GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 08-05-2009, 21:16
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fast&Furious Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω παιδες για τα καλα σας λογια..Πιστευω οτι εκανα οτι περναγε απο το χερι μου..και θελω να πιστευω οτι και καποιος αλλος στην ιδια θεση με την δικια μου θα εκανε το ιδιο..Γιατι στο φιναλε φιναλε δεν τα βαζουμε εμεις σαν μαγαζι απο την τσεπη μας τα δινει η μαμα BMW που στο κατω κατω εχουμε δωσει και ενα σκασμο λεφτα...
Βασιλη με την ευκαιρια αυτη θελω να πω μερικα πραγματα, εξω απο τα δοντια:
Για την ποιοτητα παροχων απο το συνεργειο σας εχω ακουσει διαφορα. Τα περισσοτερα δεν σου κρυβω οτι ειναι ασχημα.
Εγω ομως σ αυτα τα 4 χρονια που ερχομαι σε σας δεν εχω αισθανθει ποτε τετοιο πραγμα!
Αυτο που συνεβη και ο τροπος που το αντιμετωπισες, διαψευδει κατηγορηματικα αυτους που φωναζουν οτι δεν παρεχετε καλες after-sales υπηρεσιες και τρεχουν στου διαολο τον κορακα για να την κανουν σερβις.
Σκεφτομαι σοβαρα να την πουλησω την μηχανη και να παρω κατι αλλο. Σκεφτομουνα ακομα και να μην ειναι bmw παλι.
Μ αυτο που εγινε και με το ενδιαφερον που εδειξες, δειχνει οτι ο συγκεκριμενος αντιπροσωπος σεβεται τους πελατες του. Και ετσι θα ειναι ενας παρα πολυ σοβαρος λογος να μεινω σε σας και να ξαναπαρω Bmw.Αλλα και να μην την παρω απο εσας, σε σας θα ερχομαι για σερβις.
Τωρα αν η bmw γινει ktm θα ειναι αλλοι λογοι!!!!

Θα τα πουμε κι απο κοντα παντως.
Σ' ευχαριστω για αλλη μια φορα.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 08-05-2009, 21:54
Fast&Furious Ο/Η Fast&Furious βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλη με την ευκαιρια αυτη θελω να πω μερικα πραγματα, εξω απο τα δοντια:
Για την ποιοτητα παροχων απο το συνεργειο σας εχω ακουσει διαφορα. Τα περισσοτερα δεν σου κρυβω οτι ειναι ασχημα.
Εγω ομως σ αυτα τα 4 χρονια που ερχομαι σε σας δεν εχω αισθανθει ποτε τετοιο πραγμα!
Αυτο που συνεβη και ο τροπος που το αντιμετωπισες, διαψευδει κατηγορηματικα αυτους που φωναζουν οτι δεν παρεχετε καλες after-sales υπηρεσιες και τρεχουν στου διαολο τον κορακα για να την κανουν σερβις.
Σκεφτομαι σοβαρα να την πουλησω την μηχανη και να παρω κατι αλλο. Σκεφτομουνα ακομα και να μην ειναι bmw παλι.
Μ αυτο που εγινε και με το ενδιαφερον που εδειξες, δειχνει οτι ο συγκεκριμενος αντιπροσωπος σεβεται τους πελατες του. Και ετσι θα ειναι ενας παρα πολυ σοβαρος λογος να μεινω σε σας και να ξαναπαρω Bmw.Αλλα και να μην την παρω απο εσας, σε σας θα ερχομαι για σερβις.
Τωρα αν η bmw γινει ktm θα ειναι αλλοι λογοι!!!!

