GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 23-02-2012, 18:07
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

Καλησπερα...

ερωτηση, μιας και ταξιδευω με αεροπλανο λογο δουλειας...

εχω κανει ερωτηση σε ανθρωπους που δουλευουν στο αεροδρομιο και ολοι μεκοιτανε με απορεια και μου λενε οτι πραγματικα δεν εχουν ιδεα...δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα...

ξερει καποιος που και αν υπαρχει και ποσο κοστιζει το παρκιν για τις μηχανες στο Ελ Βενιζελος...???

ξερω απλη ερωτηση αλλα ...
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 23-02-2012, 18:18
ΤΖΩΡΤΖΗΣ Ο/Η ΤΖΩΡΤΖΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Γαλάτσι
Μoto: R1200GS ADV DOHC SUZUKI ADDRESS 125
Μηνύματα: 116
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

Για δες εδώ Euro United Long Term Parking For The Airport
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 23-02-2012, 21:44
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

ουτε σε αυτο λεει κατι συγκεκριμενο για μηχανες...

παιζει ενας χωρος που τον βλεπω συνεχεια γεματο με μηχανες εξω απο την αρχη των εισοδων στο αεροδρομιο...ακριβως στην αρχη του στεγαστρου...αλλα εκει ισως δεν ειναι κατι επισημο αλλα ουτε και να μπορεις να αφησεις την μηχανη για 1-2 εβδομαδες π.χ

κανεις που να εχει αφησει μηχανη στο αεροδρομιο...???
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 23-02-2012, 21:46
klagenfurt Ο/Η klagenfurt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: RT1150, vespa cosa, vespa Rally 180/1972, vespa "U"/1953
Μηνύματα: 1,591
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

το επισημο αεροδρομειο , απ'οτι ξερω, δεν εχει χωρο με φυλαξη για ΜΟΤΟ, ομως τωρα υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ, πολυ φτηνα,πριν το αεροδρομειο, τα οποια σε μεταφερουν αμεσως και συνεχως στο αεροδρομειο, οι χωροι αυτοι φυλασωνται , ενω στο αεροδρομειο δεν φυλασσωνται ουτε τα αυτοκινητα, εγω παρκαρισα το αυτοκινητο με 7 ευρω αντι 13 που ειναι στο αεροδρ και μολις παρελαβα τις βαλιτσες του τηλεφωνησα και εφτασαν μεχρι να βγω στην εξοδο...
Για να πας στο παρκινγκ αυτο,περνεις τη εξοδο κορωπι και στο φαναρι κανεις αριστερα στα 50 μετρα τηλ 6977318600 παρε ενα τηλ να σου πουν
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 23-02-2012, 21:47
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
ουτε σε αυτο λεει κατι συγκεκριμενο για μηχανες...

παιζει ενας χωρος που τον βλεπω συνεχεια γεματο με μηχανες εξω απο την αρχη των εισοδων στο αεροδρομιο...ακριβως στην αρχη του στεγαστρου...αλλα εκει ισως δεν ειναι κατι επισημο αλλα ουτε και να μπορεις να αφησεις την μηχανη για 1-2 εβδομαδες π.χ

κανεις που να εχει αφησει μηχανη στο αεροδρομιο...???
Στο στέγαστρο μπροστά από τις Αναχωρήσεις,
έχω δει κατ' επανάληψη μοτό με ξένες πινακίδες.
Μέχρι και μια adve με πινακίδες USA.
Νόμιμα, παράνομα, δεν γνωρίζω ...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 23-02-2012, 22:44
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από klagenfurt Εμφάνιση μηνυμάτων
το επισημο αεροδρομειο , απ'οτι ξερω, δεν εχει χωρο με φυλαξη για ΜΟΤΟ, ομως τωρα υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ, πολυ φτηνα,πριν το αεροδρομειο, τα οποια σε μεταφερουν αμεσως και συνεχως στο αεροδρομειο, οι χωροι αυτοι φυλασωνται , ενω στο αεροδρομειο δεν φυλασσωνται ουτε τα αυτοκινητα, εγω παρκαρισα το αυτοκινητο με 7 ευρω αντι 13 που ειναι στο αεροδρ και μολις παρελαβα τις βαλιτσες του τηλεφωνησα και εφτασαν μεχρι να βγω στην εξοδο...
Για να πας στο παρκινγκ αυτο,περνεις τη εξοδο κορωπι και στο φαναρι κανεις αριστερα στα 50 μετρα τηλ 6977318600 παρε ενα τηλ να σου πουν
Τα έχω δει αυτα τα πάρκινγ και μου φάνηκαν πολύ οργανώμενα
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 24-02-2012, 10:58
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο στέγαστρο μπροστά από τις Αναχωρήσεις,
έχω δει κατ' επανάληψη μοτό με ξένες πινακίδες.
Μέχρι και μια adve με πινακίδες USA.
Νόμιμα, παράνομα, δεν γνωρίζω ...

