GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 12-08-2013, 22:52
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να πω βρε Γιάννη !
Μερικοί σε καταντούν "ζήτουλα" του ιδρώτα σου ...

Από την άλλη,
όλες οι απόψεις που καταγράφησαν μέχρι στιγμής,
δικαιώνουν περίτρανα τον "άσπονδο" φίλο σου !



Sent by Arkas via Tapatalk !
Το επισήμανα εξαρχής!

είμαστε Ελληνάρες....και φαίνεται δυστυχώς σε πολλές εκφάνσεις του δημόσιου βίου μας......


άκουγα πριν χρόνια στη Γερμανία μετανάστες πρώτης γενιάς να μιλάνε για το φιλότιμο του Ελληνα.....ήδη όμως από τότε φαινόταν ότι δεν είναι γνώρισμα του γένους....
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 12-08-2013, 23:05
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Υπάρχουν τρόποι, αλλά είναι ξένοι με την ελληνική νοοτροπία.

Γιάννη έχεις ζήσει και έξω (Γερμανία), πως λειτουργεί εκεί η οικονομική σχέση γιατρού-πελάτη ; όλα γίνονται με το στόμα ;
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 13-08-2013, 00:45
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Δεν υπάρχει οικονομική σχέση γιατρού - ασθενή Σταύρο. Οι βασικές παροχές καλύπτονται από τα ασφαλιστικά ταμεία. Αν ο ασθενής θελήσει κάτι περισσότερο, πχ κεραμικά αγκιστρα, θα τα πληρώσει ο ίδιος με ιδιωτικό συμφωνητικό.

Έχω σκεφτεί πολλές φορές να φτιάξω ένα ιδιωτικό συμφωνητικό που να εξασφαλίζει εμένα οικονομικά και τον ασθενή μου ότι θα λάβει την καλύτερη δυνατή για την περίπτωση του θεραπεία. Δεν το έκανα ποτέ σκεπτόμενος ότι μάλλον θα με κοιτούσαν σαν τον ΕΤ τον εξωγήινο.
Επίσης για να λειτουργήσει κάτι τέτοιο θα έπρεπε να υπάρχουν κι επιτροπές πραγματογνώμονες ώστε κι οι ασθενείς να μπορούν να βρουν το δίκιο τους σε περίπτωση λάθους εκ μέρους μου. Ξαναλέω όμως, είμαστε ελληναρες, σίγουρα θα βρισκομασταν συχνά πυκνά σε δικαστήρια κατηγορουμενοι.από κακόβουλους ασθενείς - πελάτες. Δεν έχουμε την κουλτούρα για να λειτουργήσει σωστά ένα τέτοιο σύστημα.
Πριν χρόνια απ' όσο ξέρω είχε συζητηθεί το θέμα στον οδοντιατρικό σύλλογο ώστε να φτιαχτεί ένα πρότυπο ιδιωτικό συμφωνητικό. Η ιδέα απορρίφθηκε θεωρώντας ότι θα γίνουμε οι καλύτεροι πελάτες των δικηγόρων, κι ίσως δεν είχαν κι άδικο.

Για να το συνδέσω και με τα μνημόνια, στη Γερμανία φίλε γίνεται το ακριβώς αντίθετο από αυτά που ζητούν να εφαρμοστούν εδώ. Στο δικό μου επάγγελμα έχουν καθορίζει ότι μια περιοχή με ας πούμε 20.000 κατοίκους επιτρέπεται να έχει λέω γω 4 ορθοδοντικους, πέμπτος δε θα πάει, είναι το λεγόμενο quote . Οι τιμές είναι επίσης καθορισμένες από τα ταμεία, οπότε δεν υφίσταται αθέμιτος ανταγωνισμός ή σκότωμα τιμών. Το ιατρείο μου θα γεμίσει επειδή είμαι καλός και με προτιμούν κι όχι επειδή είμαι ο φθηνότερος.
Τα είχα γράψει κι εδώ πριν πολύ καιρό και τώρα τελευταία πάλι σε ένα νήμα.....με τόσα λεφτά που έχουν σπσταληθει θα μπορούσαμε να είχαμε πραγματικά δωρεάν πρωτοβάθμια περιθαλψη με όλα ρα συμβαλλόμενα μέρη απόλυτα ικανοποιημένα.


