GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χρήσιμα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 23-10-2012, 19:05
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

να πω και εγω μια αποψη αφου πιστευω οτι γνωριζω δυο πραγματα για τον Ελληνικο Ποιμενικο.
Συμβιωνω με σκυλο πολλα χρονια.Τελευταια 2 σχεδον χρονια,μετα απο σοβαρη σκεψη και πολυ διαβασμα και γνωση,στην οικογενεια ή καλυτερα στην "αγελη" μας μεγαλωνει κι ενας Ελληνικος Ποιμενικος.
Προκειται για σκυλο που χρωματιζεται απο πολυ στοργικος και πειθαρχημενος εως και λυσσαλεα μαχητης..εαν απαιτηθει στην κριση του.
Κρατηστε αυτο το τελευταιο:Ικανοτητα κρισης!Εμφυτη με το περασμα των χρονων λογω της επιβιωσης του στα Ελληνικα βουνα και σε δυσκολες συνθηκες.Ενας χωρος οπου θα κληθει να διαφυλαξει την ακεραιοτητα του αλλά και τού κοπαδιου που προστατευει και μαλιστα παρά τη απουσια του τσοπανη,του αρχηγου της αγελης.Τι σημαινει αυτο και πώς μεταφραζεται για τον ασχετο στο περιβαλλον του περαστικο...
Για τον Ε.Π. ο καθενας που θα βρεθει στο χωρο του,ειναι ξενος!Πιθανος εισβολεας.Ο σκυλος θα επεξεργασθει και διαχειρισθει με την ικανοτητα που εχει,τον ξενο στο χωρο του.Θα προσπαθησει να διαπιστωσει εαν προκειται για απλο επισκεπτη/περαστικο αρα και ακινδυνο ή για εισβολεα άρα με μεγαλη πιθανοτητα επιθεσης,ενστικτωδως και λογω αναγκης φυλαξης...
Εγω που θα μπω στο χωρο του,θα πλησιασω την αγελη του και αρα θα τον "προκαλεσω",ειμαι αυτος που θα με κρινει ο σκυλος απο την σταση μου εαν θα απαιτηθει απλα αμυντικη σταση του ,εκφοβισμος μου ή εν τελει επιθετικη σταση του ΕΠ απεναντι μου.Αρα το βασικο σε μια ενδεχομενη συναντηση με ΕΠ,εναν ή περισσοτερους,ειναι η ψυχραιμια μας και η απαθεια στην συμπεριφορα μας.Εαν δεν τον προκαλεσουμε,εαν δεν τον κανουμε να νοιωσει απειλη για τον ιδιο ή για το κοπαδι του,οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας.Δεν ειναι δολοφονος αλλά προστατης ενος χωρου και του περιεχομενου αυτου του χωρου.Εαν κανω ομως λανθασμενες,εντονες,νευρικες ή επιθετικες κινησεις δια μεσου της αμυνας που θα επιδειξει μπορει να προκληθει ενταση και αρα πιθανη και μια λυσσαλεα επιθεση,ενος ή αν προκειται για αγελη πρωτα του αρχηγου και μετα πολλων ΕΠ μαζι.Οι πιθανοτητες διαφυγης χωρις τραυματισμο ειναι ελαχιστες...
Δεν κανουμε θορυβο(ξερογκαζιες,κορνες κλπ...),δεν πεταμε πετρες ή αλλα αντικειμενα.Κραταμε την ψυχραιμια μας και ΠΡΟΣΟΧΗ δεν υπαρχει λογος να σταματησουμε και να κοιταμε καταματα εναν ΕΠ...Αυτο συνιστα "αντιπαραθεση" για αυτον και αρα πιθανοτητα να δεχθουμε προκληση για "μαχη"...Αν διατηρησουμε ψυχραιμη σταση και μπορουμε να αποφυγουμε να πλησιασουμε σε κοντινη αποσταση το κανουμε.Εαν χρειαζεται να περασουμε μεσα απο ενα κοπαδι τοτε γινεται με οσο δυνατο ηπιοτερες και φυσικες κινησεις...Φυσιολογικα ηρεμος ανθρωπος δεν ειναι απειλη για κανεναν σκυλο.
Εαν παραυτα δεν μπορεσουμε να αποφυγουμε μια συμπλοκη τοτε ισως χρειασθει να αποδειξουμε οι ειμαστε υπολογισιμος αντιπαλος...Το απευχομαι διοτι βρισκομαστε στο χωρο του.Συνηθως δεν χρειαζεται εαν τηρησουμε οσα γραφω πιο πανω.
Ειναι υπεροχα ζωα οι Ελληνικοι Ποιμενικοι.Ταυτοχρονα ικανοτατοι φυλακες και αδιστακτοι να προασπισουν οτι αγαπανε με οποιο φορο τιμης.Δεν θελει φοβο αλλα ΣΕΒΑΣΜΟ και καμμια αντιπαραθεση...
Αυτα ισχυουν στα βουνα...Στην πολη διαφοροποιουνται καποιοι κανονες,με βασικοτερη ολων την αναγκη κοινωνικοποιησης απο την πρωτη στιγμη,του Ε.Π. ωστε να ενσωματωθει οπως επιθυμουμε στο αστικο περιβαλλον.Δεν αλλαζει ενστικτα αλλά δεν του τα προκαλουμε ανουσια και ανωφελα... και θα ελεγα αν δεν εχουμε αποφασισει με σιγουρια οτι θελουμε εναν δυσκολο σκυλο και συναμα κυριαρχικο,καλυτερα να τον αφησουμε για μια φυλη διαφορετικη...Θελει χρονο και κοπο για να μεγαλωσει σωστα.Θα μας ανταμειψει με περισσεια στοργη και αγαπη αλλά δεν ειναι σκυλος για παιχνιδι μονο...