ειναι έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Δημήτρης..(αλλά νομίζω οτι είναι στις αφίξεις,στο κάτω επίπεδο,απο τις αναχωρήσεις)ειναι parking για moto,χωρις βέβαια καποια ιδαίτερη ασφάλεια(ειναι σκεπασμένος χώρος).

Για ενα χρονικό διάστημα πήγαινα καθημερινά στο ΕΛ.ΒΕΛ.με την "sylvia"και την άφηνα εκεί και εγώ, χώρις να υπάρξει κάποιο παρατραγουδο.

κατα τα άλλα δεν υπάρχει κάτι οργανωμένο για moto εντός αεροδρομίο,οσο αφορά τα περιφερειακα parking,τα οποία τα δοκίμασα τα χριστουγεννα και έμεινα ευχαριστημένος(με το αυτοκίνητο),είναι μια λύση σχετικά με την ασφάλεια της moto,αλλά δεν υπάρχει κάνενα στεγαστρο έτσι ώστε να προφυλάσετε απο βροχή,ήλιο και λοιπα καιρικά φαινόμενα.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 24-02-2012, 13:27
Andreas_F800GS Ο/Η Andreas_F800GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθήνα, Ηλιούπολη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 401
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

Δεν ήξερα τίποτα για τα περιφερειακά πάρκινγκ. Πολύ χρήσιμο

Κατά τα άλλα το Ελ Βενιζέλ δεν έχει πάρκινγκ για μηχανές. Υπάρχει αυτός ο χώρος που ανέφεραν και οι άλλοι φίλοι ο οποίος είναι σκεπασμένος και χωρίς χρέωση (τα μόνα καλά), αλλά κατά τα άλλα ούτε φυλάσσεται, ούτε παρέχει κανενός είδους ασφάλεια. Είναι σαν να παρκάρεις σε οποιοδήποτε δρόμο. Έτσι και εγώ ένα διάστημα που πήγαινα συχνά στο Βενιζέλ με μηχανή, έβαζα ότι λουκέτα είχα, έριχνα και μια προσευχή και την άφηνα. Το πάρκινγκ είναι νόμιμο στα σημεία αυτά. ΠΡΟΣΟΧΗ: Κάθετα στους δρόμους υπάρχουν κάποιες διαβάσεις πεζών. Οι διαβάσεις αυτές οριοθετούνται και με πορτοκαλί πλαστικά κολονάκια. Στα 3 μέτρα δεξιά και αριστερά από τα κολονάκια αυτά, απαγορεύεται η στάθμευση. Υπάρχει και κίτρινη διαγράμμιση κάτω αλλά με τα χρόνια δεν πολυφαίνεται. Αν βρεις χώρο λοιπόν κοντά σε κολονάκι, ΜΗΝ αφήσεις την μηχανή γιατί θα βρεις και μια κλήση μόλις γυρίσεις από το ταξίδι σου... που είναι πολύ ξενερωτικό όπως καταλαβαίνεις... Φαίνεται ότι εγώ την πάτησα έτσι ε?
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-02-2012, 21:08
gian_nykt Ο/Η gian_nykt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 262
Προεπιλογή Απάντηση: Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από klagenfurt Εμφάνιση μηνυμάτων
το επισημο αεροδρομειο , απ'οτι ξερω, δεν εχει χωρο με φυλαξη για ΜΟΤΟ, ομως τωρα υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ, πολυ φτηνα,πριν το αεροδρομειο, τα οποια σε μεταφερουν αμεσως και συνεχως στο αεροδρομειο, οι χωροι αυτοι φυλασωνται , ενω στο αεροδρομειο δεν φυλασσωνται ουτε τα αυτοκινητα, εγω παρκαρισα το αυτοκινητο με 7 ευρω αντι 13 που ειναι στο αεροδρ και μολις παρελαβα τις βαλιτσες του τηλεφωνησα και εφτασαν μεχρι να βγω στην εξοδο...
Για να πας στο παρκινγκ αυτο,περνεις τη εξοδο κορωπι και στο φαναρι κανεις αριστερα στα 50 μετρα τηλ 6977318600 παρε ενα τηλ να σου πουν
ενδιαφέρουσα πληροφορία για κάποιον που ταξιδεύει..έστω και για λιγες ημέρες...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
moto parking steliosvr Φροντίδα 7 30-03-2012 09:36
ΜΗΧΑΝΕΣ - ΜΠΑΤΣΟΙ - ΚΑΙ PARKING ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ george1968 Γενικά - Αναβάτης 21 09-03-2010 16:50
Ψάχνω επιπλέον θέση parking... kostasvar Ζήτηση 18 01-02-2010 17:57
BMW parking soter3gm Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 37 13-09-2009 02:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!