GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 11-08-2012, 22:46
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
35 χρόνια......
Δεν το λες άμεση αντιμετώπιση.......δεν το λες γενικα αντιμετώπιση
Το μόνο εύκολο είναι να ρίχνεις τις ευθύνες, στον Τσίπρα, για να μην αναλαμβανεις τις ευθύνες και την ανικανότητα που έχεις σαν κράτος και σαν σώμα ασφαλείας....
Προσωπικά δεν έχω καμία ανικανότητα !!!
Για όλα τα κακά του τόπου φταίει ο Τσίπρας ......
Δεν έριξα ευθύνη, κατέγραψα το γεγονός της υποστήριξης . Εξάλλου οι υποστηρικτές είναι σε πολλούς φορείς και μάλιστα ποιο σοβαροί και επικίνδυνοι από τους <<ιδεολόγους αριστεριστές>>.
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 11-08-2012, 22:57
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Το τσιπρας και ο κάθε παπαρας πολιτικός, κάνει δηλώσεις, με την Ασφαλεια που του προσφέρει η αντιπολίτευση
Η κυβέρνηση είναι το θέμα μας......είναι υπεύθυνη και πρέπει να βρει λύση στα προβλήματα
Πρέπει να αναλάβουν τις ευθύνες τους......τον Τσίπρα τον έκρινε ανίκανο για να κυβερνήσει ο λαός....
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 11-08-2012, 23:20
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε!

Τελικά ξέρουμε πως έγινε το περιστατικό στη Θεσσαλονίκη; Δεν υπερασπίζομαι τους γύφτους, αλλά ήταν γύφτος τελικά ο δράστης;

Κι αφού το χωριό κάλεσε την αστυνομία, η αστυνομία που ήταν;

Και ναι, γραμματοσειρά με τόσα μεγάλα στοιχεία μου βγάζει τα μάτια. Το πρόβλημά σου που είναι δεν καταλαβαίνω!

Απλά ήθελες πάλι να την πεις, την είπες, τελειώσαμε με αυτό!
Κάλεσε την αστυνομία για τις κλοπές, αρμόδια υπηρεσία είναι η ασφάλεια. Πήγαν λοιπόν αστυνομικοί της ασφαλείας και έκαναν έρευνα, αυτό δεν άρεσε στους γύφτους και αιφνιδιαστικά επιτέθηκαν στο χωριό.
Οι χρονικές στιγμές είναι διαφορετικές.

Οποιαδήποτε στιγμή θελήσει μια ομάδα ατόμων να κάνει αιφνίδια επίθεση σε έναν στόχο δεν αντιμετωπίζεται.


Αυτός είναι ο λόγος της δημιουργίας της ομάδας <<Δ>> εάν θυμάσαι (επίθεση σε μαγαζιά στο Κολωνάκι). Η <<Δ>> όμως προστατεύει μόνο το κέντρο της Αθήνας.
Σε καμία χώρα και ούτε στην Ελλάδα μπορεί σε κάθε πόλη και χωριό να βρίσκεται ομάδα <<Δ>> ή διμοιρία <<ΜΑΤ>>…. (αυτές τις δυνάμεις, που όπου υπάρχουν, θέλει έτσι κι αλλιώς να καταργήσει ο ..ακατανόμαστος...)
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 12-08-2012, 01:42
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

ή με μεγαλη τα γραψω ή με μικρη τα γεγονοτα ειναι αυτα που μετρανε πλεον ειμαστε ανυπερασπιστοι στις ορεξεις καθε βρωμερου που βρηκε ασυδοσια και βαραει στο ψαχνο σορυ για τα ματια σου
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 13-08-2012, 11:25
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Αγία Τριάδα η Μέρμπακα το παλαιό όνομα είναι ένα κεφαλοχώρι της Αργολικής Πεδιάδας.

Οι Ρομά που κατασκηνώνουν σε χώρο 2 κμ έξω από το χωριό με κύρια πρόσοδο το εμπόριο ναρκωτικών, συμπληρώνουν το εισόδημα τους με μικρές και μεγάλες κλοπές...
Σε καιρούς κρίσης λοιπόν πονάει παραπάνω να σου παίρνουν την τηλεόραση το πλυντήριο η τα μετρητα σου και τα χρυσαφικά σου με αποτέλεσμα η τοπική κοινωνία να παραπονιέτε και να ζητά βοήθεια...

