγιο Χάρη και καλά ξεμπερδέματα
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!