_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 13-08-2013, 10:10
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Ποιο φιλότιμο και π@π@ριές ρε παιδιά? Έχει ο Έλληνας φιλότιμο? Μην τρελαθούμε! Αυτά είναι παραμύθια που βγάζει η ίδια η καμήλα για να δικαιολογήσει την καμπούρα της. Ακούγαμε αυτά τα παραμύθια ως παιδιά και προσπαθούσαμε να καταλάβουμε τι είναι τέλος πάντων αυτό το φιλότιμο αλλά πάλι για να το λένε οι μεγάλοι έτσι θα 'ναι. Ε, όχι και τώρα που μεγαλώσαμε και καταλάβαμε!

Σε 18 χώρες έχω πάει, συν 11 ηνωμένες πολιτείες, και σε τέσσερις απ' αυτές τις χώρες έχω ζήσει ως κάτοικος και όχι ως τουρίστας με ταυτότητα και ΑΦΜ. Αναρωτιέμαι τι κάνω ακόμη εδω? Τέλος πάντων!

Υπευθύνως λοιπόν σάς λέω ότι ο Έλληνας είναι ο πιο αφιλότιμος λαός που έχω γνωρίσει. ΜΑ Ο ΧΕΙ-ΡΟ-ΤΕ-ΡΟΣ ΟΜΩΣ! Και με διαφορά! Τέλος!
Γι' αυτό άλλωστε έχουμε και αυτά τα χάλια ως κράτος και ως κοινωνία. Αυτή είναι η μεγαλύτερη απόδειξη τού τι είμαστε.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 13-08-2013, 10:21
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits;933442[COLOR=Red
]Υπάρχουν τρόποι, αλλά είναι ξένοι με την ελληνική νοοτροπία.
[/COLOR]
Γιάννη έχεις ζήσει και έξω (Γερμανία), πως λειτουργεί εκεί η οικονομική σχέση γιατρού-πελάτη ; όλα γίνονται με το στόμα ;
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει οικονομική σχέση γιατρού - ασθενή Σταύρο. Οι βασικές παροχές καλύπτονται από τα ασφαλιστικά ταμεία. Αν ο ασθενής θελήσει κάτι περισσότερο, πχ κεραμικά αγκιστρα, θα τα πληρώσει ο ίδιος με ιδιωτικό συμφωνητικό.

Έχω σκεφτεί πολλές φορές να φτιάξω ένα ιδιωτικό συμφωνητικό που να εξασφαλίζει εμένα οικονομικά και τον ασθενή μου ότι θα λάβει την καλύτερη δυνατή για την περίπτωση του θεραπεία. Δεν το έκανα ποτέ σκεπτόμενος ότι μάλλον θα με κοιτούσαν σαν τον ΕΤ τον εξωγήινο.
Επίσης για να λειτουργήσει κάτι τέτοιο θα έπρεπε να υπάρχουν κι επιτροπές πραγματογνώμονες ώστε κι οι ασθενείς να μπορούν να βρουν το δίκιο τους σε περίπτωση λάθους εκ μέρους μου. Ξαναλέω όμως, είμαστε ελληναρες, σίγουρα θα βρισκομασταν συχνά πυκνά σε δικαστήρια κατηγορουμενοι.από κακόβουλους ασθενείς - πελάτες. Δεν έχουμε την κουλτούρα για να λειτουργήσει σωστά ένα τέτοιο σύστημα.
Πριν χρόνια απ' όσο ξέρω είχε συζητηθεί το θέμα στον οδοντιατρικό σύλλογο ώστε να φτιαχτεί ένα πρότυπο ιδιωτικό συμφωνητικό. Η ιδέα απορρίφθηκε θεωρώντας ότι θα γίνουμε οι καλύτεροι πελάτες των δικηγόρων, κι ίσως δεν είχαν κι άδικο.

