GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 06-01-2011, 14:46
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδοχεία

Παιδιά, αν κανείς έχει κάνει διανυκτέρευση σε κάποια από τις παραπάνω πόλεις (Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica) και έχει να προτείνει ξενοδοχείο (καλό και οικονομικό), θα βοηθούσε αρκετά

Ευχαριστώ
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 06-01-2011, 22:06
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, αν κανείς έχει κάνει διανυκτέρευση σε κάποια από τις παραπάνω πόλεις (Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica) και έχει να προτείνει ξενοδοχείο (καλό και οικονομικό), θα βοηθούσε αρκετά

Ευχαριστώ
Εγώ χρησιμοποιώ αυτό για τις καλοκαιρινές μου Άλπεις. Μια χαρά. Σε βοηθάει σε τιμές, αποστάσεις κλπ. Πότε θα πας?
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 06-01-2011, 22:09
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το οποίον έχει και αξιολογήσεις. Το έχω χρησιμοποιήσει πολλάκις
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 06-01-2011, 22:36
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ χρησιμοποιώ αυτό για τις καλοκαιρινές μου Άλπεις. Μια χαρά. Σε βοηθάει σε τιμές, αποστάσεις κλπ. Πότε θα πας?

Χρίστο (με "ι" δεν το γράφεις τ όνομά σου; ) O προγραμματισμός μου είναι 10 - 21 Αυγούστου και το πλάνο είναι εδώ http://www.gsforum.gr/info-%CF%84%CE...C%CF%82-16039/. Είδα ότι ετοιμάζεσαι κι εσύ, ωραία θα ήταν να τα συνδυάζαμε αλλά πας Ιούλιου που δεν μπορώ με τίποτα (δουλειά)

Τις είχα υπ' όψιν και τις 2 μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων, ειδικά το booking.com που είπε ο φίλος gepol, το χρησιμοποιώ συνέχεια. Απλά ήθελα να δω αν κανείς έχει να συστήσει ξενοδοχεία που έχει μείνει στην περιοχή, προσωπική γνώμη δηλαδή.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 06-01-2011, 22:50
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρίστο (με "ι" δεν το γράφεις τ όνομά σου; )σωστόν O προγραμματισμός μου είναι 10 - 21 Αυγούστου και το πλάνο είναι εδώ http://www.gsforum.gr/info-%CF%84%CE...C%CF%82-16039/. Είδα ότι ετοιμάζεσαι κι εσύ, ωραία θα ήταν να τα συνδυάζαμε αλλά πας Ιούλιου που δεν μπορώ με τίποτα (δουλειά)

Τις είχα υπ' όψιν και τις 2 μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων, ειδικά το booking.com που είπε ο φίλος gepol, το χρησιμοποιώ συνέχεια. Απλά ήθελα να δω αν κανείς έχει να συστήσει ξενοδοχεία που έχει μείνει στην περιοχή, προσωπική γνώμη δηλαδή.
ΟΚ, καλά να περάσεις.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 07-01-2011, 09:46
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

To καλοκαίρι του 2009 που είχαμε πάει μείναμε εδώ ήταν ίσως το οικονομικότερο στο St Moritz και με πολύ καλή θέα στη λίμνη.Σε παλαιότερη επίσκεψη μου είχαμε μείνει εδώ .Δεν ξέρω αν έχεις ξαναπάει στην Ελβετία αλλά το οικονομικό εκεί είναι σχετικό ειδικά στο St Moritz που θεωρείται η Αράχωβα της Ευρώπης.Είναι πολύ ακριβή χώρα.

Στο Dubrovnic να μείνετε στην παλιά πόλη,εκεί αξίζει άλλωστε.Φτάνοντας θα δείτε ξενοδοχεία και πάρα πολλά ενοικιαζόμενα δωμάτια.Πολλοί θα σας προσεγγίσουν σαν να κατεβαίνεται από πλοίο το καλοκαίρι σε Ελληνικό νησί μέσα σε 10 με 20 λέπτα θα 'χέτε λύσει το θέμα της διαμονής.Εμείς τουλάχιστον έτσι βρήκαμε πολύ καλά ενοικιαζόμενα με 50 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 07-01-2011, 09:59
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vtheo Εμφάνιση μηνυμάτων
To καλοκαίρι του 2009 που είχαμε πάει μείναμε εδώ ήταν ίσως το οικονομικότερο στο St Moritz και με πολύ καλή θέα στη λίμνη.Σε παλαιότερη επίσκεψη μου είχαμε μείνει εδώ .Δεν ξέρω αν έχεις ξαναπάει στην Ελβετία αλλά το οικονομικό εκεί είναι σχετικό ειδικά στο St Moritz που θεωρείται η Αράχωβα της Ευρώπης.Είναι πολύ ακριβή χώρα.

Στο Dubrovnic να μείνετε στην παλιά πόλη,εκεί αξίζει άλλωστε.Φτάνοντας θα δείτε ξενοδοχεία και πάρα πολλά ενοικιαζόμενα δωμάτια.Πολλοί θα σας προσεγγίσουν σαν να κατεβαίνεται από πλοίο το καλοκαίρι σε Ελληνικό νησί μέσα σε 10 με 20 λέπτα θα 'χέτε λύσει το θέμα της διαμονής.Εμείς τουλάχιστον έτσι βρήκαμε πολύ καλά ενοικιαζόμενα με 50 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά.
Σ' ευχαριστώ Θοδωρή, ναι, έχω υπ'όψιν για την ακρίβεια στην Ελβετία και ειδικά στο St. Moritz, ευτυχώς είναι μόνο μία η διανυκτέρευση εκεί και ίσως τελικά να μείνω στο διπλανό χωριό (Celerina) όπου από μια πρώτη έρευνα οι τιμές εκεί είναι αισθητά χαμηλότερες από το κέντρο του St. Moritz
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 07-01-2011, 10:54
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ' ευχαριστώ Θοδωρή, ναι, έχω υπ'όψιν για την ακρίβεια στην Ελβετία και ειδικά στο St. Moritz, ευτυχώς είναι μόνο μία η διανυκτέρευση εκεί και ίσως τελικά να μείνω στο διπλανό χωριό (Celerina) όπου από μια πρώτη έρευνα οι τιμές εκεί είναι αισθητά χαμηλότερες από το κέντρο του St. Moritz
Nα σαι καλά φίλε.Δε ξέρω τη διαδρομή σας, αλλά μια και θα είστε εκεί αξίζει να περάσετε από το Stelvio Pass, είναι μια μικρή παράκαμψη πηγαίνοντας Cortina αλλά πιστεψέ με θα σε αποζημιώσει με το παραπάνω.Γενικά η Ελβετία από μοτοσυκλετιστικά περάσματα είναι ένας προορισμός που χωρίς υπερβολές θα μπορούσα να πηγαίνω κάθε χρόνο.

Με το καλό να έρθει η ώρα του ταξιδιού...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 07-01-2011, 11:07
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vtheo Εμφάνιση μηνυμάτων
Nα σαι καλά φίλε.Δε ξέρω τη διαδρομή σας, αλλά μια και θα είστε εκεί αξίζει να περάσετε από το Stelvio Pass...
Α, βέβαια!!! Δε θα το΄χανα με τίποτα! Εδω και το πλάνο http://www.gsforum.gr/287224-post25.html
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
alps, hotel, άλπεις, ξενοδοχείο

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Touring in Budva-Dubrovnik-Sarajiebo-Visegrad tsompanis Ταξίδια στο εξωτερικό 99 03-06-2011 11:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:03.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!