GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 12-10-2013, 02:03
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιάσε, Παντελίδη
Σε εχω....



Reply With Quote
  #32  
Παλιό 12-10-2013, 06:05
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Κάποτε είχα προτείνει στους Δουρίδες να κόψουν μέλη και θέματα με πολιτικό περιεχόμενο. Το είχα πεί και σε κάποια μέλη να μην ανεβάζουν τέτοια θέματα σε μοτο-φορουμ. Εχω φτάσει τώρα στο σημείο να συμφωνώ με την ύπαρξη ολων ανεξαιρέτως των θεμάτων.

Πιάνω τον εαυτό μου να με κεντρίζει αυτή η αντιπαράθεση η/και ενημέρωση στα πολιτικά, και να μπαίνω ανελλιπώς μέσα με ποπκορν και να χαζεύω χωρίς να παίρνω μέρος.

Συμφωνώ με την άποψη πολλών μελών ότι εδώ είναι μια κοινωνία και έχει απ'όλα. Μια κοινωνία όμως έχει και νόμους, άλλωστε υπάχουν και γραμμένοι. Δεν με πειράζει που δεν εφαρμόζονται, ως ένα σημείο όμως. Ακούστηκε ότι κάποια μέλη έφυγαν η έστω δεν συμμετέχουν λόγω αυτής της κατάστασης, το θεωρώ λυπηρό εως και απαράδεκτο εν μέρει.

Αυτό που με χαλάει πάρα πολύ, και το έχω πεί πολλές φορές και στους Δουρίδες αλλά και σε μέλη, είναι ότι έχω δεί να χαλάνε φιλίες, να χαλάνε σχέσεις. Αυτό είναι ότι χειρότερο για μια κοινωνία μοτοσυκλετιστών. Μου έχει συμβεί προσωπικά εδώ μέσα, και δεν θέλω ούτε να το χαρακτηρίσω...

Θεωρώ λοιπόν, ότι κάποια στιγμή, πρέπει να υπάρχει κάποιου είδους επέμβαση με σωστή αξιολόγηση, έστω στον τρόπο έκφρασης κάποιων μελών. Ο τρόπος που εκφράζουμε τις απόψεις μας δείχνει τον πολιτισμό μας.

Last edited by gepol; 12-10-2013 at 06:20.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 12-10-2013, 07:41
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Τι θέλουμε από το GSforum;

Όλοι σε αυτό το φόρουμ ξεκινήσαμε από την αγάπη μας για τις μηχανές , διαβάσαμε άπειρα θέματα για εκδρομές , σέρβις , μετατροπές κλπ.

Πέρασαν τα χρόνια , γνωριστήκαμε οι πιο πολλοί κάνουμε παρέα , πηγαίνουμε για καφέ , βόλτες, ταβερνάκια , άπειρες φορές.
Τώρα πια ξέρουμε κάποια μέλη χρόνια , έχουμε άποψη προσωπική για αρκετούς , άλλες φορές θετική άλλες όχι.

Τι κάνουμε όμως όταν γνωριζόμαστε πιο καλά ;

Α) Τα χώνουμε σε αυτόν που μας την λέει και υποστηρίζουμε το φιλαράκι μας που το ξέρουμε χρόνια.

Β)θα συζητάμε χρόνια τώρα τα ίδια και τα ίδια για τακακια, για την εκδρομή στις Άλπεις , για την εντουραδα ; ΜΟΝΟ ;
Μπα… Θα μιλήσουμε και για την επικαιρότητα, για τα καθημερινά νέα μας , για τα ενδιαφέροντα μας, για τα χόμπι μας κ.α.

Ειναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων , όλα ωριμάζουν και προχωράνε εξελίσσονται.

Το φόρουμ δεν μπορει να ειναι ούτε μόνο για τους παλιούς ούτε μόνο για τους νέους. Χρειάζεται να έχει από όλα, να μπορεί ο καθένας να βρεί τα δικά του ενδιαφέροντα. Με κοινή πάντα βάση τον μοτοσυκλετισμό αυτός ειναι άλλωστε και ο λόγος που μας ενώνει

