GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Χωμάτινες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 30-03-2012, 00:48
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Θεωρώ αυτό το thread, άλλο ένα παράδειγμα, νεοελληνικής μιζέριας και καρμιριάς..

Καληνύχτα σας..
Καλά το λέει η παροιμία, από μικρό κι από τρελό (αγόρι!) μαθαίνεις την αλήθεια!
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 30-03-2012, 00:53
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Και για να προλαβω καποιους να πω οτι αφορμη γι αυτο μου το θεμα ειναι γιατι ειδα οτι σβηστηκαν τα στιγματα που ανεβασε ενα παιδι και επιβεβαιωσα απο τον ιδιο οτι εγινε αυτο και απλα ηθελα να ξερω και να ξερουμε ολοι μας πως κινουμαστε απο δω και μπρος.Δημοσια αναφορα προς γνωση ολων μας.Ουτε το παιδι που μιλησα αναφερθηκε με ασχημα λογια για το φορουμ,αλλα ουτε και γω νομιζω.Μια απλη,δημοσια,απορια.Δεν κατηγορησα κανεναν.Δεν μιλαω εκ μερους του παιδιου.Μιλαω εκ μερους εμενα και εφοσον υπηρχε απαντηση θα ημασταν γνωστες.
Και επειδη με προτρεψανε,οντως θα το ψαξω και νομικα το θεμα.

Sent from my E10i
Βρε Ηλία τόσος ντόρος κ τόσα υπονοούμενα...... κ θα το ψάξεις κ νομικά?
Για ξαναδιαβασε όλα όσα έγραψες, σκέψου, προβληματίσου....
κάνε την αυτοκριτική σου κ μετα αποφάσισε τι θα γράψεις.....

Αποπροσανατολίστικα τελείως παρακολουθώντας το θέμα σου,
με τα μισόλογα κ όλο αυτή τη συνομωτική γραφή,
πιστεύω ότι χωρίς να το επιθυμείς κάνεις κακό στο φόρουμ....

Ας προσέχουμε τι δημοσιεύουμε.... δεν κακό να διασταυρώνουμε κ μετά να γραφουμε....

Μόνο θλίψη κ πικρή γεύση στη γλώσσα, αυτο εισέπραξα....




.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 30-03-2012, 00:54
Serial Ο/Η Serial βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

φιλε Τεο δεν εχεις δικιο...

αν ανατρεξεις στα τοπικ των χωματινων εκδρομων (στις σελιδες μετα την ολοκηρωση τους) θα δεις οτι ολοι μα ολοι οσοι συμμετειχαν εκφαζουν τις ευχαριστιες τους και προς το φορουμ αλλα και προς τους επαγγελματιες που συνδιοργανωνουν την εξορμηση,και φυσικα υπαρχουν αναφορες σχετικες με το ποσο χρησιμη ειναι η συνδρομη των ανθρωπων που κατεχουν το σπορ για ολους εμας που ειμαστε απλοι ερασιτεχνες-χομπιστες κτλ.

(εγω δεν ειμαι τιποτα απο τα δυο...η κατηγορια μου ειναι κουλαδι )

δεν νομιζω να χρειαζονταν λοιπον 15 θρεντ για κατι που εκφραστηκε κατα κορον εκει.

και οσον αφορα τα θετικα που λες,εγω μονο τετοια αποκομισα απο την συμμετοχη μου...

καμμια μιζερια λοιπον...

ο Ηλιας μια εξηγηση ζητα νομιζω για να ξερουμε ολοι μας πως πρεπει να πρατουμε σε μελλοντικη παρομοια κατασταση...
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 30-03-2012, 01:04
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Serial Εμφάνιση μηνυμάτων
και οσον αφορα τα θετικα που λες,εγω μονο τετοια αποκομισα απο την συμμετοχη μου...

Και γω...

Αυτό είναι το σημαντικό..

Απλά, μου αρέσει να μένω στα σημαντικά,

και να προσπερνάω τα ασήμαντα..


ΥΓ. Σου έχω και μια πρόταση..

Να ανεβάσουμε μαζί μια χωμάτινη..

Βρήκα και τον τίτλο..

