GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 16-01-2012, 11:07
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

kαποτε ειχα μια συσκευη αντηρανταρ η οπια την ρυθμηζες αναλογα
την αποσταση πρωηδοπηισης αν εισου σε κατηκημενη περιοχη η οχι η κε να μπερδευη το ρανταρ
χαρακτηρηστηκο ενα βραδι ενο πηγενα με 80 το ρανταρ της αστηνομιας εδηξε 175 κε την γλητοσα διοτι ηταν αδιανοητο να πας με τετια ταχιτητα στο συγκεκρημενο συμειο

στο τελος το μηχανακη μου το πηραν οι αστηνομηκοι μετα απο πολα βασανα ευτραπελα γελια κε κλαματα !!

το καστος του αντηρανταρ το 1998 ηταν κοντα στα 200 δολαρια
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 16-01-2012, 11:13
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην Αμερικη που οι συσκευες ανιχνευσης ειναι ψωμοτυρι , η χρηση τους εχει αλλο ευεργετικο σκοπο την μειωση της ταχυτητας εκει που υπαρχει το ρανταρ.

Ετσι οι αρχες εχουν τοποθετησει καμποσα απο αυτα σε επικινδυνα κοματια του δρομου με αποτελεσμα να μειωθουν δραματικα τα ατυχηματα...

Στην Ελλαδα και για μας τους δικυκλιστες τα μοντελα που ειναι συμβατα με τις αντιστοιχες συχνοτητες και ειδικα για την μηχανη ειναι ελαχιστα και για μενα πρακτικως αχρηστα.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 16-01-2012, 11:16
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Nondas Εμφάνιση μηνυμάτων
με μηχανή σας έχει σταματήσει η τροχαία για υπέρβαση ορίου ταχύτητος?

μια φορα βραδι στην εθνικη με 157 χιλ !

δεν μου εκανα σημα να σταματησο συνεχησα κανονικα οπου τα λαμογια με βαλανε ξοπησο με 220 + βαλε με πλησιασα με σβηστους φαρους αφου ηδαν τη πηνακηδα βρηκαν τα στυχεια μου απο ενα κοπιουτερακη που ειναι εφοδιασμενη οι αστηνομηκη κε με φοναξα με το ονοματεπωνημο μου να σταματησο

αμα θες μην σταματησης

αν μου εκανα συμα να σταματησω δεν με πιανα με τοιποτα !!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 16-01-2012, 11:31
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναπ.. Ελπιζω να σε καλυψα!!

Καλημέρα. Μα σε τι να με καλύψεις.
Όχι βέβαια διότι το έχουμε κάνει σεντόνι το θέμα.
Ελάχιστοι αρθρογράφοι έχουν τεχνικές γνώσεις .
Θα σου το επαναλάβω. Κανένα σύστημα από αυτά που αναφέρεις δεν παρεμβάλλεται. Τα συστήματα αυτά είναι πανάκριβα και απαιτούν χρόνια εκπαίδευσης.
Εάν ήταν τόσο απλά θα τα βάζαμε και στα Α/Φ. Περίπου είναι ίδια η λειτουργία. Μην δίνετε χρήματα σε τέτοια συστήματα.
Το laser το χρησιμοποιούμε πιο συχνά πάνω σε πινακίδες κυκλοφορίας. Για το λόγω αυτό δύσκολα να σε σημαδέψει ο τροχονόμος από μπροστά διότι υπάρχει μικρή ανάκλαση. Το σώμα έχει απορρόφηση ενέργειας και το αποφεύγουν. Πάντα σε Φώτο ( με μηχανή) από πίσω λόγω τις πινακίδας.
Για να δούμε όσοι κατέχουν τεχνικές γνώσεις τι θέση θα πάρουν
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 16-01-2012, 13:11
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
μια φορα βραδι στην εθνικη με 157 χιλ !

