GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Απαραίτητα έγγραφα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 13-10-2011, 23:44
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασφαλίστηκα με "anytime" της Interamerican τόσο στο αυτ/το όσο και στις μοτό. Είμαι επόλυτα ευχαριστημένος γι' αυτά που πλήρωσα.Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να επιβαρύνομαι στο ασφάλιστρο την όποια μεσιτεία του ασφαλιστή για τις ίδιες ακριβώς καλύψεις.
όπως ε'ιπα και παραπάνω αδερφέ, πραγματικά εύχομαι να μην κάνεις ποτέ χρήση αυτού του συμβολαίου και να μην μάθεις ποτέ γιατί χρειάζεται ο ασφαλιστής.

Ειδικά για το Anytime επειδή όπως είπα ξα΄να...ήμουν ασφαλιστής κάποτε, όταν ξεκίνησε μέχρι και σήμερα οι ασφαλιστές της interamerican στραφηκαν εναντίον της εταιρίας και αρνουνται πεισματικά να το εξυπηρετήσουν, όχι τόσο για την προμήθεια αλλά γιατί σε μια νύχτα η interamerican τους έβγαλε απο το παιχνίδι και τους απαξίωσε....αυτά σαν πληροφορία...ο καθένας πορεύεται με τα πιστεύω του απο εκεί κ πέρα.

και μια εικόνα για το πως το βλέπουν οι ασφαλιστές tromaktiko: Μία αποψη ενός ασφαλιστή για τον ντόρο με το anytime της Ιντεραμέρικαν

Για να μην παρεξηγηθώ...δεν είμαι πλέον ασφαλιστής οπότε δεν το λέω απο ίδιον όφελος
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 13-10-2011, 23:49
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν μιλάμε για ατύχημα, τι μπορεί να μου προσφέρει ο ασφαλιστής, σε τι να με συμβουλεύσει; Ούτως ή άλλως όταν η κατάσταση δεν είναι άσπρο-μαύρο πάει δικαστικά.

Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, συμβουλές για "λαμογιά" ή κουτοπονηριά ή "μάρτυρες" δε θέλω ούτε δέχομαι.

Οταν φταίω η ασφάλειά μου οφείλει να πληρώσει και τέρμα! Ας πρόσεχα να μην προκαλέσω ατύχημα. Και δε μου φταίει ο κακομοίρης ο παθών. Και θα πληρώσω και την αύξηση του ασφαλίστρου!
όταν όμως θα θέλεις να κάνεις την δήλωση ατυχήματος και είσαι όπως ήμουν εγώ ξάπλα με το πόδι σπασμένο..να σε δώ πώς θα πας στα γραφεία της εταιρίας να την κάνεις....αντι να έρθει ο ασφαλιστής σου σε εσένα... ένα μικρό παράδειγμα και εύχομαι ποτέ να μην το νοιώσεις
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 13-10-2011, 23:59
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akyla Εμφάνιση μηνυμάτων
όταν όμως θα θέλεις να κάνεις την δήλωση ατυχήματος και είσαι όπως ήμουν εγώ ξάπλα με το πόδι σπασμένο..να σε δώ πώς θα πας στα γραφεία της εταιρίας να την κάνεις....αντι να έρθει ο ασφαλιστής σου σε εσένα... ένα μικρό παράδειγμα και εύχομαι ποτέ να μην το νοιώσεις
Μπορεί να έχεις δίκιο φίλε μου, αλλά τότε ποιός ο λόγος να έχουμε φαξ, εκτυπωτές, σύνδεση στο ιντερνετ και πάει λέγοντας.

Οταν όμως η διαφορά κόστους σε ετήσια βάση φθάνει τα 190 ευρώ μόνο για το αυτοκίνητο πρέπει να το σκεφτείς!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 14-10-2011, 00:03
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να έχεις δίκιο φίλε μου, αλλά τότε ποιός ο λόγος να έχουμε φαξ, εκτυπωτές, σύνδεση στο ιντερνετ και πάει λέγοντας.

