GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-03-2013, 16:35
ppolitikos Ο/Η ppolitikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Αγορά F650GS

Καλησπέρα παιδιά,

Ψάχνω αυτή την περίοδο να αγοράσω μία F650GS. Έχω εντοπίσει μία με 56000klm, μοντέλο του 2008 στα 4800.
Πως βρίσκετε την τιμή αναλογικά με τα χιλιόμετρα?Εγώ νομίζω ότι είναι πολλά.
Έχω βρεί άλλες με τα μισά ή ακόμα λιγότερα χλμ με €300-€400 παραπάνω.

Αναμένω τα σχόλιά σας.

Ευχαριστώ!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-03-2013, 16:44
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο/Η ΔΗΜΗΤΡΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΙΛΙΟΝ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 597
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Πολλα ειναι τα χιλιομετρα με αυτα τα χρηματα βρησκεις καλυτερες
ψαξε λιγο παραπανω κ θα βρεις...αν εισαι κ για μετρτητα ακομα πιο πολλες επιλογες...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-03-2013, 16:45
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Πάνο καλησπέρα και καλώς ήρθες στο GSforum. Θα πρότεινα αν θες, για αρχή να επισκεφθείς και την ενότητά μας "Καλώς ήλθατε" και να μας πεις 2 - πραγματάκια για σένα, να σε γνωρίσουμε και να σε καλωσορίσουμε ως είθισται.

Εν συνεχεία, είμαι σίγουρος πως θα λάβεις αρκετές γνώμες φίλων στις απορίες σου. Για τη συνέχεια του θέματός σου, υποθέτω πως η υποψήφια ερωμένη σου, είναι δικύλινδρη, σωστά;
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-03-2013, 16:50
ppolitikos Ο/Η ppolitikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σου.
Μετρητής θα την αγοράσω.
Ο συγκεκριμένος που την έχει είναι ιδιώτης και όχι αντιπροσωπεία.
Τι τιμή θεωρείς ότι θα πρέπει να διαπραγματευτώ?
Μπορείς να μου δώσεις ενδεικτικά service και κόστος αυτών μετά τα χιλιόμετρα αυτά?
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-03-2013, 16:53
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Καλωσήρθες. Αν μιλάς για μιά αγγελία κοντά σε μένα, λέει ότι έχει καινούρια αλυσιδογράναζα. Εγώ θα έλεγα να ρίξεις μιά ματιά, να κάνεις το παζάρι σου, κι αν τη ρίξεις την τιμή 10%, γιατί όχι;
Επειδή νομίζω ότι κάτι είχε παίξει με φλάντζες στα πρώτα μοντέλα, κοίταξε αν ο ιδιοκτήτης την έχει πάει για τις ανακλήσεις. Αυτό είναι εύκολο να γίνει σε οποιονδήποτε αντιπρόσωπο.


Last edited by ortho; 28-03-2013 at 16:55.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-03-2013, 17:35
ppolitikos Ο/Η ppolitikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Πράγματι Fuji είναι δικύλινδρη.

Μπορείτε να μου δώσετε τι service ακολουθούν μετα απο αυτά τα χλμ?Συμφέρει στην τελικη να δώσω €5000 και να παρω μια με 25000χλμ αντί 4200-4500 με 58000χλμ?
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-03-2013, 17:42
Vag Ο/Η Vag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Έχω το συγκεκριμένο μοντέλο. Πέρα από τα στάνταρ που θα πρέπει να τσεκάρεις -η ανάκληση και να μην έχει γίνει είναι τσάμπα και ισχύει ακόμα νομίζω, αν όχι ας με διορθώσει κάποιος- είναι τα δύο βασικά πράγματα που έχει θέμα η μηχανή.

Α. Σέλα. Η στοκ είναι βάσανο, η τούρινγκ εκδοχή της BMW έχει κοντά στα 300 από ίντερνετ και πολλά περισσότερα στο δίκτιο της εταιρείας. Οι μοντιφιές και οι μετατροπές είναι και λίγο "λαχείο".

Β. Το φέρινγκ που χρειάζεσαι οποσδήποτε καθώς τα στοκ είναι επίσης για γέλια και για κλάματα. Αλλά και κάμποσα άφτερ μάρκετ κοστίζουν αλλά δεν...

Γ. Λόγω ιδιαίτερων γωνιών σχεδίασης κάποιοι το βρίσκουν κουραστικό για χέρια ώμους αυχένα. Ειδικά όσοι δεν είναι ντερέκια. Το πρόβλημα λύνεται συνήθως με bar risers (20e) εγώ προχώρησα και σε barbacks που σηκώνουν αλλά γυρνάνε και το τιμόνι πιο κοντά στον αναβάτη. Απόλαυση.

Και για τις δύο πρώτες ιστορίες υπάρχουν τόσο εδώ όσο και στο adventurerider.com ειδικά θρεντ με λεπτομέρειες.

Κατά τα άλλα το μηχανάκι είναι πολλλλλλλλύ απολαυστικό και για μακροχρόνια σχέση. Για 300 πάνω 300 κάτω μην κολλήσεις. Πάρε ατό που σου κάνει κλικ. Και όχι με βάση τα έξτρα τους γιατί λόγω κρίσης έχει γεμίσει φτηνά μεταχειρισμένα έξτρα ο τόπος.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-03-2013, 17:47
ppolitikos Ο/Η ppolitikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Σε ευχαριστώ Vag για την αναλυτική τοποθέτησή σου.<br><br>Αρα πιστευεις απο όσο καταλαβαίνω ότι τα χλμ δεν παιζουν ιδιαίτερο ρόλο!Τα service είναι στανταρισμένα.Σωστά?<br>
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-03-2013, 17:48
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Σίγουρα αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις κάτι πιό καινούριο, με την έννοια και των λιγότερων χιλιομέτρων. Σίγουρα ποτέ δεν ξέρεις το στυλ οδήγησης του καθένα. Μπορείς όμως να έχεις μιά αρχική εικόνα από την εξωτερική εμφάνιση της μηχανής, αν όντως και τα χλμ που φαίνονται στο κοντέρ είναι πραγματικά. Εγώ πούλησα μχανή με 75.000χλμ κι ο επόμενος την πήρε με 25.000 if you know what i mean! Αν πιάνουν τα χέρια σου πολλά πράγματα συντήρησης μπορείς να κάνεις και μόνος σου. Εξάλλου. πολλά πράγματα είναι κεραυνοβόλος έρωτας, άσχετα αν μιλάμε για δύο ή περισσότερες ίδιες μηχανές! Το κλικ ρε αδερφέ!!!!

A&S BMW Motorcycles ::: BMW Motorcycle Service and Maintenance Schedules

στο λινκ έχει πληροφορίες για το πλάνο συντήρησης των μηχανών BMW.



Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-03-2013, 17:54
ppolitikos Ο/Η ppolitikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά F650GS

Χαχαχα.....σωστός ortho!Το πέρνεις και ο θεός βοηθός! <br>
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!