δεν μου εκανα σημα να σταματησο συνεχησα κανονικα οπου τα λαμογια με βαλανε ξοπησο με 220 + βαλε με πλησιασα με σβηστους φαρους αφου ηδαν τη πηνακηδα βρηκαν τα στυχεια μου απο ενα κοπιουτερακη που ειναι εφοδιασμενη οι αστηνομηκη κε με φοναξα με το ονοματεπωνημο μου να σταματησο

αμα θες μην σταματησης

αν μου εκανα συμα να σταματησω δεν με πιανα με τοιποτα !!

Μην μπερδεύεσαι. Είσαι Κύπρο. Άλλη χώρα. Πολύ μπροστά.

Εγώ πάλι δεν τρέχω. Αν δω να με 'σημαδεύουν', πέφτω στα φρένα. Μου έχουν πει ότι αυτό ΚΑΙ μπερδεύει το μηχάνημα, διότι δεν μπορεί να μετρήσει στιγμιαία ελάτωση ταχύτητας από 170χλμ στα 70 (δεδομένου ότι δεν ακολουθεί κανείς από πίσω) ΚΑΙ ταυτόχρονα σε ΄κάνει' νόμιμο, εντός ορίων.

Δεν με έχουν πιάσει παρά μόνο μια φορά για ταχύτητα. Στην μεγάλη ευθεία του Βόλου προς Αθήνα. Πλήρωσα 'κάτι' και έφυγα. Ήταν και Πάσχα.

Και με έχουν 'σημαδέψει' πολλές φορές.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 16-01-2012, 14:46
Andreas_F800GS Ο/Η Andreas_F800GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθήνα, Ηλιούπολη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 401
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Πάντως για όποιον ψάχνεται για καλό σύστημα αντιραντάρ... του δανείζω την γυναίκα μου! Με το που αρχίσω να το πατάω λίγο παραπάνω αρχίζει τις ματιές και την γκρίνια αν ήμαστε με το αυτοκίνητο ή ενναλακτικά τα τσιμπήματα και τα σκουντήγματα αν ήμαστε στη μηχανή... Να δω μετά αν περνάει κανείς σας τα όρια!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 16-01-2012, 18:31
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα. Μα σε τι να με καλύψεις.
Όχι βέβαια διότι το έχουμε κάνει σεντόνι το θέμα.
Ελάχιστοι αρθρογράφοι έχουν τεχνικές γνώσεις .
Θα σου το επαναλάβω. Κανένα σύστημα από αυτά που αναφέρεις δεν παρεμβάλλεται. Τα συστήματα αυτά είναι πανάκριβα και απαιτούν χρόνια εκπαίδευσης.
Εάν ήταν τόσο απλά θα τα βάζαμε και στα Α/Φ. Περίπου είναι ίδια η λειτουργία. Μην δίνετε χρήματα σε τέτοια συστήματα.
Το laser το χρησιμοποιούμε πιο συχνά πάνω σε πινακίδες κυκλοφορίας. Για το λόγω αυτό δύσκολα να σε σημαδέψει ο τροχονόμος από μπροστά διότι υπάρχει μικρή ανάκλαση. Το σώμα έχει απορρόφηση ενέργειας και το αποφεύγουν. Πάντα σε Φώτο ( με μηχανή) από πίσω λόγω τις πινακίδας.
Για να δούμε όσοι κατέχουν τεχνικές γνώσεις τι θέση θα πάρουν
Αγαπητε Ναπο

Αλλο τα Α/Φ κι αλλο το ρανταρ της τροχαιας.
Βασιζονται στην ιδια αρχη λειτουργιας (φαινομενο Doppler) αλλα δεν προστατευονται απο τα λογισμικα των εκατομυριων των Α/Φ.
Τα jummers στην αμερικη ειναι ευρυτατα διαδεδομενα και κανουν τελεια δουλεια......αν και υπαρχει παντα ο φοβος να σε κυνηγησει η μιση πολιτεια.

