GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-09-2012, 12:24
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Πρώτα από όλα, ούτε ακραίος αριστερός είμαι, ούτε ακραίος δεξιός.
Δεν είμαι "εχθρός των μπάτσων", έχω γνωστούς αστυνομικούς, θέλω τον αστυνομικό της γειτονιάς (ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ βασικά), είναι (αυτοί που είναι εκτός γραφείων) στη ζούγκλα του δρόμου και το δέχομαι κλπ. Ότι έχουν πεινάσει τελευταία το ξέρω επίσης.

Για τα ΜΑΤ ειδικότερα, έχω και εκεί άποψη μια και έχω γνωστό ο οποίος κάποια στιγμή μεταφέρθηκε σε αυτά για κάνα χρόνο. Σιγά σιγά έγινε ένας άλλος άνθρωπος. "Ζώεψε". Ίσως να πρέπει μέχρι ένα σημείο. Θυμάμαι πως μας κούρδιζαν στους καταδρομείς αλεξιπτωτιστές για τους Αλβανούς/Τούρκους κλπ.
Εδώ μιλάμε όμως για αντιμετώπιση των ίδιων τους των αδελφών και πατεράδων (όχι μεταφορικά, κυριολεκτικά εννοώ).

Θυμόμαστε το... ξύλο στους συνταξιούχους. Θυμόμαστε τις εικόνες. Θυμόμαστε επίσης τα... κατορθώματα τους την (πάλε ποτέ) εποχή των αγανακτισμένων.

Όμως όταν μου είπαν ότι την έπεσαν και στους... ΑΜΕΑ, δεν το πίστεψα. Μέχρι που είδα φωτογραφίες και βίντεο.

Ελπίζω λοιπόν εδώ μέσα να έχουμε κανέναν ΜΑΤ γιατί θέλω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ να τον ρωτήσω:

ΡΕ ΖΩΝΤΟΒΟΛΑ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΑΝΤΡΕΣ;
Οι μισοί από εσάς είσαι 2 μέτρα. Οι άλλοι μισοί όμως είστε σαν ΜΠΟΥΧΕΣΕΣ. Ντροπή και για τα δυο... μοντέλα ΜΑΤ.
Χωρίς κάσκες, ασπίδες, καλαμίδες και ΚΑΤΑ ΜΟΝΑΣ, είστε ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΡΕΣ;

Όποιος θέλει να το αποδείξει ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ. Αλλά πάλι ΧΑΜΕΝΟΣ θα είναι (άσχετα αν φάει ξύλο ή το ρίξει)... γιατί αντί να ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ, θα κάτσει να γατζωθεί στο ότι κάποιος του έθιξε τον αντρισμό και "επιτυχώς" τον υπερασπίστηκε. ΡΕ ΗΛΙΘΙΕ μόνος σου τον έχεις μηδενίσει τον αντρισμό σου. Ακόμα και αν "θιχτείς" και θελήσεις να με... πλακώσεις. Στο κάτω κάτω αυτό έχεις μάθει, ενώ εγώ έχω αρχίσει να το ξεχνάω πια. ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΟΥ ΤΟ ΗΛΙΘΙΕ. ΜΑΓΚΑ! Στο κάτω κάτω αυτό σε έχουν βάλει να κάνεις.

Αν αυτό το κάνεις για να πάρεις το μισθό σου ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!
Αν το κάνεις επειδή σε έβαλαν να το πιστέψεις, ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Αντράκια της φακής.
Ο πιο μάγκας μπέμπηδες με τις πανοπλίες, δεν χρειάζεται να ρίξει ξύλο.
Ρίχτε μια μούτζα στους διοικητές που και αυτούς με τη σειρά τους έχουν στο τσεπάκι οι εκάστοτε πολιτικοί και δεχτείτε μια δυσμενή μετάθεση ΑΝΤΙ να εκτελείτε τέτοιες διαταγές (στο κάτω κάτω έχετε και την πολυτέλεια να μην ΑΠΟΛΥΕΣΤΕ όπως όλοι οι κανονικοί εργαζόμενοι πλην των δημοσίων). Σε πόσους θα το κάνουν; Εκεί να δω τα μπαλάκια σας. ΕΚΕΙ θα φανούν. Όχι όταν σπρώχνεις με βια τον άλλο στο καροτσάκι. Ή τον παππού. Ή όταν μαζί με άλλους τέσσερεις έχετε βάλει στη μέση έναν άνεργο νεαρό.

