GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 18-03-2009, 19:56
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα μάτια μας πάντα πρέπει να ειναι 1200 και παντού! Οι οδηγίες είναι απλές δεν έχουμε εμφανή πράγματα αξίας ή τσάντες και ποτέ δεν σταματάμε χωρίς λόγο σε ώρες που η κυκλοφορία είναι ελάχιστη! Ακόμα και εάν επάνω στην μηχανή ή στο δρόμο βρίσκεται top montel που ζητάει βοήθεια!
Το κυριότερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η ακινητοποίηση του οχήματός μας πράγμα που πρέπει να αποφύγουμε όσο αυτό είναι δυνατό! Χρησιμοποιούνται όλοι οι τρόποι για να μας κάνουν να σταματήσουμε σε μέρη που μπορούν άνετα να εξαφανιστούν ακόμα και μικροσυγκρούσεις!
εγω παντως αν μου κανει νοημα μοντελο θα σταματησω!!!θα ρισκαρω!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 18-03-2009, 21:00
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Reply With Quote
  #13  
Παλιό 20-03-2009, 00:32
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε τι άλλο θα ακούσουμε!
Πάντως ρε παιδιά πια οικονομική κρίση και κουραφέξαλα; Ότι εγκληματικό στοιχείο φοβόταν μέχρι πριν, τώρα δεν φοβάται!
Δεν νομίζω πως πεινάνε οι συγκεκριμένοι, έξι νοματαίοι ήταν! Τρεις μοτοσυκλέτες μεγάλου κυβισμού καβαλούσαν, μπουφάν μοτοσυκλέτας φορούσαν! Απλά βγήκαν παγανιά 6 καινούργιοι εγκληματίες που δεν λογαριάζουν τίποτα, παίζουν κορώνα γράμματα την δική σου και την δική μου ζωή γιατί θεωρούν ότι είναι πιο εύκολο να κλέψεις και να ληστέψεις από το ψάξεις για δουλειά!
Συγνώμη για το ύφος των γραφόμενών μου, αλλά το θέμα με την ανεξέλεγκτη πλέον εγκληματικότητα με τρελλαίνει!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 20-03-2009, 10:34
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.


Reply With Quote
  #15  
Παλιό 20-03-2009, 12:20
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

και που ειστε ακομα
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 21-03-2009, 03:12
Γιώργος Σαββίδης Ο/Η Γιώργος Σαββίδης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: Πολλές - των φίλων μου ....
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό θα ήθελα να το δω, σε ποιο αυτοκίνητο των τελευταίων 40-50 ετών, να σπάει το τζάμι (με το χέρι) και να θρυμματίζεται σε σημείο που να τυφλώνει τον οδηγό και αυτός μετά με γιαλιά στα μάτια να μπορεί να δει τι γίνεται...
Φίλε gemara

Ίσως και το μπροστινό παρπριζ να σπάει και να εκτοξεύονται κομμάτια προς τον οδηγό

Όταν είχα το συνεργείο , συχνά έρχονταν πρεζονια και μάζευαν από τα σκουπίδια τα παλαιά
μπουζί που πέταγα , πολλές φορές τους ρώτησα τι τα θέλουν, αλλά απάντηση δεν πήρα

Μετά από χρόνια άκουσα από άλλη παρέα ότι σπάνε την πορσελάνη από τα μπουζί και μαζεύουν
τα κομμάτια , στη συνέχεια τα έριχναν σε ένα τζάμι αυτοκινήτου και κατέρρεε , μάλιστα χωρίς
τον ανάλογο θόρυβο από ένα κτύπημα ενός λοστού

Δοκιμή δεν έχω κανει ακομη, γιατί στα γαλλικά είναι ακριβό το παρπριζ , αλλά το έχω στα υποψιν
Άμα ξεμείνω από δουλειά θα το δοκιμάσω ……..
όπως λέει και ο λαός μάθε τέχνη και αστην και άμα πεινάσεις πιαστην
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 21-03-2009, 11:50
nikosf800 Ο/Η nikosf800 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 310
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Σαββίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε gemara

Ίσως και το μπροστινό παρπριζ να σπάει και να εκτοξεύονται κομμάτια προς τον οδηγό

Όταν είχα το συνεργείο , συχνά έρχονταν πρεζονια και μάζευαν από τα σκουπίδια τα παλαιά
μπουζί που πέταγα , πολλές φορές τους ρώτησα τι τα θέλουν, αλλά απάντηση δεν πήρα

Μετά από χρόνια άκουσα από άλλη παρέα ότι σπάνε την πορσελάνη από τα μπουζί και μαζεύουν
τα κομμάτια , στη συνέχεια τα έριχναν σε ένα τζάμι αυτοκινήτου και κατέρρεε , μάλιστα χωρίς
τον ανάλογο θόρυβο από ένα κτύπημα ενός λοστού

