GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 22-05-2013, 11:32
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

ΞΑΝΑΡΩΤΑΜΕ λοιπον.........


το ονομα απο το μαγαζι στον Υμηττο ...................



ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ????????????

Last edited by jtnakos; 22-05-2013 at 11:34.
  #22  
Παλιό 22-05-2013, 12:09
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
ΞΑΝΑΡΩΤΑΜΕ λοιπον.........


το ονομα απο το μαγαζι στον Υμηττο ...................



ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ????????????

Για αρχή μην φωνασκείς διότι με τους διορισμένους υπεύθυνους δεν τα πάω και καλά.
Έκαμα λάθος στην τιμή που σας είπα. 220€ και με την τοποθέτηση 240€. Περιλαμβάνει και ζυγοστάθμιση. Μιλάμε για το ίδιο ελαστικό.

Και επαναλαμβάνω ότι αυτή η αδικαιολόγητη κατ΄ εμέ συμπεριφορά και επίθεση από μερικούς μου προκαλεί έκπληξη. Τι συμφέρονται μπορεί να παίζονται πίσω από την πλάτη μας και εν αγνοία μας.

Είναι Κάρπου 24 και λέγεται Δημήτρης.
Προσωπικά δεν τον ξέρω τον Άνθρωπο. Τυχαία συνάντηση. Φαντάσου να τον γνώριζα κιόλας.............
  #23  
Παλιό 22-05-2013, 12:23
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

napgeo μηπως ειναι το wheel city?

εχω περασει κι εγω καποια στιγμη απο εκει για μια επισκευη ελαστικου και τα παιδια ηταν εξυπηρετικοτατα.

κι ενας φιλος με scooter εβαλε προσφατα λαστιχα εκει. ειχαν τη χαμηλοτερη τιμη και αψογη εξυπηρετηση. τα δε λαστιχα ηταν παραγωγης 2μήνου.

  #24  
Παλιό 22-05-2013, 12:28
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από King C. Εμφάνιση μηνυμάτων
napgeo μηπως ειναι το wheel city?

εχω περασει κι εγω καποια στιγμη απο εκει για μια επισκευη ελαστικου και τα παιδια ηταν εξυπηρετικοτατα.

κι ενας φιλος με scooter εβαλε προσφατα λαστιχα εκει. ειχαν τη χαμηλοτερη τιμη και αψογη εξυπηρετηση. τα δε λαστιχα ηταν παραγωγης 2μήνου.

Σωστά τα γράφετε....
  #25  
Παλιό 22-05-2013, 12:49
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Βρε παλικάρια τι πάθατε Ειρήνη ημήν
Εδω μέσα είμαστε για να μην τρελαθούμε και για περνάμε ευχάριστα
Να βοηθειώμαστε σε διάφορα θέματα που έχουν να κάνουν με την εξοικονόμηση χρημάτων και όχι μόνο
Ειναι άσχημο να χαρακτηρίζουμε φίλους η να αφήνουμε υπονοούμενα
Αλλωστε η άποψη μου ειναι οτι όπως και να έχει θα πρέπει να ψαχνόμαστε γενικά
Ναπολέων δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες αλλά εκπλήσωμαι για τους χαρακτηρισμούς σου
Αν έχεις η έχει κάποιος να πει οτιδήποτε ας το γράψει ευθραυσώς εδω μέσα
Μην χαλάμε τις καρδιές μας
  #26  
Παλιό 22-05-2013, 12:53
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Λοιπόν αγαπητοί συμφορουμιτες για να μην παρερμηνευουμε τα αυτονόητα έχουμε και λέμε :
Ο φίλος TIME μεσολογγιτης σωστά μας είπε για την χαμηλότερη τιμή που βρήκε σε προϊόν,λανθασμένα όμως επιτέθηκε στις ομαδικές μας γενικά καθ 'ότι θα έπρεπε να γνωριζει ότι τα καταστήματα μας έχουν δώσει εκπτώσεις σε συγκεκριμένες εταιρίες και κωδικούς. Σαφώς και πάντα θέλουμε το φθηνότερο ΟΛΟΙ ΜΑΣ και καλό είναι να κάνουμε ομαδικές προς όφελός μας αλλά ας είμεθα πιο επιφυλακτικοί στις κατηγορίες μας εναντίων αυτών των καταστημάτων.
Ο φίλος Ναπολέων καλά θα κάνει πριν ποστάρει την κάθε.....σκέψη του να ανατρέξει στην πρώτη σελίδα κάθε ομαδικής που αναφέρει τον τρόπο με τον οποίο απολαμβάνει τα προνόμια της κάθε έκπτωσης. Όπως είπε και ο forester καλά έκανε και δεν σου έδωσε την έκπτωση της ομαδικής παρά ίσως μια απλή μείωση τιμής. Αν μη τι άλλο να εμφανιζόταν ο καθένας και με της πλάτες του GSforum να ζητάει εκπτώσεις και ότι άλλο.