Οταν όμως η διαφορά κόστους σε ετήσια βάση φθάνει τα 190 ευρώ μόνο για το αυτοκίνητο πρέπει να το σκεφτείς!
Σύμφωνοι!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 14-10-2011, 00:04
kimgs Ο/Η kimgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW1200GS
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ούτως ή άλλως όταν η κατάσταση δεν είναι άσπρο-μαύρο πάει δικαστικά.
Τότε αδερφέ πάνε χωρίς δικηγόρο στο δικαστήριο.Τι τον θέλεις τον δικηγόρο για να σου πάρει την παράσταση (και το φακελάκι;;
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 14-10-2011, 00:30
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kimgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Τότε αδερφέ πάνε χωρίς δικηγόρο στο δικαστήριο.Τι τον θέλεις τον δικηγόρο για να σου πάρει την παράσταση (και το φακελάκι;;
Εχει σχέση αυτό με τον ασφαλιστή;!
Αν στο ασφαλιστήριο δεν έχεις νομική προστασία θα τον πληρώσεις ούτως ή άλλως!

Και μην αναφέρεις την απαγορευμένη λέξη (φακελλάκι), διότι θα ανοίξουμε άλλη κουβέντα νυχτιάτικα και πρέπει και να κοιμηθούμε!

Reply With Quote
  #27  
Παλιό 14-10-2011, 06:30
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akyla Εμφάνιση μηνυμάτων
όπως ε'ιπα και παραπάνω αδερφέ, πραγματικά εύχομαι να μην κάνεις ποτέ χρήση αυτού του συμβολαίου και να μην μάθεις ποτέ γιατί χρειάζεται ο ασφαλιστής.

Ειδικά για το Anytime επειδή όπως είπα ξα΄να...ήμουν ασφαλιστής κάποτε, όταν ξεκίνησε μέχρι και σήμερα οι ασφαλιστές της interamerican στραφηκαν εναντίον της εταιρίας και αρνουνται πεισματικά να το εξυπηρετήσουν, όχι τόσο για την προμήθεια αλλά γιατί σε μια νύχτα η interamerican τους έβγαλε απο το παιχνίδι και τους απαξίωσε....αυτά σαν πληροφορία...ο καθένας πορεύεται με τα πιστεύω του απο εκεί κ πέρα.

και μια εικόνα για το πως το βλέπουν οι ασφαλιστές tromaktiko: Μία αποψη ενός ασφαλιστή για τον ντόρο με το anytime της Ιντεραμέρικαν

Για να μην παρεξηγηθώ...δεν είμαι πλέον ασφαλιστής οπότε δεν το λέω απο ίδιον όφελος
ΚΑΛΑ τους έκανε.Είμαι από τους πρωτεργάτες του "Autohelp" της "Interamerican" από τους πρωτεργάτες του συστήματος "CarGlass" από τους φανατικούς υποστηρικτές του συστήματος αξιολόγησης ζημιών "Audatext".Επί 4,5 συναπτά έτη Δ/ντής της Νομικής της Προστασίας.Με το "Αnytime" έπεσε μεσοσταθμικά το ασφάλιστρο κατά...30%!!!Οι εποχές φίλε μου άλλαξαν.Και άλλαξε και η οικονομική κατάσταση του καταναλωτικού κοινού.Δεν μπορείς σήμερα να χρεώνεις αυτά που χρέωνες προ 5ετίας.Απλά δεν γίνεται.
Να ρωτήσω τώρα κάτι: είναι γνωστό τοίς πάσι ότι οι ασφαλιστές της συγκεκριμένης εταιρίας, είναι-μακράν-οι πιό καλά εκπαιδευμένοι.Τους "διωγμένους" γιατί δεν τους πήρε ο ανταγωνισμός;Μήπως λοιπόν είναι παγκόσμια τάση η direct πώληση ασφαλιστηρίων γενικών ασφαλειών ζημιών (μιλώ για αυτ/το,μοτό,σκάφος και τις βασικές καλύψεις-για μικτή πάντα θα βλέπει το όχημα εκτιμητής/πραγματογνώμων) ;
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 14-10-2011, 07:23
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι Δημήτρη μου.Πρώτα καλούμε Τροχαία και Οδική και μετά τον ασφαλιστή.Οι ασφαλιστές διακατέχονται από τη νόσο του "τα ξέρω όλα".
Αφήστε για την κακιά στιγμή τους ειδικούς να κάνουν τη δουλειά τους (τροχαίους και υπαλλήλους Autohelp).Μην τα μπερδεύουμε όλα.