Μετά από παράπονα των μπαλαμέ (εμείς στη γλώσσα του) η Αστυνομία παρενέβη με συστασεις και ελέγχους και χάλασε την "σειρά" των Ρομά.

Η πρώτη ομάδα 5-6 Ρομά που επιτέθηκε στην πλατεία της Αγ Τριαδας
για να τιμωρήσει και να εκφοβίσει τους κατοίκους του χωριού γιατί
διαμαρτυρήθυκαν και ήρθε η Αστυνομία, αντιμετωπίστηκε από τους παρόντες και υποχώρησε...

κατόπιν ήρθαν πάλι σε μισή ωρα με ενισχύσεις για να ολοκληρώσουν τον εκφοβισμό των και να τιμωρήσουν τους ντόπιους κάτοικους και έγινε μακελειό...

Δεν ειναι ουτε υποπτα, ουτε τρελλαθηκαν Κωστα μου....
Αν ξέρατε όλοι σας πόσο υποτιμητικά και εχθρικά σκέπτοντε οι Ρομά για τους υπόλοιπους από εμάς θα φρικάρατε...
Μας θεωρούν κατώτερους τους και ξένους, η συνεχής προσπάθεια από μέρους τους είναι πως να μας εξαπατήσουν, άλλωστε μας θεωρούν ευκολα
υποψήφια θύματα...

Εχουν επιλέξει την απομώνοση και δεν αφομοιώνοντε με τίποτα στην κοινωνία μας από συνείδηση,
θεωρούν υποτιμητικό μια Ρομά να παντρευτεί από εμάς, γίνοντε τέτοιοι γάμοι αλλά οι Ρομά αυτές είναι αποριπτέες από την φάρα και στρέφοντε σε εμάς τους μπαλαμέ για συντροφο...

Τούς ζω 35 χρόνια τώρα και ένα θα πω, όσο και καλά να φερθείς όσο φιλικά να τους προσεγγίσεις, επειδή μας θεωρούν κατώτερους τους
φιλοι δεν πιάνοντε....αν σε βρούν λίγο χαλαρό θα σου την κάνουν....

Σημεία των καιρών....

στην εμπειρία.

Βρε γαμ.στε τους όπου τους βρείτε, τους βρωμόγυφτους.

Δεν έχουμε να φάμε, politically correct μας έλειπε...
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 13-08-2012, 12:07
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων

στην εμπειρία.

Βρε γαμ.στε τους όπου τους βρείτε, τους βρωμόγυφτους.

Δεν έχουμε να φάμε, politically correct μας έλειπε...
Να προσεχείς σε λίγο όμως , μην σε γ.....ουνε και αυτοί, έτσι ψιλολιγνο και αριο αγόρι που εισαι
Εκτός και νομίζεις, ότι αυτοί θα κάτσουν να κοιτάνε, που τους γ.....νε
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 13-08-2012, 15:57
hairentin Ο/Η hairentin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R1200GS 08
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ μου αρέσει πάντως που σε τέτοια περιστατικά οι <<προοδευτικοί>> ...
...ασχολούνται με το εάν είχε δίπλωμα το θύμα ή με την γραμματοσειρά …
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια <<χολή>> ?



Πυροβολάνε (γύφτοι) ένα 16χρονο παιδί και ο ένας ρώτα …εάν είχε δίπλωμα !!!
Τώρα κατάλαβα ... αν έχουμε ελληνική καταγωγή λευκό χρώμα και φοράμε και καθαρά ρούχα είμαστε πάντα αθώοι άγιοι κλπ (ευτυχώς πληρώ και τις 3 προυποθέσεις ...) ... Θα δοκιμάσω να το χρησιμοποιήσω την επομένη φορά που κάποιος θα με γράψει για παρκάρισμα ταχύτητα κλπ ... Μα αφού είμαι Έλληνας ??? Γιατί με γράφεις ?