Για να το συνδέσω και με τα μνημόνια, στη Γερμανία φίλε γίνεται το ακριβώς αντίθετο από αυτά που ζητούν να εφαρμοστούν εδώ. Στο δικό μου επάγγελμα έχουν καθορίζει ότι μια περιοχή με ας πούμε 20.000 κατοίκους επιτρέπεται να έχει λέω γω 4 ορθοδοντικους, πέμπτος δε θα πάει, είναι το λεγόμενο quote . Οι τιμές είναι επίσης καθορισμένες από τα ταμεία, οπότε δεν υφίσταται αθέμιτος ανταγωνισμός ή σκότωμα τιμών. Το ιατρείο μου θα γεμίσει επειδή είμαι καλός και με προτιμούν κι όχι επειδή είμαι ο φθηνότερος.
Τα είχα γράψει κι εδώ πριν πολύ καιρό και τώρα τελευταία πάλι σε ένα νήμα.....με τόσα λεφτά που έχουν σπσταληθει θα μπορούσαμε να είχαμε πραγματικά δωρεάν πρωτοβάθμια περιθαλψη με όλα ρα συμβαλλόμενα μέρη απόλυτα ικανοποιημένα.


_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Τελικά συμφωνούμε σε πολλά,

τα ίδια χάλια είναι και στην δική μου δουλειά σε ότι αφορά γάμους βαπτίσεις, όλα στον αέρα. Κανονικά κάνεις το συμφωνητικό σου, συμφωνείς με λεπτιομέρεια όλες τις εργασίες και τον τρόπο πληρωμής και ξεκινάς, αυτό βέβαια σημαίνει και κανονικά παραστατικά, αλλά ταυτόχρονα και πλήρη νομική κάλυψη παρόχου & πελάτη.
Κανονικά είναι δουλειά του κράτους που νομοθετεί να το επιβάλει και σιγά σιγά να γίνει συνείδηση.

Εδώ όμως επειδή είμαστε Ελλάδα θα σου πρότεινα μια και έτσι και αλλιώς δεν σε πληρώνουνε να κάνεις μία ανάρτηση στο FB ότι "εδώ φτιάχνεται τα δόντια σας, πάτε διακοπές και μετά πληρώνετε" να το προβάλεις τουλάχιστον....
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 13-08-2013, 10:29
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά συμφωνούμε σε πολλά,

τα ίδια χάλια είναι και στην δική μου δουλειά σε ότι αφορά γάμους βαπτίσεις, όλα στον αέρα. Κανονικά κάνεις το συμφωνητικό σου, συμφωνείς με λεπτιομέρεια όλες τις εργασίες και τον τρόπο πληρωμής και ξεκινάς, αυτό βέβαια σημαίνει και κανονικά παραστατικά, αλλά ταυτόχρονα και πλήρη νομική κάλυψη παρόχου & πελάτη.
Κανονικά είναι δουλειά του κράτους που νομοθετεί να το επιβάλει και σιγά σιγά να γίνει συνείδηση.

Εδώ όμως επειδή είμαστε Ελλάδα θα σου πρότεινα μια και έτσι και αλλιώς δεν σε πληρώνουνε να κάνεις μία ανάρτηση στο FB ότι "εδώ φτιάχνεται τα δόντια σας, πάτε διακοπές και μετά πληρώνετε" να το προβάλεις τουλάχιστον....
Οικονομικο δαιμονιο........
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 13-08-2013, 12:26
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Eλα βρε που ο Ελλην ειναι αφιλότιμος..............
Κοιτα να δεις που θα συμφωνησω σε αυτο με τον κρητικο ''Al Bandy''.............
Ρε σεις, περυσι καναμε πανυγηρι στην Σαλαμινα με ολα τσαμπα (σουβλακια, ποτα κ.λ.π) και ηρθαν 1200 ατομα.....αλλα δεν εμεινε τιποτα στο ταμειο του Συλλογου.
Φετος τα ειχαμε παλι ολα τσαμπα εκτος απο τα σουβλακια που κοστιζαν 1ε για να μεινει και κατι στον Συλλογο..........ηρθαν 100 ανθρωποι!!! Τι να λεμε τωρα!!!!!!

