GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 27-05-2013, 01:58
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή

Η ανθρωπιά είναι ωραίο συναίσθημα, οδηγεί σε καλές καγαθες πράξεις.
Την ανθρωπιά ή την έχεις ή δεν την έχεις και είναι ΜΙΑ.
Η λογική από την άλλη αλλάζει κατά το δοκούν, παίρνει και πληθυντικό αριθμό πχ πολλές λογικές εξηγούν απάνθρωπες πράξεις.
Η επιλογή μας για τα πάντα είναι στο χέρι μας!

Στάλθηκε από το XOOM 2 ME μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 27-05-2013, 02:08
J.T.R Ο/Η J.T.R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Καρδιτσα
Μoto: Αφρικα Τουιν... Ματωμενος Λυκος...
Μηνύματα: 798
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρομαι που μπορεις και λυπασαι ακομη, φαινεται οτι η ζωη σε εχει χειριστει με ομορφο τροπο. Εμενα παλι ισως οχι...........
Δεν χαιρομαι που δεν μπορεις να διακρινεις την πραγματικη ζωη απο την ζωη στα συννεφα.......
Αν σκεπτεσαι με την καρδια......να ευχεσαι να μην σου τυχει τιποτα στον δρομο της ζωης σου διοτι σαν κι εσενα το 1/10 του παγκοσμιου πλυθυσμου. Οι υπολοιποι...ο θανατος σου η ζωη μου, ετσι μεγαλωσα εγω.

Το οτι δεν θελεις να με γνωρισεις επειδη εχουμε διαφορετικες αποψεις, με τις δικες μου ακραιες για σενα, σημαινει ανωριμοτητα.........
Εγω ομως θελω να σε γνωρισω διοτι ισως μπορεσεις να μου δειξεις που εχω λαθος στην προσωπο με προσωπο συζητηση......αλλα μαλλον σου ειναι δυσκολο και το ενα και το αλλο.
Σε κρινω απο αυτα που γραφεις .Και αυτα που γραφεις ειναι μονολιθικα.
Πιστευω οτι ειδες τον ισκιο σου το απογευμα και τον περασες για το μποι σου.
Εισαι ο τελευταιος που θα μπορει να με χαρακτηρισει ανωριμο ,επειδη δεν ξερεις τιποτε προσωπικο για μενα,σε αντιθεση με σενα που τον τελευταιο καιρο μας εχεις πρηξει με τις επαγγελματικες σου περιπετειες.
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 27-05-2013, 08:38
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J.T.R Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε κρινω απο αυτα που γραφεις .Και αυτα που γραφεις ειναι μονολιθικα.
Πιστευω οτι ειδες τον ισκιο σου το απογευμα και τον περασες για το μποι σου.
Εισαι ο τελευταιος που θα μπορει να με χαρακτηρισει ανωριμο ,επειδη δεν ξερεις τιποτε προσωπικο για μενα,σε αντιθεση με σενα που τον τελευταιο καιρο μας εχεις πρηξει με τις επαγγελματικες σου περιπετειες.
Mου φαινεται οτι πολυ επαρση εχεις για τον εαυτον σου............

Δλδ, εγω ειμαι ο τελευταιος που θα σε χαρακτηρισει ''ανωριμο'' ενω εσυ εισαι ο πρωτος που με χαρακτηρισε:

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J.T.R Εμφάνιση μηνυμάτων
George P

Εισαι εντελως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΣ

..........................................................
..............μηπως καταλαμβανεσαι απο εγωιστικες παρορμησεις και δεν ξερεις τι λες και γραφεις? Ο κοσμος δεν περιστρεφεται γυρω απο εσενα για να στεκονται οι υπολοιποι προσοχη και να κανουν το θελημα σου!!!

Οταν ξεφυγεις απο την ομορφη Καρδιτσα και κατεβεις να ζησεις στην αθηνα θα δεις οτι αυτα που γραφω μονον μονολιθικα δεν ειναι. Η φραση ''ο θανατος σου η ζωη μου'' ειναι πραγματικοτητα και κυριαρχει σε καθε σου βημα. Αν δεν προσεξεις εισαι νεκρος........
Οσο για το υψος μου ειναι 1,94μ......ο ισκιος συμφωνει και με αυτην την πραγματικοτητα.