Το φόρουμ ορθώς κατα την γνώμη μου έχει απο όλα. Η ποσότητα και ποιότητα των θεμάτων εξαρτάται μόνο από ΕΜΑΣ και τα ενδιαφέροντα μας. Η κάθετες παρεμβάσεις το μόνο που καταφέρνουν τις περισσότερες φορές ειναι να διακόπτουν την φυσική ροή των πραγμάτων.
Στην συντριπτική τους πλειοψηφία τα μέλη έχουν υψηλό ήθος και ύφος στα γραφόμενα τους. Εκτός ελαχιστοτατων εξαιρέσεων.
Ακόμα και κάποιοι που παρεκτρέπονται (ο πρώτος αναμάρτητος το λίθο βαλετο) μαζεύονται μπροστά στην συντριπτική πλειοψηφία του ήθους των μελών

Καταλήγω λοιπόν, ότι για να μπαίνω και να συμμετέχω εγώ και ο καθένας μας σαφώς έχω πράγματα που με ενδιαφέρουν. Όχι όλα αλλά αρκετά ώστε να με κανουν να παραμένω ενεργό μέλος.

Καλό λοιπόν ειναι να επικεντρωθούμε στα θέματα που περιλαμβάνουν τα ενδιαφεροντά μας και τα αλλα ας υπάρχουν για τους άλλους.

Νομίζω ότι τελικά αυτό που θέλω από το Gsforum το έχω :
Υποστήριξη και ενημέρωση σε θέματα για την μηχανή μου, φιλαράκια που με βοηθάνε σε δυσκολίες (Ανταλακτικά , σέρβις , βλάβες) και τους βοηθάω και εγώ όπου μπορώ (μεσα απο την δουλεια μου και τα ενδιαφέροντα μου)
Καλή παρέα σε βόλτες εξορμήσεις , εξόδους για καφε φαγητό σινεμά κλπ.

Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω απο ένα φόρουμ. Ήδη μου προσφέρει πολύ περισσότερα απο όσα είχα φανταστεί.

Καλό ΣΚ σε όλους.



Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Last edited by peterv; 12-10-2013 at 07:45.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 12-10-2013, 08:34
Gasgs Ο/Η Gasgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Kifisia
Μoto: R1100 gs kara-Tubano
Μηνύματα: 2,870
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Εμενα προσωπικα δεν με χαλαει το οτι ανεβαινουν θεματα με πολιτικη επικαιροτητα γιατι οπως και στο σπιτι μου εχω επιλεξει να μην βλεπω ειδησεις, ετσι και εδω τα προσπερνω.

Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ομως για μενα ειναι οτι εκτος απο τα τεχνικα θεματα, ο κοσμος δεν εχει την οικονομικη ανεση να κανει ταξιδια και εκδρομες και να τα ανεβασει. Και αυτος ειναι ο λογος που η πρωτη σελιδα κατακλυζεται απο θεματα πολιτικων και εορτων.

Αν λοιπον δεν κοιταξουμε τα πολιτικα , τι αλλο έχει να διαβασεις ?

Εχει επηρεασει η οικονομικη κριση και το φορουμ.

Λοιπον ας προσπαθησουμε τουλαχιστον στους καφεδες και στις μικρες εξορμησεις να περναμε ολοι ΕΝΩΜΕΝΟΙ καλά !
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 12-10-2013, 09:24
irene Ο/Η irene βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: Kymco Straight 150
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

....
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 12-10-2013, 09:37
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Πριν πουμε εμεις τι θελουμε γραπτως
ας μας πουν οι ιδιοκτητες του τι θελουν!!!!
Γιατι η σελιδα αυτοι καλως η κακως εχει ιδιοκτητες.
Εχει και ορκισμενους μηχανοβιους
απιθανους φωτογραφους
χαρισματικους αφηγητες
επιμονους πολιτικαντηδες
αστερια του ebay
δεμενες παρεες
εγκλωβισμενους μπαμπαδες
μοναχικους ταξιδιωτες
τεχνικους παντογνωστες
κι αλλους πολλους,
αλλα, δυστυχως η ευτυχως ,πρωτα εχει ιδιοκτητες.
Διοτι η αισθηση του δικου μας ειναι απλα μια ψευδαισθηση...
Ας βγουν λοιπον αυτοι πριν απο εμας να πουν τι ειναι το Gs Forum.
Τωρα που σιγουρα δεν ειναι το μοτοφορουμ που αγαπησαμε....
Κι ας αποφασισει ο καθενας την πορεια του
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 12-10-2013, 09:48
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Καλημέρα λοιπόν σε όλους ,Γιάννη έβαλες στο / χαρτί / μια ωραία έκθεση και θέλω να γράψω ,αλλά......μπερδευομε ,δεν ξέρω πως να γράψω σαν ένας πίσω απο το πληκτρολόγιο η σαν αυτό που ειμαι? να γράψω σαν φίλος ,που τόσους έχω εδώ μέσα ?να διαλέξω το θέμα ( μιας και σε κάποια θέματα το έχω)?ναβγαλω το άγχος μου γιατί μου την έπεσε η Ρανια ?να την πω στους Δουριδες γιατί δεν με κάνανε μοντερειτορ η δεν με αγκάλιασαν στον καφε?...........
Ζούμε σε μια δύσκολη εποχή με πολλα προβλήματα γύρο μας .
Το τι ειναι μοτο forum εεε όλοι ξέρουμε
Το τι θελουμε απ αυτό εεεεε όλοι ξέρουμε

