GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 23-05-2013, 02:57
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας μην επαναλαμβάνουμε το ερώτημα, το εμπεδώσαμε και περιμένουμε απάντηση, εάν υπάρχει.



Αγαπητέ Πάνο.


Όταν κάποιοι/ες δίνουν Αγώνα και είναι Ορκισμένοι από τα 18 τους χρόνια στη Πατρίδα και το Λαό που υπηρετούν έχουν μόνο ένα φόβο. Μην τους εγκαταλείψει ο Θεός!

Ο Θεός ποτέ δεν εγκατέλειψε την Ελλάδα. Επομένως και εμάς που αγωνιζόμαστε για αυτήν. Συνεπώς ΔΕΝ φοβόμαστε και δεν φοβάμαι κανέναν.
ΟΤΑΝ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΒΑΦΤΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ,ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!
Έλεγε ένας αρχαίος φιλόσοφος (Μένανδρος). ΑΡΧΗΣ ΤΕΤΕΥΧΩΣ ΙΣΘΙ ΤΑΥΤΗΣ ΑΞΙΟΣ.
Όταν αποκτήσεις ένα αξίωμα, κοίταξε να φανείς αντάξιος αυτού



Ο λόγος της αίτησης διαγραφής μου από αυτόν τον χώρο είναι τόσο απλός και ξεκάθαρος όπως ήμουν σε όλη μου τη ζωή.
Μπορώ να δεχθώ οιαδήποτε κριτική όσο βαριά και να είναι και από όποιον και αν προέρχεται, ΚΑΛΟΠΡΟΑΊΡΕΤΗ Η ΚΑΚΟΠΡΟΑΊΡΕΤΗ.
Σε καμιά περίπτωση όμως δεν θα δεχθώ από κάποιους να παραβιάζουν τον κωδικό μου επειδή έχουν το δικαίωμα (αλήθεια πως το αποκτήσανε και ποιος τους έδωσε αυτό το δικαίωμα και δυνατότητα ) και να διαβάζουν τα πμ μου και να τα περιφέρουν αναμεταξύ τους ως πολεμικά λάφυρα.


Είναι και Αντιδεοντολογικό αλλά προ πάντων αντιδημοκρατικό και κατ εμέ Αληταρία του κερατά.


Εγώ σε τέτοιου είδους παρατυπίες δεν θα είμαι συνεργός. Και ποτέ δεν ήμουν.Είναι κατά την δική μου άποψη( παραβίαση προσωπικών δεδομένων) ποινικό αδίκημα. Εάν δεν πραγματοποιηθεί η διαγραφή μου θα προσφύγω στην Δίωξη Ηλεκτρονικού εγκλήματος την Παρασκευή το πρωί.
Αφήστε στην άκρη τις μικρότητες, τις ευτέλειες και τα «παπαγαλάκια» που τις συνοδεύουν δεν ταιριάζουν τουλάχιστον σε εμάς.
Λόγου ακατάλληλου της ώρας σας αφήνω. Με εκτίμηση

Καλό σου ξημέρωμα...............



  #52  
Παλιό 23-05-2013, 04:19
Giof Ο/Η Giof βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: BMW R1200GS ADVENTURE
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Εκτός θέματος ερώτημα!!!!!!!!!
Συγνώμη παίζει τέτοιο θέμα σαν αυτο που ισχυρίζεται ο Ναπό;
Και δεν λέω για τα λάστιχα.
  #53  
Παλιό 23-05-2013, 06:54
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Μιας και το θρεντ μιλαει σχετικα,
να σας πω τι βιωσα σημερα..
Προφητης..


Oσο για εμας που περιμενουμε
τις οδηγιες για τα φθηνα ελαστικα
Βλεπω τον φιλο μου γιατρο να τα πληρωνει
στη σωστη τιμη τα λαστιχα.
Φυσικα με τη βοηθεια του Gs forum
  #54  
Παλιό 23-05-2013, 09:10
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Πάνο.


Όταν κάποιοι/ες δίνουν Αγώνα και είναι Ορκισμένοι από τα 18 τους χρόνια στη Πατρίδα και το Λαό που υπηρετούν έχουν μόνο ένα φόβο. Μην τους εγκαταλείψει ο Θεός!

