GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Κινηματογράφος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-03-2013, 02:55
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Άκουσα διάφορες κριτικές και για το ντοκιμαντέρ και για τον επιλεγμένο αθρωπο που το έκανε....
Προσωπικά μου άρεσε και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...



Last edited by paschalis; 28-03-2013 at 03:02.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-03-2013, 10:00
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Πολλα εχουν ακουστει για το συγκεκριμενο ντοκιμαντερ,εμενα προσωπικα μου αρεσε..
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-03-2013, 10:11
Slane Ο/Η Slane βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 650 GS TWIN 2010
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Πρόκειται για ένα πραγματικό μάθημα ζωής. Άνθρωποι που δεν έχουν φαγητό, δεν έχουν πρόσβαση σε καθαρό νερό και καμία φαρμακευτική περίθαλψη είναι όλοι τους χαμογελαστοί και με ελπίδα για τη ζωή. Παιδάκια που δεν έχουν απολύτως τίποτα κι όμως δεν είναι κακομαθημένα και όλα τους μέσα στο χαμόγελο.
Το βράδυ της Κυριακής θα προβληθεί ξανά μετά από απαίτηση πολλών τηλεθεατών.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-03-2013, 11:41
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Το αποτέλεσμα μετράει και αυτό ειναι χιλιάδες ευρώ πανε εκεί που πρέπει και ο κόσμο ξαναθυματε πράγματα που έχει ξεχάσει μακάρι να περνάνε πάντα τέτοια μηνύματα απο την τηλεόραση και όχι δεκάδες και δεκάδες ηλιθιοτητες που μας ταΐζουν κάθε μερα
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-03-2013, 11:45
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

ηταν πραγματικά πολύ καλό,με καθηλωσε και το είδα όλο..

μαθημα ζωής για όλους εμάς του δυτικού κόσμου..

Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-03-2013, 11:55
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο/Η ΔΗΜΗΤΡΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΙΛΙΟΝ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 597
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Ναι αλλα οχι με τον Κανακη ρε παιδια!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-03-2013, 12:56
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλα οχι με τον Κανακη ρε παιδια!!
Φιλε μου το θεμα δεν ειναι ποιος το κανει .,.,.

αλλα τι κανει!!!!!!!!(αποψη μου προσωπικη)


ΕΜΕΝΑ μου αρεσε που ειδα την παιδεια ενος λαου πεινασμενου..,.

και το λαμπερο και γνησιο χαμογελο στο προσωπο αυτων των καταδικασμενων στην μιζερια ανθρωπον!!!!!!


(τωρα για καποιους ηταν απλα μαυροι και δεν θα ασχοληθουν)
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-03-2013, 13:09
tasospan Ο/Η tasospan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200gs '04
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλα οχι με τον Κανακη ρε παιδια!!
Εγώ πιστεύω οτι η επιλογή του Κανάκη ήταν ιδανική...και αυτό γιατί καλώς η κακός έχει απήχηση στους νέους και με αυτόν τον τρόπο θα "παρασύρει" θετικά τη μερίδα των νέων που τον παρακολουθεί σε κάτι αξιόλογο....

οπως και τότε με τα greeklish που πραγματικά μετά την εκπομπή πολλά παιδιά (ειμαι εκπαιδευτικος γιαυτό και το γνωρίζω και απο συναδέλφους) ξαναρχισαν να γράφουν ελληνικά στα social media.....