Και να τρέμετε. Γιατί ότι κάνετε μαζεύεται. Το μπαμ να φοβάστε. Ποτέ τα ΜΑΤ χώρας δεν νίκησαν ΟΛΟ το λαό. Μόνο διασπασμένο. Διαβάστε και λίγο ιστορία να δείτε.

Και επανέρχομαι. Αν αισθάνεστε άντρες και ξέρω ότι αυτό το έχετε έντονο μέσα σας (είναι μέρος του conditioning που σας κάνουν), να σας πληροφορήσω ότι όλοι οι άλλοι ΔΕΝ σας έχουν για τόσο άντρες. Συγχαρητήρια το πετύχατε μόνοι σας.
  #2  
Παλιό 28-09-2012, 14:04
Corsair Ο/Η Corsair βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Χανιά
Μoto: Bmw gs1200
Μηνύματα: 506
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Δυστυχώς δεν είναι μόνο τα ματ.
Τα χρόνια που είχα μαγαζί γνώρισα τη σαπίλα της αστυνομίας
από πρώτο χέρι.
Βρώμα πολυυυυ βρώμα!!!!

  #3  
Παλιό 28-09-2012, 14:05
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Γιατί δεν τα λες; ΜΑΤ δεν ξέρω αν έχουμε, αλλά αστυνομικούς σίγουρα έχουμε στο forum.

Επίσης έχουμε ονοματεπώνυμα (αν σας διαφεύγει το ξαναγράφω).
  #4  
Παλιό 28-09-2012, 14:14
nekgs Ο/Η nekgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης έχουμε ονοματεπώνυμα (αν σας διαφεύγει το ξαναγράφω).

Ναι ξέρω.Πίσω από το πληκτρολόγιο μπορώ να πω πως ΟΛΟΙ οι ταρίφες είναι κλέφτες και ΟΛΟΙ οι γιατροί φακελάκιδες.Σίγουρα δεν ισχύει, αλλά την λάσπη μου εγώ την έριξα.
Για αυτό μεγάλη προσοχή στους χαρακτηρισμούς παιδιά.Αν και το παραπάνω νήμα πρέπει να διαγραφεί γιατί καταρακώνει ολόκληρη ομάδα συμπολιτών μας.
  #5  
Παλιό 28-09-2012, 14:28
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

ΣΟΒΑΡΑ Ε;

Δεν είναι όλοι οι ταρίφες κλέφτες, είναι ΜΕΓΑΛΟ ποσοστό όπως αποδεικνίεται κιόλας (δείτε το πρόσφατο άρθρο που άλλος έγραψε εδώ μέσα). Δεν είναι όλοι οι γιατροί φακελάκιδες, ΞΕΡΕΤΕ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ (ΜΑ ΟΛΟΙ) ότι δεν υπάρχει εγχείρηση ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΤΕ, χωρίς "κάτι για τον γιατρό, κάτι για τον αναισθησιολόγο". Αν τώρα εσύ δεν το ξέρεις, μάλλον δεν μένεις στην Αθήνα της Ελλάδας, αλλά στην Athens, Alabama.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ την... "καταράκωση ολόκληρης ομάδας συμπολιτών μας" δεν μπορώ να απαντήσω χωρίς να σε προσβάλω και γι' αυτό ΔΕΝ θα το κάνω.

Για να... λυπηθώ αυτά τα καημένα τα παιδιά, πρέπει ΠΡΩΤΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ να αρχίσουν να σέβονται τον εαυτό τους. ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΩΣ ΜΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ (παιδιά, γονείς κλπ.), ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.

