GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 04-01-2011, 23:11
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Εγώ δεν είμαι σίγουρος ότι ο Γιώργος(γιαγιά...) έγραψε κάτι επιλήψιμο η ξεκαθαρισμένο οτι απαγορεύεται από το κανονισμό του φόρουμ, από την άλλη αφου οι υπεύθυνοι παρατηρήσανε οτι πρέπει να σταματήσει, η αντίδραση του Γιώργου νομίζω πως είναι πολυ συναισθηματική και εγω προσωπικά πολύ θα ήθελα να ακούω αυτά που έχει να πεί εδώ μέσα , όπως και για όλους μας άλλωστε.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 04-01-2011, 23:17
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Εντάξει μια γνώμη είναι.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 04-01-2011, 23:56
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από danaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και απο εμενα...θα ηθελα να πω και εγω την γνωμη μου...καλο προερετα παντα δεν εχω με κανεναν τιποτα...

Πρωτα απο ολα πιστευω οτι σε αυτη τη παρεα (forum) ο καθενας λεει την γνωμη του ελευθερα και για να φτασει στο σημειο να "κοπει" ενα θεμα γινετε μετα απο τηλ επικοινωνια με το μελος που το εχει ανεβασει ...και κατεβαινει μετα απο πολυ σκεψη κσι οταν πλεον ξεφευγει η κατασταση λογο ασχημου γραψηματος -προσβλητικου- ή ακομα και αν υπάρχει καποιο θεμα ασφαλειας για τα υπολοιπα μελη...

Δευτερον...
ΑΛΛΟ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ή ΑΠΛΟΣ ΜΟΤΟΣΗΚΛΕΤΙΣΤΗΣ (ασχετος εμπειριας) ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ!!!!!!
Μην τα μπερδευουμε δεν ειναι το ιδιο πραγμα!!

Το θέμα ειναι φιλε γιαγια οτι εσυ πολυ ωραια θα τα πεις εισαι συγουρος οτι οι αλλοι θα τα καταλάβουν ή οτι δεν θα δοκιμασουν κατι αλλο απο αυτα που εχεις πει ...και εχεις την δυνατοτητα να τον διωρθώσεις ?

Δεν μπορω να εμπιστευτω σε κανεναν την ζωη μου ο οποιος δεν εχει καμια διαπιστευση (εκπαιδευτη) απλα και μονο επειδη εχει περασει καποια σχολεια σηκωνει σουζες χιλιωμετρων κτλ δεν μιλαω προσωπικα φιλέ μου γενικα το γραφω...
ειναι αλλο πραγμα το να κανεις μια κουβέντα σε μια βόλτα και αλλο "ελατε να σας μαθω"


Δεν ειναι ευκολο πραγμα να γινεις εκπαιδευτης

εδω στην παρεα μας υπάρχουν αναβάτες οι οποιοι εχουν παρει πανελληνια προταθληματα τρεχουν σε αγωνες ελλαδας και εξωτερικου και δεν τολμανε να ανεβάσουν καποιο τετοιο θεμα. και συνηθως ειναι αυτοι που δεν μιλανε πολυ.....

Αν τους ρωτησεις θα σου πουν "οχι ρε φιλε δεν ειμαι εκπαιδευτης αγωνιζόμενος ειμαι" ή "και αμα γινει το παραμικρο ποιος θα ειναι υπεύθυνος " "ποιανου το ονομα θα ακουστει"
Εχουν χαθει ζωε και ζωες επιδει θέλανε να "δοκιμασουν κατι που ειδαν ή διαβασαν καπου"
Εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να εχω "επάνω" κανενα "ονομα"

και οταν ακομα διοργανωσε ο τακης την εντουραδα αγαπης και τον βοηθησαν καποια ατομα να εισαι συγουρος φιλε οτι οταν φτασαμε στο τελος κοιταζαμε ο ενας τον αλλον και λεγαμε "φιλε τελος καλο ολα καλα ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ" γιατι αν γινοταν το παραμικρο να εισαι συγουρος φιλε μου οτι ο Τακης -και ο καθε τακης- ακομα θα ετρεχε.

