GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 06-05-2011, 16:38
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους


δεν ξερω δι την γνωμη την δικια σας αλλα εγω πιστευο οτι εκει ψηλα υπαρχει καποιος που μας προστατευει.
δεν ξερω αν τον λενε θεο, αλλαχ. βουδα. η πως τον λεει ο καθε ενας αλλα συγουρα αυτα τα ζωα που λενε οτι ειναι αντιπροσοποι του θεου δεν εχουν καμια σχεση με τον θεο.
ειναι επαγκελματιες ψευτες που οπως και οι πολιτικοι εχουν μαθει ενα παραμυθακι και το πιπιλανε και κοροιδευουν και φανατιζουν τον κοσμο καθε θρισκευματος για να μπορουν να ειναι κρατος εν κρατη.
απο μικρα τα παιδια μου στο θεμα της θρισκιας τους ελεγα οτι αυτα λενε οι παπαδες και αυτα οι επιστημονες. το πιος λεει την αληθεια ψαξτε το και σχηματιστε δικια σας γνωμη και κληστε τα αυτια σας στης κασσανδρες και μην φανατιζεσται.
οταν βλεπω στιγμιοτηπα σαν το πιο πανω αλλα και με ολλα αυτα που ακουω και βλεπω γυρω μας τοτε ολλο και περισοτερο πιστευω οτι ειναι απατεωνες.
βεβαια υπαρχουν και καποιοι ανθρωποι που στο ονομα του θεου τους εχουν κανει και κανουν πραγματα που θα επρεπε να τους εχουμε αυτους-ες σαν αγειους-ες. αλλα δυστιχως ειναι ποιο ευκολο να βρεισ ψηλο στα αχυρα παρα καποιον απο αυτους . γιατι οτι κανουν το κανουν με αγαπη για τον συνανθωπο τουσ χωρεις διμοσιοτητα και κερδος. και τις περισοτερες φορες για να μην πω ολλες δεν εχουν ουτε δευτερο βρακι να βαλουν στον κολο τους.
για εμενα στα μοναστιρια κληνονται οι τεμπελιδες και οι αχριστοι ανθρωποι που επετηχαν στην κοινωνια να ειναι κατι και μεσα απο την θρυσκια βρικαν να κριφτουν και να περασουν την αχριστη ζωη τους εις βαρος αλλων. πριν πολλα χρωνια τα μοναστιρια και η εκλισια ειχε αξιολογα ατομα που πιστευαν και βοηθουσαν, οχι ολλοι, αλλα αρκετοι που ηταν και τοτε μειοψηφια. τωρα ειναι δισευρετοι.
η εικονα παπα οπου και να την δω μου φερνει απεχθεια, οπως και η εικωνα των πολιτικων.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 06-05-2011, 17:14
lef78 Ο/Η lef78 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Ρε αδερφέ, τι σχέση έχει το βίντεο με όλα αυτά που γράφεις για τον Αλάχ και τα μοναστήρια ανακατεμένα με τους επιστήμονες και τους γιούς σου;;;;
Επειδή ο συγκεκριμένος ιερέας κοίταξε το κινητό του;;;;;
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 06-05-2011, 17:18
vellos Ο/Η vellos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: R-1200-GS
Μηνύματα: 414
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Νομίζω οτι ο τίτλος δεν ταιριάζει με το θέμα.Θα πρότεινα να αλλάξει
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 06-05-2011, 18:42
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Παντού υπάρχουν οι ''περίεργοι'',
την μεγάλη Πέμπτη πήγα να κοινωνήσω και λέω σε ένα νέο παπά ότι η πίσω πόρτα είναι κλειδωμένη, η αντίδρασή του ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ….., έμμηνα άφωνος και γέλασα χωρίς να ξέρω γιατί δεν έκλαψα
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 06-05-2011, 21:44
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντού υπάρχουν οι ''περίεργοι'',
την μεγάλη Πέμπτη πήγα να κοινωνήσω και λέω σε ένα νέο παπά ότι η πίσω πόρτα είναι κλειδωμένη, η αντίδρασή του ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ….., έμμηνα άφωνος και γέλασα χωρίς να ξέρω γιατί δεν έκλαψα

μηπως νομιζε πως του ειπες οτι δεν τον παιρνεις απο πισω(πισω πορτα κλειδωμενη ντε...),και απογοητευτηκε?
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 06-05-2011, 21:46
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως νομιζε πως του ειπες οτι δεν τον παιρνεις απο πισω(πισω πορτα κλειδωμενη ντε...),και απογοητευτηκε?

