GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Απαραίτητα έγγραφα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 12-11-2010, 14:29
angpass Ο/Η angpass βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μoto: Είχα 1200gs - τώρα τίποτα - σε λίγο θα έχω ......
Μηνύματα: 558
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Καλησπέρα,

Πριν 2 ημέρες μου "έσκασε" και εμένα ενδιαφερόμενος αγοραστής απο Λονδίνο

σας επισυνάπτω την επικοινωνία

I just viewed your bike listed on car.gr and would like to know if the bike si still for sale.contact me at erick.cooperpays@hotmail.com
erick

Hi Erick

My bike is still for sale.
If you want extra information contact me in ageorgopoulos.j@gmail.com

thanks

How long have you owned it?? and what's your actual price for it. I love a bargain, so i would like to get it as soon as i can and i would be able to make payment through paypal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable method of payment... Let me know your price for it .
i will make all transportation preparations for it to be transported to my home in london, uk. If possible, could you send me some recent pictures?

Erick,

Thanks for your interesting to buy my bike, though the type of payment that you suggest I don’t think the best for both of us. Except from this I believe that all the procedure isn’t very safe. For example if during the transportation happens a damage to the bike??? And the cost of transportation from what I know is about 1200£. The only way to make a deal with you is to transfer money to my personal bank account and send me all the appropriate papers for the transfer the license in your name and then I will sent the bike and the cost of transportation is yours. Or you could come in Greece and meet me personal to make a deal.

thanks

Last edited by angpass; 12-11-2010 at 14:36.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 12-11-2010, 20:33
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από angpass Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

Πριν 2 ημέρες μου "έσκασε" και εμένα ενδιαφερόμενος αγοραστής απο Λονδίνο

σας επισυνάπτω την επικοινωνία

I just viewed your bike listed on car.gr and would like to know if the bike si still for sale.contact me at erick.cooperpays@hotmail.com
erick

Hi Erick

My bike is still for sale.
If you want extra information contact me in ageorgopoulos.j@gmail.com

thanks

How long have you owned it?? and what's your actual price for it. I love a bargain, so i would like to get it as soon as i can and i would be able to make payment through paypal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable method of payment... Let me know your price for it .
i will make all transportation preparations for it to be transported to my home in london, uk. If possible, could you send me some recent pictures?

Erick,

Thanks for your interesting to buy my bike, though the type of payment that you suggest I don’t think the best for both of us. Except from this I believe that all the procedure isn’t very safe. For example if during the transportation happens a damage to the bike??? And the cost of transportation from what I know is about 1200£. The only way to make a deal with you is to transfer money to my personal bank account and send me all the appropriate papers for the transfer the license in your name and then I will sent the bike and the cost of transportation is yours. Or you could come in Greece and meet me personal to make a deal.

thanks
Με την απάντηση την τελευταία που του έγραψες βλέπω να τον χάνεις τον πελάτη....

Μήπως να κάνεις ένα κόπο να διαβάσεις όλο το θέμα με τις απαντήσεις που δόθηκαν

Nigeria rulez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάμε δυνατά να πουλήσουμε στην Ευρώπη αχ ρε Ελλαδάρα,
η ελπίδα πεθαίνει τελευταία φιλιά σας στέλνω!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 12-11-2010, 21:04
angpass Ο/Η angpass βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μoto: Είχα 1200gs - τώρα τίποτα - σε λίγο θα έχω ......
Μηνύματα: 558
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την απάντηση την τελευταία που του έγραψες βλέπω να τον χάνεις τον πελάτη....

Μήπως να κάνεις ένα κόπο να διαβάσεις όλο το θέμα με τις απαντήσεις που δόθηκαν

Nigeria rulez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάμε δυνατά να πουλήσουμε στην Ευρώπη αχ ρε Ελλαδάρα,
η ελπίδα πεθαίνει τελευταία φιλιά σας στέλνω!
Το θέμα το έχω διαβάσει.
Ένα κομμάτι της δουλειάς μου είναι το e-commerce, οι διαδυκτιακές και οι τραπεζικές συναλλαγές και επίσης είμαι χρόνια χρήστης του paypal
Απλώς θέλω να δω μέχρι που μπορεί να φτάσει ο τύπος.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 13-11-2010, 15:04
michalis1973 Ο/Η michalis1973 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Χαϊδαρι, Αθηνα
Μoto: Honda XLV 1000 MK2 ABS
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από angpass Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα το έχω διαβάσει.
Ένα κομμάτι της δουλειάς μου είναι το e-commerce, οι διαδυκτιακές και οι τραπεζικές συναλλαγές και επίσης είμαι χρόνια χρήστης του paypal
Απλώς θέλω να δω μέχρι που μπορεί να φτάσει ο τύπος.

