GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 27-08-2013, 18:31
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Δεν είναι κακό που ξεκίνησες ένα τέτοιο θέμα και νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να κατέβει ή να γίνει μπουρλότο!!!

Ξεκινώντας από τον εξοπλισμό ασφαλείας και συντήρησης της μοτοσυκλέτας μας!!
Όλοι πιστεύω ότι ξέρουν τι πρέπει να έχουν ή τι θεωρούν ότι είναι καλό για τον εαυτό τους!!!

Η άποψη/γνώμη για τον καθένα είναι καθαρά κάτι προσωπικό, αντικειμενικό και σωστό προς τον εαυτό του και ακόμα ποιο δεκτό αν δεν προσπαθεί να το επιβάλει στον άλλον!!

Δεν λέει κάποιος που έχει καλό εξοπλισμό να μην προσπαθεί να πείσει κάποιον να βάλει!!Ο καθένας όμως ξέρει τα όρια του!!!

Πλέον είτε είναι οικονομικά τα προβλήματα είτε είναι δεοντολογικά!!!

Διαμάχες έχουν υπάρξει πολλές και μας έκανα όλους καλύτερους, ευτυχώς μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού πάρα πολύ τραβηγμένες!!!

Το θέμα με τα παιδιά που έχουν 440.000 χλμ και 20 post εμένα δεν μου αρέσει γιατί αυτά τα άτομα έχουν κάτι να μου δώσουν!!!

Reply With Quote
  #12  
Παλιό 27-08-2013, 18:35
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν μαζευτουν 30 και βάλε μηχανές κάποιος πρέπει να κάνει κουμάντο. Ειθισται κουμάντο να κάνει αυτός που ανήγγειλε την εκδρομή, όχι γιατί είναι δική του αλλά γιατι έκανε την πρόταση και είχε την φαεινή ιδέα να ξεσηκώσει το φόρουμ. Αυτοπροσδιορίζεται εν ολίγοις ως leader.
Βρίσκω λογικό σε ένα τέτοιο σύνολο μοτοσυκλετιστών με διαφορετικές προσωπικότητες, ηλικίες, εκρήξεις αδρεναλίνης να μπαίνουν κάποιοι κανόνες, οδηγικής και μη συμπεριφοράς. Αν γουστάρουμε ακολουθούμε αν δεν γουστάρουμε παίρνουμε τα κουβαδάκια μας (μηχσνές και φιλαράκια) και πάμε σε άλλη παραλία.

Υ.Γ. Σκεφτείται να γίνει το "κακό" σε εκδρομή την οποία προτείνατε και διοργανώσατε
Σωστό αλλα οι κανόνες να ειναι για την συμπεριφορά πιστεύω οδική ,σε κανένα δε αρέσουν οι καγκουριες και οι προκλήσεις των άλλων αλλα πιστεύω ολα έχουν το μετρό τους αν δε ενοχλεί ο ένας των άλλον και του αρέσει να φοράει φουξια μ βρακι ε εκει δε πιστεύω οτι ο αρχηγός εχει λόγο.και οταν κάποιος σε καλεί ποτέ μα ποτέ σε λέει εγω σε κάλεσα κανε οτι μου αρέσει η πιστεύω εγω καλύτερο
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 27-08-2013, 18:52
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων


Το θέμα με τα παιδιά που έχουν 440.000 χλμ και 20 post εμένα δεν μου αρέσει γιατί αυτά τα άτομα έχουν κάτι να μου δώσουν!!!

Εχεις δίκιο είναι λίγο τραβηγμένη η συμπεριφορά του leαder αλλά απ ότι κατάλαβα λύνεται το θέμα, ευρίσκεται σε καλό δρόμο, πάει για καφέ και κρέπες.

Last edited by aeriko; 27-08-2013 at 18:53.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 27-08-2013, 19:11
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν μαζευτουν 30 και βάλε μηχανές κάποιος πρέπει να κάνει κουμάντο. Ειθισται κουμάντο να κάνει αυτός που ανήγγειλε την εκδρομή, όχι γιατί είναι δική του αλλά γιατι έκανε την πρόταση και είχε την φαεινή ιδέα να ξεσηκώσει το φόρουμ. Αυτοπροσδιορίζεται εν ολίγοις ως leader.
Βρίσκω λογικό σε ένα τέτοιο σύνολο μοτοσυκλετιστών με διαφορετικές προσωπικότητες, ηλικίες, εκρήξεις αδρεναλίνης να μπαίνουν κάποιοι κανόνες, οδηγικής και μη συμπεριφοράς.

Αν γουστάρουμε ακολουθούμε αν δεν γουστάρουμε παίρνουμε τα κουβαδάκια μας (μηχσνές και φιλαράκια) και πάμε σε άλλη παραλία.

Υ.Γ. Σκεφτείται να γίνει το "κακό" σε εκδρομή την οποία προτείνατε και διοργανώσατε
Πολύ σωστά.....δεν είναι δυνατόν να κάνει ο καθένας ότι θέλει.

Ομως θεωρείς σωστό να ανεβάσεις μια μοτοβόλτα να έρθω εγω με αθλητικά παπούτσια αντί για μπότες και να μου πείς ¨¨¨Διονύση στροφή και στο σπίτι σου.... μαζί μου δεν σε παίρνω διότι δεν είσαι κατάλληλα ντυμένος¨¨¨ και αφού μείνω πίσω εσείς να φύγετε και να αρχίσετε να κυνηγιόσαστε και να ξύνετε γόνατα όπως έχουμε διαβάσει επανειλλημμένως σε διάφορες μοτοβόλτες?????