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 06-05-2011, 23:14
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Εδώ που τα λέμε, να πας για να κοινωνήσεις και να σε πει ο παπάς... πoύστη, ε όσο να' ναι σε πειράζει!!!!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 06-05-2011, 23:23
erasel Ο/Η erasel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Κέρκυρα
Μoto: f650gs 2007
Μηνύματα: 1,372
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντού υπάρχουν οι ''περίεργοι'',
την μεγάλη Πέμπτη πήγα να κοινωνήσω και λέω σε ένα νέο παπά ότι η πίσω πόρτα είναι κλειδωμένη, η αντίδρασή του ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ….., έμμηνα άφωνος και γέλασα χωρίς να ξέρω γιατί δεν έκλαψα

Reply With Quote
  #9  
Παλιό 07-05-2011, 00:27
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

αυτό που έχουμε στο μυαλό μας είναι ότι ο παπάς θα είναι ένας ήρεμος, φιλήσυχος , ''παρθένος΄΄ άνθρωπος που δεν πειράζει ούτε μύγα, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω πολλούς τέτοιους.
Στα χρόνια που είμαστε για πολλούςέχει γίνει απλά επάγγελμα , κάτι σαν τον αμερικανικό στρατό που πήγαινε όποιος δεν είχε τι άλλο να κάνει στην ζωή του. Δεν θέλω να υποβαθμίσω κανέναν αλλά με τις πανελλήνιες κάπως έτσι έχει γίνει.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 07-05-2011, 08:56
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Στα χρόνια που είμαστε για πολλούςέχει γίνει απλά επάγγελμα , κάτι σαν τον αμερικανικό στρατό που πήγαινε όποιος δεν είχε τι άλλο να κάνει στην ζωή του. Δεν θέλω να υποβαθμίσω κανέναν αλλά με τις πανελλήνιες κάπως έτσι έχει γίνει.

Συγνώμη δηλαδή, αλλά πότε δεν ήταν έτσι?!?!?!?!!??!?
Ίσως πριν γίνει επίσημη θρησκεία ο χριστιανισμός στην Ρωμαϊκή αυτοκρατορία, οπότε και πήρε την εξουσία η εκκλησία (σαν τους αγιατολάχ), όμως τότε δεν υπήρχαν και "επαγγελματίες" παπάδες.
Και άντε πάλι με τις πανελλήνιες... Δεν λέω πως το εκπαιδευτικό μας σύστημα είναι σωστό (αντιθέτως), αλλά πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί είναι άσχημο να έχει ένας υποψήφιος μερικές παραπάνω επιλογές στην εύρεση εργασίας.
Το ίδιο διάβαζα και σε άλλο θέμα με την αστυνομία. Τι θα ήταν καλύτερο, να έδιναν 3000 για 50 θέσεις;;;; και μετά ξανά σε άλλη σχολή όσοι δεν επιτύγχαναν;;; Είναι κάτι που δεν ξέρω για τις εξετάσεις?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
κατι για τον Πειραια... klagenfurt Διάφορα 27 17-04-2011 13:15
Φλας ρε ζωα..! stukas Μου τη δίνει που ..... 12 27-02-2011 03:57
τελικα υπαρχουν BMW που πανε γρηγορα Alext Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 6 05-12-2009 12:55
Σας θυμιζει κατι? wolferin Κόσμος 11 27-09-2009 23:14
Να γιατι δεν υπαρχουν πλεον Στρουμφακια wolferin Χιούμορ 10 21-05-2009 20:54


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!