Last edited by GeorgeP; 27-05-2013 at 08:42.
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 27-05-2013, 09:29
dan Ο/Η dan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Οι αδύναμοι στον καιάδα
Αυτοί που στάθηκαν άτυχοι σε αφήνουν αδιάφορο
Ο θάνατος σου η ζωή μου
Ο νόμος της ζούγκλας είναι η μόνη πραγματικότητα

απλά πράγματα
κατάλαβα

Υ.Γ. αλήθεια μόνο στο Άθενς ζούν τα παλληκάρια ; Εδώ στο επαρχία περνάμε παραμυθένια ;

salut mua de la platan....

Last edited by dan; 27-05-2013 at 09:34.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 27-05-2013, 10:08
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Που αφησα το θεμα και που το βρηκα...χαμος για αλλη μια φορα...

@ GeorgeP, μαμακια μου μπερδεψα την π...α με την βουρτσα...στο σχολιο μου στις 21-05...
θα μεινω στο
"Ενδεικτικό είναι ότι το 2011 κατέγραψε αύξηση κατά 26,52% σε σχέση με το προηγούμενο έτος με τον απόλυτο αριθμό να είναι ο υψηλότερος κατά τα τελευταία 50 χρόνια!" που για μενα...σημαινει οτι 26,52% περισσοτεροι "αδυναμοι" συνανθρωποι μας αυτοκτονησαν...γιατι αραγε...μηπως (σιγουρος ειμαι αλλα λεμε τωρα) οι συνθηκες οπως διαμορφωνονται "βοηθανε" την ολη κατασταση...???

Απο εκει και περα...

το θεμα αυτοκτονιων ειναι κατι το οποιο ειναι πολυ λεπτο και δεν πιστευω οτι του αρμοζει μια αντιμετωπιση του τυπου οποιος αντεχει οι αλλοι να πανε να πεθανουν...
Αλλωστε για αυτο ο κοσμος εφυγε απο τις ζουγκλες και κατοικει σε κοινωνιες...

προσωπικα το θεμα της αυτοχειριας το θεωρω ακραια πραξη χωρις ουσιαστικα να λυνεις το προβλημα αλλα ισα ισα να δημιουργεις περισσοτερα στην οικογενεια σου και στον στενο σου περιγυρο...προσωπικα με βρισκει καθετα αντιθετο...ειναι περα απο τα πιστευω μου...αλλα δεν ειμαστε ολοι το ιδιο "δυνατοι" σε μια κοινωνια...

αλλα δεν μπορω να μην συνιπολογισω την απογοητευση που μπορει ενας αυτοχειρας να εχει νιωσει για να προβει σε κατι τετοιο ή τα αδιεξοδα τα οποια τον φερνουν σε αυτη την κατασταση...θα μου πεις αλλοι αντεχουν και δινουν μαχες (ισως και πιο σκληρες) καθε μερα...και παρολα αυτα δεν αυτοκτονουν...

το προβλημα ειναι οτι πλεον πολλα στην καθημερινοτητα φανταζουν αδιεξοδα...και αυτο ολο και περισσοτερο πιεζει τους "αδυνατους", εγω θα ελεγα τους περισσοτερο ευαισθητους ανθρωπους...

Γενικοτερα θα ελεγα οτι απο την στιγμη που μιλαμε για ανθρωπους οι χαρακτηρισμοι οφειλουν να ειναι πιο προσεκτικοι και ανθρωπινοι...

Καλημερα...

Last edited by asotosios; 27-05-2013 at 10:16.
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 27-05-2013, 10:09
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είναι να ντρέπεσαι για τον εαυτό σου εντάξει, αλλά αν θυσιάζεσαι και για μας να σου δώσουμε μια κρισάρα για βοήθεια... ανάγωγε.
σε ευχαριστω για το αναγωγε .,.,.,
ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΠΑΝΤΩΓΝΩΣΤΕΣ!!!
να εισαι καλα .,.,.
ανθρωπε με τις γνωσεις για οτι συμβαινει ,.,.,.,

καλημερα !!!!!!!!!!!!!!!!


Reply With Quote
  #57  
Παλιό 27-05-2013, 11:46
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ευχαριστω για το αναγωγε .,.,.,
ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΠΑΝΤΩΓΝΩΣΤΕΣ!!!
να εισαι καλα .,.,.
ανθρωπε με τις γνωσεις για οτι συμβαινει ,.,.,.,

καλημερα !!!!!!!!!!!!!!!!



Ευχαριστώ για το "να είσαι καλά" και το "καλημέρα".
Αντεύχομαι μάλιστα!!!!