Αλλα για να επεκτεινουμε λιγο το συμβαν του Γιαννη του ορθοδοντικου μας.......

Ποσοι τετοιοι παταχτζηδες υπαρχουν και τι επιπτωση εχουν σε ολους εμας? Το εχει αναλογιστει κανεις?
Αν η ''Κα'' πελατισσα δεν πληρωνει για την υγεια του γιου της τον Γιαννη, την θελει ομως και την απαιτει, γιατι να πληρωσει τον ΦΠΑ της που το εχει και εισπραγμενο, την ΔΕΗ της, το χαρατσι της, την φορολογια εισοδηματος της και τοσα αλλα? κι επι ποσα χρονια προ κρισης δεν πληρωνει το ΦΠΑ της και την φορολογια φυσικων προσωπων?
Και αληθεια αφου δεν πληρωνει αυτη και τοσοι αλλοι σαν αυτη ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΗΝ?????
Ποιος ηλιθιος πληρωνει τις αυξησεις της ΔΕΗ μερος των οποιων οφειλονται σε παταχτζηδες που δεν την πληρωνουν αλλα πανε 3ημερα με τις μοτοσυκλετες τους?
Ποιος ηλιθιος πληρωνει τις αυξησεις στην φορολογια και τα επιβαλομενα χαρατσια αποτέλεσμα του οτι το κρατος δεν εχει λεφτα ΚΥΡΙΩΣ λογω φοροδιαφυγης ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΑ 60ΔΙς ΕΤΗΣΙΩΣ? και μην μου πειτε οτι οι πολιτικοι τα τρωνε διοτι Χαλκιδικες, Κυκλαδες και δεν ξερω κι εγω τι αλλο δεν ειναι τωρινο φαινομενο, δημιουργηθηκανε με την ανοχη των πολιτικων για να εκλεγονται......και φυσικα τους ψηφιζαμε γιαυτο ας μην το ξεχναμε.

Η αληθεια ειναι παντως οτι πνιγομαστε στην κριση αφου η ''Κα'' θα παει διακοπες σαν και το 1,000,000 τους αλλους πειναλεους Αθηναιους Ελληνες που εγεμισαν τα φερυς για τα κυκλαδονησιανησια με εισητηρια 200ε πηγαινε-ελα (2 ατομα κι ενα αυτοκινητο) ¨η για τα μεγαλονησια π.χ Κρητη οπου ξεπερνουσαν τα 400ε για την ιδια ποσοτητα πειναλεων ταξιδευτων ως ανω.
Χωρια βεβαια τους 150,000-200,000 αλλους πειναλεους Αθηναιους Ελληνες που εφυγαν με τα αυτοκινητα τους για την επαρχια στα εξοχικα τους ¨η στα σπιτια φιλων τους......ΜΟΝΟΝ το πρωτο 15ημερο του Αυγουστου....ΚΙ ΑΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΣΕ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΥΣ, ΕΦΟΡΙΕΣ, ΔΕΗ...........

Αγαπητε Γιαννη ορθοδοντικε, το προβλημα σου το αντιμετωπισε και η γυναικα μου με παλιους πελατες της.......η λυση π.χ του συμφωνητικου δεν θα πιασει διοτι πρωτον κανεις δεν θα το υπογραψει και θα χασεις και τον πελατη και δευτερον σε περιπτωση παραβιασης του μονον το δικαστηριο θα σου δωσει λυση και μαλιστα χαμενη στα βαθη του μελλοντος.
Η συζυγος μου εκμεταλευεται την κριση οπως ολοι οι σαν την ''Κα'' πελατισσα σου, απλα, πληρωνεται μετρητα ΠΙΑ......λογω κρισης φυσικα........και οποιος θελει!!!! Και σε πληροφορω οτι θελουν πολλοι......με εκπληξη διαπιστωσε οτι οι πωλησεις μειωθηκαν μεν αλλα τα κερδη και οι εισπραξεις εκτοξευθηκαν(!!) ανεβηκαν καθετα.......η πλακα ειναι οτι τα μετρητα που εισπραττει απο τους λιγοτερους πελατες ΞΟΦΛΑΝΕ ΤΑ ΧΡΕΗ ΣΕ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΕς ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΤΑΧΤΣΗΔΕΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗς ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΠΑΝΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΟΦΛΗΣΟΥΝ ΕΙΤΕ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΤΑΤΟΣ ΜΙΣΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ!!!!!!!!!!
Ακομα και οι νεκροθάφτες δεν κουνουν το δακτυλακι τους αν δεν παρουν προκαταβολη η οποια περικλιει και μερος του συνολικου κερδους τους.