Κανενα jummer δεν ειναι προσθαφερουμενο, οταν μπει παει μπηκε....παιρνει και ρευμα απο την μπαταρια και καταναλωνει αρκετα. Πολλα jummers για να λειτουργησουν χρειαζεται αλλαγη γεννητριας και φυσικα μπαταριας του αυτοκινητου....ετσι για να καταλαβεις τι δυναμη εχουν.
Παρεμβαλουν ταυτοχρονως σε ευρυτατο φασμα συχνοτητων και των τριων συστηματων (ultrasound, & laser) και λεγεται οτι ειναι ενα βημα μπροστα απο τα μεσα της τροχαιας (στην αμερικη) για παταξη του speed limit. Ειναι δε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.

Στην Αμερικη ειχα μονιμα εγκατεστημενο jummer στο αυτοκινητο μου, με πιστολισαν πολλες φορες δεν με σταματησαν ποτε. Μονο μια φορα στο Τεξας αφου καταλαβαν οτι πηγαινα πολυ πιο πανω απο αυτο που λεμε υπερβολικη ταχυτητα ειδα απο τον καθρεπτη να ετοιμαζονται να με κυνηγησουν οποταν και σταματησα και τους περιμενα!!!!!!!

πως δουλευουν.....και δουλευουν!!! Προσεξε που στοχευει ο χειριστης του πιστολιου (εναλλακτικα η πινακιδα).

Το αντιρανταρ ειναι άλλο πραγμα φιλε μου και δεν εχει καμια σχεση με παρεμβολεα στα πιστολια και τα σταθερα ρανταρ της τροχαιας.
Το αντιρανταρ ανιχνευει και ειδοποιει για δεσμη laser & ultrasound αν και εφοσον περασει μια τετοια μεσα απο το πεδιο ανιχνευσης του.
Τα περισσοτερα απο αυτα¨η μαλλον τα καλα και ακριβα ανιχνεουν 360 μοιρες συνεχως και σε αποσταση περιπου δυο χιλιομετρων.
Ειμαι χρηστης τετοιων μαραφετιων χρονια τωρα διοτι βαριεμαι να πηγαινω με 120κμ σε ευθειες τυπου Κατερινης.

Ειναι πολυ αξιοπιστα (τα ακριβα) και η προφυλαξη του οδηγου απο την κληση εγκειται στο χερι του χειριστη ενος πιστολιου της τροχαιας και στα αντανακλαστικα του παραβατη οδηγου.
Αν ο χειριστης του πιστολιου ειναι εμπειρος και καλα εκπαιδευμενος, απο την στιγμη που θα πατησει την σκανδαλη του πιστολιου σημαδευοντας σε κι αν η αποσταση ειναι 600-1000μ στην περιπτωση
α) laser πρέπει να εισαι πιλοτος F16 με τελεια αντανακλαστικα για να μειωσεις την ταχυτητα σου και να γλυτωσεις το παρσιμο του διπλωματος σου.
β) στην περιπτωση ultrasound εχεις κανα δυό δευτερολεπτα να αντιδρασεις με αρκετες πιθανοτητες να γλυτωσεις ολοκληρη την κληση.
ενα μικρο παραδειγμα της ταχυτητας τους...και μαλιστα το βραδυ!!!!!!!!
την ημερα (προσεξε την μοτο).