Ο Θεός ποτέ δεν εγκατέλειψε την Ελλάδα. Επομένως και εμάς που αγωνιζόμαστε για αυτήν. Συνεπώς ΔΕΝ φοβόμαστε και δεν φοβάμαι κανέναν.
ΟΤΑΝ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΒΑΦΤΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ,ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!
Έλεγε ένας αρχαίος φιλόσοφος (Μένανδρος). ΑΡΧΗΣ ΤΕΤΕΥΧΩΣ ΙΣΘΙ ΤΑΥΤΗΣ ΑΞΙΟΣ.
Όταν αποκτήσεις ένα αξίωμα, κοίταξε να φανείς αντάξιος αυτού



Ο λόγος της αίτησης διαγραφής μου από αυτόν τον χώρο είναι τόσο απλός και ξεκάθαρος όπως ήμουν σε όλη μου τη ζωή.
Μπορώ να δεχθώ οιαδήποτε κριτική όσο βαριά και να είναι και από όποιον και αν προέρχεται, ΚΑΛΟΠΡΟΑΊΡΕΤΗ Η ΚΑΚΟΠΡΟΑΊΡΕΤΗ.
Σε καμιά περίπτωση όμως δεν θα δεχθώ από κάποιους να παραβιάζουν τον κωδικό μου επειδή έχουν το δικαίωμα (αλήθεια πως το αποκτήσανε και ποιος τους έδωσε αυτό το δικαίωμα και δυνατότητα ) και να διαβάζουν τα πμ μου και να τα περιφέρουν αναμεταξύ τους ως πολεμικά λάφυρα.


Είναι και Αντιδεοντολογικό αλλά προ πάντων αντιδημοκρατικό και κατ εμέ Αληταρία του κερατά.


Εγώ σε τέτοιου είδους παρατυπίες δεν θα είμαι συνεργός. Και ποτέ δεν ήμουν.Είναι κατά την δική μου άποψη( παραβίαση προσωπικών δεδομένων) ποινικό αδίκημα. Εάν δεν πραγματοποιηθεί η διαγραφή μου θα προσφύγω στην Δίωξη Ηλεκτρονικού εγκλήματος την Παρασκευή το πρωί.
Αφήστε στην άκρη τις μικρότητες, τις ευτέλειες και τα «παπαγαλάκια» που τις συνοδεύουν δεν ταιριάζουν τουλάχιστον σε εμάς.
Λόγου ακατάλληλου της ώρας σας αφήνω. Με εκτίμηση

Καλό σου ξημέρωμα...............


Ο Νάπο είναι συμφορουμίτης, συνταξιδευτής και φίλος. Απαντώντας σε δικό μου ποστάρισμα, εξηγεί τους λόγους οι οποίοι τον ωθούν στην οικειοθελή αποχώρηση από το φόρουμ. Το θέμα των ελαστικών το κάνει "γαργάρα", θέτει όμως ένα άλλο θέμα πολύ σοβαρότερο του πρώτου, αυτό της παρακολούθησης των προσωπικών μηνυμάτων των μελών. Το ότι απευθύνεται σε μένα με αναγκάζει να κάνω το ερώτημα. Αληθεύει;;;;;;
  #55  
Παλιό 23-05-2013, 09:19
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Τα χορατά,
έχουν και τα όριά τους !

Γι αυτό λοιπόν,
θα παρακαλέσω τον κο Γεωργίου,
να στοιχειοθετήσει τους υπαινιγμούς του ΑΜΈΣΩΣ !!!

Όσο για τις απειλές που εκτοξεύονται αλόγιστα,
θα παραφράσω την λαϊκή παροιμία :
"Φωνάζει ο ψεύτης"....