Θα τα πουμε κι απο κοντα παντως.
Σ' ευχαριστω για αλλη μια φορα.
Το θεμα φιλε μου Ηλια ειναι οτι δεν εχει να κανει με τους ανθρωπους που δουλευουν μεσα στο συνεργειο,γιατι τους περισσοτερους μηχανικους τους εχω διαλεξει εγω. Και ειμαι και πολυ αυστηρος με το θεμα του σερβις οσο περνα απο το χερι μου βεβαια.Αλλα το θεμα συμπεριφορας ορισμενων (αφεντικα)ειναι που βγαζει ενα μαγαζι κακο ονομα και οπως καταλαβαινεις παιρνει και αλλους η μπαλα..Τωρα οσο για μενα οι πραξεις μου μιλανε απο μονες τους και πιστευω οτι οι πελατες και οι φιλοι που εχω κανει μεσα απο το μαγαζι δεν εχουν να πουν τιποτα αλλο παρα μονο καλα λογια.Και αυτο ειναι κατι που με χαροποιει ιδιαιτερα........
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 08-05-2009, 21:58
Κύρος Γρανάζης Ο/Η Κύρος Γρανάζης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Κυψέλη,Βραχάτι Κορινθίας
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλα και να μην την παρω απο εσας, σε σας θα ερχομαι για σερβις.
Τωρα αν η bmw γινει ktm θα ειναι αλλοι λογοι!!!!
.
.
Τελικά θαμώνα στην βουλιαγμένης και όχι της Συγγρού σε βλέπω και μην πάει το μυαλό σου κάπου αλλού, λόγο χιλιομέτρων που κάνεις το λέω.
Για να πω την αλήθεια και εγώ εκεί συχνάζω όταν έρθουν τα χιλιόμετρα .
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 09-05-2009, 13:39
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fast&Furious Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα φιλε μου Ηλια ειναι οτι δεν εχει να κανει με τους ανθρωπους που δουλευουν μεσα στο συνεργειο,γιατι τους περισσοτερους μηχανικους τους εχω διαλεξει εγω. Και ειμαι και πολυ αυστηρος με το θεμα του σερβις οσο περνα απο το χερι μου βεβαια.Αλλα το θεμα συμπεριφορας ορισμενων (αφεντικα)ειναι που βγαζει ενα μαγαζι κακο ονομα και οπως καταλαβαινεις παιρνει και αλλους η μπαλα..Τωρα οσο για μενα οι πραξεις μου μιλανε απο μονες τους και πιστευω οτι οι πελατες και οι φιλοι που εχω κανει μεσα απο το μαγαζι δεν εχουν να πουν τιποτα αλλο παρα μονο καλα λογια.Και αυτο ειναι κατι που με χαροποιει ιδιαιτερα........
Αυτο ειναι το πιο σημαντικο απ ολα. Και ειναι και ενα κερδος για τ αφεντικα, να εχουν υπαλληλους που νοιαζονται (μερικες φορες και αφιλοκερδως).

Αντε, βαλε μπρος την μηχανη, ανυπομονω να την ξανα οδηγησω και ευχομαι να συνεχισουμε να τα λεμε.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 10-05-2009, 12:35
leonidas Ο/Η leonidas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GSA 1200
Μηνύματα: 1,324
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fast&Furious Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα φιλε μου Ηλια ειναι οτι δεν εχει να κανει με τους ανθρωπους που δουλευουν μεσα στο συνεργειο,γιατι τους περισσοτερους μηχανικους τους εχω διαλεξει εγω. Και ειμαι και πολυ αυστηρος με το θεμα του σερβις οσο περνα απο το χερι μου βεβαια.Αλλα το θεμα συμπεριφορας ορισμενων (αφεντικα)ειναι που βγαζει ενα μαγαζι κακο ονομα και οπως καταλαβαινεις παιρνει και αλλους η μπαλα..Τωρα οσο για μενα οι πραξεις μου μιλανε απο μονες τους και πιστευω οτι οι πελατες και οι φιλοι που εχω κανει μεσα απο το μαγαζι δεν εχουν να πουν τιποτα αλλο παρα μονο καλα λογια.Και αυτο ειναι κατι που με χαροποιει ιδιαιτερα........