Xμμμμ.....
Φαίνεται να έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι έτσι. Θα ήταν ,αν όλοι οι εμπλεκόμενοι που αναφέρεις είχαν την πρέπουσα κατάρτιση και τον ανάλογο επαγγελματισμό. Μπορεί να σου τύχει κάποιος που την έχει κι εκτός από τα τυπικά (φώτο , θέση οχημάτων, συμπλήρωση εγγράφων κλπ) να συμπληρώσει πινακίδες, μετρήσεις κλπ.
1ον: φώτο δε σε συμφέρει πάντα, ειδικά όταν δεν φταις και πληρώνεσαι.
2ον: δεν γνωρίζουν πραγματικά και σε βάθος τον ΚΟΚ, με αποτέλεσμα να οδηγούν τα πράγματα σε λάθος έκβαση.
3ον: Μόνο το ΤΟΤΑ είναι ΟΚ σε όλα, αλλά έρχεται μόνο σε τραυματισμό σοβαρό , με διακομιδή σε νοσοκομείο.

Παράδειγμα δικό μου: Βροχή , Τρίτη του Πάσχα που μας πέρασε. Βγαίνω σε λεωφόρο διπλής κατεύθυνσης, με νησίδα. Το στενό από το οποίο βγήκα δεν έχει στοπ. Ελέγχω, δεν έρχεται κανείς από αριστερά και φτάνω στη μέση, στη νησίδα. Σταματάω να ελέγξω το άλλο ρεύμα και έρχεται κλασσικό κουλάδι (κοριτσάκι στα 21-22, με γυαλάκια, που κρατάει σφιχτά με τα δύο του χεράκια το τιμόνι, μην του φύγει....), που φρενάρει κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή (δεδομένων των συνθηκών , μετά από αυτήν!!!!) και πέφτει πάνω μου, αριστερά, πίσω. Μετά το σοκ της, (δεν έπιασαν τα φρένα κλπ) κάνει "τον κινέζο".
- Θα πάρω τον ασφαλιστή μου λέει.
- ΟΚ της λέω, αλλά με έχεις δεξιά, δεν είχα στοπ και έπεσες πάνω μου ενώ ήμουν σταματημένος. Θα ξημερώσουμε εδώ μέχρι να έρθουν, υπόγραψε τη φιλική δήλωση να τελειώνουμε.
- Όχι, εγώ δεν ξέρω απ' αυτά, θα κάνω ότι μου είπε (είχε τηλεφωνήσει ήδη στο "γάτο").
Εγώ διώχνω γυναίκα και παιδί με τα πόδια (500 μέτρα από το σπίτι μου) και φωνάζω τον αδερφό μου, που είναι ασφαλιστής. Έφερα και αστυνομία, απλώς για να της σπάσω τα νεύρα επειδή μου την έδωσε. Την καθυστέρησα έτσι 1,5 ώρα
Επειδή ο αδερφός μου είναι έμπειρος, μου είπε πως ακριβώς να συμπληρώσω τη δήλωση που συνέταξαν οι αστυνομικοί πλέον (μόνο τη διαδικασία έκαναν, δεν είπαν τίποτα σε κανέναν, ούτε έκαναν σχεδιάγραμμα, με πινακίδες κλπ. Αυτά μόνο το ΤΟΤΑ τα κάνει!) και τι ακριβώς να φωτογραφίσω .
Αποτέλεσμα: Ενώ αρχικά υπήρχαν ενδοιασμοί από την ασφαλιστική της (επικαλέστηκαν την έξοδό μου σε λεωφόρο, πράγμα που δεν υφίσταται), εγώ όμως επέμεινα στην "εκ δεξιών προτεραιότητα", το χειρίστηκε άψογα και ο άνθρωπος της ΜΙΝΕΤΤΑ, αποζημιώθηκα πλήρως!
Συυμπέρασμα:τον ασφαλιστή τον χρειάζεσαι!!!!
Γενικά:
α. δεν σε παίρνει η ασφάλεια να σε ενημερώσει, ο ασφαλιστής σε ενημερώνει...
