GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 16-02-2010, 09:25
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμπέρασμα.....ο κάθε λαός έχει την ηγεσία που του αξίζει.!

Οπωσδήποτε!!!!!!!!!!
Τώρα, μπορούμε να ξαναπαίξουμε την κασέτα από την αρχή και να πούμε πάλι, πως φταίνε οι άλλοι... ή όπως λέει και η παροιμία "όσα δεν φτάνει η αλεπού..."


Πολύ βουκολικό έγινε το θέμα και θα ανοίξει η όρεξη για καμιά προβατίνα στη Μάνδρα!!!!!!!!!!

Last edited by yannis; 16-02-2010 at 09:28.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 16-02-2010, 10:41
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Λάθος, αγαπητέ. Δεν έδωσαν πρώτοι το παράδειγμα, αλλά υποχρεώθηκαν από την Ε.Ε. Αυτό σημαίνει πως στην πρώτη ευκαιρία θα "επανακάμψουν".
2. Γι' αυτό ακριβώς και σε όλες τις χώρες, πλην Ιταλίας, εξαλείφθηκε η γραφειοκρατία και το εκάστοτε δημόσιο είναι παραγωγικότατο!!!! Άλλωστε και εδώ υπάρχουν θεσμοθετημένες αντίστοιχες ποινές. Το πρόβλημα δεν είναι η μονιμότητα, δηλαδή αν αρθεί ποιός θα απολύει!?!?!?! Ή μήπως νομίζετε πως και τώρα δεν υπάρχουν πιέσεις και φόρτος εργασίας σε πολλούς τομείς του δημοσίου;; Το θέμα είναι η οργάνωση, που όμως θα χαλάσει τις πελατειακές σχέσεις με τους ψηφοφόρους, οι οποίοι συνεχώς πιέζουν και που φυσικά (οι ψηφοφόροι) είμαστε εμείς που φωνάζουμε εναντίον του δημοσίου, όταν βέβαια δεν έχουμε μέσον να βολέψουμε τους δικούς μας. Φαύλος κύκλος που ΕΜΕΙΣ τον συντηρούμαι.
3. Γιατί δεν το θεωρούμε αδικία, αλλά το θέλουμε σαν βοήθεια στην συνοχή της οικογενείας. Μεγαλώσαμε 3 παιδιά με την γυναίκα μου (εγώ, ακόμα χειρότερα, συχνά ταξίδευα) με βρεφονηπιακούς, παιδικούς, "μεθοριακούς" σταθμούς και σε πληροφορώ πως η βοήθεια της "γιαγιάς" ήταν αναντικατάστατη. Αν νομίζεις πως 2 ώρες παραπάνω στο σταθμό λύνουν το πρόβλημα και φτιάχνουν ισορροπημένες οικογένειες, συγνώμη αλλά...
4. Δεν είπα κάτι διαφορετικό. Πως θα προκύψει δεν κατάλαβα.
5. Μιά από τα ίδια.
6. Γιατί και τώρα, τυπικά έτσι δεν γίνεται?!!?!? Δεν υπάρχουν επιδόματα;; Ποιές είναι οι "σουρλουλούδες" που παίρνουν παραπάνω στο δημόσιο!?!?!? Εκτός και αν εννοείται τυχόν "τηλεπερσόνες", που και πάλι όμως σύμφωνα με τις απόψεις σας, καλώς τα "παίρνουν", αφού τα "φέρνουν" μέσω διαφημίσεων, άρα είναι παραγωγικότατες!!!!
7. Και εδώ λάθος. Θυμάμαι, όταν ήμουν στην Αυστραλία, που οι Έλληνες έβγαζαν λαθραία τα λεφτά τους ή έκαναν "μακρινές αγοραπωλησίες", (σου δίνω τόσα εδώ, δώσε μου το ακίνητο στην Ελλάδα). Εννοείται οι ιδιοκτήτες take away. Όσο για τις μεγάλες εταιρίες έχουν και offshore για τις ανάγκες τους!!!!!
8. Γιατί είναι ουτοπία να το λες, πόσο μάλλον να πιστεύεις πως θα το απαιτήσεις!!!! Οι τράπεζες θα επενδύσουν μόνο αν είναι σίγουρες πως θα κερδίσουν, γιατί αν θυμάμαι καλά τους τελευταίους αιώνες, δεν ανήκουν στις πόλεις-κράτη, αλλά σε εβραίους, συγνώμη μεγαλοεπιχειρηματίες ήθελα να πώ!!! Βέβαια, αν τους παρέχεις ένα σταθερό οικονομικό περιβάλλον και τους επιδοτείς όταν τα κάνουν μαντάρα (βλέπε golden boys), δεν υπάρχει πρόβλημα.
9. Το΄παμε. Ένα είναι το... ταμείο!!!
10. Εδώ πιά μου τα μπέρδεψες τελείως. Πότε και ποιοί αρχαίοι Έλληνες το έλεγαν αυτό?!!?!?!? Οι ολιγαρχικοί Σπαρτιάτες/Θηβαίοι/κλπ. μίλαγαν για δημοκρατία;;;; Ο Σωκράτης και ο Πλάτωνας μήπως;;; Μόνο στην Αθήνα (και ποτέ και πουθενά έκτοτε) και κάτω από ειδικές συνθήκες εφαρμόστηκε το πολίτευμα της δημοκρατίας και φυσικά όχι για όλους. Αλλά το θέμα εδώ είναι πως όλος ο κόσμος και ο ντουνιάς φωνάζει πως θέλει ελεύθερη οικονομία και αγορά, μακριά από κρατικές παρεμβάσεις και "εμπόδια" στην αειφόρο ανάπτυξη!!!!

