GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ζήτηση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 22-04-2013, 16:40
8avos Ο/Η 8avos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2013
Περιοχή: Λαρισα
Μoto: vespa gts 250- vespa gs 160 '64
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Αντρέα,χίλια μπράβο σου!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 22-04-2013, 18:20
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 23-04-2013, 12:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ όλους. Ακόμα δεν έχει βρεθεί κάποιος, υπάρχει ενδιαφέρον από μερικούς για λογαριασμό τρίτων.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Eιτε βρεις ειτε οχι γνωστοποιησε μας αν θελεις ποσες αιτησεις ειχες.......απο Ελληνες.

Ετσι για να εχουμε ενα μετρο ποση πεινα υπαρχει.....ηδη εχουν περασει καμποσες ημερες.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 23-04-2013, 13:39
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Eιτε βρεις ειτε οχι γνωστοποιησε μας αν θελεις ποσες αιτησεις ειχες.......απο Ελληνες.

Ετσι για να εχουμε ενα μετρο ποση πεινα υπαρχει.....ηδη εχουν περασει καμποσες ημερες.

Γιώργο πολύ πετυχημένη παρατήρηση.
Μόνο 2 υπήρξαν που τους ευχαριστώ . Δυστυχώς όμως λόγο ότι εγω δεν έχω το περιθώριο να τους εκπαιδευσω δεν τα βρήκαμε. Δεν θέλω να αναφέρω όνομα μια και δεν ποσταρε εδώ, αλλά μιλήσαμε από το τηλέφωνο , υπάρχει φίλος που ήταν διατεθειμένος να έρθει από επαρχία και να μείνει Αθήνα για να δουλέψει.:thumbup:
Για να έχεις μέτρο σύγκρισης γράψε για μια θέση γραφείου και θα δεις τι θα γίνει.



Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 23-04-2013, 14:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο πολύ πετυχημένη παρατήρηση.
Μόνο 2 υπήρξαν που τους ευχαριστώ . Δυστυχώς όμως λόγο ότι εγω δεν έχω το περιθώριο να τους εκπαιδευσω δεν τα βρήκαμε. Δεν θέλω να αναφέρω όνομα μια και δεν ποσταρε εδώ, αλλά μιλήσαμε από το τηλέφωνο , υπάρχει φίλος που ήταν διατεθειμένος να έρθει από επαρχία και να μείνει Αθήνα για να δουλέψει.:thumbup:
Για να έχεις μέτρο σύγκρισης γράψε για μια θέση γραφείου και θα δεις τι θα γίνει.



Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
απο της 8 απριλιου και μονον δυο............
Φανταζομαι το εχεις βαλει και σε καμια εφημεριδα...........

Ετσι για να δει ο κοσμος που μιλαει για πεινα και συσσιτια οτι ειναι βαθεια νυκτωμενος..............

Ειμαι στο γραφειο 7 εργασιμες ημερες και κοιτωντας τα εμαιλς για την αγγελια που ειχαν βαλει για ασχετη θεση απο την δικη μου αλλα για θεση γραφειου οπως λες το συστημα ειχε καταχωρησει μεχρι την παρασκευη 7000 αιτησεις....επτα χιλιαδες ολογραφως..............φανταζομαι οτι η πεινα παει συνεφο εεεεεεε? Αμ δε......
Ανοιξα μερικα απο αυτα και ειδα ηλικιες των 20 μεχρι 30 χωρις προυπηρεσια, χωρις διπλωματα και παπλωματα, χωρις καν μια ξενη γλωσσα. Μετα πηγα στα ιδια ονοματα και ειδα τα interviews results απο το human resourses dept. και προσεξα οτι ολοι ζητουν 8ωρο, οχι εργασια Σ/Κ και αργιες (για Ναυτιλιακο γραφειο μιλαμε ετσι? που δεν εχει ωρες και ημερες....οταν εχει βαπορι δουλευεις δεν λες εχει αργια...) και μισθο? Ας ηταν ΕΝΑΣ Αντρεα μου μα ΕΝΑΣ ¨η ΜΙΑ που να ζηταει κατω απο 2000 μικτα ητοι 1500 καθαρα.
Κι εσυ μου λες για βασικο και βραδυνη εργασια? Αμ δεν πειναει ο Ελληνας για να δουλεψει με τον βασικο μισθο και βραδυ Αντρεα μου, τρωει απο εκει που εχει αποθεματα, κι εχει πολλαααααααααα αποθεματα Αντρεα μου.