Εγώ είμαι απλά εναντίων των γενικέυσεων ... είδες πουθενά να υποστηρίζω τους δράστες ? Και δεν λέω γύφτοι ρομά κλπ , γιατί μόνο για τον καταυλισμό αναφέρουν ...

Αν είναι να μπούμε στο κλίμα των γενικεύσεων , τα πράγματα είναι εύκολα ...
Όλοι οι γυφτοι βρωμόγυφτοι και κλέφτες , με βάση κάποια περιστατικά , αλλά θα πρέπει να το συνεχίσω ...
Όλοι οι αστυνομικοί βρώμικοι ... ξέρω τουλάχιστον έναν , άρα όλοι ...
Όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι τεμπέληδες , ξέρω τουλάχιστον ένα ...
Όλοι οι γιατροί πέρνουν φακελάκι ... ξέρω τουλάχιστον ένα...
Όλοι οι εφοριακοί τα πέρνουν , ξέρω τουλάχιστον ένα ...
Όλοι οι στρατιωτικοί χαραμοφάηδες , ξέρω πολλούς ...
Όλοι οι οδηγοί μοτοσυκλέτας τρέχουν σαν τρελοί , κάνουν σούζες , περνάν απο μονόδρομους , οδηγούν ακράνοτοι ..... παραδόξως δεν ξέρω κανέναν
Όλοι οι δικηγόροι , οι έμποροι , οι βιοτέχνες , οι εργολάβοι , οι μηχανικοί κλπ κλπ κλπ ...
Δεν ξέρω για σένα , αλλά εγώ δυστηχώς ανοίκω στους όλους ... και ας προσπαθώ να είμαι καθαρός ...

Πιθανόν να έχεις στοιχεία , οτι όλοι οι παραπάνω , είναι τελικά "βρωμόγυφτοι" που μπήκαν σε αυτές τις θέσεις , και να καταφέρεις να καθαρίσεις , το όνομα μας ώς Έλληνες , αλλά εγώ δεν τα έχω ...

Και επειδή δεν θέλω να βγώ πολύ εκτός θέματος ... θα συνεχίσω με το θέμα ...
Θα ήθελα να ήξερα ποιά θα ήταν η αντίδρασή σου , αν το άρθρο ήταν λίγο διαφορετικό ... Του στύλ : Πυροβολισμοί κλπ για θέση πάρκινγκ ... 31χρονος ΕΛΛΗΝΑΣ , πηροβόλισε 16χρονο ρομά . Ο 16χρονος μεταφέρθηκε σε καταυλισμό για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθιες ...
Να φανταστώ οτι θα ήταν του στύλ , οτι καλά έκανε ο ΈΛΛΗΝΑΣ , καθώς γύφτος καλός μόνο νεκρός , και κρίμα που δεν έριξε και δυο τρείς ακόμα ... Φυσικά και θα είχε δίκιο , καθώς τι δουλειά έχει ο βρωμόγυφτος να παρκέρνει στη θέση του ΕΛΛΗΝΑ . Όσο για τον θύτη (ναι τον 16χρονο εννήλικα γύφτο , καθώς ο γύφτος δεν είναι ποτέ παιδί) , θα σχολιάζαμε , το οτι απο μικρή ηλικία μαθαίνουν να έχουν παραβατική συμπεριφορά (οδήγηση χωρίς δίπλωμα , τσαμπουκάδες με μεγαλύτερους και περισσότερους) , και τα ισόβια θα ήταν μιά καλή παραδειγματική τιμωρία ...