Αστα Αντρεα...αυτα που σου γραφει στο email ειναι copy paste με τα αυτα που εγραφε στο email προς εμενα. "I love a burgain" και μ@λ@κιες.

Φολα η δουλεια..απατη σιγουρα...αλλα εσυ ξερεις καλυτερα να προφυλαχτεις λογω επαγγελματος κλπ.
------------
Οσο για μερικες εξυπναδες που διαβασα απο ορισμενους που απαντησαν εδω μεσα θα πω οτι ..ε δεν ειμαστε και τοσο μ@λακες.

Απλα ενημερωνουμε το κοσμο και ενημερωνομαστε για το τι γινεται. Αν το κολπο ειναι της μοδας τελευταια καλο ειναι να ακουστει ωστε να προστατευτουν οι συμφορουμιτες. Ετσι εξυπηρετει το forum και το σκοπο του.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 13-11-2010, 16:45
angpass Ο/Η angpass βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μoto: Είχα 1200gs - τώρα τίποτα - σε λίγο θα έχω ......
Μηνύματα: 558
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

michalis1973
Member

Οσο για μερικες εξυπναδες που διαβασα απο ορισμενους που απαντησαν εδω μεσα θα πω οτι ..ε δεν ειμαστε και τοσο μ@λακες.

Απλα ενημερωνουμε το κοσμο και ενημερωνομαστε για το τι γινεται. Αν το κολπο ειναι της μοδας τελευταια καλο ειναι να ακουστει ωστε να προστατευτουν οι συμφορουμιτες. Ετσι εξυπηρετει το forum και το σκοπο του.[/QUOTE]

Reply With Quote
  #26  
Παλιό 13-11-2010, 17:54
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από angpass Εμφάνιση μηνυμάτων
michalis1973
Member

Οσο για μερικες εξυπναδες που διαβασα απο ορισμενους που απαντησαν εδω μεσα θα πω οτι ..ε δεν ειμαστε και τοσο μ@λακες.

Απλα ενημερωνουμε το κοσμο και ενημερωνομαστε για το τι γινεται. Αν το κολπο ειναι της μοδας τελευταια καλο ειναι να ακουστει ωστε να προστατευτουν οι συμφορουμιτες. Ετσι εξυπηρετει το forum και το σκοπο του.
[/QUOTE]


Ποιές είναι οι εξυπνάδες που ακούστηκαν σε αυτό το νήμα;
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 13-11-2010, 21:36
michalis1973 Ο/Η michalis1973 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Χαϊδαρι, Αθηνα
Μoto: Honda XLV 1000 MK2 ABS
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων

Ποιές είναι οι εξυπνάδες που ακούστηκαν σε αυτό το νήμα;[/QUOTE]

Ελα Μαικ...εσυ καλα τα ειπες..εκανα refer σε κατι αλλα σχολια που ειπαν καποιοι...αν κοιταξεις ποιο πανω θα δεις
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 13-11-2010, 22:02
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από michalis1973 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα Μαικ...εσυ καλα τα ειπες..εκανα refer σε κατι αλλα σχολια που ειπαν καποιοι...αν κοιταξεις ποιο πανω θα δεις

Μιχαλιό, δεν νομίζω κ εγώ, όπως κ ο Μιχάλης Χατζηλίας,

ότι τα σχόλια ήταν ειρωνικά ....

Απλά συμβουλευτικά ήταν, ίσως με πιο "έντονο" ύφος

κ αυτό, για να προειδοποιήσουν κ όχι για να ειρωνευτούν κάποιον ....

Το ρεζουμέ είναι ότι,

όλα πρέπει να γράφονται, για να ενημερώνονται ΟΛΟΙ - γνώστες κ μη ....



Κάτι ανάλογο, έχει γραφτεί και εδώ ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 13-11-2010, 23:41
michalis1973 Ο/Η michalis1973 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Χαϊδαρι, Αθηνα
Μoto: Honda XLV 1000 MK2 ABS
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Αγαπητε Λεοντοκαρδε,

Αν ειδες το θεμα το ανοιξα εγω καθως προσεξα οτι υπαρχει αναλογο θεμα που αφορα εισαγωγη μοτο απο εξωτερικο αλλα δεν ειχα δει, μεχρι την υποδειξη σου, θεμα που να αφορα εξαγωγη μοτο στο εξωτερικο. Με ενδιαφερουν και τα δυο.