οπότε παρόλο που ειπώθηκαν πολλά για τον Κανάκη....το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει....
φανταστείτε μόνο πόσοι θα ανταποκρίνονταν αν το παρουσίαζε πχ ο Πρετεντέρης.....
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-03-2013, 13:47
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα

Σόρρυ ρε παδες εγώ παλι απορρώ με τη φτωχεια μας, αφήσαμε τα δικά μας και ασχολούμαστε με την αφρική. Δηλ. τα δικά μας τα παιδιά που πανε στο σχολείο νηστικά δεν έχουν ανάγκη και ψάχνουμε αλλωνών παιδιά στην αφρική να γίνουμε ανάδοχοι ? Μου φαίνεται λίγο μειωπικό και αλαζονικό όπως και όλη η παγκοσμιοποίηση, μας πιάνουν με το συναίσθημα και γινόμαστε θύματα, μετά ψάχνουμε να βρούμε τι μας φταίει. Ποιά είναι η λογική να "φτιάξουμε" ξένα παιδιά και μετά να περιμένουμε να μας σώσουν τα δύστυχα δικά μας έτσι όπως θα μεγαλωσουν, στην αδιαφορία? Υποτίθεται ότι βοηθάς τον πλησίον σου για να ενισχύσεις την δική σου κονωνία..
Για να μην πω για το άλλο που πήρανε τηλέφωνο λέει στο έξτρα τόσοι τηλεθεατές και σώσανε ένα σκυλί από ευθανασία, λες και τώρα ζούμε σε καλύτερη ελλάδα..
Δηλ. αν κρατήσουμε το 2ευρο που κοστίζει το τηλεφώνημα της ενίσχυσης για να το δώσουμε σε κάποιο δικό μας ζητιάνο ή αν κρατήσουμε την λύπηση προς τα αδέσποτα για ανθρώπους γύρω μας, δεν ανακουφίζεται τη συνείδησή μας ? Ή κατεβάσαμε διακόπτες στην πραγματική ζωή μας και τους ανοίγουμε μαζί με την τηλεόραση μπροστά στην κουφ@λα τον Κανάκη ο οποίος παίζει κυριολεκτικά μ@λακίες για να γελάει η ελλάδα και να κονομάει αυτός, έχει μύρια ψυχολογικά προβλήματα και μας λέει και τι να κάνουμε ?
Πόση αλαζονεία χωράει ακόμα η ελλάδα ?

Last edited by JohnGS1100; 28-03-2013 at 14:00.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-03-2013, 14:00
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σόρρυ ρε παδες εγώ παλι απορρώ με τη φτωχεια μας, αφήσαμε τα δικά μας και ασχολούμαστε με την αφρική. Δηλ. τα δικά μας τα παιδιά που πανε στο σχολείο νηστικά δεν έχουν ανάγκη και ψάχνουμε αλλωνών παιδιά στην αφρική να γίνουμε ανάδοχοι ? Μου φαίνεται λίγο μειωπικό και αλαζονικό όπως και όλη η παγκοσμιοποίηση, μας πιάνουν με το συναίσθημα και γινόμαστε θύματα, μετά ψάχνουμε να βρούμε τι μας φταίει. Για να μην πω για το άλλο που πήανε τηλέφωνο στο έξτρα τόσοι τηλεθεατές και σώσανε ένα σκυλί από ευθανασία, λες και τώρα ζούμε καλύτερα στην ελλάδα.. Δηλ. αν κρατήσουμε το 2ευρο που κοστίζει το τηλεφώνημα της ενίσχυσης για να το δώσουμε σε κάποιο δικό μας ζητιάνο δεν ανακουφίζει τη συνείδησή μας ?
Πόση αλαζονεία χωράει ακόμα η ελλάδα ?
Η Ελλάδα δεν ήταν φτωχή,οχι σε βαθμό σαν της Αφρικής, η δική μας αλαζονεία την εκανε φτωχή. Τα παιδιά της Αφρικής ομως γεννιούνται,μεγαλώνουν και πεθαίνουν φτωχά. Μην συγκρινουμε ανόμοια πράγματα. Αλλά και στο κατω κατω και ανάδοχος να μην γίνεις και τα λεφτα σου να τα δώσεις σε καποιον γείτονά σου που πεινάει,μαθαίνεις τουλάχιστον πως υπάρχουν και χειρότερα απο την Ελλάδα μας. ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΡΥΣΗ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΝΕΡΟ. Εκτός αν ο φτωχός της γειτονιάς μας πίνει νερό απο το βόθρο μας.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!