Reply With Quote
  #56  
Παλιό 10-05-2009, 22:29
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Τωρα οσο για μενα οι πραξεις μου μιλανε απο μονες τους και πιστευω οτι οι πελατες και οι φιλοι που εχω κανει μεσα απο το μαγαζι δεν εχουν να πουν τιποτα αλλο παρα μονο καλα λογια.Και αυτο ειναι κατι που με χαροποιει ιδιαιτερα........[/QUOTE]



Σωστά
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 11-05-2009, 11:51
droggitiszak Ο/Η droggitiszak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: zakynthos
Μoto: Africa Twin '93 + R1200 GS '08
Μηνύματα: 1,524
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Ηλία , χαίρομαι για την τροπή του θέματος !!! καλό ταξίδι τώρα !!!

Βασίλη , συγχαρητήρια. respect. χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι πρώτα κ επαγγελματίες στην συνέχεια, όπως εσύ.

...ας αναλογιστούν τα εκάστοτε ''σκληρά" αφεντικά , σε όλους τους επαγγελματικους κλάδους το πόσοι άνθρωποι επικρότησαν το παράδειγμά σας , ώστε να πάρουν μια ιδέα για το πως δεν χρειάζεται να ανησυχούν όσες οικονομικές κρίσεις κ να έρθουν , όταν έχουν σωστά και δίκαια εξυπηρετούμενους και ευχαριστημένους πελάτες.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 11-05-2009, 21:29
Fast&Furious Ο/Η Fast&Furious βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Thanks παιδες...
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 26-05-2009, 16:53
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Βασιλη εχουμε κανενα νεο;
Τα εχω δει ολα χωρις μηχανη. Τραβαει ενας μηνας η υποθεση και εχω αρχισει να στραβωνω.
Καλο το 50% εκπτωση αλλα δεν ειναι δυνατον να παει τοσο πολυ. Δεν υπαρχει ενα ανταλλακτικο επιτελους στην Γερμανια;

Κανε κατι σε παρακαλω πολυ γιατι την μηχανη πρεπει να την εχω μεχρι τα μεσα Ιουνιου. Πρεπει να κανω διαφορες προετοιμασιες και για το ταξδι στην Σουηδια.

Σ' ευχαριστω.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 26-05-2009, 17:09
Fast&Furious Ο/Η Fast&Furious βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή Απάντηση: Συγγρου σου' ρχομαι...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλη εχουμε κανενα νεο;
Τα εχω δει ολα χωρις μηχανη. Τραβαει ενας μηνας η υποθεση και εχω αρχισει να στραβωνω.
Καλο το 50% εκπτωση αλλα δεν ειναι δυνατον να παει τοσο πολυ. Δεν υπαρχει ενα ανταλλακτικο επιτελους στην Γερμανια;

Κανε κατι σε παρακαλω πολυ γιατι την μηχανη πρεπει να την εχω μεχρι τα μεσα Ιουνιου. Πρεπει να κανω διαφορες προετοιμασιες και για το ταξδι στην Σουηδια.

Σ' ευχαριστω.
Ακομα περιμενω Ηλια...Καμια φορα συμβαινουν και αυτα να μην υπαρχει το αντ/κο εξω και μεχρι να το κατασκευασουν τραβαμε το ζορι εμεις........πιστευω πως αυτη την εβδομαδα να τελειωσουμε......
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1150, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmw1100, bmw11500, bmwmoto, forum, forumgs, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs1150, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, moto_adventures, motoadventures, motobmw, spanos nikos


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
σου δίνει φτερααααα!!!!!! wet & dirty Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 15 22-03-2009 22:11
Ποια ειναι τα μεγαλυτερα προβληματα της συμβιωσης σου με την μοτοσυκλετα σου; riko46 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 12 19-03-2009 12:19
Προσοχή! Διαβάζει το μυαλό σου... Arkas Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 13 17-03-2009 19:52
Εν Ιορδάνη βαπτιζομένου σου, Κύριε! Arkas Ελλάδα 5 09-01-2009 17:42
Δες, το ... κινητό σου. yannis Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 8 29-12-2008 12:54


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:44.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!