GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Τεχνολογία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 30-09-2012, 00:58
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

υδρόψυκτο iphone


Reply With Quote
  #12  
Παλιό 30-09-2012, 00:59
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πχ δε χώνεψα το iphone (και τα κλειδώματα του) από τότε που βγήκε!
Προτίμησα το android και τις (ελεύθερες) δυνατότητες του ανεξάρτητα από μάρκα του κινητού...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 30-09-2012, 01:36
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Mεγάλη προσβόλα να βάζουμε το iPhone με το GS και τα άλλα (που μερικά, ΟΧΙ ένα, αλλά αρκετά, είναι ΣΑΦΩΣ καλύτερα) με το... Varadero.

Το έσωσες βέβαια λέγοντας ότι δεν κατέχεις πολλά από το χώρο και ουσιαστικά δίνεις απάντηση στον εαυτό σου. Όποιος ξέρει από αυτά ΞΕΡΕΙ γιατί το iPhone υστερεί. Επίσης (ανάποδα) ακριβώς επειδή η μάζα των καταναλωτών είναι τεχνολογικά ημιμαθείς (δεν το λέω προσβλητικά ρε παιδιά, γεγονός είναι - δεν γίναμε ειδικοί επειδή μάθαμε να κουνάμε το ποντίκι και να στέλνουμε φώτο στο facebook από το κινητό), η Apple φρόντισε να πιάσει τον... παλμό.

"Γίνε in και ομορφούλικο" διέταξε ο συγχωρεμένος ο Jobs. Δεν χρειάζεται να γίνεις καλύτερο.

Βέβαια για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. (εδώ διάβασε Ντινόπουλε )

Μιλώντας με νούμερα που εύκολα θα βρεις στο Δίκτυο.
Το iPhone ΔΕΝ είναι το ποιο πετυχημένο smartphone. Το μόνο που του δίνει υψηλή θέση είναι ότι είναι ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ, ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.
Το ποιο διαδεδομένο λειτουργικό smartphone ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ (και αυτό σημαίνει ΚΑΙ στις ΗΠΑ, πατρίδα του iPhone) είναι το Android. Το IOS είναι δεύτερο. Λυπάμαι έτσι είναι.
Το "κόλπο" για να παίξει με τα νούμερα η Apple είναι ότι Android έχουν καμιά δεκαριά (τουλάχιστον) κατασκευαστές με καμιά δεκαριά (τουλάχιστον) μοντέλα ο καθένας. Οπότε δεν μπορεί κάποιος να βγει και να πει "είμαι το Μάρκα Τάδε και Μοντέλο Τάδε και πουλάω περισσότερο από το iPhone", αλλά οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι αυτό τελικά δεν σημαίνει τίποτα.
Βέβαια σιγά σιγά ΚΑΙ αυτόν τον τίτλο τον χάνει η Apple, μια και η Samsung από δεύτερη (σαν "μονός" κατασκευαστής) περνάει σιγά σιγά παγκοσμίως πρώτη.

Ελπίζω να έβαλα τα πράγματα στη θέση τους και Ντινόπουλε μη στεναχωριέσαι. Καλό είναι το iPhone (πολύ καλό, πέρασαν από τα χέρια μου τουλάχιστον δυο - ως δικά μου - και ΟΛΑ ως χειρισμός)...

...αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις και δεν σε ενοχλεί μια εταιρία να ελέγχει και το αν θα... βήξεις μέσω κινητού.

Reply With Quote
  #14  
Παλιό 30-09-2012, 01:44
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρις να κατεχω πολλα απο τεχνολογια υπολογιστων,εχω διαπιστωσει οτι πολλοι φιλοι προσπαθουν να υποτιμησουν το κατα γενικη ομολογια πιο πετυχημενο κινητο σημερα,το iphone...
η επιμονη τους μαλιστα μου θυμιζει την επιμονη των ...χοντακηδων να μας αποδειξουν την υπεροχη του varadero εναντι του gs...
βεβαια,οτι αναλυσεις και να γινουν,παντα στην κορυφη θα βρισκεται το gs...
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Και τα δύο αυτά δέν περνάνε απαρατήρητα.
Για μια ακόμα φορά με βρίσκεις σύμφωνο σε αυτά που αναφέρεις............
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 30-09-2012, 07:24
Giorgos_S Ο/Η Giorgos_S βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Peristeri
Μoto: BMW F650GS 2003
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Mεγάλη προσβόλα να βάζουμε το iPhone με το GS και τα άλλα (που μερικά, ΟΧΙ ένα, αλλά αρκετά, είναι ΣΑΦΩΣ καλύτερα) με το... Varadero.

