GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ζήτηση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 04-11-2012, 15:50
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον 8/2006

Ζητάω αν έχει κάποιος παραπεταμένη κάποια παλιά ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS

είναι αυτή

θα με εξυπηρετούσε πολύ !!!!

Δεν με πειράζει αν δεν λειτουργεί, ή σε τι κατάσταση είναι , την θέλω για να κάνω κάποιες δοκιμές πάνω της !!!

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων......

Last edited by peterv; 04-11-2012 at 15:53.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 04-11-2012, 17:35
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζητάω αν έχει κάποιος παραπεταμένη κάποια παλιά ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS

είναι αυτή

θα με εξυπηρετούσε πολύ !!!!

Δεν με πειράζει αν δεν λειτουργεί, ή σε τι κατάσταση είναι , την θέλω για να κάνω κάποιες δοκιμές πάνω της !!!

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων......

Δεν ξέρω τι έχεις βάλει στο μυαλό σου να κάνεις αλλά διευκρίνησε αν θες με σεβρό ή χωρίς.... Γιατί το δικό σου είναι με σεβρό - αν θυμάμαι καλά!

Last edited by ThanDim; 04-11-2012 at 17:37.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 04-11-2012, 17:39
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

φιλε εχω μια λυμενη πες μου μονο τι την θες!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 04-11-2012, 19:35
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω τι έχεις βάλει στο μυαλό σου να κάνεις αλλά διευκρίνησε αν θες με σεβρό ή χωρίς.... Γιατί το δικό σου είναι με σεβρό - αν θυμάμαι καλά!
Ειναι με σεβρό σωστά θυμάσαι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε εχω μια λυμενη πες μου μονο τι την θες!!
Θέλω να ανοίξω μία δοκιμαστικά ώστε να δώ που κολλάνε τα μπιστονάκια ......
Έχω ακούσει για κάποιους που τις λύνουν εδώ και στην Ρωσία , γιατί όχι να μην μάθουμε και εμείς ....... Έχω βρεί τον κατάλληλο άνθρωπο και μένει να κάνουμε κάποιες δοκιμές.....
Αν δεν την χρειάζεσαι θα με διευκόλυνες πολύ, μετά το άνοιξε - κλείσε θα στην επιστρέψω...

Last edited by peterv; 04-11-2012 at 19:45.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 04-11-2012, 20:38
MIHALIS TZIMAS Ο/Η MIHALIS TZIMAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW R1150 GS ADV BMW R100GS PD
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή

www.modulemaster.com

Last edited by MIHALIS TZIMAS; 04-11-2012 at 20:48.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 04-11-2012, 21:10
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

Δεν γνωριζω προσωπικα τον μηχανικο, αλλα μου ειπε πως με 500€ την επισκευαζει.

Η δικια μου ειναι κολλημενη μονο πισω (ετσι το ειχα παρει) αλλα με το μπροστα κανονικα και το πισω φρενο μηχανικο χωρις abs δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα μετα απο 15.000χλμ. Λεω να το φτιαξω μεσα στο χειμωνα για να φυγει απο το κεφαλι μου!

το συνεργειο ειναι αυτο : BMW art service - BMW. , , , .
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 04-11-2012, 22:27
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

Εμένα faker μου κόλλησε το μπιστονάκι για τα προστινά φρένα οπότε είμαι βάρκα γυαλό και δεν μετακινήται
Μιχάλη καλησπέρα, ευχαριστώ για το λινκ θα ζητήσω μια τιμή και βλέπουμε...

Από τα παραπάνω καταλήγω στο συμπέρασμα ότι γενικά η μονάδες επισκευάζονται,

είναι όμως αξιόπιστη η επισκευή ; Φρένα μηχανής είναι αυτά. Δεν ειναι για να παίζεις.....

Για να απαντηθούν σωστά οι ερωτήσεις πρέπει να καταλάβουμε ακριβώς τι ζημιά παθαίνουν εσωτερικά και τι κάνουν στην επισκευή.

Οπότε με μιά δυό μονάδες abs χαλασμένες για λύσιμο, θα καταλάβουμε που είναι το πρόβλημα και τι απαιτήται για την επισκευή του......

Last edited by peterv; 04-11-2012 at 22:29.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 04-11-2012, 22:47
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα faker μου κόλλησε το μπιστονάκι για τα προστινά φρένα οπότε είμαι βάρκα γυαλό και δεν μετακινήται
Μιχάλη καλησπέρα, ευχαριστώ για το λινκ θα ζητήσω μια τιμή και βλέπουμε...

