GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιό 06-09-2010, 16:34
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Παιδες το δεσιμο του βιντεο ειναι Α-Π-Ι-Θ-Α-Ν-Ο...βρε παλιοπαιδα μεχρι και την κληση για υπερβολικη ταχυτητα περασατε???

επιτρεψτε μου αλλα οι ταξιδιαρηδες--θα συγκινηθουν στο 6:30 ειναι ολα τα λευτα,,,,,σορρυ κιολλας αλλα εγω συγκινηθηκα....ΜΗΧΑΝΗ----ΒΡΟΧΗ-----ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΞΩ....




Υγ...1)Καλος ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΟΤΗΣ ο Beduin...
Υγ...2)Δεν μου λετε....επειδη ισως σας χρειαστω....ποιος θα με βοηθησει για ενα αναλογο Βιντεάκι.....

Last edited by vasorfa; 06-09-2010 at 16:36.
Reply With Quote
  #182  
Παλιό 06-09-2010, 17:15
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

φοβεροι...μπραβο στην παρεα σας :sm4:
Reply With Quote
  #183  
Παλιό 07-09-2010, 08:07
Bedouin Ο/Η Bedouin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Mπραβο στο νεο αιμα και στο μελλον!

Μπραβο και στην επιλογη της οχι και πολυ ευκολης διαδρομης (αυτες που λεω ανδρικες διαδρομες).
Γνωριζοντας σας απο το πλοιο για Ανκονα περυσι ... σας γουσταρω για την τολμη, τον ενθουσιαζμο, το κεφι και το ανοιχτο μυαλο σας (Μεταφραση ... το'ξερα οτι ησαστε first class μουρλοι αλλα και λεβεντοπαιδα! )

"Στρατιωτικη" χαιρετουρα κυριοι ...
Reply With Quote
  #184  
Παλιό 07-09-2010, 10:28
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Arrow Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Μπράβο σας παιδιά που δίνεται την ευκαιρεία ακόμα και στους νέους αναγνώστες να 'τολμήσουν'ένα τέτοιο ταξίδι.Επίσης ευχαριστώ προσωπικά το gs forum για τα τα ταξίδια που μας πηγαίνει ή προτείνει,εντός και εκτός Ελλάδος.
Reply With Quote
  #185  
Παλιό 07-09-2010, 12:49
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Έλα ρε κομάντα..
Reply With Quote
  #186  
Παλιό 08-09-2010, 00:14
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!! & 4 παλαβοί

Μπράβο παιδιά...
Reply With Quote
  #187  
Παλιό 08-09-2010, 00:15
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Bedouin Εμφάνιση μηνυμάτων
Mπραβο στο νεο αιμα και στο μελλον!

Μπραβο και στην επιλογη της οχι και πολυ ευκολης διαδρομης (αυτες που λεω ανδρικες διαδρομες).
Γνωριζοντας σας απο το πλοιο για Ανκονα περυσι ... σας γουσταρω για την τολμη, τον ενθουσιαζμο, το κεφι και το ανοιχτο μυαλο σας (Μεταφραση ... το'ξερα οτι ησαστε first class μουρλοι αλλα και λεβεντοπαιδα! )

"Στρατιωτικη" χαιρετουρα κυριοι ...
Φίλε Θανάση μεγάλη μας τιμή και χαρά που σε γνωρίσαμε πέρυσι στο πρώτο μας μεγάλο εκτός Ελλάδος ταξίδι. Μας έδωσες τότε τα φώτα σου σε ότι απορίες είχαμε κάτι που έκανες και φέτος από την πρώτη στιγμή που σχεδιάσαμε το δεύτερο μεγάλο μας ταξίδι.Να ξέρεις πως υπήρξαν πολλές στιγμές που με τα παιδιά αναφέραμε το ονομά σου όταν μπροστά μας συναντούσαμε σκηνικά και καταστάσεις ακριβώς όπως μας τα περιέγραφες στην Αθήνα.Εμείς το νέο αίμα όπως μας αποκαλείς έχουμε πολλά να πάρουμε από μοτοσυκλετιστές σαν εσένα.Να 'μαστε όλοι καλά και να κάνουμε κάθε χρόνο ακόμα περισσότερα.

Στρατιωτική-Ταξιδιωτική Χαιρετούρα φίλε
Uploaded with ImageShack.us
Reply With Quote
  #188  
Παλιό 11-09-2010, 01:42
skouilis Ο/Η skouilis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Άγιος Στέφανος
Μoto: BMW 1200 Adventure
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

«Άπαιχτο» ταξίδι, φοβερή παρέα, εκπληκτικοί αφήγηση και φωτογραφίες……
Μας ταξιδέψατε! Πάντα τέτοια!
Reply With Quote
  #189  
Παλιό 11-09-2010, 12:52
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Καταρχάς θέλω να ευχαριστήσω όλα τα φιλαράκια που ταξίδεψαν μαζί μας μέσα απο αυ΄την την αφήγηση και για τα πολυ καλά τους λόγια!!