Και μιας και λεμε για την μεγαλη μου αγαπη στο χωρο των σκυλων...αυτος ειναι ο Φοιβος μου...


Ελπιζω να βοηθησα λιγο...

Last edited by mAthosalas; 23-10-2012 at 19:07.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 23-10-2012, 19:17
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
να πω και εγω μια αποψη αφου πιστευω οτι γνωριζω δυο πραγματα για τον Ελληνικο Ποιμενικο.
Συμβιωνω με σκυλο πολλα χρονια.Τελευταια 2 σχεδον χρονια,μετα απο σοβαρη σκεψη και πολυ διαβασμα και γνωση,στην οικογενεια ή καλυτερα στην "αγελη" μας μεγαλωνει κι ενας Ελληνικος Ποιμενικος.
Προκειται για σκυλο που χρωματιζεται απο πολυ στοργικος και πειθαρχημενος εως και λυσσαλεα μαχητης..εαν απαιτηθει στην κριση του.
Κρατηστε αυτο το τελευταιο:Ικανοτητα κρισης!Εμφυτη με το περασμα των χρονων λογω της επιβιωσης του στα Ελληνικα βουνα και σε δυσκολες συνθηκες.Ενας χωρος οπου θα κληθει να διαφυλαξει την ακεραιοτητα του αλλά και τού κοπαδιου που προστατευει και μαλιστα παρά τη απουσια του τσοπανη,του αρχηγου της αγελης.Τι σημαινει αυτο και πώς μεταφραζεται για τον ασχετο στο περιβαλλον του περαστικο...
Για τον Ε.Π. ο καθενας που θα βρεθει στο χωρο του,ειναι ξενος!Πιθανος εισβολεας.Ο σκυλος θα επεξεργασθει και διαχειρισθει με την ικανοτητα που εχει,τον ξενο στο χωρο του.Θα προσπαθησει να διαπιστωσει εαν προκειται για απλο επισκεπτη/περαστικο αρα και ακινδυνο ή για εισβολεα άρα με μεγαλη πιθανοτητα επιθεσης,ενστικτωδως και λογω αναγκης φυλαξης...
Εγω που θα μπω στο χωρο του,θα πλησιασω την αγελη του και αρα θα τον "προκαλεσω",ειμαι αυτος που θα με κρινει ο σκυλος απο την σταση μου εαν θα απαιτηθει απλα αμυντικη σταση του ,εκφοβισμος μου ή εν τελει επιθετικη σταση του ΕΠ απεναντι μου.Αρα το βασικο σε μια ενδεχομενη συναντηση με ΕΠ,εναν ή περισσοτερους,ειναι η ψυχραιμια μας και η απαθεια στην συμπεριφορα μας.Εαν δεν τον προκαλεσουμε,εαν δεν τον κανουμε να νοιωσει απειλη για τον ιδιο ή για το κοπαδι του,οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας.Δεν ειναι δολοφονος αλλά προστατης ενος χωρου και του περιεχομενου αυτου του χωρου.Εαν κανω ομως λανθασμενες,εντονες,νευρικες ή επιθετικες κινησεις δια μεσου της αμυνας που θα επιδειξει μπορει να προκληθει ενταση και αρα πιθανη και μια λυσσαλεα επιθεση,ενος ή αν προκειται για αγελη πρωτα του αρχηγου και μετα πολλων ΕΠ μαζι.Οι πιθανοτητες διαφυγης χωρις τραυματισμο ειναι ελαχιστες...
Δεν κανουμε θορυβο(ξερογκαζιες,κορνες κλπ...),δεν πεταμε πετρες ή αλλα αντικειμενα.Κραταμε την ψυχραιμια μας και ΠΡΟΣΟΧΗ δεν υπαρχει λογος να σταματησουμε και να κοιταμε καταματα εναν ΕΠ...Αυτο συνιστα "αντιπαραθεση" για αυτον και αρα πιθανοτητα να δεχθουμε προκληση για "μαχη"...Αν διατηρησουμε ψυχραιμη σταση και μπορουμε να αποφυγουμε να πλησιασουμε σε κοντινη αποσταση το κανουμε.Εαν χρειαζεται να περασουμε μεσα απο ενα κοπαδι τοτε γινεται με οσο δυνατο ηπιοτερες και φυσικες κινησεις...Φυσιολογικα ηρεμος ανθρωπος δεν ειναι απειλη για κανεναν σκυλο.
Εαν παραυτα δεν μπορεσουμε να αποφυγουμε μια συμπλοκη τοτε ισως χρειασθει να αποδειξουμε οι ειμαστε υπολογισιμος αντιπαλος...Το απευχομαι διοτι βρισκομαστε στο χωρο του.Συνηθως δεν χρειαζεται εαν τηρησουμε οσα γραφω πιο πανω.
Ειναι υπεροχα ζωα οι Ελληνικοι Ποιμενικοι.Ταυτοχρονα ικανοτατοι φυλακες και αδιστακτοι να προασπισουν οτι αγαπανε με οποιο φορο τιμης.Δεν θελει φοβο αλλα ΣΕΒΑΣΜΟ και καμμια αντιπαραθεση...
Αυτα ισχυουν στα βουνα...Στην πολη διαφοροποιουνται καποιοι κανονες,με βασικοτερη ολων την αναγκη κοινωνικοποιησης απο την πρωτη στιγμη,του Ε.Π. ωστε να ενσωματωθει οπως επιθυμουμε στο αστικο περιβαλλον.Δεν αλλαζει ενστικτα αλλά δεν του τα προκαλουμε ανουσια και ανωφελα... και θα ελεγα αν δεν εχουμε αποφασισει με σιγουρια οτι θελουμε εναν δυσκολο σκυλο και συναμα κυριαρχικο,καλυτερα να τον αφησουμε για μια φυλη διαφορετικη...Θελει χρονο και κοπο για να μεγαλωσει σωστα.Θα μας ανταμειψει με περισσεια στοργη και αγαπη αλλά δεν ειναι σκυλος για παιχνιδι μονο...