Και για να κλείσω κι εγώ είμαι με τον λύκο, όταν αυτός είναι χορτοφάγος και δεν μου τρώει τα πρόβατα!!!!

Όσον αφορά την παρούσα κυβέρνηση, την θεωρώ ότι καλύτερο μετά την μεταπολίτευση. Για την χούντα περιττό να εκφραστώ και παλιότερα ήμουν μικρός για να έχω προσωπική γνώμη. Όμως αυτή προέκυψε από ανάγκη και κάτω από ισχυρές πιέσεις και όχι γιατί εμείς σαν ώριμη κοινωνία την επιλέξαμε. Ήδη από πέρυσι την άνοιξη ήταν γνωστά αυτά. Στην σύναξη που έκανε η λέσχη mildenberg, από όσα μάθαμε τότε, οι αποφάσεις ήταν να φύγουν παλαιοκομματικοί βεβαρημένοι με σκάνδαλα κλπ. και να αναλάβουν νέοι (και στα δύο κόμματα) σε μια προσπάθεια ανάκαμψης. Έτσι είχε προκύψει, σαν απειλή σε όσους δεν συνεργάζονταν, ο Χριστοφοράκος. Γι αυτό και είμασταν σίγουροι για την εκλογή Σαμαρά κλπ. Όμως εδώ είναι ο "πάτος" και οι οδηγίες δεν είναι απαραίτητο να οδηγούν σε "δικαιότερες ανακατανομές εισοδημάτων", αλλά σε προσωρινές ανακάμψεις για λίγους, χρεώνοντας τους πολλούς. Ότι έγινε και με τους Ολυμπιακούς Αγώνες περίπου... Τέλος πάντων, αυτά για την ώρα, όσον αφορά απεργιακές κινητοποιήσεις και τα ρέστα κάποιες είναι περιττές, κάποιες αναπόφευκτες... ο νοών νοείτο!!!
διαφωνω τα μάλα μαζι σου αγαπητε γιάννη αλλα ο καθεις με τις απόψεις σου!!

Οσο για το ποιοι ελεγαν το ''οπου δε περναει η δημοκρατια επιβαλλεται η δικτατορια'' το ελεγαν οι Αθηναιοι στην Πνύκα και το εφαρμοζαν οι ιδιοι καθε φορα που χρειαζόταν!!!!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 16-02-2010, 11:22
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