"2 κουλάδια στα ελληνικά βουνά"
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 30-03-2012, 01:05
mck Ο/Η mck βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Χολαργός - Παπάγου
Μoto: R1200GS SE (2009)
Μηνύματα: 618
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν ημουνα στην βολτα αλλα ηθελα να ξερω απο δω και περα πως πρεπει να κινουμαστε σχετικα με την δημοσιοποιηση στιγματων που εχουμε καταγραψει εμεις απο συμμετοχη σε βολτες που ανακοινωνει το φορουμ.Τοσο κακο ηταν;
Δυστυχως το θεμα εγινε ##### γιατι καποιοι παρατρεχαμενοι,που νομιζουν οτι το φορουμ τους ανηκει,βιαστηκαν ν απαντησουν.Εγω μια απλη διευκρινιστικη ερωτηση εκανα,χωρις να εκθεσω και να κατηγορησω κανεναν

Sent from my E10i
Οπως εγραψε κι ενας φιλος, Λιακο μην τρελαινεσαι ...
Γνωμες και αποψεις διατυπωθηκαν για ενα ενδιαφερον θεμα - απορια που εθεσες, οπως ακριβως θα γινοταν εαν ημασταν για καφε η' ακομη καλυτερα σε κανα βουνο ... Αυτες δεν ζητησες?..
Συζητηση γινεται, οχι δικαστηριο ... Αυτο αλλωστε νομιζω ειναι και το νοημα της παρεας, ακομη και της ιντερνετικης ... Τωρα, εαν καποιες απο αυτες δεν σου αρεσαν η' δεν σε καλυψαν, δεν υπαρχει λογος να καταφερεσαι προσωπικα εναντιον αυτων που τις διατυπωσαν, ακομη κι αν καποιος ηταν απολυτος στην αποψη του. Μια τοποθετηση των διαχειριστων του φορουμ θα ηταν βεβαιως χρησιμη, αν οχι σκοπιμη επι του θεματος για μελλοντικη αναφορα, αλλα εν τω μεταξυ, ειπαμε ...
Συζητηση κανουμε ... Για θεματα που μας αρεσουν και μας απασχολουν, ακομη κι αν καποια απο αυτα μας στεναχωρουν ... Δεν τρελαινομαστε κιολας ...
Την καληνυχτα μου σε ολους ...
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 30-03-2012, 11:12
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Ηλία τόσος ντόρος κ τόσα υπονοούμενα...... κ θα το ψάξεις κ νομικά?
Για ξαναδιαβασε όλα όσα έγραψες, σκέψου, προβληματίσου....
κάνε την αυτοκριτική σου κ μετα αποφάσισε τι θα γράψεις.....

Αποπροσανατολίστικα τελείως παρακολουθώντας το θέμα σου,
με τα μισόλογα κ όλο αυτή τη συνομωτική γραφή,
πιστεύω ότι χωρίς να το επιθυμείς κάνεις κακό στο φόρουμ....

Ας προσέχουμε τι δημοσιεύουμε.... δεν κακό να διασταυρώνουμε κ μετά να γραφουμε....

Μόνο θλίψη κ πικρή γεύση στη γλώσσα, αυτο εισέπραξα....




.

Λοιπον, θα σου απαντησω και θ απαντησω και για τελευταια φορα εδω μεσα, γιατι αποφασισα ν αποχωρησω και να μην ξανασυμμετεχω εδω μεσα πλεον.

Εχουμε και λεμε: Το θεμα ξεκινησε με μια απλη απορια αν τα στιγματα που γραφουμε στα gps μας απο οργανωμενες βολτες του φορουμ και της σχολης που συνεργαζεται μπορουμε να τα δημοσιευουμε, γιατι ειδα κατι και θελω να το επιβεβαιωσω. Δεν ειπα κακια κουβεντα για κανεναν, ουτε για το φορουμ, ουτε για την σχολη.

Δυστυχως καποιοι εδω μεσα,παρατρεχαμενοι, νομιζουν οτι το φορουμ τους ανηκει και βιαστηκαν ν απαντησουν και ισως να θεσουν την επισημη θεση του φορουμ. Ετσι το θεμα παρεκτραπηκε.

