GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 07-04-2013, 22:53
yannister Ο/Η yannister βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μoto: HONDA TRANSALP 600
Μηνύματα: 30
Question Αγορά r1150rt ή r1200rt. Τι να προσέξω;

Γεια σας!!!
Όλοι εσείς που έχετε την ανάλογη εμπειρία, τα οδηγικά χρόνια και την πολύχρονη συμβίωση με κάποια r1150rt ή r1200rt, θέλω να μου επισημάνετε κάποια σημεία που θα με βοηθήσουν στην εκλογή μετεχειρισμένης μοτό. Τι πρέπει να προσέξω και τι να αποφύγω. Λίγα χιλιόμετρα ή πολλά και καλοσυντηριμένη; Βιβλίο σέρβις; Σκουριές; Αν έχει γίνει πρόσφατα σέρβις και τι ανταλλακτικά αλλάχτηκαν; Αλλαγή (ο μεγάλος βραχνάς απ' ό,τι έχω διαβάσει και ο ποιο δαπανηρός) δίσκου πλατώ και στα πόσα χιλιόμετρα πρέπει να αλλαχτεί ο δίσκος; Αν έχω ξεχάσει κάτι συγχωρέστε με..... Ελπίζω στη βοήθειά σας. Θέλω όμως τα σχόλιά σας να βασίζονται στην πραγματικότητα και στην ειληκρίνειά σας. Τώρα έχω ένα Transalp 600 του 1998. Καίει λίγο λάδι αλλά μέχρι τώρα μόνο λάδια αλλάζω και συμπληρώνω στο ενδιάμεσο, τακάκια στα φρένα, δύο αλλαγές στην αλυσίδα και δύο αλλαγές στο πίσω γρανάζι και μία στο μπροστά και μία αλλγή δίσκων πριν από πέντε χρόνια και περίπου 30.000 χλμ. Τίποτα άλλο. Κανένα πρόβλημα !!! Θέλω όμως να αλλάξω στυλ μηχανής και να ανέβω λιγο έως αρκετά στα κυβικά. Θα μπορούσα να προσανατολιστώ σε HONDA DEAUVILLE 650/700 αλλά νομίζω ότι δεν είναι RT και δεν έχει και τα ανάλογα κυβικά. Και κάτι άλλο. Δεν νομίζετε ότι οι τιμές των μεταχειρισμένων BMW είναι υπερβολικές; Βρίσκεις πιο εύκολα αυτοκίνητο με 2.000 ως 2.500 ευρώ και μάλιστα πολύ καλά μοντέλα 1600 κυβικών χρονολογίας 2001 με 2002, όπου καινούρια κόστιζαν 15000 με 1800 ευρώ και οι μοτό με αγορά 14000 ως 17000 ίδιας χρονολογίας με τα αυτοκίνητα και να πουλιούνται ούτε στη μισή τιμή να μην πω και παραπάνω από την μισή τιμή. Νομίζω είναι εξωφρενικό!!!! Θέλω παρακαλώ τη γνώμη σας και ως προς την αγορά αλλά και ως προς την τιμή μεταχειρισμένης, εκτός αν θέλετε να δημιουργήσω εγώ καινούριο θέμα ή αν θέλετε να δημιουργήσει κάποιος από εσάς όσον αφορά την υψηλή τιμή των μεταχειρισμένων.
Ευχαριστώ, Γιάννης.
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!