Και μιας και λεμε για την μεγαλη μου αγαπη στο χωρο των σκυλων...αυτος ειναι ο Φοιβος μου...


Ελπιζω να βοηθησα λιγο...
Φίλε μου είσαι κατατοπιστικότατος, να χαίρεσαι τον σκύλο σου πρόκειται για έναν κούκλο.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 23-10-2012, 19:26
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
να πω κ.............................................................................................................................α παιχνιδι μονο...

Και μιας και λεμε για την μεγαλη μου αγαπη στο χωρο των σκυλων...αυτος ειναι ο Φοιβος μου...


Ελπιζω να βοηθησα λιγο...

Σιγά μην τσακωθεί αυτός ο ατσαλάκωτος κούκλος.

Θα στείλει τους φίλους του να καθαρίσουν.


Να σού ζήσει.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 23-10-2012, 19:39
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Mathosala πολύ ωραίος ο σκύλος σου...να τον χαίρεσαι



Με αυτόν τον γίγαντα είχα συναντηθεί στα βουνά της Κόνιτσας.

Αφου βεβαιώθηκε ότι δεν ήμουν απειλή ηρέμησε και μάλιστα πόζαρε για να τον φωτογραφήσω...

Reply With Quote
  #25  
Παλιό 23-10-2012, 20:14
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Ωραία τα λέτε και συμφωνώ στη θεωρία. Όταν όμως ενώ πηγαίνεις την (ζωηρή) βολτούλα σου στον χωματόδρομο σου την πέσουν απ'όλες τις μεριές 15 σκυλάκια τι κάνεις; Δείχνεις ανωτερότητα και προσπαθείς να τα ψυχολογήσεις; Ή αυτόματα ανοίγεις τέρμα το γκάζι προσπαθώντας να ξεφύγεις; Γιατί εκείνες τις στιγμές προσωπικά χ3ζομαι πάνω μου. Και τα ζώα, ιδιαίτερα τα σκυλιά, τα λατρεύω...

Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία κατά πόσο είναι νόμιμο να κυκλοφορούν τα συμπαθή τετράποδα μόνα τους χωρίς επιτήρηση από τον τσομπάνη, έτσι κι αλλιώς έτσι και την γλιτώσεις και δεν σε πνίξουν, τα σημάδια που θα έχεις θα τα κρατήσεις μια ζωή και όσες αποζημιώσεις και να πάρεις δεν θα σου φτάνουν
να πληρώσεις τον πλαστικό χειρουργό.

Λίγο πριν το Ανθοχώρι Μετσόβου (ερχόμενοι από Βωτονόσι) υπάρχει μια στάνη με 7-8 σκύλαρους (το 2010, τώρα μπορεί να είναι και περισσότεροι) που είναι μόνιμα καθισμένοι πάνω στην άσφαλτο έξω από την (ανοιχτή) πόρτα της στάνης και ορμάνε σε όποιο αυτοκίνητο περάσει, γρήγορα ή σιγά. Πόσο μ@λ@κας μπορεί να είναι ο ιδιοκτήτης τους για να τα έχει μάθει έτσι; Από αυτό τον πανέμορφο δρόμο (που καταλήγει στο Μέτσοβο) δεν έχω τολμήσει να περάσω ποτέ με μηχανή αν και θα το γούσταρα πολύ..
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 23-10-2012, 20:34
kostdim Ο/Η kostdim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: α.γλυφαδα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Εγω που θα μπω στο χωρο του,θα πλησιασω την αγελη του και αρα θα τον "προκαλεσω",ειμαι αυτος που θα με κρινει ο σκυλος απο την σταση μου εαν θα απαιτηθει απλα αμυντικη σταση του ,εκφοβισμος μου ή εν τελει επιθετικη σταση του ΕΠ απεναντι μου.Αρα το βασικο σε μια ενδεχομενη συναντηση με ΕΠ,εναν ή περισσοτερους,ειναι η ψυχραιμια μας και η απαθεια στην συμπεριφορα μας.Εαν δεν τον προκαλεσουμε,εαν δεν τον κανουμε να νοιωσει απειλη για τον ιδιο ή για το κοπαδι του,οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας.Δεν ειναι δολοφονος αλλά προστατης ενος χωρου και του περιεχομενου αυτου του χωρου.Εαν κανω ομως λανθασμενες,εντονες,νευρικες ή επιθετικες κινησεις δια μεσου της αμυνας που θα επιδειξει μπορει να προκληθει ενταση και αρα πιθανη και μια λυσσαλεα επιθεση,ενος ή αν προκειται για αγελη πρωτα του αρχηγου και μετα πολλων ΕΠ μαζι.Οι πιθανοτητες διαφυγης χωρις τραυματισμο ειναι ελαχιστες...
Οποιαδήποτε κίνησή μας, αυτός ο φονιάς (και οι τσομπαναραίοι μαζί του,φονιάδες εννοώ) την εκλαμβάνει σαν απειλή. Με το που θα βάλεις πρώτη στο κιβώτιο και πας να ξενινήσεις, θα σου ορμάνε.Μόλις σταματάς τελείως σταματάνε και αυτά.Αλλά πόσο μπορείς να κάθεσαι με τα χνώτα των φονιάδων στα πόδια σου;;;;Και οι γκορντούρες τι να σου κάνουν;;;;
Άστα ρε φίλε. Να χαίρεσαι το σκύλο σου, αλλά στους επαρχιακούς δρόμους δεν είναι έτσι τα πράγματα. Άλλο ο δικός σου και άλλο οι φονιάδες.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-10-2012, 20:50
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostdim Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιαδήποτε κίνησή μας, αυτός ο φονιάς (και οι τσομπαναραίοι μαζί του,φονιάδες εννοώ) την εκλαμβάνει σαν απειλή. Με το που θα βάλεις πρώτη στο κιβώτιο και πας να ξενινήσεις, θα σου ορμάνε.Μόλις σταματάς τελείως σταματάνε και αυτά.Αλλά πόσο μπορείς να κάθεσαι με τα χνώτα των φονιάδων στα πόδια σου;;;;Και οι γκορντούρες τι να σου κάνουν;;;;
Άστα ρε φίλε. Να χαίρεσαι το σκύλο σου, αλλά στους επαρχιακούς δρόμους δεν είναι έτσι τα πράγματα. Άλλο ο δικός σου και άλλο οι φονιάδες.
Η πρωτη μου επαφη με αυτους τους "φονιαδες" φιλε μου ηταν στα βουνα επανω στο "κατσικι μου"...δεν ειχα ποτέ επιθεση απο τσοπανοσκυλο και πιστεψε με οισμενα μπορουσαν να κοψουν οσο κρεας ηθελαν...Εχω πααει αμετρητες φορες επισκεπτικα στο βουνο,συναντησα πολλες φορες τσοπανοσκυλα,μόνα τους ή αγελες και πραγματικα δεν απειληθηκα ποτέ...Δεν τα προκαλεσα,κρατησα ψυχραιμη σταση και δεν μου επιτεθηκαν ποτέ...