αν ηταν ετσι φιλε μου κανενας δεν θα εστελνε το παιδι του πρωνηπιο ή παιδικο σταθμο ακομα και πρωτη δημοτικου γιατι ολοι μας την ΑΒ την ξερουμε και να κανουμε πραξεις απλες το θεμα ειναι να καταλαβαινεις τα λαθη και να τα διορθωνεις

φιλε μου να εισαι καλα

Δαναος
Φιλτατε δαναε,δεν θα διαφωνησω με τα γραφομενα σου,αλλα ο γιωργος δεν εγραψε πουθενα ''ελατε να σας μαθω'',ουτε οτι ειναι εκπαιδευτης....απο οτι καταλαβα,μια κουβεντα θα γινοταν,για καποιες τεχνικες οδηγησης,που καποιοι ισως να τις υιοθετουσαν και αλλοι παλι οχι.....μεγαλα παιδια ειμαστε και η κριση του καθενα απο εμας,ειναι και ο καλυτερος του συμβουλος.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 04-01-2011, 23:57
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

εκτιμώ ότι το ενδιαφέρον θα ήταν (είναι ?) τεράστιο για μεταλαμπάδευση τέτοιας γνώσης. Όλοι είμαστε μεγάλα παιδιά και κρίνουμε τί θα ακολουθήσουμε και τί δεν θα ακολουθήσουμε...Θεωρητικά μαθήματα είναι και ουχί πρακτικά.
Μέγιστος χιλιομετροφάγος του forum μου έχει πει 2-3 πραγματάκια και δεν έχω καταφέρει να τα εφαρμόσω πάνω από 5 φορές...κρίνω ότι κινδυνεύω και δεν τα εφαρμόζω μέχρι ...νεοτέρας.
Τα μαθήματα αυτά έχουν να κάνουν με κατανόηση της απλής φυσικής του σχολείου και εφαρμογής τους στις 2 ρόδες.
Οποιος δεν το καταλαβαίνει δεν το εφαρμόζει, όποιος δεν το καταλαβαίνει αλλά προσπαθεί και τελικά πέφτει δεν μπορεί να κατηγορήσει τον φίλο του που του μετέφερε την εμπειρία του...
είναι ακριβώς η ίδια περίπτωση στο θέμα με τήν ιδιοκατασκευή του πίσω φτερού για 1200GS από Έλληνα κατασκευαστή. Όποιος ήθελε το έβαζε, όποιος το κρατάει και δεν το επιστρέφει τη στιγμή που έσπασε σε αρκετούς...εεε δεν μπορεί απαραίτητα να κατηγορήσει τον συγκεκριμένο κατασκευαστή αν σαβουριαστεί διότι δεν απαιτείται ομολογκάρισμα στο Ελλάντα για αυτό το "αξεσσουάρ".
Ο καθένας κάνει λοιπόν τις επιλογές του με δική του ευθύνη.
Το μόνο πρόβλημα που θα υπήρχε θα ήταν η οργάνωση τέτοιων συναντήσεων που δεν έχει υποχρέωση η διοίκηση να ασχοληθεί διότι και οι ίδιοι οι άνθρωποι έχουν και προσωπική και επαγγελματική ζωή....
αν ποτέ η διοίκηση αποφασίσει να οργανώσει κάτι τέτοιο θα επιφορτιστεί και με το όλο στήσιμο της εκδήλωσης αλλά και τη πρόσκληση ιδιωτών μοτοσυκλετιστών ή και επαγγελματιών που θα μεταφέρουν τις γνώσεις τους.
Συμφωνώ για λόγους ευταξίας να κανονιστούν οι συναντήσεις με ΠΜ ώστε να μην μείνει κανείς απέξω και δημιουργηθούν πάλι παρεξηγήσεις που τώρα τελευταία τις βλέπω να είναι σε ιδιαίτερη έξαρση.
Συμφωνώ επίσης με το παραπάνω σχόλιο ότι το θέμα έπρεπε να κλειδωθεί εφόσον μίλησε η διοίκηση με τον εν λόγω συνφορομίτη που η κατά τα φαινόμενα καλή του πρόθεση δημιουργεί πάλι θέμα με τα κλειδώματα.
Η χαλαρότητα που παρατηρείται αλλού στην αποδοχή ακραίων θέσεων/απόψεων θα έπρεπε να συνάδει με τη χαλαρότητα στη διαχείρηση τέτοιων απλών θεμάτων, όχι 2 μέτρα και 2 σταθμά....και για τη διαχείρηση της ποιότητας των λεγομένων (βλ.λογοκρισία) ας μιλήσουν καλύτερα όσοι παρακολουθούν το forum από την αρχή....

Reply With Quote
  #15  
Παλιό 05-01-2011, 00:40
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από danaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και απο εμενα...θα ηθελα να πω και εγω την γνωμη μου...καλο προερετα παντα δεν εχω με κανεναν τιποτα...