********************************************************************************************************************
αν έχω και καμιά πολυπόθητη απάντηση από άνθρωπο "εντός" που δήθεν προσβάλεται ΑΠΟ ΜΕΝΑ όχι από ότι κάνει αυτός και οι συνάδελφοι του, να την λάβω.

Και τέλος, ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ (εσένα ποιο είναι το ονοματεπώνυμο σου αγαπητέ;...) ένας κάποιος Χ nekgs να μου πει ότι εκμεταλεύομαι το "πίσω από το πληκτρολόγιο" για να πω ότι ήθελα να πω. Ούτε ξέρεις την ιστορία μου (on και off line), ούτε τίποτα.

Ούτε φυσικά θα κάτσω να την πω. Εξάλλου... "πίσω από το πληκτρολόγιο" σου λέω ότι είμαι και ο 007.

ΝΙΚΟΣ ΣΑΡΔΕΛΙΑΝΟΣ.

Last edited by Arkas; 28-09-2012 at 15:27. Λόγος: Διαγραφή ανάρμοστης απειλής !!!
  #6  
Παλιό 28-09-2012, 14:33
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Νικόλα ρίξε τους τόνους, γιατι χάνεις το δίκιο σου.....
Το θέμα με την βία των ΜΑΤ,έχει ειπωθεί πολλές φορές στο φόρουμ και συμφωνώ μαζί σου, σχεδόν σε όλα, εκτός απο την ένταση της "φωνής σου"
Μπορούμε να κάνουμε πιο ήρεμη την κουβέντα μας, γιατι δεν είμαστε ΜΑΤ....
  #7  
Παλιό 28-09-2012, 14:38
nekgs Ο/Η nekgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Ένταση μεταξύ ΜΑΤ και ΑμεΑ στο Σύνταγμα

Πανελλαδικό συλλαλητήριο στην πλατεία Ομονοίας και πορεία προς το υπουργείο Οικονομικών πραγματοποίησαν άτομα με αναπηρία, διεκδικώντας μία σειρά μέτρων που αφορούν στη διασφάλιση του τομέα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης. Η παρουσία των αστυνομικών δυνάμεων ήταν εμφανής και δεν έλειψε η ένταση, καθώς δυνάμεις των ΜΑΤ έσπρωξαν άτομα με ειδικές ανάγκες, στην προσπάθεια να τους απωθήσουν. Στο τέλος, αντιπροσωπεία των διαδηλωτών παρέδωσε ψήφισμα διαμαρτυρίας στη Βουλή και μια άλλη πήρε άδεια για να παραδώσει ψήφισμα στους κυβερνητικούς εταίρους, στο Μέγαρο Μαξίμου. Ο φακός του tvxs.gr βρέθηκε εκεί για να καταγράψει τα γεγονότα. Φωτορεπορτάζ: Άννα Αμπάτη

Την ώρα που η αντιπροσωπεία έγινε δεκτή στο Μέγαρο Μαξίμου από το διευθυντή του γραφείου του πρωθυπουργού Κώστα Μπούρα, συνεχιζόταν η σύσκεψη των τριών πολιτικών αρχηγών για τα μέτρα των 13,5 δισ. ευρώ.
Σε ανακοίνωση που εξέδωσε μετά την κινητοποίηση η Εθνική Συνομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρία (ΕΣΑμεΑ) επικρίνει τη στάση της αστυνομίας κατά τη διάρκεια της συγκέντρωσης. Όπως σημειώνει, «δεν αντιλαμβάνεται τον "υπερβάλλοντα ζήλο" της αστυνομίας, ούτε τα εμπόδια που προέβαλε», επισημαίνοντας πως οι συγκεντρώσεις των ατόμων με αναπηρία είναι πάντα ειρηνικές.
«Όσο βάρβαρο είναι να καταδικάζεις ανθρώπους με αναπηρία στην εξαθλίωση άλλο τόσο βάρβαρο είναι να τους υποδέχεσαι με τα ΜΑΤ επειδή διαμαρτύρονται. Η σημερινή επίθεση των ΜΑΤ στους ανάπηρους αποδεικνύει ότι η απάνθρωπη πολιτική με απάνθρωπα μέσα επιβάλλεται. Αποδεικνύει όμως και τον φόβο της κυβέρνησης απέναντι στη λαϊκή κινητοποίηση», σχολίασε το Γραφείο Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ.