Βαρέθηκα με τις γενικεύσεις όμως ...
Οι ερώτηση για το δίπλωμα , ήταν γιατί κάτι δεν μου κολούσε στο άρθρο ... λίγο σαν να γράφαν τα μισά ...
Γιατί προσωπικά , στα νιάτα μου , μπορεί να μην είμουν και "μπουμπούκι" , αλλά ούτε αυτοκίνητο έπαιρνα , ούτε αν έβλεπα δύο "βρωμόγυφτους" και κυρίως με τα διπλάσια χρόνια , θα καθόμουν να μαλώσω μαζί τους για μια θέση πάρκινγκ ...
Γιατί και ο 16χρονος παραβάτης ήταν , και το αυτοκίνητο στα χέρια αυτού που δεν έχει δίπλωμα ή δεν ξέρει να το οδηγίσει , όπλο είναι ... και το κακό είναι οτι δεν τον καλύπτει και η ασφάλεια , ώστε αν υπήρχε κάποιο θύμα της "μαγκιάς" του , να έχει την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη που θα έπρεπε και την αποζημίωση που θα έπρεπε ...

Ίσως ολόκληρο το άρθρο να έπρεπε να αναφέρει ποιοί ήταν οι οικείοι που τον μετέφεραν στο νοσοκομείο , γιατί για να τα βάλει με 2 "βρωμόγυφτους" εγώ φαντάζομαι οτι θα ήταν 4-5 ΕΛΛΗΝΕΣ διψασμένοι για φασαρία , ώστε να τα βάλουν μαζί τους ...
Γιατί ακόμα και ο βρωμόγυφτος , δεν είναι τόσο χαζός ώστε με το παραμικρό να βγάζει πιστόλι σε 16χρονα (εκτός αν ήθελε να κλήσει κελί σε φυλακή και δεν έβρισκε άλλο τρόπο) ... Ίσως , λέω ίσως να ένιωσε οτι απειλείτε , και τότε να τράβηξε το όπλο ...
Και γνωρίζω αρκετό κόσμο , που κυκλοφορεί με ένα κουμπούρι μαζί του , που πήρε άδεια δήθεν για αθλητικούς λόγους , και παραδόξως για ΈΛΛΗΝΑ , αν νιώσει οτι απειλείτε και αυτός θα το βγάλει ...

Ίσως θα έπρεπε να μένουμε μακρυά απο γενικεύσεις , και να μην προδικάζουμε τα πάντα , ιδίως με βάση το χρώμα και την καταγωγή .
Γιατί δεν ξέρω πως τα μαθαίνουν αλλού , αλλά στο δικό μου το σχολείο μας μάθαν 2-3 πράγματα ίσως με λάθος τρόπο ...
Ο νόμος είναι ίσος προς όλους , ανεξαρτήτος χρώματος φυλής εθνικότητας κλπ .
Μια μεγάλη παρανομία δεν συγχωρεί μιά μικρότερη .
Και χμμ εδώ σίγουρα μας τα μάθαν αλλιώς , η αστυνομία είναι η υπεύθυνη για να μας προστατεύει , όχι για να πιάνει εκ των υστέρων τον δράστη , ούτε να κρίνει αν μπορεί να επέμβει για να σώσει πολίτες με βάση τον αριθμό των δραστών κλπ ...
Α και είναι η μόνη που δικαιούται να εφαρμόζει τον νόμο ... Όποιος άλλος το κάνει , είτε για καλό είτε για κακό παρανομεί ...

Τέλος , γιατί μου φαίνεται θα διαβάσω πολλά ακόμα ... α και μην μπερδεύεσαι γιατί κάπου μου φάνηκε οτι συνδέομαι με τσίπρα και λοιπές οργανώσεις ... ίσως λέω ίσως να ρίξαμε το ίδιο στην κάλπη ...

Υ.Σ.@jarhead , πρέπει να είσαι εγκυκλοπαίδεια σε τέτοια θέματα ... το διαμέτρημα των 6,35 για πυροβόλο δεν το ήξερε ούτε ο εκπαιδευτής μου στον σκοπευτικό ... Ευχαριστώ για τις γνώσεις ...
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 13-08-2012, 17:45
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

εγω παντως κρυβομαι.,.,.,.,.,.,.,.




τζα δεν θα με βρειτε.,.,.
γιατι σαν αριστεροφασιστας εχω γνωση απο βουνα.,.,.,.,.,.,.,.,.