Εννοείται ότι σε όποιον δεν αρέσει απλά δεν συμμετέχει
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 27-08-2013, 21:46
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Σε ποιον εχει να λογοδοτήσει και ποιος σε περίπτωση που κάτι δε παει καλα?
Στους γονείς στη γυναίκα.?σε ποιους και σαν τι σαν πρόεδρος οργάνωσης?
Εκδρομή πάμε με τις μηχανές μας να περάσουμε όμορφα όχι να περάσουμε ΚΤΕΟ
Αν κάποιος δε γουστάρει την παρέα δε την γουστάρει και δε έρχεται
Οποίος το παίζει έξυπνος και τιμόνι γίνεται περίγελος και θέμα συζητήσης γύρω απο την φωτιά
Αλλα το αστείο ειναι οτι πολλοί έχουν να προσφέρουν περισσότερα στη πάρει του φόρουμ και ας μην έχουν ολα τα απαραίτητα που λέει ο κ.ο.κ
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 27-08-2013, 22:25
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ποιον εχει να λογοδοτήσει και ποιος σε περίπτωση που κάτι δε παει καλα?
Στους γονείς στη γυναίκα.?σε ποιους και σαν τι σαν πρόεδρος οργάνωσης?
Εκδρομή πάμε με τις μηχανές μας να περάσουμε όμορφα όχι να περάσουμε ΚΤΕΟ
Αν κάποιος δε γουστάρει την παρέα δε την γουστάρει και δε έρχεται
Οποίος το παίζει έξυπνος και τιμόνι γίνεται περίγελος και θέμα συζητήσης γύρω απο την φωτιά
Αλλα το αστείο ειναι οτι πολλοί έχουν να προσφέρουν περισσότερα στη πάρει του φόρουμ και ας μην έχουν ολα τα απαραίτητα που λέει ο κ.ο.κ
να σε ρωτησω κατι??? Στο θεμα που αναφερεσαι εσυ ειπες οτι δεν ερχεσαι γιατι δεν εχεις λαστιχα για τέτοια βολτα και εγω σε "πειραξα" με το να σου γραψω κατι που θελω να πιστεύω οτι δεν σε ενοχλησε.......Θελω να μου πεις τελικα τη ειναι αυτο που σε ενοχλει τελικα το οτι δεν εχεις λαστιχα η οτι ανεβασε τους τονους ενα συντοπιτης.......
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 27-08-2013, 22:48
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
να σε ρωτησω κατι??? Στο θεμα που αναφερεσαι εσυ ειπες οτι δεν ερχεσαι γιατι δεν εχεις λαστιχα για τέτοια βολτα και εγω σε "πειραξα" με το να σου γραψω κατι που θελω να πιστεύω οτι δεν σε ενοχλησε.......Θελω να μου πεις τελικα τη ειναι αυτο που σε ενοχλει τελικα το οτι δεν εχεις λαστιχα η οτι ανεβασε τους τονους ενα συντοπιτης.......
Θα το ξανά διαβάσω επειδη αυτο νόμισα οτι το εγγραφές για άλλον το οτι δε έχω λάστιχα το έγραψα ειρωνικα και όχι για σένα αλλα για τον διοργανώνει την βόλτα.
Αλήθεια τι θα γινόταν αν ερχομό την με χάλια ελαστικά??θα μου λέγατε το κουβαδακι σου και σε άλλη παραλία?
Επειδη παραλίες υπάρχουν πολλές όντως
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 27-08-2013, 23:01
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα το ξανά διαβάσω επειδη αυτο νόμισα οτι το εγγραφές για άλλον το οτι δε έχω λάστιχα το έγραψα ειρωνικα και όχι για σένα αλλα για τον διοργανώνει την βόλτα.
Αλήθεια τι θα γινόταν αν ερχομό την με χάλια ελαστικά??θα μου λέγατε το κουβαδακι σου και σε άλλη παραλία?
Επειδη παραλίες υπάρχουν πολλές όντως
Ελα φιλαρακι σ μια εκδρομη και αμα δεν σου κανουν οσα δεις.......μην ξαναρθεις
Με τα αν και τα μηπως, δεν κανουμε πραγματικότητες....
Θα σου προτεινα, να δεις παλαιότερες εκδρομές, να φίλτραρεις καλα οσα δεις και διαβασεις ........και ειμαι σιγουρος, οτι θα καταλαβεις πολλα...

Αυτο το φορουμ......εχει ενδιαφερον
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 27-08-2013, 23:05
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Υπάρχει ένα πόστ σε ένα αλλο νήμα που μου λέει όντως πολλα και ελπίζω να ειναι μεμονωμένο απο μεμονωμένο άτομο ειναι το 182 άντε θες και συμφωνείς οκ....εγω απλα γελεω και προσπερναω. Ίσως μια άλλη φορά που θα έχω και τη διάθεση και ίσως την οργανώσει και κάποιος που ανέχεται και περισσότερα
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 27-08-2013, 23:10
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει ένα πόστ σε ένα αλλο νήμα που μου λέει όντως πολλα και ελπίζω να ειναι μεμονωμένο απο μεμονωμένο άτομο ειναι το 182 άντε θες και συμφωνείς οκ....εγω απλα γελεω και προσπερναω. Ίσως μια άλλη φορά που θα έχω και τη διάθεση και ίσως την οργανώσει και κάποιος που ανέχεται και περισσότερα
Οκ....
Σεβαστη η αποψη σου.....και η προδιαθεση σου

Το 21....ειναι απο την ΑΕΚΑΡΑ???
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!