Δοκιμή δεν έχω κανει ακομη, γιατί στα γαλλικά είναι ακριβό το παρπριζ , αλλά το έχω στα υποψιν
Άμα ξεμείνω από δουλειά θα το δοκιμάσω ……..
όπως λέει και ο λαός μάθε τέχνη και αστην και άμα πεινάσεις πιαστην

Ναι Γιωργο έτσι είναι.Το εχω ακούσει και εγώ.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 21-03-2009, 12:24
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Σαββίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε gemara

Ίσως και το μπροστινό παρπριζ να σπάει και να εκτοξεύονται κομμάτια προς τον οδηγό

Όταν είχα το συνεργείο , συχνά έρχονταν πρεζονια και μάζευαν από τα σκουπίδια τα παλαιά
μπουζί που πέταγα , πολλές φορές τους ρώτησα τι τα θέλουν, αλλά απάντηση δεν πήρα

Μετά από χρόνια άκουσα από άλλη παρέα ότι σπάνε την πορσελάνη από τα μπουζί και μαζεύουν
τα κομμάτια , στη συνέχεια τα έριχναν σε ένα τζάμι αυτοκινήτου και κατέρρεε , μάλιστα χωρίς
τον ανάλογο θόρυβο από ένα κτύπημα ενός λοστού

Δοκιμή δεν έχω κανει ακομη, γιατί στα γαλλικά είναι ακριβό το παρπριζ , αλλά το έχω στα υποψιν
Άμα ξεμείνω από δουλειά θα το δοκιμάσω ……..
όπως λέει και ο λαός μάθε τέχνη και αστην και άμα πεινάσεις πιαστην
Φίλε Γιώργο,

Αυτήν την εντύπωση είχα και γω για τα μπροστινά παρμπρίζ (ανεμοθώρακες επί το ελληνικότερον!), ότι μπορούν να θρυμματιστούν σε πολύ μικρά κομματάκια όπως κάνουν τα πλαϊνά.

Όταν έσπασε (πολύ λίγο) του αυτοκινήτου μου, από μία ιπτάμενη πέτρα που την είδα να την εκτοξεύει το λάστιχο του μπροστινού φορτηγού (!) πήγα να το αλλάξω. Ο τεχνίτης, θέλοντας να με πείσει ότι δεν θρυμματίζεται με τίποτε το μπροστινό τζάμι μετά από σχετική συζήτηση που είχαμε, μου έκανε μία επίδειξη σε αυτό που μόλις είχε αφαιρέσει από το αυτοκίνητό μου και... με έπεισε όπως βλέπεις!

Reply With Quote
  #19  
Παλιό 21-03-2009, 14:21
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο,

Αυτήν την εντύπωση είχα και γω για τα μπροστινά παρμπρίζ (ανεμοθώρακες επί το ελληνικότερον!), ότι μπορούν να θρυμματιστούν σε πολύ μικρά κομματάκια όπως κάνουν τα πλαϊνά.

Όταν έσπασε (πολύ λίγο) του αυτοκινήτου μου, από μία ιπτάμενη πέτρα που την είδα να την εκτοξεύει το λάστιχο του μπροστινού φορτηγού (!) πήγα να το αλλάξω. Ο τεχνίτης, θέλοντας να με πείσει ότι δεν θρυμματίζεται με τίποτε το μπροστινό τζάμι μετά από σχετική συζήτηση που είχαμε, μου έκανε μία επίδειξη σε αυτό που μόλις είχε αφαιρέσει από το αυτοκίνητό μου και... με έπεισε όπως βλέπεις!

http://www.youtube.com/watch?v=GVIwEmgFK6k



....για όλα έχεις μια απάντηση ;;;;;;






"Μου τη δίνεις" ....



.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 21-03-2009, 19:40
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Προσοχή!Νέος τρόπος κλοπής από το αμάξι μας ενω είμαστε μέσα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
....για όλα έχεις μια απάντηση ;;;;;;






"Μου τη δίνεις" ....



.
Μα...εγώ... γι όλα;;;

Είκοσι τόσα μυνηματάκια έχω γράψει στα "Θέματα: 1,547, Μηνύματα: 19,259, " του φόρουμ!

Reply With Quote
Απάντηση

Tags
bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, forum, forumgs, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Προσοχή! Διαβάζει το μυαλό σου... Arkas Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 13 17-03-2009 19:52
Φωτο και Εντυπώσεις από το Τριήμερο.... Gazi Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 11 06-03-2009 01:17
Αποσύρεται η Kawasaki από το Moto GP. Arkas Γενικά - Μοτοσυκλέτα 2 09-01-2009 15:51
Νέος spacer Καλώς ήλθατε 9 30-12-2008 11:14
BMW Σειρά 3 Facelift: Σχεδιαστικός επαναπροσδιορισμός μέσα στο 2008 KostasGS Αυτοκίνητο 3 26-12-2008 15:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!