Reply With Quote
  #109  
Παλιό 14-08-2012, 01:39
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από hairentin Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα κατάλαβα ... αν έχουμε ελληνική καταγωγή λευκό χρώμα και φοράμε και καθαρά ρούχα είμαστε πάντα αθώοι άγιοι κλπ (ευτυχώς πληρώ και τις 3 προυποθέσεις ...) ... Θα δοκιμάσω να το χρησιμοποιήσω την επομένη φορά που κάποιος θα με γράψει για παρκάρισμα ταχύτητα κλπ ... Μα αφού είμαι Έλληνας ??? Γιατί με γράφεις ?

Εγώ είμαι απλά εναντίων των γενικέυσεων ... είδες πουθενά να υποστηρίζω τους δράστες ? Και δεν λέω γύφτοι ρομά κλπ , γιατί μόνο για τον καταυλισμό αναφέρουν ...

Αν είναι να μπούμε στο κλίμα των γενικεύσεων , τα πράγματα είναι εύκολα ...
Όλοι οι γυφτοι βρωμόγυφτοι και κλέφτες , με βάση κάποια περιστατικά , αλλά θα πρέπει να το συνεχίσω ...
Όλοι οι αστυνομικοί βρώμικοι ... ξέρω τουλάχιστον έναν , άρα όλοι ...
Όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι τεμπέληδες , ξέρω τουλάχιστον ένα ...
Όλοι οι γιατροί πέρνουν φακελάκι ... ξέρω τουλάχιστον ένα...
Όλοι οι εφοριακοί τα πέρνουν , ξέρω τουλάχιστον ένα ...
Όλοι οι στρατιωτικοί χαραμοφάηδες , ξέρω πολλούς ...
Όλοι οι οδηγοί μοτοσυκλέτας τρέχουν σαν τρελοί , κάνουν σούζες , περνάν απο μονόδρομους , οδηγούν ακράνοτοι ..... παραδόξως δεν ξέρω κανέναν
Όλοι οι δικηγόροι , οι έμποροι , οι βιοτέχνες , οι εργολάβοι , οι μηχανικοί κλπ κλπ κλπ ...
Δεν ξέρω για σένα , αλλά εγώ δυστηχώς ανοίκω στους όλους ... και ας προσπαθώ να είμαι καθαρός ...

Πιθανόν να έχεις στοιχεία , οτι όλοι οι παραπάνω , είναι τελικά "βρωμόγυφτοι" που μπήκαν σε αυτές τις θέσεις , και να καταφέρεις να καθαρίσεις , το όνομα μας ώς Έλληνες , αλλά εγώ δεν τα έχω ...

Και επειδή δεν θέλω να βγώ πολύ εκτός θέματος ... θα συνεχίσω με το θέμα ...
Θα ήθελα να ήξερα ποιά θα ήταν η αντίδρασή σου , αν το άρθρο ήταν λίγο διαφορετικό ... Του στύλ : Πυροβολισμοί κλπ για θέση πάρκινγκ ... 31χρονος ΕΛΛΗΝΑΣ , πηροβόλισε 16χρονο ρομά . Ο 16χρονος μεταφέρθηκε σε καταυλισμό για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθιες ...
Να φανταστώ οτι θα ήταν του στύλ , οτι καλά έκανε ο ΈΛΛΗΝΑΣ , καθώς γύφτος καλός μόνο νεκρός , και κρίμα που δεν έριξε και δυο τρείς ακόμα ... Φυσικά και θα είχε δίκιο , καθώς τι δουλειά έχει ο βρωμόγυφτος να παρκέρνει στη θέση του ΕΛΛΗΝΑ . Όσο για τον θύτη (ναι τον 16χρονο εννήλικα γύφτο , καθώς ο γύφτος δεν είναι ποτέ παιδί) , θα σχολιάζαμε , το οτι απο μικρή ηλικία μαθαίνουν να έχουν παραβατική συμπεριφορά (οδήγηση χωρίς δίπλωμα , τσαμπουκάδες με μεγαλύτερους και περισσότερους) , και τα ισόβια θα ήταν μιά καλή παραδειγματική τιμωρία ...

