GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 17-10-2013, 20:51
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι γεννημένος στην Γερμανία το 1966, πήγα εκεί παιδικό σταθμό και 2 τάξεις δημοτικού, μας πήγαιναν σε κυκλοφοριακά πάρκα και μας εκπαίδευαν κυρίως στην συμπεριφορά του πεζού και αυτό το 1972.

Η απόκτηση παιδείας είναι σίγουρα πιό σημαντική από την αστυνόμευση σε ότι αφορά το κτίσιμο της "κυκλοφοριακής αγωγής" παρόλαυτα δεν συμφωνώ ότι δεν χρειάζεται, υπάρχει μία κάστα ανθρώπων που πειθαρχούν μόνο με το φόβο της τιμωρίας
Δεν διαφωνω σε τιποτε απο οσα γραφεις!Δεν ειπα οτι δεν χρειαζεται κ η αστυνομευση!Αλλα πρωτα δινεις την παιδεια στον κοσμο κ μετα τα υπολοιπα!

Αφου ειχες την τυχη κ τα εζησες απο πρωτο χερι ολα αυτα φιλε μου,εσυ ξερεις πιστευω ποσο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ειναι αυτο το θεμα...Πιστευω ακραδαντα οτι αν υπηρχε σωστη εκπαιδευση,αυτοι που δεν θα φορουσαν κρανος θα ηταν ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ...
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 17-10-2013, 20:59
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν διαφωνω σε τιποτε απο οσα γραφεις!Δεν ειπα οτι δεν χρειαζεται κ η αστυνομευση!Αλλα πρωτα δινεις την παιδεια στον κοσμο κ μετα τα υπολοιπα!

Αφου ειχες την τυχη κ τα εζησες απο πρωτο χερι ολα αυτα φιλε μου,εσυ ξερεις πιστευω ποσο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ειναι αυτο το θεμα...Πιστευω ακραδαντα οτι αν υπηρχε σωστη εκπαιδευση,αυτοι που δεν θα φορουσαν κρανος θα ηταν ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ...
Και όχι μονο θα φορούσαν κράνος, αλλά δεν θα μιλούσαν στο κινητό, δεν θα οδηγούσαν στην ΛΕΑ, δεν θα είχαν τα παιδιά στο μπροστινό κάθισμα κ.α

Παρόλαυτα δεν μπόρεσα να δώσω ικανοποιητική εξήγηση στον 9χρονο γιό μου, όταν σε φανάρι δίπλα σε "Ζητάδες" σταμάτησαν 3-4 ξεκράνωτοι, ξεκίνησαν όλοι μαζί στο πράσινο χωρίς να τρέχει τίποτα και ο μικρός με ρώτησε γιατί δεν τους σταμάτησαν.
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 17-10-2013, 21:06
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη κατ την γνωμη σου,το να περνας με κοκκινο,ειναι μικρο αδικημα?Μαλιστα το ακουσα κ αυτο!
Ειπα κάτι τέτοιο, το έγραψα κάπου, μην υπερβάλλουμε. Απλά διαφωνώ με κάθε είδους διαπόμπευση.

Last edited by aeriko; 17-10-2013 at 21:13.
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 17-10-2013, 21:09
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και όχι μονο θα φορούσαν κράνος, αλλά δεν θα μιλούσαν στο κινητό, δεν θα οδηγούσαν στην ΛΕΑ, δεν θα είχαν τα παιδιά στο μπροστινό κάθισμα κ.α

Παρόλαυτα δεν μπόρεσα να δώσω ικανοποιητική εξήγηση στον 9χρονο γιό μου, όταν σε φανάρι δίπλα σε "Ζητάδες" σταμάτησαν 3-4 ξεκράνωτοι, ξεκίνησαν όλοι μαζί στο πράσινο χωρίς να τρέχει τίποτα και ο μικρός με ρώτησε γιατί δεν τους σταμάτησαν.
Χαχαχα!Εχω αναλογο τετοιο περιστατικο με 2 ζηταδες στην Πατρα,που περασαν με κοκκινο φαναρι ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ κ στο επομενο φαναρι που τους προλαβα, ο γιος μου με ρωτουσε κατι,σηκωνοντας την ζελατινα του, κοιταζοντας τους με απορια...Οι ζηταδες το ειδαν κ ο ενας απο αυτους με ρωτησε φιλικα"τι σου λεει ο μικρος?"

Του απανταω λοιπον κ εγω "με ρωτησε αν ειστε ΒΛΑΚΕΣ που περασατε με κοκκινο!!"

Αλληλοκοιταχτηκαν κ απλα...εφυγαν...
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 17-10-2013, 21:12
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειπα κάτι τέτοιο, το έγραψα κάπου, μην υπερβάλλουμε. Απλά διαφωνώ με κάθε είδους διαπόμπευσης.
Σορυ για την "ενταση" κ το σχολιο περι κοκκινου,αλλα εχω κατσει 6 μηνες σε νοσοκομειο απο παραβιαση κοκκινου,απο ηλιθιο οδηγο που ηταν κ πιωμενος...

Η διαφωνια σου σεβαστη ΑΠΟΛΥΤΑ εννοειται!
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 17-10-2013, 21:14
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σορυ για την "ενταση" κ το σχολιο περι κοκκινου,αλλα εχω κατσει 6 μηνες σε νοσοκομειο απο παραβιαση κοκκινου,απο ηλιθιο οδηγο που ηταν κ πιωμενος...

Η διαφωνια σου σεβαστη ΑΠΟΛΥΤΑ εννοειται!
Να είσαι καλά, πάντα όρθιος και προσοχή, είτε έχουμε είτε δεν έχουμε προτεραιότητα.
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 17-10-2013, 21:18
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Να είσαι καλά, πάντα όρθιος και προσοχή, είτε έχουμε είτε δεν έχουμε προτεραιότητα.
Ναι εννοειται...Ημουν μικρος (19 χρονων)κ αφελης τοτε!Πιστευα οτι με το πρασινο περναμε χωρις να ελενξουμε πρωτα!!Ομως οτι δεν σε σκοτωνει,σε κανει πιο δυνατο!!
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 18-10-2013, 00:05
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Εδώ πρέπει να έχουμε κάποιον με φουλ παιδεία ... αφού "καπελώνει" και τον σκύλο του ...

Αλλά τον εαυτό του ... όχι ...




Ποιός ξέρει τί να λέει ???






.... ουουουουφφφφφφ ... με ξεκουκούλωσε κ είχα σκάσει ...

__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!