Εγω αυτους που γνωριζω εδω μεσα σαν υπευθυνους τους φορουμ και που αυτοι κανονιζουν τι θα κινειται εδω μεσα, τι θα γραφεται και τι θα σβηνεται ειναι ο Αρκας και ο Λεοντοκαρδος. Απ αυτους δεν πηρα καμια απαντηση και οπως μιλησα και χθες στο τηλεφωνο με τον Δημητρη, μου ειπε, οτι δεν το θεωρησε αναγκαιο ν απαντησει.

Γι αυτο που εκανα δεν ζητησα την γνωμη ή την αδεια του παιδιου που σβηστηκε το ποστ με τα στιγματα. Ηταν δικη μου πρωτοβουλια για να ξερω και για να ξερουμε πως θα πρατουμε απο δω και περα.

Μου ζητηθηκε να εστελνα pm, ρωτωντας ολα αυτα τα θεμα. Γιατι κρυφα; Υπαρχει λογος; Δεν πρεπει να ξερουν ολοι αν επιτρεπετε να ανεβαζουμε κατι που μας ανηκει ή που ανηκει σε καποιον αλλον;

Νομικα ειπα οτι θα το ψαξω για να ξερω αν οντως τα στιγματα απο gps ειναι πνευματικη ιδιοκτησια του καθενος. Δεν εννοουσα οτι θα κανω κατι για το φορουμ. Αν ειναι δυνατον; Οποιος το σκεφτηκε αυτο εκανε λαθος.

Κλεινοντας να πω οτι ισως εχει δικιο ο φιλος που με αποκαλεσε μιζερο και καρμιρη. Αλλα για δυο πραγματα ειμαι σιγουρος οτι δεν ειμαι. Γλυφτης και προβατο κανενος. Εχω την δικη μου προσωπικοτητα (που δυστυχως ειναι λιγο περιεργη και γι αυτο το πληρωνω μερικες φορες) και δεν προκειται να κρεμαστω απο τα μπιρπιλονια κανενος ανθρωπου και εχω την συνειδηση μου καθαρη. Βεβαια γι αυτους τους λογους δεν εχω καταφερει ποτε ν ανεβω ψηλα στην ιεραρχια της ζωης και ουτε προκειται. Κοιμαμαι ησυχος ομως τα βραδια και κοιταω με καθαρα ματια τα παιδια μου.

Χαιρετω ολους τους φιλους που γνωρισα εδω μεσα, ευχομαι καλη συνεχεια στο φορουμ (το λεω απο την καρδια μου αυτο) και υγεια σ ολους σας.

Αποχωρω συνειδητα. Ευτυχως εχω με αλλα σοβαροτερα πραγματα ν ασχοληθω, απο το να καθομαι να πυροβολουμαι, επειδη απλα και μονο ζητησα μια διευκρινιστικη απαντηση σε μια απορια μου.

Μακαρι να μπορουσα να διαγραψω το προφιλ μου αλλα δεν μπορω. Ας πραξουν οτι θελουν οι υπευθυνοι.


Καλο κουραγιο σ ολους




ΥΓ. Επισης θα ηθελα αν γινεται να κλειδωθει το θεμα για να ηρεμησει η κατασταση και το φορουμ να παρει τον συνηθισμενο, ηρεμο, δρομο του.

Last edited by emix; 30-03-2012 at 11:20.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 30-03-2012, 11:19
bogart Ο/Η bogart βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: F800 GS
Μηνύματα: 1,256
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων

Θεωρώ αυτό το thread, άλλο ένα παράδειγμα, νεοελληνικής μιζέριας και καρμιριάς..

Καληνύχτα σας..

Βαρύς χαρακτηρισμός φίλε μου. Πολύ βαρύς.
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 30-03-2012, 11:33
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον, θα σου απαντησω και θ απαντησω και για τελευταια φορα εδω μεσα, γιατι αποφασισα ν αποχωρησω και να μην ξανασυμμετεχω εδω μεσα πλεον.
Κρίμα Λιάκο... κρίμα...
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 30-03-2012, 12:16
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Ρε Ηλία, είναι κρίμα να χαλάσουμε τις καρδιές μας...