Βαρέθηκα με τις γενικεύσεις όμως ...
Οι ερώτηση για το δίπλωμα , ήταν γιατί κάτι δεν μου κολούσε στο άρθρο ... λίγο σαν να γράφαν τα μισά ...
Γιατί προσωπικά , στα νιάτα μου , μπορεί να μην είμουν και "μπουμπούκι" , αλλά ούτε αυτοκίνητο έπαιρνα , ούτε αν έβλεπα δύο "βρωμόγυφτους" και κυρίως με τα διπλάσια χρόνια , θα καθόμουν να μαλώσω μαζί τους για μια θέση πάρκινγκ ...
Γιατί και ο 16χρονος παραβάτης ήταν , και το αυτοκίνητο στα χέρια αυτού που δεν έχει δίπλωμα ή δεν ξέρει να το οδηγίσει , όπλο είναι ... και το κακό είναι οτι δεν τον καλύπτει και η ασφάλεια , ώστε αν υπήρχε κάποιο θύμα της "μαγκιάς" του , να έχει την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη που θα έπρεπε και την αποζημίωση που θα έπρεπε ...

Ίσως ολόκληρο το άρθρο να έπρεπε να αναφέρει ποιοί ήταν οι οικείοι που τον μετέφεραν στο νοσοκομείο , γιατί για να τα βάλει με 2 "βρωμόγυφτους" εγώ φαντάζομαι οτι θα ήταν 4-5 ΕΛΛΗΝΕΣ διψασμένοι για φασαρία , ώστε να τα βάλουν μαζί τους ...
Γιατί ακόμα και ο βρωμόγυφτος , δεν είναι τόσο χαζός ώστε με το παραμικρό να βγάζει πιστόλι σε 16χρονα (εκτός αν ήθελε να κλήσει κελί σε φυλακή και δεν έβρισκε άλλο τρόπο) ... Ίσως , λέω ίσως να ένιωσε οτι απειλείτε , και τότε να τράβηξε το όπλο ...
Και γνωρίζω αρκετό κόσμο , που κυκλοφορεί με ένα κουμπούρι μαζί του , που πήρε άδεια δήθεν για αθλητικούς λόγους , και παραδόξως για ΈΛΛΗΝΑ , αν νιώσει οτι απειλείτε και αυτός θα το βγάλει ...

Ίσως θα έπρεπε να μένουμε μακρυά απο γενικεύσεις , και να μην προδικάζουμε τα πάντα , ιδίως με βάση το χρώμα και την καταγωγή .
Γιατί δεν ξέρω πως τα μαθαίνουν αλλού , αλλά στο δικό μου το σχολείο μας μάθαν 2-3 πράγματα ίσως με λάθος τρόπο ...
Ο νόμος είναι ίσος προς όλους , ανεξαρτήτος χρώματος φυλής εθνικότητας κλπ .
Μια μεγάλη παρανομία δεν συγχωρεί μιά μικρότερη .
Και χμμ εδώ σίγουρα μας τα μάθαν αλλιώς , η αστυνομία είναι η υπεύθυνη για να μας προστατεύει , όχι για να πιάνει εκ των υστέρων τον δράστη , ούτε να κρίνει αν μπορεί να επέμβει για να σώσει πολίτες με βάση τον αριθμό των δραστών κλπ ...
Α και είναι η μόνη που δικαιούται να εφαρμόζει τον νόμο ... Όποιος άλλος το κάνει , είτε για καλό είτε για κακό παρανομεί ...

Τέλος , γιατί μου φαίνεται θα διαβάσω πολλά ακόμα ... α και μην μπερδεύεσαι γιατί κάπου μου φάνηκε οτι συνδέομαι με τσίπρα και λοιπές οργανώσεις ... ίσως λέω ίσως να ρίξαμε το ίδιο στην κάλπη ...

Υ.Σ.@jarhead , πρέπει να είσαι εγκυκλοπαίδεια σε τέτοια θέματα ... το διαμέτρημα των 6,35 για πυροβόλο δεν το ήξερε ούτε ο εκπαιδευτής μου στον σκοπευτικό ... Ευχαριστώ για τις γνώσεις ...

Και εγώ ξέρω πολλούς οδηγούς Γερμανικών δικύκλων αλλά δέν πετάω απο τη χαρά μου.......................
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!