Να ξερετε παντως οτι ενα γαυγισμα οσο εντονο κι αν ειναι,δεν μεταφραζεται σε απειλη ουτε σε εκνευρισμο,πόσο μαλλον σε πειθετικη διαθεση του ΕΠ.Δηλωνει "παρων" και αυτο πρεπει να το καταλαβουμε χωρις κανενα φοβο. Οσο μεγαλοσωμος και ογκωδης κι αν ειναι ενας Ε.Π.δεν ειναι για να μπορει να μας "κοντραρει" ουτε για να τιθεται αντιμετωπος με ανθρωπο.Εγω δεν εχω ακουσει ή δει ο ιδιος καμμια επιθεση με σωματικη επαφη ή τραυματισμο απο σκυλο στα βουνα σε ανθρωπο...δεν ειναι φονιαδες ουτε αβουλα οντα.Προκειται για πανεξυπνα ζωα που μπορουν να εχουν κριση γιατι ετσι εχουν μαθει.Ξεχωριζουν πότε θα σου επιτεθουν και πότε θα σε προειδοποιησουν απλα...Ξερουν πολυ καλα σε ποιον να επιτεθουν και γι'αυτο δεν ειναι τυχαια ακομα στα βουνα...λυκοι αρκουδες και αλλα επιθετικα σε αιγοπροβατα ζωα να εισαι σιγουρος οτι συνιστουν διαφορετικο "πεδιο" για εναν ΕΠ απο οτι ο ανθρωπος...δεν εχουν οφελος απο εσενα να σε δαγκωσουν ουτε ειναι η φυση τους αγρια...Δεν σκοτωνουν ουτε τραυματιζουν για βιτσιο...αλλά για επιβιωση και προστασια.Και δεν εχει καταγραφει καμμια επιθεση θανασιμη σε ανθρωπο.
Σεβασμο θελουν και σωστη συμπεριφορα κι αστα μετα να σου δειξουν αυτα οτι το καταλαβαν...και θα στο δειξουν!
Δεν θελω να αποδειξω ουτε να πεισω για τιποτα...οση γνωση εχω απλα τη μοιραζομαι...


Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τον Φοιβο μου...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-10-2012, 20:53
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostdim Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιαδήποτε κίνησή μας, αυτός ο φονιάς (και οι τσομπαναραίοι μαζί του,φονιάδες εννοώ) την εκλαμβάνει σαν απειλή. Με το που θα βάλεις πρώτη στο κιβώτιο και πας να ξενινήσεις, θα σου ορμάνε.Μόλις σταματάς τελείως σταματάνε και αυτά.Αλλά πόσο μπορείς να κάθεσαι με τα χνώτα των φονιάδων στα πόδια σου;;;;Και οι γκορντούρες τι να σου κάνουν;;;;
Άστα ρε φίλε. Να χαίρεσαι το σκύλο σου, αλλά στους επαρχιακούς δρόμους δεν είναι έτσι τα πράγματα. Άλλο ο δικός σου και άλλο οι φονιάδες.

Μα τι είναι αυτά που γράφεται.


Ούτε για τα ακατανόμαστα δεν εκφράζωμαι με αυτές τις λέξεις.................
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-10-2012, 20:56
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων



Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τον Φοιβο μου...

Έχετε ΠΜ..........
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-10-2012, 21:06
kostdim Ο/Η kostdim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: α.γλυφαδα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα τι είναι αυτά που γράφεται.


Ούτε για τα ακατανόμαστα δεν εκφράζωμαι με αυτές τις λέξεις.................
Τι να πω, αν δεν με κατάλαβες......................
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!