Πολλοί άνθρωποι πολλοί χαρακτήρες πολλές απόψεις πολλές ........

Ζηστε όμορφα μαζί του

Και συμφωνώ με τον Ακη .( δεν μου χρωστά - του χρωστώ )
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 12-10-2013, 09:49
Gasgs Ο/Η Gasgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Kifisia
Μoto: R1100 gs kara-Tubano
Μηνύματα: 2,870
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν πουμε εμεις τι θελουμε γραπτως
ας μας πουν οι ιδιοκτητες του τι θελουν!!!!
Γιατι η σελιδα αυτοι καλως η κακως εχει ιδιοκτητες.
Εχει και ορκισμενους μηχανοβιους
απιθανους φωτογραφους
χαρισματικους αφηγητες
επιμονους πολιτικαντηδες
αστερια του ebay
δεμενες παρεες
εγκλωβισμενους μπαμπαδες
μοναχικους ταξιδιωτες
τεχνικους παντογνωστες
κι αλλους πολλους,
αλλα, δυστυχως η ευτυχως ,πρωτα εχει ιδιοκτητες.
Διοτι η αισθηση του δικου μας ειναι απλα μια ψευδαισθηση...
Ας βγουν λοιπον αυτοι πριν απο εμας να πουν τι ειναι το Gs Forum.
Τωρα που σιγουρα δεν ειναι το μοτοφορουμ που αγαπησαμε....
Κι ας αποφασισει ο καθενας την πορεια του

Πασχάλη δεν είναι ψευδαίσθηση ότι είναι "δικό μας", το φόρουμ είμαστε ΕΜΕΙΣ . Αν δεν ήμασταν εμείς θα ήταν άδειο. Οι ιδιοκτήτες το έχουν κατασκευάσει και έχουν φτιάξει και κάποιους κανόνες συμπεριφοράς.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 12-10-2013, 10:19
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Γιατί ΤΟ πειράζετε, γιατί ΤΟ αναμοχλέυετε, γιατί ΤΟ σκαλίζετε μιά χαρά είναι ΤΟ φόρουμ.Ποικιλία θεμάτων, μοτοσυκλετισμός,πολιτική, κοινωνιολογία, ψυχιατρική, ιντριγκες, λαδόξυδα, μηχανική, ταξίδια, φαγητό, επικαιρότητα κλπ. Τι άλλο να ζητήσεις, όλα σ' ένα.
Οποιος προσπαθήσει να ΤΟ τιθασεύσει θα κάνει μεγάλο σφάλμα.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 12-10-2013, 10:43
spitiko Ο/Η spitiko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Στα Χανιά της Κρήτης
Μoto: Tiger 07 abs
Μηνύματα: 2,225
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Φιλοι μου συνφορμιτες, σα Γιαννης δεν μου αρεσε ποτε η εκθεση ειτε στα γραφτά είτε στην ζωή. Μετα απο τεσσερα χρονια στο φορουμ, μου εχετε γίνει εθισμός, σας ψάχνω, σας σκιαγραφώ, σαν χαρακτήρες κριμένοι πισω απο πληκτρολόγια, εκτεθω τον εαυτο μου σε εσας, ανυπομονώ να σας ξανακανω παρεα και έχετε γίνει η καθημερινότητά μου, νομιζω οτι δεν ειμαι ο μονος, που αισθανομαι ετσι, με αλλους εχω δεθεί περισσότερο αλλους λιγότερο. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ απο το GSforum. Οποια αντιθετη αποψη και να έχετε πάλι θα σας αγαπω.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:17.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!