β. ο ασφαλιστής σε συμβουλεύει, όταν τον χρειαστείς.Και πίστεψέ με, όταν τον χρειαστείς, έξω από εμάς, συνήθως δεν είσαι σε κατάσταση να θυμάσαι διαδικασίες και σειρά ενεργειών που πρέπει να κάνεις για να αποζημιωθείς εύκολα, χωρίς ταλαιπωρία
γ. Οι ασφαλιστικές προσπαθούν να γίνουν ανταγωνιστικές στις τιμές τους "κόβοντας' μια προμήθεια, που στην τελική αυτός που την εισπράττει κοιτάζει το δίκιο και το συμφέρον του πελάτη του κι όχι της εταιρίας!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 14-10-2011, 07:57
bill 800gs Ο/Η bill 800gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Μoto: BMW F800GS - YAMAPA WR 250
Μηνύματα: 664
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Oλα τα παραπανω φιλε forester τα κανει ο autohelper
Δεν χρειαζεται να εχεις εμπειρο αδερφο (οπως εγραψες), ουτε να παρεις τον ασφαλιστη σου τηλ το Σαββατο τα ξημερωματα (σιγα μη τον βρεις) οταν γυριζεις απο την ......Μακρυραχη.
Αν δεν υπαρχει τραυματισμος ..σιγα μην ερθει η αστυνομια , αν εισαι και μακρυα το ξεχνας.
Και βεβαια δεν εισαι σε κατασταση να ''θυμασαι διαδικασιες'' αυτες τις αναλαμβανει ολες ο autohelper, ουτε εξτρα δηλωση χρειαζεται να κανεις στα γραφεια της ασφαλιστικης, το autohelp που γινεται επιτοπου ειναι και η δηλωση (θετικη ή αρνητικη) του πελατη.
Δεν απαξιωνω τους αφαλιστες, οι καιροι ομως εχουν αλλαξει
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 14-10-2011, 10:06
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Online ασφαλίσεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΑ τους έκανε.Είμαι από τους πρωτεργάτες του "Autohelp" της "Interamerican" από τους πρωτεργάτες του συστήματος "CarGlass" από τους φανατικούς υποστηρικτές του συστήματος αξιολόγησης ζημιών "Audatext".Επί 4,5 συναπτά έτη Δ/ντής της Νομικής της Προστασίας.Με το "Αnytime" έπεσε μεσοσταθμικά το ασφάλιστρο κατά...30%!!!Οι εποχές φίλε μου άλλαξαν.Και άλλαξε και η οικονομική κατάσταση του καταναλωτικού κοινού.Δεν μπορείς σήμερα να χρεώνεις αυτά που χρέωνες προ 5ετίας.Απλά δεν γίνεται.
Να ρωτήσω τώρα κάτι: είναι γνωστό τοίς πάσι ότι οι ασφαλιστές της συγκεκριμένης εταιρίας, είναι-μακράν-οι πιό καλά εκπαιδευμένοι.Τους "διωγμένους" γιατί δεν τους πήρε ο ανταγωνισμός;Μήπως λοιπόν είναι παγκόσμια τάση η direct πώληση ασφαλιστηρίων γενικών ασφαλειών ζημιών (μιλώ για αυτ/το,μοτό,σκάφος και τις βασικές καλύψεις-για μικτή πάντα θα βλέπει το όχημα εκτιμητής/πραγματογνώμων) ;


