GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Απαραίτητα έγγραφα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 09-04-2010, 15:48
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από novo Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε
.

Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.

εδο να σου απαντησο οτι εσεισ τα μελη ζητησατε καποιεσ εκπτοσεισ και εγω προσφερθηκα να σασ ενημερωσο και να κερδισουμε και οι δυο πλευρεσ.

Last edited by dimitris the doors; 09-04-2010 at 15:58.
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 09-04-2010, 15:57
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

επισησ για ονλινε ασφαλιση που ανεφερε ο φιλοσ ασ παρει τηλεφονο τισ ζημιεσ να δη σε τι σταδιο ειναι η ζημια του πχ και να μασ πει ποσεσ ορεσ επαιρνε τηλεφωνο να συνενοηθει μαζι τουσ και ασ μασ πει.εδο χρειαζεται που λεμε ο ασφαλιστησ που θα ασχοληθη με την ζημια του πελατη του/επισησ να μασ πη αν μιασ και θα ειναι εργαζομενοσ αν θα εχει ελευθερο χρονο να παρει τηλεφωνο 9-4. τορα τα μου πεισ 5 λεπτα ειναι σε πληροφορο ιδιοσ με την ιντρ που συνεργαζομαι και εγο τηα φαει ορεσ και αγχοσ.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 09-04-2010, 16:17
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MudRat Εμφάνιση μηνυμάτων
και ειναι 250cc=141 ετησιο και πανω απο 600 cc 254 ετησιο. συνπεριλαμβανετε νομικη προστασια

Η τιμές αυτές, ποίας εταιρίας είναι...?
λολ ευχαριστω τυπογραφικο λαθοσ 141 εχαμηνο
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 09-04-2010, 16:25
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 09-04-2010, 16:36
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ace_gln Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...
Πάνο μου, δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγείσαι.
Γνωρίζουμε τις προθέσεις σου,
σε γνωρίζουμε προσωπικά
και ως εκ τούτου, μην λαμβάνεις υπόψη σου τα παραπάνω γραφόμενα.

Κάθε προσπάθεια που κινείται προς το συμφέρον των μελών μας είναι και θεμιτή και επιθυμητή.

Τα μέλη μας και γνώσεις έχουν και κριτική σκέψη!
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 09-04-2010, 16:49
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Τα μέλη μας και γνώσεις έχουν και κριτική σκέψη!
__________________
ετσι ειναι ο καθενασ μπορει να κρινει μονοσ του
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 09-04-2010, 17:00
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Σε καμμια περιπτωση δεν θεωρω οτι ο Πανος ειναι απο τα ατομα που γραφτηκαν εδω για να διαλαλησουν την πραματεια τους.

Θεωρω οτι ειναι ανθρωπος ανιδιοτελης και αγνων αισθηματων, με αγαπη για την μοτοσυκλετα, το ποδηλατο και οτι αλλο χομπυ εχει

Αυτο για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 09-04-2010, 17:15
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ace_gln Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...
ετσι ετσι και πολλα αλλα
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 09-04-2010, 17:18
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από novo Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καμμια περιπτωση δεν θεωρω οτι ο Πανος ειναι απο τα ατομα που γραφτηκαν εδω για να διαλαλησουν την πραματεια τους.

Θεωρω οτι ειναι ανθρωπος ανιδιοτελης και αγνων αισθηματων, με αγαπη για την μοτοσυκλετα, το ποδηλατο και οτι αλλο χομπυ εχει

Αυτο για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους

για να διαλαλησουν την πραματεια τους.

εδο σου απαντησα προηγουμενοσ οσο αφορα εμενα με καλεσατε και ειρθα.δεν νομιζο οτι προξενω καποιο κακο.
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 09-04-2010, 17:21
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

επισησ αυτο που ενιωσε ο πανοσ το ενιοσα και εγο οταν μου το ειπε καποιοσ στον συλλογο τζεεπ που ειμαι μελοσ .
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ομαδική αγορά ελαστικών στην Αθήνα !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ομαδικές Αγορές 1235 27-12-2013 00:05
Ομαδική Αγορά ;;; Schuberth C3. Arkas Κράνη 23 12-04-2010 00:25
Διεθνές Σαλόνι Μοτοσυκλέτας και Scooter Παρισιού: Αναβλήθηκε για το 2010!!!!!!!! riko46 Επικαιρότητα 5 12-06-2009 14:31
Ομαδική Αγορά! Arkas Ιδέες και σχόλια. 7 08-06-2009 13:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!