Η ΕΣΑμεΑ, μεταξύ άλλων, ζητά να προστατευθούν τα αναπηρικά επιδόματα, να μη γίνει καμία περικοπή σε κύριες και επικουρικές συντάξεις, σε εφάπαξ, σε μισθούς υπαλλήλων ΑμεΑ του Δημοσίου και ΔΕΚΟ και να μην καταργηθεί καμία ευνοϊκή φορολογική ρύθμιση μέχρι να καταρτιστεί ένα αντικειμενικά δίκαιο, προοδευτικό ενιαίο φορολογικό σύστημα.
tvxs.gr/news


Που το λέει αγαπητέ θιγμένε και παντογνώστη οτι τα ματ ΠΛΑΚΩΣΑΝ τους ΑΜΕΑ ;;; Νεκτάριος Παναγιώτου.
  #8  
Παλιό 28-09-2012, 14:39
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Μα συγνώμη είναι δυνατόν να κάθομαι να διαβάζω από κάποιον που δεν έχει ιδέα για μένα, ότι δήθεν κρύβομαι πίσω από το πληκτρολόγιο;

Αν θέλει και εκείνος τόσο, ας με γνωρίσει. Ας μου στείλει PM να γνωρίσει από κοντά το τρομαγμένο κοτοπουλάκι Νικολάκι. Δεν το λέω φυσικά με μορφή απειλής, ούτε για να... παίξουμε ξύλο (τα έχω ξεπεράσει αυτά πριν γυρίσει ο 21ος αιώνας), αλλά σίγουρα μπορώ να αποδείξω και ότι υπάρχω και ότι λέω ότι έχω να πω ΦΑΤΣΑ σε όποιον να 'ναι.

Όσο για την ένταση της φωνής μου (της virtual) και ΛΙΓΗ είναι και ΖΩΑ είμαστε που τα ανεχόμαστε αυτά και μας ενοχλεί αυτός που τα φωνάζει (και εγώ που τα φωνάζω το ΙΔΙΟ ζώο είμαι γιατί μέχρι... εκεί φτάνω), αντί να έχουμε βγει ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΑΣ.

Αλλά να μου πεις, είναι ΤΟΣΑ πολλά που ανεχόμαστε (λάου λάου το κατάφεραν), που αναρωτιέμαι αν έχουμε συνειδητοποιήσει πόσο λιγότερο άνθρωποι είμαστε σε σχέση με παλαιότερα.

Αν σου φαίνονται σκληροί οι χαρακτηρισμοί μου, απλά κάτσε και σκέψου ΜΗΠΩΣ και λίγα (μας) λέω.
  #9  
Παλιό 28-09-2012, 14:41
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Νεκτάριε ψάξε καλύτερα.
Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι σε έναν server και ψάχνω να φτιάξω κάτι που έπρεπε να είναι φτιαγμένο από το πρωί.
(και όχι δεν υπεκφεύγω, αλλά το Internet είναι εκεί για όλους μας να βρούμε ότι θέλουμε και να ΜΗΝ βρούμε ότι ΔΕΝ θέλουμε)
  #10  
Παλιό 28-09-2012, 14:42
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

η απαντηση που θα παρεις εκ των προτερων ειναι οτι .,.,.,

εντολες εκτελουμε!!!!!!!


και η ευθυνη παει αλλου .,.,τωρα ποσοι πηγαν το βραδυ στο σπιτι και ηταν φτιαγμενοι και αντρουκλες ειναι βαθια συζητηση .,.

δεν ειναι ολοι η αστυνομικοι ετσι ομως

οποτε χαλαρωσε και συζητα σε αυτο το επιπεδο,.,.γιατι αλλιως θα χασεις το δικιο σου
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!