Ως προς το δευτερο, ο Μαικλ Χατζηλιας, εδωσε τα φωτα του οσον αφορα την διαδικασια που ηταν το μονο που ζητησα, οπως αρμοζει σε γνωστη και senior member, κοσμια και χωρις υπενυγμους, τον οποιο και ευχαριστησα θερμα οπως φαινεται.

Τωρα ...θεωρω το να πουλας "πνευμα" σε μελη του forum αγνωστα σου, επειδη ειναι junior members...ειναι τουλαχιστον μπαναλ. Αποκαρδιονει και αποτρεπει μελη ..εκτος και αν με τοσα ατομα εδω μεσα αυτο δεν ενδιαφερει τους αρμοδιους. Νεοι μπορει να ειμαστε ορισμενοι στο forum αλλα οχι στη ζωη.

Οι παλαιοι που γνωριζονται μεταξυ τους, και οσοι γνωριζονται μεταξυ τους, ας κανουν ο ενας προς τον αλλο οτι σχολια θελουν...ως προς νεους καλο ειναι να υπαρχει καποια προσοχη.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 15-11-2010, 09:28
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΜΟΤΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΕΕ)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από michalis1973 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε Λεοντοκαρδε,

Αν ειδες το θεμα το ανοιξα εγω καθως προσεξα οτι υπαρχει αναλογο θεμα που αφορα εισαγωγη μοτο απο εξωτερικο αλλα δεν ειχα δει, μεχρι την υποδειξη σου, θεμα που να αφορα εξαγωγη μοτο στο εξωτερικο. Με ενδιαφερουν και τα δυο.

Ως προς το δευτερο, ο Μαικλ Χατζηλιας, εδωσε τα φωτα του οσον αφορα την διαδικασια που ηταν το μονο που ζητησα, οπως αρμοζει σε γνωστη και senior member, κοσμια και χωρις υπενυγμους, τον οποιο και ευχαριστησα θερμα οπως φαινεται.

Τωρα ...θεωρω το να πουλας "πνευμα" σε μελη του forum αγνωστα σου, επειδη ειναι junior members...ειναι τουλαχιστον μπαναλ. Αποκαρδιονει και αποτρεπει μελη ..εκτος και αν με τοσα ατομα εδω μεσα αυτο δεν ενδιαφερει τους αρμοδιους. Νεοι μπορει να ειμαστε ορισμενοι στο forum αλλα οχι στη ζωη.

Οι παλαιοι που γνωριζονται μεταξυ τους, και οσοι γνωριζονται μεταξυ τους, ας κανουν ο ενας προς τον αλλο οτι σχολια θελουν...ως προς νεους καλο ειναι να υπαρχει καποια προσοχη.
Μιχαλιό επειδή προφανώς το γάντι είναι για τα γραφόμενα μου θα το σηκώσω γιατί δεν είναι όμορφο να μένουν αγκάθια μεταξύ μελών του φόρουμ μας.
Δεν θα πω πολλά απλά επειδή σου βγήκε μια πίκρα να ξέρεις ότι απάντησα σε αυτό το ύφος για να σου κάνω έντονα γνωστό ότι είναι μούφα η δουλειά... να σου μείνει και στο υποσυνείδητο βρε αδερφέ όχι μόνο στην συνείδηση..
Θυμάσαι παλιότερα που μας έρχονταν με το κιλό email που μας έλεγαν ότι είμαι η κόρη του πρωθυπουργού της Ζιμπάμπουε αλλά δεν μπορώ να αποσύρω τις καταθέσεις μου 150 τόνους χρυσό κλπ αλλά αν μου στείλεις 5.000€ θα γίνει η δουλειά και θα τα μοιραστούμε η το άλλο που λαμβάναμε που ζητάγανε τραπεζικούς λογαριασμούς για να μας καταθέσουνε 783.456€ και κάτι ψιλά αλλά στείλε και 15.000€ για τους δικηγόρους…
Ε! τέτοιες μούφες είναι για γέλια και πώς να στο δώσω να το καταλάβεις πίσω από ένα πληκτρολόγιο καθήμενος???
Αυτά!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ ΑΠΟ ΕΕ..... riko46 Απαραίτητα έγγραφα 27 04-11-2010 11:58
ΤΟ ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ ΤΗΣ ΕΥΔΟΚΙΑ ΣΕ ROCK ΕΚΔΟΣΗ ΔΕΙΤΕ ΤΟ MARK Αστεία Video 1 08-09-2010 09:19
ΣΕ ΜΟΤΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΤΕΟ ???? habu Γενικά - Μοτοσυκλέτα 5 27-07-2010 14:03
ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΣΕ 26 GPIXELS ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 11 29-03-2010 12:54
ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ !!! wolferin Ανέκδοτα 3 27-02-2009 15:19


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!