GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 15-09-2010, 15:12
gripis Ο/Η gripis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Σαλαμίνα
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 578
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
σκεψου εχω να μπω 3 χρονια εκει κι ακομα με διαβαζουν!!!!!!
Μαλλον ειμαι επικαιρος!!!!!
Εκτος απο το gsforum (που κανουν βρουμ-βρουμ, αριστερα-δεξια), σε ζητανε επισης στο forum της ducati (γιατι κανουν γκλιν-γκλιν) και στο forum της triumph (γιατι κανουν σβιν-σβιν). Περιμενω θεματα σου και εκει George-Son
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 15-09-2010, 15:17
gripis Ο/Η gripis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Σαλαμίνα
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 578
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα αυτα που γραφεται ......τα ξερει ο γιωργος πολυ καλα
απλα ειναι αντιρρησιαςο γιωργος,αν προσεξετε αναφερεται στην τιμη των gs,λες και τα VARADERO ειναι φτηνα....για αυτο που προσφερουν
αυτην την στιγμη στην αγορα βρισκεις βαραντερο με 3000 ευρω(χωρις παζαρια),ενω με 3000 ευρω δεν παιρνεις ουτε ζαντολαστιχα για gs
Ειναι μεγαλος καψουρης με τα gs.
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 15-09-2010, 15:18
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων

....και για να εχουμε καλο ρωτημα... με ποιες δικες σου πηγες μας πληροφορεις για τη παραπανω σαχλαμαρα που γραφεις? Εχεις δει πολλα βαραντερο με πεταγμενες τσιμουχες και πεταγμενα καπακια??

έλα μου ντε...που να βρώ πηγή να μου πει,αν πήγε με 200 για πάνω απο μισή ώρα με βαραντέρο?
θα έμπαινε στο γκίνες.ακόμη και ο αδερφός μου που είναι κάτοχος βαραντέρο δεν θα το συνιστούσε.
και πρώτα θα έπρεπε να βγει εκτός συνόρων.και εκεί έξω που οι ευθείες είναι ατελείωτες δεν βλέπεις και πολλές απο δαύτες..
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 15-09-2010, 15:18
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
με 200.....και τριβαλιτσο,για πολλα χλμ το βαραντερο ΔΕΝ κανει
Θελεις να το επεκτεινεις λιγο?
Μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι 200+ παει (και μαλιστα αρκετα +) με 3βαλιτσο και δικαβαλο.
Επισεις μπορω να σε διαβεβαιωσω μετα απο 3 διεθνης συναντησεις βαραντερο που συμμετειχα (10η,11η,12η) οτι ΚΑΝΕΝΑ βαραντερο δεν χαλασε!
Τελος μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι αρκετοι απο την Ελλαδα κανουν το δρομολογιο στα ορια της τελικης του Βαραντερο (και της δικης μου λογικης...), αλλα κανεις δεν εχει προβλημα με τη μηχανη του...

Δεχομαι οτι η οδηγηση με 200 υπερβαινει τη "λογικη" του Βαραντερο, αλλα οχι την αξιοπιστια του! Ουτε καν στο ελαχιστο!
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 15-09-2010, 15:20
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
έλα μου ντε...που να βρώ πηγή να μου πει,αν πήγε με 200 για πάνω απο μισή ώρα με βαραντέρο?
θα έμπαινε στο γκίνες.ακόμη και ο αδερφός μου που είναι κάτοχος βαραντέρο δεν θα το συνιστούσε.
και πρώτα θα έπρεπε να βγει εκτός συνόρων.και εκεί έξω που οι ευθείες είναι ατελείωτες δεν βλέπεις και πολλές απο δαύτες..
Μηπως ο αδελφος σου εχει το 125cc ?? Γιατι παιζει και ενα μικρο Βαραντερακι...
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 15-09-2010, 15:23
morfeas Ο/Η morfeas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο-Ηλιούπολη
Μoto: R1200 GS ADV
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Πω πω παίδες κουράστηκα.....αλήθεια είμαι σε φόρουμ bmw Ή honda;;;;
νομίζω πως καταντάει ενοχλητικό το "νήμα".....και αφού τα varadero είναι τα καλύτερα μηχανάκια του κόσμου προτείνω να πουλήσουμε όλοι μας τα GS ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ....!@@@
και πέραν της παραπάνω σπαμοϊδους απάντησής μου το μόνο που έχω να πω είναι πως φέτος το καλοκαίρι στην Καππαδοκία οδηγούσα μόνιμα με 45+ βαθμούς με 3 βαλίτσες τίγκα ένα τανκ μπαγκ μια συνεπιβάτης και την 100αρου μου (97κιλά είμαι ζωή να χω) 160χιλ/ω +-, σε πολύ άσχημα τερέν (άσφαλτο και πολύ χώμα) και το μηχανάκι δεν διαμαρτυρήθηκε κάν!οπότε όλα αυτά που γράφετε απλά....δεν με προβληματίζουν....
σίγουρα υπαρχουν μπροβλήματα , σίγουρα υπαρχει κόσμος που έχει ξενερώσει αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
σπάμ συνέχεια....

τώρα μπορουμε να συγκρίνουμε και το vstrom 650 με το gs 1200 ευκαιρία είναι.....για να ακούσω γνώμες!!!!

