GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 08-09-2012, 06:56
solist7 Ο/Η solist7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: rethymno
Μoto: r1200gs 2008
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Φίλε μου το σίγουρο είναι ότι όπου και να πας θα το ευχαριστηθεις....Εγώ στη θέση σου θα επελεγα να κινηθώ κεντρική Ευρώπη,γύρω από τις Αλπεις.Να περνάω πάσα κάθε μέρα ,να μένω σε γραφικά χωριουδακια και όλη μέρα να βλέπω λίμνες,ποτάμια και δάση.Θα πάθεις πλακα με τα τοπία που θα συναντάς πίσω από κάθε στροφή....
Όσο για τις βροχές μην σε πολυαπασχολεί,αν κάθεσαι και κολλας με τέτοια θέματα δεν πρόκειται να πας ποτέ πουθενά.Απλά πας και αναλόγως με τον καιρό προσαρμοζεις και το πρόγραμμα σου.Εγω τα τελευταία 2 χρόνια που πάω Αλπεις,πάω πάντα τέλος σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη και αν εξαιρέσεις μια δυο περιπτώσεις που με ζόρισε ο καιρός τις υπόλοιπες μέρες ήταν όλα τέλεια.
Διάβασε τα ταξιδιωτικά στο forum και θα μαζέψεις πολύτιμες πληροφορίες.
Το δικό μου παρόμοιο πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό είναι αυτό.Για ότι χρειαστείς είμαι στην διάθεση σου http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=21966[/URL]
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 08-09-2012, 10:35
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: ΙΤΑΛΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από solist7 Εμφάνιση μηνυμάτων
. . . Το δικό μου παρόμοιο πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό είναι αυτό.Για ότι χρειαστείς είμαι στην διάθεση σου http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=21966[/URL]
ΑΛΠΕΙΣ 2010 - GS Forum

Το καλύτερο είναι ν' ακολουθείς τη διάθεσή σου και όχι το πρόγραμμα.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 09-09-2012, 11:52
kelas22 Ο/Η kelas22 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μoto: Adv 1200....
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή Απάντηση: ΙΤΑΛΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Καλημερα Φιλε μου.. Γνωμη μου ειναι σαν πρωτο ταξιδι να μην ειναι τοσο μεγαλο γιατι τα χλμ ειναι πολλα και άλλο να τα βλέπεις στο χάρτη, άλλο να τα διανύεις..Εκτος αυτου αν ειναι και για το συνοδηγο πρωτο ταξιδι για κεινον μπορει να ειναι ακομη πιο ζορικα... Παντως αν οντως αποφασισεις να το κάνεις ακουσε τις συμβουλες του Χάρη και διαβασε μερικα ταξιδιωτικα και καλη δυναμη και καλο ταξιδι!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 12-09-2012, 10:21
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΙΤΑΛΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Όπως σου έγραψα υπάρχουν 2 είδη ταξιδιού.η γράφεις πολλά χιλιόμετρα με ημερήσιες αλλαγές καταλυμάτων η πας χαλαρά και απολαμβάνεις οδήγηση και τοπία.το αρχικό πλάνο είναι πολύ κουραστικό και δεν βγαίνει εύκολα εκτός αν ανοίκεις στο iron butt club.προτινο αλπεις και Μόναχο αν θες και πόλη ,και υπέροχα τοπία και ο καιρός απλα διασκεδαστικές (έχω φάει χιόνι Ιούλιο εκεί πάνω ).αν βέβαια βαρεθεις το πράσινο την απόλυτη άσφαλτο και τις αμέτρητες λίμνες κατέβαινε νότια ένας δρόμος είναι για ιταλογαλλικη ριβιερα να κάνει και τα μπαράκια σας
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 12-09-2012, 11:42
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: ΙΤΑΛΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Το ταξιδι που θες να κανεις θελει τουλαχιστον 30 μερες για να το χαρεις διπλος....

Εκτος αν ανηκετε στην κατηγορια των "IRON BUTT"

Προτεινω να το κανεις σε 2 για να το χαρεις ενα "κεντρικη ευρωπη" και ενα "δυτικη ευρωπη"...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 12-09-2012, 18:38
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: ΙΤΑΛΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

φιλαρακι μην προβληματιζεσαι πολυ
ριξε μια ματια σε ολα αυτα που σου προτεινουν τα παιδια διοτι εχουν εμπειρια μεγαλη
μετα φτιαξε το δικο σου σχεδιο το οποιο και να μην το κανεις πραξη ακριβως δεν τρεχει και τιποτα
ποτε κανενα σχεδιο δεν εκτελειται χωρις παραλαγες και ο χρονος ειναι παντα υποκειμενικος
αν ειχα εγω 19 μερες θα μπορουσα πχ να κανω αυτο που θελεις να κανεις εσυ στο περιπου και να παω και βορειο ακρωτηριο
μην σκεφτεσαι και πολυ πλην οτι απτεται σε θεματα ασφαλειας στην μηχανη(σερβις λαστιχα οδικη βοηθεια) και γενικα στον εξοπλιζμο σας (σωστα και ασφαλεις ρουχα και κρανοι για πασης φυσεως καιρο)
αυτα και προκαταβολικα
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ

Last edited by phoenix; 12-09-2012 at 18:42.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 14-09-2012, 17:18
omorfantras Ο/Η omorfantras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Μoto: GS 1200 ADVENTURE 2011
Μηνύματα: 1,593
Προεπιλογή Απάντηση: ΙΤΑΛΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλαρακι μην προβληματιζεσαι πολυ
ριξε μια ματια σε ολα αυτα που σου προτεινουν τα παιδια διοτι εχουν εμπειρια μεγαλη
μετα φτιαξε το δικο σου σχεδιο το οποιο και να μην το κανεις πραξη ακριβως δεν τρεχει και τιποτα
ποτε κανενα σχεδιο δεν εκτελειται χωρις παραλαγες και ο χρονος ειναι παντα υποκειμενικος
αν ειχα εγω 19 μερες θα μπορουσα πχ να κανω αυτο που θελεις να κανεις εσυ στο περιπου και να παω και βορειο ακρωτηριο
μην σκεφτεσαι και πολυ πλην οτι απτεται σε θεματα ασφαλειας στην μηχανη(σερβις λαστιχα οδικη βοηθεια) και γενικα στον εξοπλιζμο σας (σωστα και ασφαλεις ρουχα και κρανοι για πασης φυσεως καιρο)
αυτα και προκαταβολικα
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ

Σε βλέπω να ψύνεσαι να πας μαζί τους.....αλλά
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!