Εδώ θα ήθελα να αναφέρω πως ο κάθε επαγγελματίας που μας κάνει κάποια έκπτωση,περιμένει στο τέλος του χρόνου να δει αν είχε νόημα. Αυτό λοιπόν το βλέπει μόνο μέσα από το GSforum δεν έχει κάποιο άλλο τρόπο και γι'αυτό επιβάλλεται να τηρούμε τους κανόνες της εκάστοτε ομαδικής.

Υ.Γ προς τους φίλους που εκδήλωσαν ενδιαφέρον για τα στοιχεία για το κατάστημα που πήγε ο Ναπολέων να μην είστε παρορμητικοι. Δείτε τι νούμερα λάστιχα φοράει και αν είναι ίδια με της BMW και όπως προείπαν και άλλοι δείτε και πόσο φρέσκα είναι.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
  #27  
Παλιό 22-05-2013, 12:56
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από King C. Εμφάνιση μηνυμάτων
napgeo μηπως ειναι το wheel city?

εχω περασει κι εγω καποια στιγμη απο εκει για μια επισκευη ελαστικου και τα παιδια ηταν εξυπηρετικοτατα.

κι ενας φιλος με scooter εβαλε προσφατα λαστιχα εκει. ειχαν τη χαμηλοτερη τιμη και αψογη εξυπηρετηση. τα δε λαστιχα ηταν παραγωγης 2μήνου.

Χαμηλότερη τιμή στα λάστιχα για το σκούτερ εννοείς προφανώς; Γιατι για BMW δεν γνωρίζουμε ακόμα οπότε δεν ξέρουμε αν συμφέρει!

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
  #28  
Παλιό 22-05-2013, 13:01
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαμηλότερη τιμή στα λάστιχα για το σκούτερ εννοείς προφανώς; Γιατι για BMW δεν γνωρίζουμε ακόμα οπότε δεν ξέρουμε αν συμφέρει!

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
εχει και ενα TDM ο φιλος. δεν το ηξερα οτι ενα π.χ. bridgestone bw501/502 εχει διαφορετική τιμη αναλογα με τη μαρκα της μηχανης. (αν υποθεσουμε οτι ειναι ιδια διασταση)

οσο ζει κανεις, μαθαινει..

ευχαριστω για την ενημερωση.
  #29  
Παλιό 22-05-2013, 13:13
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Βρε Νάπο μου !
Κάπου έχεις μπερδευτεί βρε φίλε ...
Πώς είναι δυνατόν να σου έδωσε τιμή 220 ευρώ
για τα δύο ελαστικά, ο συγκεκριμένος έμπορος,
όταν στο site του τα
Bridgestone BT023,
που έβαλες,
τα
πουλάει 372 ευρώ
και τα βάζει προσφορά στα 285 ευρώ + τοποθέτηση ...
Η καλύτερη τιμή του λοιπόν, λόγω αγοράς μέσω internet,
είναι 285 ευρώ !
Πώς σου τα προσέφερε εσένα 220 ;
Μήπως δεν κατάλαβε για ποιο λάστιχο του μίλαγες ;
.
  #30  
Παλιό 22-05-2013, 13:44
TIME Ο/Η TIME βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R 1150 GS - ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΟ KYMCO JETIX 125
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