Από τα παραπάνω καταλήγω στο συμπέρασμα ότι γενικά η μονάδες επισκευάζονται,

είναι όμως αξιόπιστη η επισκευή ; Φρένα μηχανής είναι αυτά. Δεν ειναι για να παίζεις.....

Για να απαντηθούν σωστά οι ερωτήσεις πρέπει να καταλάβουμε ακριβώς τι ζημιά παθαίνουν εσωτερικά και τι κάνουν στην επισκευή.

Οπότε με μιά δυό μονάδες abs χαλασμένες για λύσιμο, θα καταλάβουμε που είναι το πρόβλημα και τι απαιτήται για την επισκευή του......
Για άνοιξε τον δρόμο Πέτρο, αλλιώς την βλέπω ανταλλακτικά στο car.gr την χοντρή.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 04-11-2012, 23:39
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα faker μου κόλλησε το μπιστονάκι για τα προστινά φρένα οπότε είμαι βάρκα γυαλό και δεν μετακινήται
Μιχάλη καλησπέρα, ευχαριστώ για το λινκ θα ζητήσω μια τιμή και βλέπουμε...

Από τα παραπάνω καταλήγω στο συμπέρασμα ότι γενικά η μονάδες επισκευάζονται,

είναι όμως αξιόπιστη η επισκευή ; Φρένα μηχανής είναι αυτά. Δεν ειναι για να παίζεις.....

Για να απαντηθούν σωστά οι ερωτήσεις πρέπει να καταλάβουμε ακριβώς τι ζημιά παθαίνουν εσωτερικά και τι κάνουν στην επισκευή.

Οπότε με μιά δυό μονάδες abs χαλασμένες για λύσιμο, θα καταλάβουμε που είναι το πρόβλημα και τι απαιτήται για την επισκευή του......
O μηχανικος μου ειπε οτι τις επισκευαζει ο ιδιος, μου εξηγησε επισης οτι ειναι ενας μικρος κινητηρας η μοναδα και δουλευοντας γραφει ωρες, ειδικα στο φαναρι....με αποτελεσμα καποια στιγμη να'' κολησει''.

Εγω του ειπα για αλλαγη με μεταχειρισμενη και επιμενει στην επισκευη κυριως για λογους αξιοπιστιας!

Ζυζητησαμε επισης το ενδεχομενο με αντικατασταση μοναδας απο 2007 και μετα (2ης γενιας), οπου απαιτουνται και τα σωληνακια κομπλε .... επειδη δεν με καιει ετσι το πηρα το μηχανακι, δεν το αντιλαμβανεσε ευκολα, αλλαξα προοληπτικα τα υγρα γιατι μπορει να εστρωνε αλλα τπτ.
Θα περιμενω μηπως του κατσει κανενα τρακαρισμενο να παμε για μετατροπη στο συστημα φρενων με 2ης γενιας.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 05-11-2012, 00:30
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητήται ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ μονάδα ABS από R1200 GS , ST, RT μέχρι τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
O μηχανικος μου ειπε οτι τις επισκευαζει ο ιδιος, μου εξηγησε επισης οτι ειναι ενας μικρος κινητηρας η μοναδα και δουλευοντας γραφει ωρες, ειδικα στο φαναρι....με αποτελεσμα καποια στιγμη να'' κολησει''.

Εγω του ειπα για αλλαγη με μεταχειρισμενη και επιμενει στην επισκευη κυριως για λογους αξιοπιστιας!

Ζυζητησαμε επισης το ενδεχομενο με αντικατασταση μοναδας απο 2007 και μετα (2ης γενιας), οπου απαιτουνται και τα σωληνακια κομπλε .... επειδη δεν με καιει ετσι το πηρα το μηχανακι, δεν το αντιλαμβανεσε ευκολα, αλλαξα προοληπτικα τα υγρα γιατι μπορει να εστρωνε αλλα τπτ.
Θα περιμενω μηπως του κατσει κανενα τρακαρισμενο να παμε για μετατροπη στο συστημα φρενων με 2ης γενιας.
Aυτό πρώτη φορά το διαβάζω, είχα την εντύπωση ότι δεν γίνεται..., θέλει άλλο εγκέφαλο κ.λ.π.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!