Αν η αποσταση σκοπευσης ειναι μεγαλυτερη των 1000μ και δεδομενουν οτι σε αυτην η δεσμη του laser εχει πλατος καπου στους 50 ποντους μονον χρειαζεται περισσοτερη ωρα σκοπευσης απο τον χειριστη του πιστολιου οποταν το μαραφετι στο αυτοκινητο σε ειδοποιει κι εχεις μαλλον αρκετο χρονο να αντιδρασεις πριν παρει ενδειξη το πιστολι.
Επισης, τα μαραφετια αυτα ειναι χρησιμα και προστατευουν δεοντως οταν ο χειριστης του πιστολιου στοχευει άλλο οχημα κοντα ¨η μακρια απο εσενα οποταν λογω της δυνατοτητας των 360 μοιρων και των 2κμ ανιχνευσης των μαραφετιων αυτων εσυ σωνεσαι.....ο αλλος αγνωστον!!!!
Παντως στο 98% των περιπτωσεων απευθειας στοχευσης πιστολιου σε οχημα το τελος ειναι προδεδικασμενο...για το οχημα.
Βεβαια υπαρχει και η περιπτωση σε μεγαλη ευθεια να πηγαινεις με 200+κμ να σε πιστολισουν στα 1000+μ αλλα λογω της ταχυτητας σου (60κμ το δευτερολεπτο αρα 2-3δευτ μεχρι το σημειο που βρισκεται το πιστολι) να μην προλαβουν να βγουν στην μεση του δρομου και να σου κανουν νοημα να πας δεξια. Ειναι μια θεωρια που στην Αμερικη γινεται πραξη, μονον που εκει επειδη το ξερουν εχουν άλλους να σε περιμενουν στα 2-3κμ πιο κατω.
Κοιτα ενα μικρο δειγμα λειτουργιας αυτων των μαραφετιων. Προσεξε που ανιχνευσε και ποτε φανηκε η αστυνομια.
Για τα σταθερα ρανταρ στα δεξια των δρομων τα πραγματα ειναι πιο απλα, επειδη αυτα εχουν σταθερο σημειο στοχευσης για αποληψη ταχυτητας και σταθερο σημειο μετα την καμερα για την φωτογραφια αν προλαβεις και το δεις απλα κοψε ταχυτητα......αυτο ''πιστολιζοντας'' το οχημα εχει υπολογισει σε ποση ωρα απο το ''πιστολισμα'' θα περασει το οχημα απο το προκαθορισμενο σημειο της φωτογραφιας, αλλα επειδη το οχημα εχει κοψει ταχυτητα θα φωτογραφησει τον αερα!!!!!!
Γιαυτο και οι αποστασεις ληψης ταχυτητας και φωτογραφιας ειναι περιπου τα 300μ απο την σταθερη καμερα για καθε μια απο τις παραπανω ενεργειες της.
Το ιδιο συμβαινει και με τις σταθερες καμερες με πιεζοηλεκτρικο συστημα στο εδαφος.

Αν και εχουν εκδοθει αποφασεις α) του υπουργειου μεταφορων που λενε οτι δεν ειναι παρανομα, β) αστυνομικων διευθυντων 1 και αστυνομικων Δ/των 2 που τασσονται υπερ και δεν θεωρουν παρανομη την χρηση τους αλλα και γ) δικαστηριων που εχουν βγαλει αποφασεις υπερ των κατοχων τετοιων μαραφετιων (εχω μια τετοια αποφαση απο το δικαστηριο του Ναυπλιου στα χερια μου) διατασσοντες μαλιστα την αποδοση αυτων των μηχανηματων στους ιδιοκτητες τους (ειχαν παρανομως κατασχεθει λεει η αποφαση, αντιρανταρ οχι jummers) εντουτοις συμφωνα με τον ΚΟΚ ειναι παρανομα...η επιλογη ειναι του καθενος μας.