mario όταν έγραψα το συγκεκριμένο ποστ προσκόμισα στοιχεία για την "κοροιδία" κάποιων εμπόρων (όχι όλων).Ανέφερα χαρακτηριστικά την δήθεν προσφορά που μας είχε κάνει κάποιος για ΚΤΕΟ και έπειτα από ένα ψαξιματάκι στο site του διαπίστωσα κι εγώ και άλλοι από εδώ μέσα πως μας δούλευε διότι οι τιμές ήταν ίδιες με αυτές που μας είχε προτίνει.Έπειτα έσπευσε να το διορθώσει μετά από επικοινωνία των moderator του forum.Που σφάλω λοιπόν;
Προφανώς δεν διάβασες όσα έγραψα και παρέθεσα.
Επειδή από την πρώτη μέρα που μπήκα στο forum διαπίστωσα πως ο καθένας νοιάζεται για τον άλλο (είναι παράξενο για την εποχή μας - αλλά και οι bmwδάκιδες έχουν "αγκιά" και καρδιά!) ήθελα να προφυλάξω - ενημερώσω.
Που είναι το λάθος μου;
Τώρα αν η κουβέντα χάθηκε κάπου στο δρόμο δε φταίω εγώ.
Δεν ενεπλάκην και άφησα να κυλήσει..
Βλέπεις είμαστε όλοι παιδιά και βράζει το αίμα μας οπότε ξεφεύγει καμιά φορά η κουβέντα από τα σαβουάρ βίβρ!!!Εκεί το αποδίδω!
Όσο για τις ομαδικές έχω ψωνίσει κάμποσα πραγματάκια και δεν γυρίζω την πλάτη ούτε τις αποφεύγω...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν αγαπητοί συμφορουμιτες για να μην παρερμηνευουμε τα αυτονόητα έχουμε και λέμε :
Ο φίλος TIME μεσολογγιτης σωστά μας είπε για την χαμηλότερη τιμή που βρήκε σε προϊόν,λανθασμένα όμως επιτέθηκε στις ομαδικές μας γενικά καθ 'ότι θα έπρεπε να γνωριζει ότι τα καταστήματα μας έχουν δώσει εκπτώσεις σε συγκεκριμένες εταιρίες και κωδικούς. Σαφώς και πάντα θέλουμε το φθηνότερο ΟΛΟΙ ΜΑΣ και καλό είναι να κάνουμε ομαδικές προς όφελός μας αλλά ας είμεθα πιο επιφυλακτικοί στις κατηγορίες μας εναντίων αυτών των καταστημάτων.
Ο φίλος Ναπολέων καλά θα κάνει πριν ποστάρει την κάθε.....σκέψη του να ανατρέξει στην πρώτη σελίδα κάθε ομαδικής που αναφέρει τον τρόπο με τον οποίο απολαμβάνει τα προνόμια της κάθε έκπτωσης. Όπως είπε και ο forester καλά έκανε και δεν σου έδωσε την έκπτωση της ομαδικής παρά ίσως μια απλή μείωση τιμής. Αν μη τι άλλο να εμφανιζόταν ο καθένας και με της πλάτες του GSforum να ζητάει εκπτώσεις και ότι άλλο.

Εδώ θα ήθελα να αναφέρω πως ο κάθε επαγγελματίας που μας κάνει κάποια έκπτωση,περιμένει στο τέλος του χρόνου να δει αν είχε νόημα. Αυτό λοιπόν το βλέπει μόνο μέσα από το GSforum δεν έχει κάποιο άλλο τρόπο και γι'αυτό επιβάλλεται να τηρούμε τους κανόνες της εκάστοτε ομαδικής.

Υ.Γ προς τους φίλους που εκδήλωσαν ενδιαφέρον για τα στοιχεία για το κατάστημα που πήγε ο Ναπολέων να μην είστε παρορμητικοι. Δείτε τι νούμερα λάστιχα φοράει και αν είναι ίδια με της BMW και όπως προείπαν και άλλοι δείτε και πόσο φρέσκα είναι.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!