Πρωτα απο ολα πιστευω οτι σε αυτη τη παρεα (forum) ο καθενας λεει την γνωμη του ελευθερα και για να φτασει στο σημειο να "κοπει" ενα θεμα γινετε μετα απο τηλ επικοινωνια με το μελος που το εχει ανεβασει ...και κατεβαινει μετα απο πολυ σκεψη κσι οταν πλεον ξεφευγει η κατασταση λογο ασχημου γραψηματος -προσβλητικου- ή ακομα και αν υπάρχει καποιο θεμα ασφαλειας για τα υπολοιπα μελη...

Δευτερον...
ΑΛΛΟ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ή ΑΠΛΟΣ ΜΟΤΟΣΗΚΛΕΤΙΣΤΗΣ (ασχετος εμπειριας) ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ!!!!!!
Μην τα μπερδευουμε δεν ειναι το ιδιο πραγμα!!

Το θέμα ειναι φιλε γιαγια οτι εσυ πολυ ωραια θα τα πεις εισαι συγουρος οτι οι αλλοι θα τα καταλάβουν ή οτι δεν θα δοκιμασουν κατι αλλο απο αυτα που εχεις πει ...και εχεις την δυνατοτητα να τον διωρθώσεις ?

Δεν μπορω να εμπιστευτω σε κανεναν την ζωη μου ο οποιος δεν εχει καμια διαπιστευση (εκπαιδευτη) απλα και μονο επειδη εχει περασει καποια σχολεια σηκωνει σουζες χιλιωμετρων κτλ δεν μιλαω προσωπικα φιλέ μου γενικα το γραφω...
ειναι αλλο πραγμα το να κανεις μια κουβέντα σε μια βόλτα και αλλο "ελατε να σας μαθω"


Δεν ειναι ευκολο πραγμα να γινεις εκπαιδευτης

εδω στην παρεα μας υπάρχουν αναβάτες οι οποιοι εχουν παρει πανελληνια προταθληματα τρεχουν σε αγωνες ελλαδας και εξωτερικου και δεν τολμανε να ανεβάσουν καποιο τετοιο θεμα. και συνηθως ειναι αυτοι που δεν μιλανε πολυ.....

Αν τους ρωτησεις θα σου πουν "οχι ρε φιλε δεν ειμαι εκπαιδευτης αγωνιζόμενος ειμαι" ή "και αμα γινει το παραμικρο ποιος θα ειναι υπεύθυνος " "ποιανου το ονομα θα ακουστει"
Εχουν χαθει ζωε και ζωες επιδει θέλανε να "δοκιμασουν κατι που ειδαν ή διαβασαν καπου"
Εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να εχω "επάνω" κανενα "ονομα"

και οταν ακομα διοργανωσε ο τακης την εντουραδα αγαπης και τον βοηθησαν καποια ατομα να εισαι συγουρος φιλε οτι οταν φτασαμε στο τελος κοιταζαμε ο ενας τον αλλον και λεγαμε "φιλε τελος καλο ολα καλα ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ" γιατι αν γινοταν το παραμικρο να εισαι συγουρος φιλε μου οτι ο Τακης -και ο καθε τακης- ακομα θα ετρεχε.

αν ηταν ετσι φιλε μου κανενας δεν θα εστελνε το παιδι του πρωνηπιο ή παιδικο σταθμο ακομα και πρωτη δημοτικου γιατι ολοι μας την ΑΒ την ξερουμε και να κανουμε πραξεις απλες το θεμα ειναι να καταλαβαινεις τα λαθη και να τα διορθωνεις

φιλε μου να εισαι καλα

Δαναος

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα γραφόμενα του Δαναού!



Jefe
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 05-01-2011, 01:16
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Γιώργο πολύ συναισθηματική αντίδραση. Άσ’ το να παγώσει λίγο και θα δεις ότι θα το ξεπεράσεις. Δεν έγινε και τίποτα, θα τα πεις αυτά σε κλειστό κύκλο. Από ότι είδες δε, οι ενδιαφερόμενοι ήταν πολλοί.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 05-01-2011, 02:16
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