Θεωρείς πως είμαι "παντογνώστης", όταν καθημερινά, σχεδόν όλοι εκφράζουν την άποψή τους που θεωρούν σωστή με κάθε τρόπο και σε κάθε θέμα... Εγώ γιατί δεν έχω αυτό το δικαίωμα κατά την γνώμη σου;;;;;
Δεν νομίζω να έβρισα κάποιον συμφορουμίτη, αντιθέτως υπερασπίστηκα κάποιον που γνωρίζω. Όσο για την άποψή του, βλέπω αρκετή αποδοχή. Και ο peterv και ο asotosios, δέχονται σαν σωστή αντιμετώπιση την στάση του απέναντι στα προβλήματα και επισημαίνουν μόνο την πιθανή αναλγησία του. Όμως όσοι τον γνωρίζουν, είναι σίγουροι για το αντίθετο. Άλλο προσπαθεί να εξηγήσει ο Γιώργος και μετά από όλη την (όχι και τόσο ευγενική) πίεση είναι φυσικό να αρπάζεται περισσότερο. Εστιάζει στην θεώρηση του προβλήματος, αλλά εσείς ξομπλιάζεται τα γραφόμενα του (προφανώς γιατί διαφωνείται με την πολιτική του άποψη) και θέλετε να τον παρουσιάσεται ως πιθήκι που γυρνάει με μαύρα ρούχα τις νύχτες και σφάζει ανήμπορους...

Αν θέλεις λοιπόν ξεκαθάρισε με ποιές απόψεις διαφωνείς, ποιές θεωρείς "ξερόλικες" κλπ και άσε τις σάλτσες με τους θανάτους, τις βενζίνες και τα λοιπά κουραφέξαλα.
Κατά τα άλλα, όπως καταλαβαίνεις δεν καίγομαι για την "αναγνώρισή" από σένα, απλά όταν μου μιλάς να μιλάς όπως, τουλάχιστον, σου μιλάω.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 27-05-2013, 11:56
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για το "να είσαι καλά" και το "καλημέρα".
Αντεύχομαι μάλιστα!!!!

Θεωρείς πως είμαι "παντογνώστης", όταν καθημερινά, σχεδόν όλοι εκφράζουν την άποψή τους που θεωρούν σωστή με κάθε τρόπο και σε κάθε θέμα... Εγώ γιατί δεν έχω αυτό το δικαίωμα κατά την γνώμη σου;;;;;
Δεν νομίζω να έβρισα κάποιον συμφορουμίτη, αντιθέτως υπερασπίστηκα κάποιον που γνωρίζω. Όσο για την άποψή του, βλέπω αρκετή αποδοχή. Και ο peterv και ο asotosios, δέχονται σαν σωστή αντιμετώπιση την στάση του απέναντι στα προβλήματα και επισημαίνουν μόνο την πιθανή αναλγησία του. Όμως όσοι τον γνωρίζουν, είναι σίγουροι για το αντίθετο. Άλλο προσπαθεί να εξηγήσει ο Γιώργος και μετά από όλη την (όχι και τόσο ευγενική) πίεση είναι φυσικό να αρπάζεται περισσότερο. Εστιάζει στην θεώρηση του προβλήματος, αλλά εσείς ξομπλιάζεται τα γραφόμενα του (προφανώς γιατί διαφωνείται με την πολιτική του άποψη) και θέλετε να τον παρουσιάσεται ως πιθήκι που γυρνάει με μαύρα ρούχα τις νύχτες και σφάζει ανήμπορους...

Αν θέλεις λοιπόν ξεκαθάρισε με ποιές απόψεις διαφωνείς, ποιές θεωρείς "ξερόλικες" κλπ και άσε τις σάλτσες με τους θανάτους, τις βενζίνες και τα λοιπά κουραφέξαλα.
Κατά τα άλλα, όπως καταλαβαίνεις δεν καίγομαι για την "αναγνώρισή" από σένα, απλά όταν μου μιλάς να μιλάς όπως, τουλάχιστον, σου μιλάω.
1,ΟΝ σου μιλαω ευγενεστατα σε σχεση με την δικια σου αντιμετωπιση στο προσωπο μου.,.,
2. ΟΝ ψαξε διαβασε ολα τα ποστ να δεις να περνω θεση υπερ η κατα καποιου.,.,η αναφορα μου εγινε σε ολους
και οχι ειδικα σε εσενα
αφου διαβασεις λοιπον ολα τα ποστ η θα εχεις το θαρρος να ζητησεις δημοσια συγνωμη η θα σε παρακαλουσα να μην ξανααναφερθεις σε εμενα απλα με την σιωπη σου!!!!!!!!