Σκεψου το.............

...και δεν θα σταματησω να λεω οτι ''λεφτα υπαρχουν'' και ''ολοι μαζι τα φαγαμε''.

Last edited by GeorgeP; 13-08-2013 at 12:30.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 13-08-2013, 15:40
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Να επαναλάβω ότι δε με ενοχλεί τόσο το να μη μου δώσει κάποιος τη μηνιαία δόση, αν κι όταν το κάνουν πολλοί μαζί μου δημιουργούν πρόβλημα στη δική μου φερεγγυότητα, όσο το θράσος μερικών.
Όσο για να ζητήσω όλο το ποσό μιας θεραπείας είναι μάλλον αδύνατο, ακόμη και μια προκαταβολή του 50% είναι μεγάλη, αν και το έχω σκεφτεί.
Στα 10 χρόνια που έχω ιατρείο τα φέσια μου είναι ελάχιστα, είμαι από τους λίγους τυχερούς, είπα ποιο είναι το πρόβλημα.
Όσο για το γενικότερο, ναι, έχουμε μεγάλο πρόβλημα σα λαός. Δεν είμαι τόσο μεγάλος για να έχω άποψη για τρεις γενεές πίσω, αλλά σε αυτά που έχω δει, οι φιλότιμοι. Έλληνες είναι μάλλον η εξαίρεση.....
Και τριάντα και βάλε χρόνια τρυφηλοτητας έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα....
Δεν ξέρω ρε παιδιά, η αναίδεια που συναντάται σε νέους και μεγαλύτερους είναι απίστευτη, η ιδιοτέλεια το ίδιο.....
προσωπικά μέχρι τα είκοσι μου σχεδόν νόμιζα ότι ο κόσμος είναι καλός καγαθος, κάποια στιγμή με πόνο ξύπνησα κι άρχισα να φυλαγομαι, αλλά και πάλι ποτέ δε μου πέρασε από το μυαλό να ξεγέλασε κάποιον με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ζητάω αυτό που μου αναλογεί και τίποτε περισσότερο. Τον καιρό της γενικευμένης ευδαιμονίας μάλλον πίστεψα ότι κι εγώ θα μπορούσα να φτιάξω κάτι καλύτερο, χωρίς υπερβολές όμως.. και φυσικά σήμερα μου τη δίνει να ακούω μαλακι....
Τέλος πάντων....
Τα παιδιά μας και τα μάτια μας....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 13-08-2013, 18:00
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολοι οι ελεύθεροι επαγγελματιες τα ιδια τραβαμε......
Και εγω στο κυνηγητο,.......,....

Και μη χειροτερα.....
Αυτό τα λέει όλα,τα υπόλοιπα για το ποιόν του Έλληνα γενικά είναι τσουβάλιασμα και δεν με εκπλήσσει κιόλας,ειμαι 20 χρόνια με οδοντοτεχνικό εργαστήριο που το ειχε 35 χρόνια ο πατέρας μου,πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν καλοί και κακοί πελάτες,πάντα έτσι ήταν. Γιάννη υπομονή,για το συγκεκριμένο περιστατικό,μαζί σου.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 13-08-2013, 18:21
Djvolis Ο/Η Djvolis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Και μπαινω και γω στον αντιποδα... Ως εμπορος κ τεχνικος οδοντιατρικου και οδοντοτεχνικου εξοπλισμου συμβαινει κ σε μενα δυστηχως το ιδιο... (Απ τους οδοντιατρους ομως )Το μονο που μπορω να πω ειναι υπομονη...


Sent from my iPad using God's will..
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!