GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 30-06-2013, 01:51
Magelanos Ο/Η Magelanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Athina
Μoto: Κ1200S
Μηνύματα: 846
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

καλη συνεχεια...
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 30-06-2013, 09:24
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Σαν να εχω ανοιξει ρυθμο και πρεπει να το μαζεψω λιγο δεν με βιαζει κανενας μην με πιεζετε. Να ευχαριστησω λιγακι εδω τους χορηγους του γουαι φαι αργεντινους αμιγκος που μου εδωσαν τον κωδικο απο το ξενοδοχειο τους και απο το διπλανο καφε εχω σημα κανονι.
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 30-06-2013, 09:27
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Ειναι 19 ατομα περιμενουν το κοντεινερ με τις μηχανες τους απο αλασκα εχουν και ενα τζιπ, δεν εχουν ολοι μηχανες ενας θελει να μου αγορασει το φρηγουιντ με το ζορι. Θα κανουν τον δρομο των οστων με κατευθυνση το γιακουτσκ. Ειναι ωραιοι τυποι ανταλλαξαμε στοιχεια.
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 30-06-2013, 09:34
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Επιστρεφω στη μογγολια. Φτανοντας στο μπαγιαχονγκορ εχω μαθει οτι τα 225 χλμ μεχρι το αρβαιχιιρ ειναι πλεον ασφαλτος αποφασιζω να δωσω στον εαυτο μου μια μερα οφ την πρωτη μετα απο τρεις περιπου βδομαδες στο δρομο. Θα πλυνω το μηχανακι θα καθαρισω φιλτρο θα απολυμανω ρουχα και θα κοιμηθω καλα ετσι κι αλλιως η πολη ειναι αθλια δεν εχει τιποτα να δεις παρα μονο ακους ατελειωτο μογγολικο καραοκε.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 30-06-2013, 09:42
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Ασυναισθητα γινεται στο μυαλο μου ενα συντομο φλας μπακ. Εντελως αβιαστα η αρχη του ταξιδιου τοποθετηθηκε οταν ανηφοριζα στα αλται μεσω του τσιουσκυ τρακτ ετσι τον γραφουν οι πινακιδες με τον ορμητικο κατουν που τον περασα για λιμνη στην αρχη να κυλαει μια στα δεξια και μια στα αριστερα μου.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 30-06-2013, 09:50
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Καλημέρα Νίκο εκεί στο μακρυνό Βλαδιβοστοκ!

Σκοπεύεις να γυρίσεις οδικώς?
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 30-06-2013, 10:05
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Η χαρα του ορεινου δρομου ομως δεν κρατησε για πολυ. Την επομενη κι ολας μερα κυριακη βρεθηκα μπροστα στα κλειστα συνορα της τασιαντα και για να μη γυρισω 60 χλμ πισω προσπαθησα να βρω ενα δωματιο για νοικιασμα. Το συμπαθητικο ζευγαρι ηλικιωμενω μου προσφεραν τον ροζ δωματιο της παντρεμενης πια κορης τους με φιλεψαν μου κρατησαν συντροφια ολο το απογευμα την αλλη μερα το πρωι με σταυρωσαν για το δρομο αλλα κυριως δεν δεχτηκαν ουτε ρουβλι. Καποια στιγμη μαλιστα με αφησαν εβαλαν τα καλα τους και βγηκαν να σουλατσαρουν στα 300 μετρα μεχρι την κατεβασμενη μπαρα του φυλακιου. Ειπαμε: "αθλια ζουμε αλλα την κυριακατικη βολτα μας δεν τη χανουμε με τιποτα". Ηταν απο τα πιο ζεστα βραδυα του οδοιπορικου μου αυτο.
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 30-06-2013, 10:14
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Η χαρα του ορεινου δρομου ομως δεν κρατησε για πολυ. Την επομενη κι ολας μερα κυριακη βρεθηκα μπροστα στα κλειστα συνορα της τασιαντα και για να μη γυρισω 60 χλμ πισω προσπαθησα να βρω ενα δωματιο για νοικιασμα. Το συμπαθητικο ζευγαρι ηλικιωμενω μου προσφεραν τον ροζ δωματιο της παντρεμενης πια κορης τους με φιλεψαν μου κρατησαν συντροφια ολο το απογευμα την αλλη μερα το πρωι με σταυρωσαν για το δρομο αλλα κυριως δεν δεχτηκαν ουτε ρουβλι. Καποια στιγμη μαλιστα με αφησαν εβαλαν τα καλα τους και βγηκαν να σουλατσαρουν στα 300 μετρα μεχρι την κατεβασμενη μπαρα του φυλακιου. Ειπαμε: "αθλια ζουμε αλλα την κυριακατικη βολτα μας δεν τη χανουμε με τιποτα". Ηταν απο τα πιο ζεστα βραδυα του οδοιπορικου μου αυτο.
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 30-06-2013, 10:17
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Αναγκαζομαι να κανω τετοια πισωγυρισματα για να συμπληρωνω πραγματα που εχω ξεχασει. Οχι δεν θα τηρησω συνεπεια ημερολογιου, στιγμες που μου εμειναν θα αναφερω.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 30-06-2013, 10:29
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Γραφω αναρχα γρηγορα και χωρις σχεδιο σε ενα αθλιο σμαρτφον και σε μια χωρα που το γουαι φαι δεν ειναι το δυνατο της σημειο. Εδω στα ανατολικα τουλαχιστον. Χωρις συνταξη και στιξη με πολλα λαθη αλλα με την ενταση των προηγουμενων ημερων συσσωρευμενη και χωρις ακομη να εχει καταλαγιασει.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!