ευχαριστω!!!!!!!
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 27-05-2013, 12:04
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
1,ΟΝ σου μιλαω ευγενεστατα σε σχεση με την δικια σου αντιμετωπιση στο προσωπο μου.,.,
2. ΟΝ ψαξε διαβασε ολα τα ποστ να δεις να περνω θεση υπερ η κατα καποιου.,.,η αναφορα μου εγινε σε ολους
και οχι ειδικα σε εσενα
αφου διαβασεις λοιπον ολα τα ποστ η θα εχεις το θαρρος να ζητησεις δημοσια συγνωμη η θα σε παρακαλουσα να μην ξανααναφερθεις σε εμενα απλα με την σιωπη σου!!!!!!!!

ευχαριστω!!!!!!!

Απαντούσες κάτω από τα τελευταία ποστ, στα οποία παρεμπιπτόντως υπήρχε και η προτροπή από τον Χάρη να σχολιάσουμε μόνο την πρόθεση του Γιώργου. Οι kwλοτουμπίτσες του στυλ " δεν μίλαγα σε σένα και τα ρέστα" μόνο γέλοιο μου προκαλούν.
Αν θέλεις πράγματι να "σώσεις" την επαφή, πες πως ηταν μια "κακιά στιγμή" με αιτία την γενικότερη φόρτιση... αυτό φτάνει.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 27-05-2013, 12:54
cover Ο/Η cover βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Νεα Σμυρνη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Αγορια χαλαρωστε...
Καθε ανθρωπος περναει το δικο του γολγοθα και εμεις οι απ οξω απο τον χορο δεν ξερουμε ουτε τα μισα.
Ουτε τα μισα απο τα προβληματα. Ουτε τα μισα απο την ζωη...

Εγω ασχολουμαι με μενα, πως να ειμαι εγω καλα απο αποψη ζωης κ υγειας, προκειμενου να μπορεσω να υπαρχω ΜΟΝΟ για την οικογενεια μου. Φανταζομαι οτι αν ολοι μας καναμε κατι αντιστοιχο τοτε θα ημασταν πολυ καλυτερα!
Αυτοχειρες ή μη, οικογενειαρχες ή εργενηδες, τζογαδοροι ή μπεκρηδες, αυτοκινητακηδες ή μηχανοβιοι, γκαζιαριδες ή ταξιδιαρηδες... ολοι εχουν τα ιδια δικαιωματα στην ζωη και στον θανατο απλα ισως ακομα δεν εχουν βρει το νοημα να ειναι συνεχεια και πραγματικα ΖΩΝΤΑΝΟΙ...

Εμενα μου φτανει οταν εχω καποιο προβλημα (δεν παιρνει μπροστα η μπουμπου - παλι εφτασε τα 10000 χλμ και θελει σερβις - πωπω τι γκομενα ειναι αυτη και εγω ειμαι παντρεμενος - παλι χαλασε η σκουπα - παλι θελει βαψιμο το σπιτι - παλι αρρωστα τα παιδια - παλι γκρινια - κτλ κτλ κτλ), μου φτανει λοιπον οταν γυρισω στο σπιτι να δω την ΠΡΟΣΜΟΝΗ & ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...
Μονο αυτη η ανιδιοτελης αγαπη με κανει και ξεπερναω τα προβληματα ειτε μενω στην Αθηνα ειτε στην επαρχια ειτε στον μαγικο κοσμο του Οζ....

Ισως καποιοι δεν εχουν βρει το νοημα τους. Ισως εχουν κανει λαθος επιλογες που δεν μπορουν να κανουν πισω, να τις παρουν πισω ή ακομα και να διορθωσουν τα λαθη τους.

Αλλωστε οπως ειχε πει και καποιος πολυ σοφος 'ειναι ευκολο να πεσεις αλλα η μεγαλη μαγκια ειναι να βρεις δυναμη και κουραγιο να σηκωθεις...'

Συγνωμη αν γινομαι γραφικος ή πολυ κλαψιαρης ή ρομαντικος ή δακρυβρεχτος αλλα πραγματικα μεσα απο την καρδια μου αυτα τα μικρα πραγματα με χαροποιουν.

Ευχαριστω που με ακουσατε...

Πανος
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!