Οσο για το ποιοι ελεγαν το ''οπου δε περναει η δημοκρατια επιβαλλεται η δικτατορια'' το ελεγαν οι Αθηναιοι στην Πνύκα και το εφαρμοζαν οι ιδιοι καθε φορα που χρειαζόταν!!!!
οποιοι και να το ελεγαν γιωργη,οπου και αν το ελεγαν ειναι η αρχη της διαφυλαξης της δημοκρατιας!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 16-02-2010, 18:07
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Διαβάζοντας τα παραπάνω και με δεδομένο ότι είμαι δημ.υπάλληλος συμφωνώ με όσα ανέφεραν οι προηγούμενοι.Υπάρχουν δημ.υπάλληλοι 'κοπρόσκυλα' όπως αναφέρθηκε από κάποιον υπάρχουν και δημ.υπάλληλοι που ρισκάρουν τη ζωή τους κάθε μέρα.Αρα ενας διαχωρισμός δεν βλάπτει.
Εστω ότι θα αρθεί η μονιμότητα και θα γίνουν και περικοπές και θα ξανασυζητήσουν τα συνδικάτα όπως στην Γερμανία για διατήρηση των θέσεων και θα γίνουν και όλα όσα προτάθηκαν σε αυτήν τη συζήτηση.
Εγώ ρωτάω το εξής.Που θα βρίσκουμε χρήματα σαν χώρα αφού εκτός από τον τουρισμό δεν έχουμε άλλη σοβαρή πηγή εσόδου χρημάτων στην χώρα?Θα πέφτουν από τον ουρανό?γιατί μέχρι τώρα ζούσε το κράτος και οι περισσότεροι από εμάς με δανεικά κα πιστωτικές κάρτες.Το πρόβλημα εμφανίστηκε όταν το κράτος δεν μπορεί να δανειστεί άλλο και εμάς μας κόβουν τα δάνεια και τις κάρτες.

Αρα τα χρήματα που θα περικόψουν απο τους δημ. υπαλλήλους ή από τους ιδιωτικούς υπαλλήλους που θα πάνε.?Στους βουλευτές μας και στους μεγαλοκαρχαρίες όπως πάντα.Γιατί αν μου αποδείξουν ότι τα χρήματα που κόβουν από εμένα θα σώσουν το κράτος τότε θα δώσω τα διπλά.
Αυτοί που τα κόβουν σήμερα ήταν και πριν κάποια χρόνια κυβερνηση και έχουν και αυτοί και οι άλλοι μερίδιο ευθύνης για το χάλι μας.

Με τις απεργίες οι οποίες ταλαιπωρούν τον κόσμο και την ομαλή ζωή μας βέβαια και δεν συμφωνώ.Υπάρχει κα άλλος τρόπος διαμαρτυρίας.Βλέπε Ιαπωνία ,Αμερική κ.λ.π.

Last edited by geolag; 16-02-2010 at 18:10.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 16-02-2010, 20:13
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και το γυρίζουμε γύρω γύρω. Ωρε συνάδελφοι δεν βαρεθήκατε, δεν πήξατε, ποσα χρόνια είμαστε μέσα σε τούνελ και φώς δεν βλέπουμε. Ο τόπος αυτός δεν φτιάχνει, είναι ποτισμένος με αυτές τις νοοτροπίες.
Το 1995 αναγκάσθηκα να φύγω από τα Ναυπηγεία (δεν λέω ποιά) γιστί το Σωματείο μου επέβαλε το συνεργείο των οικοδόμων, του οποίου ήμουν προιστάμενος, να βάζει 1 τμ πλακάκια την ημέρα στο πλοίο που ήταν πάνω στην πλωτή δεξαμενή. Οι γνωρίζοντες καταλαβαίνουν τι σημαίνει αυτό σε καθυστερήσεις/χρήμα.
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 16-02-2010, 20:48
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και το γυρίζουμε γύρω γύρω. Ωρε συνάδελφοι δεν βαρεθήκατε, δεν πήξατε, ποσα χρόνια είμαστε μέσα σε τούνελ και φώς δεν βλέπουμε. Ο τόπος αυτός δεν φτιάχνει, είναι ποτισμένος με αυτές τις νοοτροπίες.
Το 1995 αναγκάσθηκα να φύγω από τα Ναυπηγεία (δεν λέω ποιά) γιστί το Σωματείο μου επέβαλε το συνεργείο των οικοδόμων, του οποίου ήμουν προιστάμενος, να βάζει 1 τμ πλακάκια την ημέρα στο πλοίο που ήταν πάνω στην πλωτή δεξαμενή. Οι γνωρίζοντες καταλαβαίνουν τι σημαίνει αυτό σε καθυστερήσεις/χρήμα.
Φίλε μου θύμισες ένα γνωστό μηχανικό στην Ολυμπιακή, στο 8ωρό τους ξυνόταν και μετά έκαναν την δουλειά τους στις υπερωρίες.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 16-02-2010, 20:58
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Σήμερα συζητούσα με πολύ φίλο πολιτικό μηχανικό που δραστηριοποιείτε στην ευρύτερη περιόχή της Ανατολικής Αττικής με ανέργεση μεζονέτας κ.λ.π και μου έλεγε ότι τα τελευταία χρόνια η πλειονότητα των πελατών του ήταν ΥΨΗΛΟΒΑΘΜΑ στελέχη του δημοσίου. και απορούσε πως γίνεται με ένα μισθό έστω των 2 και 3 χιλιάδων να αγοράζεις ακίνητο που ξεπερνά το εκατομύριο.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 16-02-2010, 21:25
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
διαφωνω τα μάλα μαζι σου αγαπητε γιάννη αλλα ο καθεις με τις απόψεις σου!!