Να παραθέω λιγάκι το concept ενός τέτοιου ταξιδιού.Αφού λοιπό με έχει αξιώσει ο θεός να έχω το μηχανάκι των ονείρων μου στα 25 μου χρόνια(με όλες τις δυσκολίες που πέρασα για να το αποκτήσω),ο κύριος σκοπός μου και στάση ζωής είναι να κάνω όσα περισσότερα χιλιόμετρα μαζί της ανά την ελλάδα και ανά το κόσμο!!!!!

Είναι το ονειρό μου, ο κύριος σκοπός της ζωής μου να ταξιδεύω με τη μηχανή οπουδήποτε και όποτε μπορώ!!!Σε αυτό το όνειρο βρήκα λοιπόν συνταξιδευτές παιδιά με την ίδια φιλοσοφία και με τους ίδιους ορίζοντες!!

Αυτός είναι και ο σκοπός του να έχεις μια τέτοια μοτοσυκλέτα......να ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ.....

Μετά απο κάθε τέτοιο ταξίδι είτε είναι μεγάλο στο εξωτερικό...είτε είναι ένα διήμερο στα βουνά της ελλάδος...εγώ προσωπικά γυρνάω πάντα και νοιώθω καλύτερος σαν άνθρωπος καλύτερος σαν μοτοσυκλετιστής!!!

Τα ταξίδια που κάνουμε τα θεωρώ κάτι σαν βολιδοσκοπήσεις...θέλω να δω όσα πιο πολλά πράγματα μπορώ στο χρόνο που έχω....να ευχαριστηθώ τα χιλιόμετρα και την μηχανή...και όταν με το καλό περάσουν τα χρόνια να μπορώ να πώ φεύγω και πάω 5 μέρες με τη μηχανή σε αυτό το σημείο να το δώ καλύτερα.....στο άλλο θέλει 6 μέρες να του αφιερώσεις κτλ κτλ κτλ....

Στην συνέχεια κ λόγο φορτου εργασίας θα ανεβάσουμε βιντεάκια με τα παιδιά απο κάθε χώρα ξεχωριστά...μαζί με τις εντυπώσεις μας ...χάρτες...πληροφορίες...διαδρομές κτλ κτλ για όσους μπορούν/θέλουν να πάρουν κάτι παραπάνω απο αυτό το ταξιδιωτικό!!!!

Να ευχαριστήσω τον Θοδωρή(που μαζί έχουμε γυρίσει σχεδόν κάθε σπιθαμή της ελλάδας και έχουμε ακόμα)-τον Θανάση και στην συνέχεια τον επι 10 χρόνια κολλητό μου(συγκατοικό μου εν καιρώ φοιτητή) Κώστα που πάμε μαζί αυτά τα ταξίδια και για τις αξέχαστες στιγμές που περνάμε μαζί!!!

Το έχω γράψει και στο παρελθόν...είναι μεγάλη τύχη να έχεις τέτοια παρέα...που να μπορείς να κοιμάσαι στην ίδια σκηνή....να είσαι μαζί τους 20 μέρες κ να μην βαριέσαι πλήττεις ούτε 1 δευτερόλεπτο...να ξέρεις ότι μπορείς να στηριχτείς πάνω τους ανα πάσα ώρα και στιγμή....αυτό είναι τυχη και ευλογία!!!

Και το ξαναλέω φιλαράκια μαζί σας μέχρι και την άκρη του κόσμου!!!!

Το ρητό που έχω απο τότε που ανέβηκα πρώτη φορά σε δικό μου μηχανάκι δεν έχει αλλάξει μέχρι σήμερα "Live for Riding.....Ride for living"....είναι κάτι που με αντιπροσωπεύει γενικότερα σαν στάση ζωής......γτ έτσι θεωρώ τον μοτοσυκλετισμό σαν στάση ζωής για μένα!!!!


Να ενημερώσω βέβαια ότι οι χάρτες ήδη έχουνε ανοιχτεί και οι ιδέες για τον επόμενο προορισμό είναι πολλές....μακάρι να μας δώσει δύναμη ο θεός να τις υλοποιήσουμε!!!

Μοτοσυκλετιστικούς χαιρετισμούς σε όλα τα φιλαράκια...καλά να είμαστε να καβαλάμε τις αγαπημένες μας και όπου μας βγάλει!!!!


ΥΓ. μην ξεχνάτε "Live for Riding....Ride for Living"
Reply With Quote
  #190  
Παλιό 11-09-2010, 16:25
solist7 Ο/Η solist7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: rethymno
Μoto: r1200gs 2008
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Kinka & Jou: 2 μηχανές στο δρόμο για τα Βαρδούσια george1968 Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 9 05-07-2010 20:09
Σε άλλες χώρες λειτουργεί για όλους ο νόμος! Jefe Επικαιρότητα 5 28-04-2010 01:32
Πέντε ευρωπαϊκές χώρες στη μεγαλύτερη μελέτη για τους κινδύνους των κινητών gsmaniac Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 25-04-2010 09:11
200 στημένοι αγώνες σε εννέα χώρες gsmaniac Αθλητισμός 10 22-11-2009 02:57
Παιχνίδια με μηχανές!!! skippybi Χιούμορ 9 16-03-2009 12:09


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!