δεν μπορώ να πιστέψω ότι από μια συζήτηση και από το οποίο αποτέλεσμα,
λέγονται και παίρνονται τέτοιες αποφασεις!!!

σε νιώθω γιατί και εγώ όταν μπαίνω στο βουνό....παθαίνω, νιώθω κοντά στο στοιχείο μου

προσπάθησε να χαλαρώσεις....και να τα δεις και απ την άλλη πλευρά!!!!

εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω όλες αυτές τις μέρες.....κ για αυτό δεν πήρα ακόμη την οποιαδήποτε θέση....

δεν θα θελα να ξερω ότι δεν θα τύχη να ανταμωθούμε στα βουνά κάποια στιγμή....

σε καταλαβαίνω...γιατί εμείς οι βρομιάρηδες...είμαστε σαν τα πουλιά....που δεν ημερευουν....δεν κλείνονται σε κλουβιά....

κοιτά να κάνουμε κάνα τρελό σκηνακι....γιατί αυτό μας απέμεινε...
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 30-03-2012, 13:07
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

[QUOTE=emix;642771]


Δυστυχως καποιοι εδω μεσα,παρατρεχαμενοι, νομιζουν οτι το φορουμ τους ανηκει και βιαστηκαν ν απαντησουν και ισως να θεσουν την επισημη θεση του φορουμ. Ετσι το θεμα παρεκτραπηκε.


Κλεινοντας να πω οτι ισως εχει δικιο ο φιλος που με αποκαλεσε μιζερο και καρμιρη. Αλλα για δυο πραγματα ειμαι σιγουρος οτι δεν ειμαι. Γλυφτης και προβατο κανενος. Εχω την δικη μου προσωπικοτητα (που δυστυχως ειναι λιγο περιεργη και γι αυτο το πληρωνω μερικες φορες) και δεν προκειται να κρεμαστω απο τα μπιρπιλονια κανενος ανθρωπου και εχω την συνειδηση μου καθαρη. Βεβαια γι αυτους τους λογους δεν εχω καταφερει ποτε ν ανεβω ψηλα στην ιεραρχια της ζωης και ουτε προκειται. Κοιμαμαι ησυχος ομως τα βραδια και κοιταω με καθαρα ματια τα παιδια μου.

QUOTE]

νομιζω οτι ξεφυγες Ηλια.......και ξεφυγες πολυ
αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη απο την δικη σου, ειναι γλυφτης,παρατρεχαμενος και κρεμιεται απο μπιρμπιλονια και τελος το βραδυ ΔΕΝ κοιταει στα ματια τα παιδια του,οπως κανεις εσυ....
επειδη το φορουμ ,στην πλειοψηφεια του αποτελειται απο αντρες,ετσι και οι κουβεντες μας θα πρεπει να ειναι αντρικες και οχι κατινιστικες..
θα σε παρακαλουσα να ανακαλεσεις τις βαριες κουβεντες που εγραψες, εκτος και αν τις εννοεις.....
αν πραγματικα πιστευεις οτι ο gsmaniac,giclas,lamprosgs,mck,danaos,staga,siraxanz,teo71,gemara(αναφερω οσους εγραψαν διαφορετικη αποψη).....γλειφουν μπιρμπιλονια,να μας το πεις με στοιχεια και με ονοματεπωνυμο...
δεν περιμενα να ακουσω ποτε τοσο βαριες κουβεντες,απο εναν ανθρωπο που ετυχε να δωσω και το αιμα μου,σε μια πολυ δυσκολη περιοδο για αυτον..
λυπαμαι....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Στη σωστη στιγμη panagiotis.farmer Διάφορα 7 31-10-2011 19:53
Τριγμος στον αξονα John1150 Τεχνικά θέματα διάφορα 5 23-06-2011 18:59
εστω και την τελευταια στιγμή z_atomic Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 15 21-06-2011 11:19
Την Αττική Οδό "φωτογραφίζουν" οι κινήσεις πολιτών για το άνοιγμα των διοδίων MARK Διάφορα 22 30-01-2011 20:09
Ανέκδοτο της στιγμής Gazi Ανέκδοτα 8 21-07-2009 20:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!