Περισσοτερες πληροφοριες εδω
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 16-01-2012, 19:35
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Παλιά είχα ανιχνευτή. Καλό και ακριβό. Με είχε σώσει. Μάλιστα μια φορά έπαιζα με ένα ΜΧ-5 (Civic ESi είχα) και είχαμε 200αρες στην Πελασγία , πριν το κατηφορικό στροφιλίκι, προς Αθήνα. Φτάνοντας σε μια δεξιά και ενώ ήμουνα μπροστά του, το "μηχανάκι" στο ταμπλό μου άρχισε να τρελαίνεται. Μιλάμε για χριστουγεννιάτικο ΄δεντρο από φωτάκια και μπιπ - μπιπ, που έκανα δεξιά φρέναρα όσο πιο πολύ μπορούσα, χωρίς να κολλήσει ο πίσω , πάνω μου.... Με περνάει φυσικά και στρίβοντας τον τσάκωσαν....
Οι ανιχνευτές δουλεέυουν και αν έχεις το νου σου, σώζουν από πολλά euro
Τα jammers δεν ξέρω αν δουλεύουν σε κάθε υφιστάμενο σύστημα και επιπλέον ανιχνεύονται, οπότε έχεις άλλα μπλεξίματα....
Αυτό που θα κάνω άμεσα η επάληψη της πινακίδας με αυτά τα veil, για γλιτώνω τα στημένα ραντάρ (φωτογραφικά) που είναι σε κάτι περίεργα σημεία με γελοία όρια (Λ.Μαραθώνος πχ...) και κυριολεκτικά γ@μ@νε!!!!!
6/2010 από 17 έως 24 του μηνός, έχω 4 φώτο για υπέρβαση ορίου (με το tiger 1050 ήμουνα τότε), με 2μήνες δίπλωμα και 350 € έκαστη, αλλά τη γλίτωσα! Μη ρωτάτε πώς.....
Γιαυτό και μόνο, βάψιμο άμεσα και πλέξι από πάνω
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 16-01-2012, 19:46
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Παλιά είχα ανιχνευτή. Καλό και ακριβό. Με είχε σώσει. Μάλιστα μια φορά έπαιζα με ένα ΜΧ-5 (Civic ESi είχα) και είχαμε 200αρες στην Πελασγία , πριν το κατηφορικό στροφιλίκι, προς Αθήνα. Φτάνοντας σε μια δεξιά και ενώ ήμουνα μπροστά του, το "μηχανάκι" στο ταμπλό μου άρχισε να τρελαίνεται. Μιλάμε για χριστουγεννιάτικο ΄δεντρο από φωτάκια και μπιπ - μπιπ, που έκανα δεξιά φρέναρα όσο πιο πολύ μπορούσα, χωρίς να κολλήσει ο πίσω , πάνω μου.... Με περνάει φυσικά και στρίβοντας τον τσάκωσαν....
Οι ανιχνευτές δουλεέυουν και αν έχεις το νου σου, σώζουν από πολλά euro
Τα jammers δεν ξέρω αν δουλεύουν σε κάθε υφιστάμενο σύστημα και επιπλέον ανιχνεύονται, οπότε έχεις άλλα μπλεξίματα....
Αυτό που θα κάνω άμεσα η επάληψη της πινακίδας με αυτά τα veil, για γλιτώνω τα στημένα ραντάρ (φωτογραφικά) που είναι σε κάτι περίεργα σημεία με γελοία όρια (Λ.Μαραθώνος πχ...) και κυριολεκτικά γ@μ@νε!!!!!
6/2010 από 17 έως 24 του μηνός, έχω 4 φώτο για υπέρβαση ορίου (με το tiger 1050 ήμουνα τότε), με 2μήνες δίπλωμα και 350 € έκαστη, αλλά τη γλίτωσα! Μη ρωτάτε πώς.....
Γιαυτό και μόνο, βάψιμο άμεσα και πλέξι από πάνω
Την ποινη την ξερεις φανταζομαι σε τροχονομικο ελεγχο.........
Θα σου πω μοναχα οτι πας μεσα για παραποιηση δημοσιου εγγραφου......κακουργημα αν δεν κανω λαθος!

Ας μας πουν οι ενστολοι συναδελφοι......
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 16-01-2012, 19:50
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Ολα οσα θελατε να μαθετε για ΤΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ!

To ξέρω. Πες λύση για τα ραντάρ παγίδες σε δρόμους με όριο 60-70 χλμ. Σου έρχεται φώτο μετά από 1,5 χρόνο και τραβάς τα μαλλιά σου....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!