Κατι λεγαμε για μαζωξη ελιων σε αλλο ποστ........απο Ελληνες? δεν εισαι καλα μου φαινεται!!!!!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 23-04-2013, 15:10
Giof Ο/Η Giof βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: BMW R1200GS ADVENTURE
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Εγώ πάντως μετα απο 17 μήνες ανεργία κάνω δυο νυχτερινές δουλειές γιατι τόσο καιρο που έψαχνα ημερήσια .........
Μια χαρα είναι και νύχτα , το μπαγιοκο να πέφτει και ας είναι και σε άλλο πλανήτη
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-04-2013, 16:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giof Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως μετα απο 17 μήνες ανεργία κάνω δυο νυχτερινές δουλειές γιατι τόσο καιρο που έψαχνα ημερήσια .........
Μια χαρα είναι και νύχτα , το μπαγιοκο να πέφτει και ας είναι και σε άλλο πλανήτη
Oποιος εχει αναγκη δουλευει και νυκτα και μερα και διπλοβαρδιες.........

Απ'οτι φαινεται ειναι ελαχιστοι αυτοι που εχουν αναγκη στην Ελλαδα.....
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-04-2013, 17:00
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
απο της 8 απριλιου και μονον δυο............
Φανταζομαι το εχεις βαλει και σε καμια εφημεριδα...........

Ετσι για να δει ο κοσμος που μιλαει για πεινα και συσσιτια οτι ειναι βαθεια νυκτωμενος..............

Ειμαι στο γραφειο 7 εργασιμες ημερες και κοιτωντας τα εμαιλς για την αγγελια που ειχαν βαλει για ασχετη θεση απο την δικη μου αλλα για θεση γραφειου οπως λες το συστημα ειχε καταχωρησει μεχρι την παρασκευη 7000 αιτησεις....επτα χιλιαδες ολογραφως..............φανταζομαι οτι η πεινα παει συνεφο εεεεεεε? Αμ δε......
Ανοιξα μερικα απο αυτα και ειδα ηλικιες των 20 μεχρι 30 χωρις προυπηρεσια, χωρις διπλωματα και παπλωματα, χωρις καν μια ξενη γλωσσα. Μετα πηγα στα ιδια ονοματα και ειδα τα interviews results απο το human resourses dept. και προσεξα οτι ολοι ζητουν 8ωρο, οχι εργασια Σ/Κ και αργιες (για Ναυτιλιακο γραφειο μιλαμε ετσι? που δεν εχει ωρες και ημερες....οταν εχει βαπορι δουλευεις δεν λες εχει αργια...) και μισθο? Ας ηταν ΕΝΑΣ Αντρεα μου μα ΕΝΑΣ ¨η ΜΙΑ που να ζηταει κατω απο 2000 μικτα ητοι 1500 καθαρα.
Κι εσυ μου λες για βασικο και βραδυνη εργασια? Αμ δεν πειναει ο Ελληνας για να δουλεψει με τον βασικο μισθο και βραδυ Αντρεα μου, τρωει απο εκει που εχει αποθεματα, κι εχει πολλαααααααααα αποθεματα Αντρεα μου.

Κατι λεγαμε για μαζωξη ελιων σε αλλο ποστ........απο Ελληνες? δεν εισαι καλα μου φαινεται!!!!!

Γιωργο παλι βγαζεις βιαστικα συμπερασματα,

σε αντιστοιχη αγγελια που εβαλε ο γαμπρος μου για το κυλικειο του (απο το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ σπαστο ωραριο μιας και θελει να τον καλυπτει οταν αυτος δεν μπορουσε να ειναι εκει ή οταν εχει πιο πολυ κινηση κτλ) στην Θεσαλλονικη με τον ιδιο μισθο, με του φιλου παραπανω θα σου πω οτι την επομενη ημερα τον περιμενε μια ουρα πανω απο 50 ατομα ακομα και με βιογραφικα πτυχια/διπλωματα/παπλωματα και ξενες γλωσσες κτλ...ειχε μεινει αναυδος...

μου ελεγε χαρακτηριστικα οτι ενιωθε ασχημα μιας και τι μισθο να τους πει και τι να το κανει το πτυχιο για καποιον που τον χρειαζεται για να φτιαχνει καφεδες και κανενα τοστακι/σαντουιτς κτλ κτλ...

ακομα και οταν καλυψε την θεση (μεσα σε 1-2 μερες) τον επερναν τηλεφωνο πανω απο 15 μερες μετα...και δεν μιλαμε για 10-20 ατομα αλλα πολλα παραπανω...

σε ενα απο αυτα τα τηλεφωνα ετυχε να ειμαι παρων...αποφοιτος αρχιτεκτονικης ηταν η υποψηφια...