Οσο για το ποιοι ελεγαν το ''οπου δε περναει η δημοκρατια επιβαλλεται η δικτατορια'' το ελεγαν οι Αθηναιοι στην Πνύκα και το εφαρμοζαν οι ιδιοι καθε φορα που χρειαζόταν!!!!


Αυτό να το πάρω σαν κοπλιμέντο!?!?!?
Όσο για τους αρχαίους... κάτι για "δικτατορία της πλειοψηφίας", υποψιάζομαι πως θέλεις να πεις, αλλά το θεωρώ ατυχές για το θέμα των τραπεζών.

Όπως και να' ναι, χάρηκα για την (έστω και μικρή σε διάρκεια) κουβέντα.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 16-02-2010, 21:47
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα συζητούσα με πολύ φίλο πολιτικό μηχανικό που δραστηριοποιείτε στην ευρύτερη περιόχή της Ανατολικής Αττικής με ανέργεση μεζονέτας κ.λ.π και μου έλεγε ότι τα τελευταία χρόνια η πλειονότητα των πελατών του ήταν ΥΨΗΛΟΒΑΘΜΑ στελέχη του δημοσίου. και απορούσε πως γίνεται με ένα μισθό έστω των 2 και 3 χιλιάδων να αγοράζεις ακίνητο που ξεπερνά το εκατομύριο.
Γιατί λαδώνονται όλοι Σταύρο! Σήμερα μου έλεγε γνωστός ότι έδωσε 1.000€ σε εφοριακό να του "τακτοποιήσει" εκκρεμότητα και η κορούλα μου που έδινε για δίπλωμα αυτοκινήτου πριν 2 βδομάδες μου έλεγε: "Μπαμπά δεν θα λαδώσουμε εμείς, όλοι λαδώνουνε για να το πάρουνε!" και μού' ρχεται το αίμα στο κεφάλι που το ακούω, "Τι λες παιδάκι μου, θα βγεις στους δρόμους με δίπλωμα που έχεις πληρώσει για να το πάρεις; Πως νομίζεις ότι σκοτώνονται τόσοι κάθε μέρα!!!" της λέω εγώ...

Πριν πάει για εξετάσεις βέβαια, την είχα δει και γω πως οδηγάει και είχαμε κάνει κάμποσα μαθήματα και μαζί και ήμουν αρκετά ήσυχος ότι είναι ασφαλής για να οδηγήσει και να πάει για εξετάσεις.

Την ημέρα λοιπόν που έδινε πορεία, οι 10 προηγούμενοι πέρασαν. Την τελευταία κοπελίτσα την παρακολουθούσε, οπισθοπορεία έκανε στο γάμο του Καραγκιόζη και παρκάρισμα στο 1 μέτρο από το πεζοδρόμιο. Μίλησε μετά μαζί της, της είπε ότι έκανε 5 λάθη, αλλά της έλεγαν δεν πειράζει, δεν πειράζει, είχε λαδώσει 300€ και το πήρε βέβαια.

