GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 14-06-2010, 09:03
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο κοσμος ομως εξελισσεται και το ιδιο κανουν και ολα τα αντικειμενα!!!
Αλλιως ουτε ABS θα ξεραμε, ουτε ψεκασμους, ουτε paralever/telelever, ουτε αλουμινενια πλαισια με ελεγχομενες ελαστικοτητες και παει λεγοντας!!!!!
Μια GS 80 ειναι ενα καλο παλιο κρασι οπως λες αλλα δεν μπορει να συγκριθει σε τιποτα με μια 1200!!! Μια R54 του '50 δεν μπορει να συγκριθει με τιποτα σε μποξερ του 2000 και μετα.....και παει λεγοντας!!

Συμφωνώ απολύτως, αλλά να το κάνουμε πχ R50 του '55 ή μια R51/2 του '50;
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 14-06-2010, 16:56
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Και εγώ αυτό εννοούσα, όλα τα παραδείγματα είναι γύρο από την BMW. Δεν είναι τυχαίο που πρωτοεμφάνισε πολλές καινοτομίες, μηχανικές και ηλεκτρονικές. ιδικά όταν κυκλοφόρησε το ABS που δεν υπήρχε σε άλλες εταιρίες οι πωλητές των ανταγωνιστών σου έλεγαν ότι δεν είναι καλό, οι έμπυροι οδηγοί δεν το χρειάζονται γιατί ήταν για αδερφ… και γενικά πολλοί φίλοι μου που το έπαιζαν πιλότοι τώρα το έχουν!!! Αν κάνω λάθος συγχωρέστεμε, δεν τα πάω καλά με την ιστορία
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 14-06-2010, 19:41
Bedouin Ο/Η Bedouin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
... και γενικά πολλοί φίλοι μου που το έπαιζαν πιλότοι τώρα το έχουν!!! Αν κάνω λάθος συγχωρέστεμε, δεν τα πάω καλά με την ιστορία
Δεν κανης λαθος καθολου φιλαρακο, καπως ετσι ειναι.
Π.χ., οταν το 1996 πηρα την RΤ1100 μου ακουγα κατι τετοια (βεβαια αυτη που τα λεγανε θεωρουσαν μια βολτα μεχρι την Καλαματα η Θεσσαλονικη "ταξιδι").
Κορυφαια ταξιδιαρα απο τοτε (και πριν).
Σημερα ειναι λιγο της μοδας (οπως οι πιο πολλες BMW, που ειπες και εσυ) και βλεπω οτι ορισμενη απο αυτους (και αλλοι) ανακαλυψανε την αξια της (ασε που οι περισοτερη ειναι "ταξιδιωτες" του γλυκου νερου ... που προσπαθουν να το παιξουν "βετερανοι").
Κατι ειπες για αδερφ...
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 14-06-2010, 19:56
Bedouin Ο/Η Bedouin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Και για να μπω "εντος θεματος", εαν το MUlti ειχε πιο προσιτη τιμη και φοραγε 19η τροχο μπροστα για αυτους τους λιγους που κανουν off-road χρηση, μαζι με την δυναμη, τα κρατηματα και το πολυ χαμηλοτερο βαρος του (ναι, παιζει μεγαλο ρολο) ... το εργαλειο θα σαρωνε.
Το λεω κι'ας εχω 2 BMW στον σταβλο μου.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 21-06-2010, 07:55
georgepip Ο/Η georgepip βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Athens/Chalkida
Μoto: ΒΜW R 1200 GS '06
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Υστερα απο μια εβδομαδα + κατι στην Κρητη το multi το μόνο που παρουσιασε ηταν ενα θεματακι με τη θερμοκρασια...πολυ ευαισθητο...επεσαν τα απαραιτητα τηλεφωνα σε γνωστο service ducati ο οποιος καθησυχασε τον εταιρο αναβατη που ηταν μαζι μου...Σηκωνει πάρα πολυ ευκολα θερμοκρασια, σε μια διαδρομη 5 λεπτων στο Ρεθυμνο κεντρο σε ξενοδοχειο βραδυ, τo gs μου προλαβε να σηκωσει μολις 2 νταμακια θερμοκρασια ενω το multi εδειξε high temp 120+ δλδ...τωρα για το δικαβαλο και φορτωμενο δεν καταλαβαινει τπτ...150 αλογα δυσκολα μαζευονται... (ερχονται και photos)

Last edited by georgepip; 21-06-2010 at 07:57.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 21-06-2010, 08:46
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgepip Εμφάνιση μηνυμάτων
Υστερα απο μια εβδομαδα + κατι στην Κρητη το multi το μόνο που παρουσιασε ηταν ενα θεματακι με τη θερμοκρασια...πολυ ευαισθητο...επεσαν τα απαραιτητα τηλεφωνα σε γνωστο service ducati ο οποιος καθησυχασε τον εταιρο αναβατη που ηταν μαζι μου...Σηκωνει πάρα πολυ ευκολα θερμοκρασια, σε μια διαδρομη 5 λεπτων στο Ρεθυμνο κεντρο σε ξενοδοχειο βραδυ, τo gs μου προλαβε να σηκωσει μολις 2 νταμακια θερμοκρασια ενω το multi εδειξε high temp 120+ δλδ...τωρα για το δικαβαλο και φορτωμενο δεν καταλαβαινει τπτ...150 αλογα δυσκολα μαζευονται... (ερχονται και photos)
δυστυχως ducati-ktm σηκωνουν θερμοκρασιες για την πλακα τους,ωστοσο δεν πρεπει οντως να ανησυχεις,ειναι φυσιολογικο αυτο,μονο που το βεντιλατερ δουλευει υπερωριες.
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 21-06-2010, 10:23
georgepip Ο/Η georgepip βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Athens/Chalkida
Μoto: ΒΜW R 1200 GS '06
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

εγω δεν ανησυχω, το gsaki μου δεν καταλαβε πραμα...ουτε απο ζεστη ουτε τπτ...το μονο που έπαθα είναι οτι απο τη ζέστη μαλλον μου έκοψε τα λαστιχακια της ποδιας καθώς και τα λαστιχακια απο το κεντρικο σταντ...περιεργο μεν αλλα μικρό το κακο...εκλεισα κιολας ραντεβου για το σερβις των 40.000
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 10-07-2010, 11:18
foxat Ο/Η foxat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: THESALONIKH
Μoto: BMW GS1200
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Χωρίς να θέλω να προσβάλω τους ιδιοκτήτες του, αλλά λίγο άσχημο δεν είναι
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 11-07-2010, 21:03
georgepip Ο/Η georgepip βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Athens/Chalkida
Μoto: ΒΜW R 1200 GS '06
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Το multi?Κοιτα αναλόγως...αντικειμενικα ειναι όμορφο αλλά η μπουμπού μου ειναι κούκλα...μπροστα στην Ιταλίδα.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 17-08-2010, 03:44
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

ΤΑ λεφτά πάντως είναι πολλά πάρα πολλά,όσο δελεαστικό κι αν είναι κατά κάποιο τρόπο.να μου πεις,καλά ρε φίλε,20 έδωσες κι εσυ σχεδόν για το μαστοδοντο σου,χώρια τα έξτρα που του χεις βαλει,κι όμως,αλλιώς μου κάθεται που τα έδωσα στον γερμανό.κι ας είναι πιο αργός κι ας είναι Και 50 κιλά πιο βαρύ.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!