Δεν ειναι ολοι χορτατοι...πως να το κανουμε...

Last edited by asotosios; 23-04-2013 at 17:07.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-04-2013, 17:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργο παλι αρχισες τα βιαστικα συμπερασματα,

σε αντιστοιχη αγγελια που εβαλε ο γαμπρος μου για το κυλικειο του (απο το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ σπαστο ωραριο μιας και θελει να τον καλυπτει οταν αυτος δεν μπορουσε να ειναι εκει ή οταν εχει πιο πολυ κινηση κτλ) στην Θεσαλλονικη με τον ιδιο μισθο, με του φιλου παραπανω θα σου πω οτι την επομενη ημερα τον περιμενε μια ουρα πανω απο 50 ατομα ακομα και με βιογραφικα πτυχια/διπλωματα/παπλωματα και ξενες γλωσσες κτλ...ειχε μεινει αναυδος...

μου ελεγε χαρακτηριστικα οτι ενιωθε ασχημα μιας και τι μισθο να τους πει και τι να το κανει το πτυχιο για καποιον που τον χρειαζεται για να φτιαχνει καφεδες και κανενα τοστακι/σαντουιτς κτλ κτλ...

ακομα και οταν καλυψε την θεση (μεσα σε 1-2 μερες) τον επερναν τηλεφωνο πανω απο 15 μερες μετα...
σε ενα απο αυτα τα τηλεφωνα ετυχε να ειμαι παρων...αποφοιτος αρχιτεκτονικης ηταν η υποψηφια...

Δεν ειναι ολοι χορτατοι...πως να το κανουμε...
φαινεται οτι στην Θεσσαλονικη εχουν αναγκη να δουλεψουν, στην Αθηνα ΟΧΙ.
Στην Θεσσαλονικη ειναι πιο εξυπνοι ανθρωποι και κανουν οτι δουλεια βρεθει μεχρι να βρεθει κατι αλλο, στην αθηνα ΟΧΙ.

Στην Αθηνα αγαπητε μου οι αποφοιτοι Λυκειου, Πανεπιστημιου και ΤΕΙ δεν καταδεχονται να δουλεψουν για 586ε, το ακουσα με τα αυτια μου ουκ ολιγες φορες απο νεους στο ταξι μου.......ουκ ολιγες φορες στο ξαναλεω.
Και ποτε δεν ακουσα εναν να μου πει οτι θα εκανε οτι δουλεια βρισκοταν......στην Αθηνα παντα.
Αν υπολογισεις οτι στις 180 ημερες που ημουν ταριφας μετεφερα 5000 ανθρωπους εκ των οποιων το 95% ηταν ηλικιας 20-35 ετων και το 70% ανεργοι παλιοι και νεοι που χρησιμοποιουσαν το ταξι για να πανε για καφε/βολτα στο κεντρο αλλα δεν δουλευαν για 586ε....τοτε συμφωνω, βγαζω βιαστικα συμπερασματα.

Δεν πειραζει ομως παιρνω θαρρος απο τις χιλιαδες αιτησεις ανεργων που καταφθανουν στην εταιρεια οι οποιοι ζητουν εργασια φυσικα και στην παραγραφο ''τι μισθο ζητατε?'' βαζουν 2000ε........
Αυριο θα εχουν εργασια σε γραφειο με γραμματεα .............να'ναι σιγουροι.

Στην Αθηνα και στην Κρητη που μπορω να ξερω κατι τις....ειναι χορτατοι.........
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-04-2013, 17:31
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Νέος για βραδυνή εργασία

Δεν μπορω να σε πεισω για το αντιθετο...

εγω παντως ειμαι πεπισμενος...
βλεπω τι γινεται με τα βιογραφικα στις εταιριες που εχω γνωστους ή συνεργαζομε...αλλα και στην εταιρια που δουλευω...
για 4 θεσεις εργατων δεν προλαβε να βγει αγγελια γιατι καλυφθηκε απο γνωστους των εργαζομενων...
Ολοι και οταν λεω Ολοι (μεσα σε αυτους και εγω) φεραμε απο 2-3 βιογραφικα ο καθενας μας...και μιλαμε για κυλιωμενο ωραριο...και φυσικα τον βασικο μισθο...και συμβασιουχοι χωρις δικαιωμα να γινουν αοριστου...

αυτα απο εμενα δεν νομιζω οτι μπορουμε να πεισουμε ο ενας τον αλλον...

Last edited by asotosios; 23-04-2013 at 17:37.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!