Την κόρη μου που είχε προσέλθει "αλάδωτη" την ρώτησαν ένα σωρό πράγματα για τον εξωτερικό έλεγχο του αυτοκινήτου, μέχρι και για διαρροή λαδιού την έβαλαν να κοιτάξει από κάτω από το αυτοκίνητο, τα πάντα μέσα την ρώτησαν, μέχρι και έλεγχο του τιμονιού σε στάση από άκρη σε άκρη και στο ξεκίνημα, πριν κανει 100μ στην πρώτη στροφή, της λένε "καλύτερα να το δώσετε στο δάσκαλό σας να συνεχίσει, σταματήστε". Δύο στριμμένες γκιόσες όπως μου είπε χαρακτηριστικά η κόρη μου. Της το ξαναείπα όμως, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει το δίπλωμα με λάδωμα. Μετά από μία βδομάδα, ξαναέδωσε εξετάσεις με άλλους εξεταστές όπου και το πήρε βέβαια χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα 300€ τα έδωσα πάντως, 150 και 150 τα δύο εξέταστρα.

Η μακαρίτισσα η πεθερά μου, για να μπορέσει να μπει στο "καλό Δημόσιο νοσοκομείο" και για να της κάνει την εγχείριση ο γιατρός του Δημοσίου βεβαίως βεβαίως, μας πέρασε το μήνυμα μέσω του μεσάζοντα, ότι 4 χιλιάρικα καλά είναι γι αυτήν την εγχείριση. Μου έρχονται άλλες 5 περιπτώσεις μεγάλου λαδώματος που ξέρω, αλλά άσε. Ποιος από μας δεν έχει λαδώσει για να κάνει αυτό που νόμιμα δικαιούται;;; Ποιον κοροϊδεύουμε και τι περιμένουμε;;;
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 16-02-2010, 22:17
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

γιατί να απεργήσουν την τετάρτη οι ταξιτζήδες;
γιατί δε θέλουν να πληρώσουν ότι τους αναλογεί;
υπάρχει ταξί που να δίνει λιγότερα από 4 χιλιάρικα το μήνα;

το μεγάλο χάλι μας είναι τα στενά συντεχνιακά συμφέροντα,
ότι φάμε εμείς κι οι άλλοι να κουρεύονται!

χωρίς να είμαι υπέρ των δημοσίων υπαλλήλων.....
σκέφτομαι πόσο θα ξεσαλώσουν οι εργοδότες στον ιδιωτικό τομέα....

στη γερμανία που ήμουν 6-7 χρόνια, δεν υπάρχει μονιμότητα για τα πρώτα 15 χρόνια,
είχαν ανανεούμενες συμβάσεις,
αλλά ήσουν σίγουρος ότι αν κάνεις καλά τη δουλειά σου δε θα τη χάσεις επειδή κάποιος κακεντρεχής θα σου κάνει κακή έκθεση....

σε γενικότερο επίπεδο, επειδή πολύ ξεφτιλιστίκαμε....
επειδή φταίμε για το χάλι μας,
αλλά όχι να τους δώσουμε και τον κ@λο μας τσάμπα...
καλύτερο το έχω να πάμε στο ΔΝΤ,
ούτως ή άλλως αυτά είναι τα μέτρα.

άμεσα αποδείξεις από όλους και για τα πάντα.

μιλούσα σήμερα με έναν ασθενή μου που έχει βενζινάδικο,
κι έλεγε ότι είναι παράνομο να κοπεί απόδειξη λιανικής για βενζίνη.
ισχύει αυτό;!
αν ναι, γιατί μας ζαλίζουν τον έρωτα;

φίλοι δεν τελειώνει, ούτε θα τελειώσει ποτέ.
εδώ είναι είναι ελλάδα!!!!

κι αν δε γ@μήσεις τον εργάτη......ψωμί δεν έχει!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Έρχονται τα νέα κρατικά αυτοκίνητα!!! zastava Χιούμορ 4 19-10-2009 23:13
Η νέα Mercedes E-Class με αισθητική Lorinser essel Αυτοκίνητο 6 16-10-2009 10:54
Το διαζύγιο βλάπει σοβαρά την υγεία, σύμφωνα με νέα έρευνα wolferin Διάφορα 7 29-07-2009 22:16
Όλυμπος - 1 από τα 7 νέα θαύματα του κόσμου!!!! riko46 Ελλάδα 5 17-05-2009 23:46
τα νέα μοντέλα της bmw για το 2009 GS_maniac Νέα μοντέλα BMW 6 23-01-2009 20:25


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:30.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!