GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 27-07-2013, 20:19
miltiadis950s Ο/Η miltiadis950s βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2013
Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
Μoto: KTM ADVENTURE 950 S
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ BMW GS 800 MΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΟ?

Παιδια καλησπερα!Ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο μοντελο σε μεταχειρησμενο και εχω καποιες αποριες και ερωτησεις μιας και δεν εχει τυχει να το οδηγησω ακομα.Εχω ακουσει για μερικα μοντελα(αν θυμαμαι καλα του 2008 η 2009)οτι ειχαν κολησει τα μοτερ τους,αληθευει αυτο η προπαγανδα?Επισης κατι σβησιματα και αρυθμιες εν κινηση?Μεχρι ποσα χλμ περιπου να ψαχνω γιατι υπαρχουν καποια ενδιαφερον με 40000-50000χλμ,αξιζει η αγορα αυτων η να κοιταω το πολυ μεχρι 30000χλμ π.χ?Σε γενικες γραμμες εβγαζαν προβληματα και αν ναι απο ποια χρονολογια και μετα να ψαχνω?Οι διαφορες των πρωτων μοντελων(2008)σε συγκριση με το τελευταιο ποιες ειναι?Ειμαι σκεπτικος μην τυχον αγορασω κανενα και δεν καλυπτεται απο εγγυηση και βγαλει καμια περιεργη ζημια και τρεχω μετα.Σας ευχαριστω θερμα εκ των προτερων!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 27-07-2013, 21:02
dan Ο/Η dan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ BMW GS 800 MΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΟ?

Έχω ένα του 2008 (απο τα πρώτα) έχει κάνει 37000 χλμ και μέχρι τώρα δεν
έπαθε το παραμικρό . Το μόνο που φοβάμαι είναι τα πηνία.
Κατά τα άλλα δεν το αλλάζω με τίποτα...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 27-07-2013, 21:37
miltiadis950s Ο/Η miltiadis950s βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2013
Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
Μoto: KTM ADVENTURE 950 S
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ BMW GS 800 MΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΟ?

OK,βγαζουν προβλημα με τα πηνια δλδ?Απο καταναλωση και επιδοσεις τι λενε.Να αναφερω πως ειμαι κατοχος KTM ADV 950 οποτε το μετρο συγκρισης ειναι μεταξυ των 2 αυτων μοτοσυκλετων.Σε ευχαριστω για τις απαντησεις
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-07-2013, 00:19
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ BMW GS 800 MΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΟ?

Αν ψάξεις λίγο στα "Τεχνικά" θα βρεις ένα θέμα για ανορθωτές/πηνία για το 800. Εμένα μου κάηκαν στα 37.000 αν θυμάμαι καλά. Τα έκανα περιέλιξη και τώρα έχω 42.700 χωρίς κανένα πρόβλημα ακόμα.
Κατά τα άλλα το μηχανάκι τα σπάει, κάνει σχεδόν τα πάντα καλά. Οι αναρτήσεις του (και ιδιαίτερα το μπροστινό) και η απόκριση στο γκάζι δεν έχει ΚΑΜΙΑ βέβαια σχέση με το 950 και ίσως σε απογοητεύσει.
Αλήθεια, το 950 γιατί το δίνεις;
Αν είσαι Ηράκλειο πάρε τηλέφωνο να βρεθούμε ή έλα σε κάνα καφέ.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-07-2013, 16:56
miltiadis950s Ο/Η miltiadis950s βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2013
Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
Μoto: KTM ADVENTURE 950 S
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ BMW GS 800 MΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΟ?

Γιαννη με καλυψες(προς το παρον).Μενω σε διπλανη Πολη του Ηρακλειου και ναι καλο θαταν να βρεθουμε και να γνωριστουμε(να κανω και μια βολτα το 800 και εσυ το 950)να πιουμε ενα καφε να τα κουβεντιασουμε απο κοντα.Εχω αλλαξει αρκετες μοτοσυκλετες(θες πες το μικροβιο,θες τρελα!)και για να ειμαι ειλικρινης ειμαι fun της ΚΤΜ,παντα ομως με ενδιεφερε το 800 GS.Με το 950 ειμαι υπερ ευχαριστημενος σε ολα τα τερεν,εκτος καταναλωση.Στις μερες μας λοιπον κοιταμε να τα συνδυασουμε ολα(Πολη,ταξιδια,on-offαδες,οικονομια βενζινης,service κλπ).Μπορει να βολταρω το 800 και να απογοητευτω οπως λες και εσυ σε σχεση παντα με το 950.Εχω φιλαρακι απο Ηρακλειο με 800,λειπει ταξιδι τωρα ομως και δεν το εχω βολταρει ακομα.Τα ξαναλεμε,φιλικα παντα Μιλτος!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!