Sent by Arkas via Tapatalk !
  #56  
Παλιό 23-05-2013, 09:37
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
Το ότι απευθύνεται σε μένα με αναγκάζει να κάνω το ερώτημα. Αληθεύει;;;;;;
Πάνο,
εάν ήμουν στη θέση σου
και είχα στο απειροελάχιστο τέτοιο προβληματισμό ή αμφιβολία,
σε διαβεβαιώ πως δεν θα παρέμενα
ούτε ένα παραπανίσιο λεπτό
στον χώρο που με φιλοξενεί ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

Last edited by Arkas; 23-05-2013 at 09:39.
  #57  
Παλιό 23-05-2013, 09:45
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Βλέπω οτι ξεκινήσαμε απο τα λάστιχα και περασαμε στην παρακολούθηση των προσωπικών μυνηματων
Αυτο πράγματι ειναι ενδιαφέρον !!!!
Ομως θεωρώ οτι δεν χρειαζετε και μεγάλη προσπάθεια για να γίνει αυτο διότι τις περισσότερες φορές το προκαλούμε μόνοι μας
Ολες οι ομάδες ανθρώπων και η δομή των σχέσεων μέσα σε αυτές αλλα και η μορφή τους που έχει να κάνει και με την κουλτούρα μας
Οδηγεί στο συμπεραζμα οτι εντέλει τιποτα δε μένει κρυφό και μάλιστα χωρίς την χρησιμοποιήση τεχνικής γνώσης φτάνει μόνο μια απλή συζήτηση με υπονοιες !!!! Με μπηχτες !!!!!με παράξενα αστεία !!!!και εντέλει ειναι γνωστο απο πολυ παλιά οτι εδώ στην Ελλάδα οι σχέσεις των ανθρώπων μπορούν να αλλάξουν παρά πολυ γρήγορα σε σχέση με τα ενδιαφέροντα τους
Έν κατακλείδι θεωρω οτι η κουλτούρα των σχέσεων μας ειναι επιδερμικη και ειναι πολυ εύκολο να απορριφθεί το σύστημα και όχι οι επιλογές μας
Γιατι όπως πάντα δεν φταιμε εμείς αλλα οι άλλοι
  #58  
Παλιό 23-05-2013, 09:47
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Οποιος ειναι παλιος στην παρεα μας, θα γνωριζει απο παλαιοτερες κρισεις την ευαισθησία των περισσοτερων, για ηθικα θεματα......
Θα παρακαλουσα και εγω τον Ναπολεων......σαν παλιος φιλος του, εαν εχει τετοια στοιχεια να τα προσκομισει και να ειναι σιγουρος, οτι θα σταθω πλαι του, με ολη την δυνα μη μου

Αλλιως να ανακαλεσει αυτα που εγραψε.....σιγουρα εν βρασμώ ψυχής
Εχουμε πιει και φαει στο ιδιο τραπεζι και ειναι κριμα, να λεγονται τοσο βαριά λογια, χωρίς αποδειξεις

Περιμενω Ναπο.......
  #59  
Παλιό 23-05-2013, 09:54
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Έλεος ρε παιδιά δεν είμαστε Ε.Υ.Π. σιγά μην γίνονται και υποκλοπές,φτάνουν πια οι αστειότητες.Κάνουμε λές και είμαστε δεκάχρονα παιδιά.Λές και έχουμε τίποτα να χωρίσουμε ή κλέβει ο ένας το φαί του αλλουνού...
  #60  
Παλιό 23-05-2013, 10:25
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Από τα συμφραζόμενα, αντιλαμβάνομαι ότι ο Ναπολέων άλλαξε κάποια PM με συνφορουμίτες και κατόπιν με κάποιο τρόπο χρησιμοποιήθηκαν αυτές οι κουβέντες δημόσια ή σε κάποιο PM που έλαβε....
Αυτές οι υπόνιες έχουν ακουστεί και παλαιότερα όπου οι "παλαιοί" (κατά gsmaniac) γνωρίζουμε. Δεν σχολιάζω τώρα εάν πρέπει ή όχι να γίνεται αυτό, θα βρεθούν συνφορουμίτες να υποστηρίζουν το ένα ή το άλλο ή και τα δύο...θεμιτό...
Εγώ όμως θα ήθελα να γνωρίζω (πριν μπω στη παραπάνω κουβέντα) εάν είναι τεχνικά εφικτό να γίνεται αυτή η "παρακολούθηση"...
Θα ξαναδηλώσω, χάρην αστεισμού και προσωπικά για τον μοντεράτορα Χάρη, ότι οι αστήρικτες κατηγορίες είναι για εμέ χειρότερες και από το "έγκλημα" αυτό καθεαυτό !
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!