Ακριβώς εδώ έγκειται η διαφορά των όσων λες, εσύ τα ξέρεις εκ των έσω, ο μέσος Έλληνας που θα χρειαστεί μια φορά την ασφάλεια του δεν γνωρίζει την διαδικασία και θα χρειαστεί καθοδήγηση. Πέραν τούτου ξαναλέω ότι εκφράζω την προσωπική μου άποψη για το θέμα, στην τελική ο καθένας πράττει όπως κρίνει σωστά.

Για την Ιστορία τώρα, τους ασφαλιστές (εκδιωγμένοι) της INter δεν τους πήρε κανείς γιατί απλώς δεν είχαν τίποτα να προσφέρουν και γατί είχαν την μύτη ψηλά, σε αντίθεση με τους ασφαλιστές της Ασπίδας που τους πήραν παντού γιατί είχαν και τα πελατολόγια αλλά και την θέληση να δουλέψουν.

Ο χώρος είναι βρώμικος και για αυτό έφυγα και εγώ, αλλά αυτό προφανώς το ξέρεις ήδη.
Την μεγαλύτερη ζημία όμως πιστεύω την κάνανε οι πράκτορες και όχι οι ασφαλιστές, οι πράκτορες που για να δείξουν παραγωγή κάθε εξάμηνο γυρνάνε τα συμβόλαια από εταιρία σε εταιρία.

Αυτά τα ολίγα.... τι θέματα βάζετε ρε παιδιά και μου γυρνάνε τα νεύρα???
Καλά δεν το είχα ξεχάσει τόσο καιρό???

Στο θέμα της direct πώλησης (όχι μόνο ασφαλειών αλλά γενικά επι των πωλήσεων) έχω να πω ότι ναι έχεις δίκιο εκεί κατευθύνεται η αγορά, αλλά στο τέλος της ημέρας ο πωλητής / account manager / area manager /sales officer / σύμβουλος , όπως θέλεις πες το, αυτός καλείται να βγάλει το φίδι απο την τρύπα.
Είμαι στον χώρο των τηλεπικοινωνιών πλέον εκεί να δεις τι γίνεται με online πωλήσεις, το θέμα είναι ότι καλούμαι εγώ και ο κάθε πωλητής να μαζέψουμε τα λάθη των συστημάτων.
Γιατί στο θέμα της παροχής υπηρεσιών, κλάδο στον οποίο βρίσκονται και οι ασφάλειες, δεν είναι θέμα πώλησης είναι θέμα συμβούλου, έτσι έβλεπα και βλέπω τον εαυτό μου τουλάχιστον, δεν είναι όλοι αεριτζήδες, υπάρχουν και άτομα που κάνουν συνειδητά την δουλειά τους. Το σύστημα σου λέει τι παρέχει το κάθε προϊόν δεν αντιλέγω... αλλά 8 στους 10 δεν ξέρουν καν τι χρειάζονται, απλώς ξέρουν ότι χρειάζονται κάτι και εκεί το επάγγελμα του συμβούλου γίνεται λειτούργημα.

Αυτά τα ολίγα, ξέρω οτι πλατίασα και ζητώ συγνώμη....
Στο τέλος όλων αυτό που μένει είναι αυτο που λέει ο φίλος μου ο Aleister "Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
M TEC Online Shop antonis1150GSA Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 6 06-06-2011 21:59
ΑΓΟΡΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ONLINE gormns Επίσημοι κατάλογοι ΒΜW 15 26-01-2011 22:56
Πέντε online απάτες που πρέπει να αποφύγετε στις Γιορτές xvitos Χρήσιμα 11 19-12-2010 23:18
Online μαγαζιά Billakos Ένδυση 24 03-01-2010 18:01


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!