Last edited by morfeas; 15-09-2010 at 15:36.
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 15-09-2010, 15:23
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελεις να το επεκτεινεις λιγο?
Μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι 200+ παει (και μαλιστα αρκετα +) με 3βαλιτσο και δικαβαλο.
Επισεις μπορω να σε διαβεβαιωσω μετα απο 3 διεθνης συναντησεις βαραντερο που συμμετειχα (10η,11η,12η) οτι ΚΑΝΕΝΑ βαραντερο δεν χαλασε!
Τελος μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι αρκετοι απο την Ελλαδα κανουν το δρομολογιο στα ορια της τελικης του Βαραντερο (και της δικης μου λογικης...), αλλα κανεις δεν εχει προβλημα με τη μηχανη του...

Δεχομαι οτι η οδηγηση με 200 υπερβαινει τη "λογικη" του Βαραντερο, αλλα οχι την αξιοπιστια του! Ουτε καν στο ελαχιστο!


οπότε τώρα έχουμε μια πηγή που μας λέει ότι δεν σπάει...ελπίζω πάντως να είσαι πολύ καλός οδηγός και ο συνοδηγός άψογος.πρέπει να είναι μια εμπειρία!
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 15-09-2010, 15:25
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελεις να το επεκτεινεις λιγο?
Μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι 200+ παει (και μαλιστα αρκετα +) με 3βαλιτσο και δικαβαλο.
Επισεις μπορω να σε διαβεβαιωσω μετα απο 3 διεθνης συναντησεις βαραντερο που συμμετειχα (10η,11η,12η) οτι ΚΑΝΕΝΑ βαραντερο δεν χαλασε!
Τελος μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι αρκετοι απο την Ελλαδα κανουν το δρομολογιο στα ορια της τελικης του Βαραντερο (και της δικης μου λογικης...), αλλα κανεις δεν εχει προβλημα με τη μηχανη του...

Δεχομαι οτι η οδηγηση με 200 υπερβαινει τη "λογικη" του Βαραντερο, αλλα οχι την αξιοπιστια του! Ουτε καν στο ελαχιστο!
ας το επεκτεινουμε λιγακι....
εχεις δει εσυ καποιο gs,απο τις δικες μας συγκεντρωσεις και εκδρομες να χαλαει καποιος αξονας,μοτερ,ή να το κουβαλαμε με οδικη βοηθεια;;;
και μην ξεχνας οτι μιλατε και σε ανθρωπους που τα βαζουν μεσα σε λασπες,χωματα,χιονια...
μου φαινεται οτι σας εχει παρασυρει ο georgep και εχετε πεσει σε μεγαλη παγιδα..
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 15-09-2010, 15:44
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ας το επεκτεινουμε λιγακι....
εχεις δει εσυ καποιο gs,απο τις δικες μας συγκεντρωσεις και εκδρομες να χαλαει καποιος αξονας,μοτερ,ή να το κουβαλαμε με οδικη βοηθεια;;;
και μην ξεχνας οτι μιλατε και σε ανθρωπους που τα βαζουν μεσα σε λασπες,χωματα,χιονια...
μου φαινεται οτι σας εχει παρασυρει ο georgep και εχετε πεσει σε μεγαλη παγιδα..
Διαβασε απο την αρχη το νημα, και προσεξε ποιος (ποιοι) γυριζουν τη συζητηση απο οτιδηποτε σε BMW vs Varadero.

Εγω απαντησα στον φιλο παραπανω για το οτι αυτο που γραφει ειναι ανυποστατο και οχι οτι υπερτερει το Βαραντερο σε αξιοπιστια απο το GS!

Γενικα, οτι απαντηση δινω, προερχεται απο καποια προκληση. Δεν βγηκα (ουτε κανεις απο τους Varaderaκηδες του φορουμ) να γραψω ειρωνικα (βαρκαντερο) ουτε προσβλητικα (χρεπια) και σιγουρα οχι ψεματα (Σας πληροφορω οτι αν παει για χ ωρες με 200 θα πεταξει καπακια) για τα μηχανακια σας!

Σιγουρα υπεραμυνωμαι της επιλογης μου να αγορασω Varadero, η οποια προεκυψε κατοπιν σκεψης και ερευνας αγορας. Ευχαριστως να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον που εχει τη διαθεση να μου αντικρουσει τα επιχειρηματα. Οχι με αυτον ομως που με θεωρει παιδι κατωτερου θεου επειδη δεν αγορασα GS!
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 15-09-2010, 15:46
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
οπότε τώρα έχουμε μια πηγή που μας λέει ότι δεν σπάει...ελπίζω πάντως να είσαι πολύ καλός οδηγός και ο συνοδηγός άψογος.πρέπει να είναι μια εμπειρία!
Γιατι το γραφεις αυτο?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΩΛΕΙΤΑΙ R 1200 GS ADVENTURE 4/09 Η' ΑΝΤΑΛΑΣΣΕΤΑΙ ΜΕ R 1200 GS SPECIAL EDITION 09 jmar Πωλήσεις μοτοσυκλετών 40 11-10-2010 16:13
διακοπες κατα το ανοιγμα του γκαζιου... ace_gln Τεχνικά θέματα διάφορα 18 30-03-2010 12:05
Πρόβλημα κατά την εκκίνηση. (R 1200 GS) alx_k Τεχνικά θέματα διάφορα 30 19-02-2010 17:37
μαμα εξατμιση απο gs 1200 που θα παρω την δευτερα L3f Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 6 06-10-2009 00:44
εκπτωσεις στα μετρα κατα του καπνισματος Alext Χιούμορ 13 29-06-2009 23:48


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!