νομιζω οτι απεφθηνθικα σε μεγαλους και μιαλομενουσ ανθρωπους...
ας υποθεσουμε οτι εγραφα πως εμαθα μια συνταγη για σουπα. δεν ειμαι μαγηρας αλλα η συνταγη ειναι υπεροχη. τι θα κανατε? θα αρπαζατε το κουταλι και θα τρωγατε με λεμαργια ? η θα περνατε στην αρχη λιγο με το κουταλι να δικιμασετε αν ειναι καυτη η κρυα , και αν ειναι νοστημη??
σαφως και αυτο θα κανατε και δεν θα βουτουσατε την κουταλα και βουρ στο στομα. και αν σας αρεσε θα περνετε λιγο ακομα και μπορει να συνεχιζατε μπορει και να μην σας αρεσε και να λεγατε <<οτι ευχαριστω δεν θα παρω>>.
συγουρα ομως με το που θα εγραφα οτι ευτιαξα μια σουπα δεν θα λεγατε στους αλλους οτι μην φατε γιατι θα καειτε και εχει πολυ πιπερι η λεμονι και ειναι κακια για το στομαχι σας. την στιγμη που δεν την εχετε δοκιμασει ουτε εσεις μονο απο το οτι το εγραψα. θα επρεπε αν το δειτε να εκφρασετε γνωμη....
ουτε εγω δεν θα το εκανα αν το γραφατε εσεις θα δοκιμαζα και μετα θα ελεγα οτι εμενα δεν μου αρεσε η μου αρεσε.
το πολυ να ελεγα οτι λογο οτι ο φιλος μας δεν ειναι μαγυρας οπως λεει και ο ιδιος δοκιμαστε την προσεκτικα και αν σας αρεση καλος.

βεβαια ετσι κανω εγω...ακομα και στα παιδια μου τους ελεγα οτι πρεπει αν προσεχουνε μηπως η σουπα ειναι καυτη να την δοκιμασουνε και αν τουσ αρεση εχει καλος....
εσεις μεγαλα παιδια ειστε και οχι μωρα οποτε νομιζω οτι αν θελετε να δοκιμασετε την σουπα αν σας αρεση ειναι δικαιομα σας και εχεται το μιαλο να κρινετε αν σας αρεση δεν χριαζεστε καποιον αλλον να σας πει.
αλοστε ο καθε ενας εχει τισ γευσεις του οποτε περι ορεξεως.........
βεβαια ο η κουζινα ειναι αλουνου οποτε αν θελει μας αφηνει να μαγυρεψουμε γιατι θελει να προστατευσει την κουζινα του......
αυτα δεν το κουραζω αλλο ......οποιοσ ειναι μου στελνει πμ και το κανωνιζουμε εκτοσ κουζινας

Last edited by γιαγια αρκουδα; 05-01-2011 at 02:20.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 05-01-2011, 02:43
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο πολύ συναισθηματική αντίδραση. Άσ’ το να παγώσει λίγο και θα δεις ότι θα το ξεπεράσεις. Δεν έγινε και τίποτα, θα τα πεις αυτά σε κλειστό κύκλο. Από ότι είδες δε, οι ενδιαφερόμενοι ήταν πολλοί.




Όντος μικρό το κακό η θέληση του Γιώργου αγνή και μεγάλη
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 05-01-2011, 09:48
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

εγω γιατι δε καταλαβαινω που ειναι το στραβο ενω διαβασα και το αλλο θεμα?καλη προθεση ειδα.
αλλωστε και οι διδασκαλοι δεν ειναι παντα και οι καλυτεροι...
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 05-01-2011, 09:58
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω γιατι δε καταλαβαινω που ειναι το στραβο ενω διαβασα και το αλλο θεμα?καλη προθεση ειδα.
αλλωστε και οι διδασκαλοι δεν ειναι παντα και οι καλυτεροι...
δεν κρινεται η προθεση...
ειναι ομως διδασκαλοι...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πως μπορω να κανω τις ζαντες καινουργιες? Να γιαλιζουν!! sansiro.sugata Φροντίδα 22 02-04-2011 12:34
Πατερα τι να κανω? jarhead Χιούμορ 8 13-08-2010 11:44
Μπορω να προσθεσω οτι θελω?? sansiro.sugata Τεχνικά θέματα διάφορα 0 28-05-2010 09:53
Μπορει να μην ειναι μελος , μπορει να μην τον ξερουμε , αλλα αξιζει συγχαρητηρια!! sansiro.sugata Ταξίδια στο εξωτερικό 18 12-04-2010 22:41
Στην Ελλαδα ζουμε!!-κ οτι θελω κανω-!!!! xenos Διάφορα 18 25-05-2009 02:13


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!