Το έσωσες βέβαια λέγοντας ότι δεν κατέχεις πολλά από το χώρο και ουσιαστικά δίνεις απάντηση στον εαυτό σου. Όποιος ξέρει από αυτά ΞΕΡΕΙ γιατί το iPhone υστερεί. Επίσης (ανάποδα) ακριβώς επειδή η μάζα των καταναλωτών είναι τεχνολογικά ημιμαθείς (δεν το λέω προσβλητικά ρε παιδιά, γεγονός είναι - δεν γίναμε ειδικοί επειδή μάθαμε να κουνάμε το ποντίκι και να στέλνουμε φώτο στο facebook από το κινητό), η Apple φρόντισε να πιάσει τον... παλμό.

"Γίνε in και ομορφούλικο" διέταξε ο συγχωρεμένος ο Jobs. Δεν χρειάζεται να γίνεις καλύτερο.

Βέβαια για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. (εδώ διάβασε Ντινόπουλε )

Μιλώντας με νούμερα που εύκολα θα βρεις στο Δίκτυο.
Το iPhone ΔΕΝ είναι το ποιο πετυχημένο smartphone. Το μόνο που του δίνει υψηλή θέση είναι ότι είναι ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ, ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.
Το ποιο διαδεδομένο λειτουργικό smartphone ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ (και αυτό σημαίνει ΚΑΙ στις ΗΠΑ, πατρίδα του iPhone) είναι το Android. Το IOS είναι δεύτερο. Λυπάμαι έτσι είναι.
Το "κόλπο" για να παίξει με τα νούμερα η Apple είναι ότι Android έχουν καμιά δεκαριά (τουλάχιστον) κατασκευαστές με καμιά δεκαριά (τουλάχιστον) μοντέλα ο καθένας. Οπότε δεν μπορεί κάποιος να βγει και να πει "είμαι το Μάρκα Τάδε και Μοντέλο Τάδε και πουλάω περισσότερο από το iPhone", αλλά οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι αυτό τελικά δεν σημαίνει τίποτα.
Βέβαια σιγά σιγά ΚΑΙ αυτόν τον τίτλο τον χάνει η Apple, μια και η Samsung από δεύτερη (σαν "μονός" κατασκευαστής) περνάει σιγά σιγά παγκοσμίως πρώτη.

Ελπίζω να έβαλα τα πράγματα στη θέση τους και Ντινόπουλε μη στεναχωριέσαι. Καλό είναι το iPhone (πολύ καλό, πέρασαν από τα χέρια μου τουλάχιστον δυο - ως δικά μου - και ΟΛΑ ως χειρισμός)...

...αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις και δεν σε ενοχλεί μια εταιρία να ελέγχει και το αν θα... βήξεις μέσω κινητού.


Reply With Quote
  #16  
Παλιό 30-09-2012, 08:23
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρις να κατεχω πολλα απο τεχνολογια υπολογιστων,εχω διαπιστωσει οτι πολλοι φιλοι προσπαθουν να υποτιμησουν το κατα γενικη ομολογια πιο πετυχημενο κινητο σημερα,το iphone...
η επιμονη τους μαλιστα μου θυμιζει την επιμονη των ...χοντακηδων να μας αποδειξουν την υπεροχη του varadero εναντι του gs...
βεβαια,οτι αναλυσεις και να γινουν,παντα στην κορυφη θα βρισκεται το gs...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πες τα ρε Ντινό, γaμώ τους σχιστομάτηδες μου μέσα... Σφάζουν και τα δελφινάκια οι κιτρινιάρηδες... Ότι περπατάει, πετάει, κολυμπάει, σέρνεται, το τρώνε... . Βρε ουστ. Δεν θα φτιάξετε ποτέ ρε ούτε GS, ούτε i-phone ρεεεεεεεεεε!!! Δεν μπορείτε ρεεεεεεεεεε!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
...όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμασταρια
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μας βασάνιζε καιρό τώρα... Έπρεπε να βγει από μέσα μας. now...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
.....


.... φώφωνο rulessss Λεμεεεεε!!!!!!!! ..χεχε!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων


....και προσεχώς και υδροψυκτο λεμΕ!!!!!!! Ρεεεεεεεεεε
Ελα μην κλαιτε φιλαρακια μου καλα, καλο ειναι βρε το αιφονι
Απλα οχι αρκετα τωρα πια
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 30-09-2012, 08:27
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Ρε μπαγασιδες έχετε κέφια

Τι να πώ και εγώ τώρα ;

Μπάααα προς το παρόν τίποτα ..... Θα αφήσω τους σχιστομάτιδες να εκτεθούν μόνοι τους ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 30-09-2012, 10:04
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Κανείς ;




Reply With Quote
  #19  
Παλιό 30-09-2012, 10:13
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Είναι νωρίς
Αυτοί είναι σκοτεινοί τύποι
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 30-09-2012, 13:50
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Εγώ συμφωνώ επειδή το λέει ο Ντινόπουλος
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!