GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 04-10-2010, 07:52
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Η φωτογραφία που συγκλόνισε τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
..νομίζω οτι ενα μεγαλο ποσοστο ανθρώπων πίστευει καπου (Χριστος,μωαμεθ,βουδας..κλπ) οι οποιοι βαση της θρησκειας τους πραττουν (και νιώθουν) αναλογα.

Για να είναι κάποιος καλός άνθρωπος για να μπορεί γενικά να βοηθάει τον συνανθρωπό του δεν πιστέυω οτι χρειάζεται κάποια θρησκεία ούτε χρειάζεται ο φόβος της κρίσης προκειμένου στο τέλος της ζωής του κάποιος να του κάνει τον απολογισμό και να του πει ότι βάση των πράξεων σου θα έχεις καλές η κακές συνέπεις.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 04-10-2010, 08:29
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Η φωτογραφία που συγκλόνισε τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να είναι κάποιος καλός άνθρωπος για να μπορεί γενικά να βοηθάει τον συνανθρωπό του δεν πιστέυω οτι χρειάζεται κάποια θρησκεία ούτε χρειάζεται ο φόβος της κρίσης προκειμένου στο τέλος της ζωής του κάποιος να του κάνει τον απολογισμό και να του πει ότι βάση των πράξεων σου θα έχεις καλές η κακές συνέπεις.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 04-10-2010, 09:14
johntsip Ο/Η johntsip βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: 1200 adv
Μηνύματα: 306
Προεπιλογή Απάντηση: Η φωτογραφία που συγκλόνισε τον κόσμο

το καλοκαιρι.....βρεθηκα στη Κενυα,
οταν βιωσεις εμπειριες τετοιων καταστασεων .....οσο αδιαφορος και νασαι .......θα καταλαβεις οτι κατι ''παει'' στραβα γενικοτερα με τον ανθρωπο σημερα
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 04-10-2010, 15:04
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή Απάντηση: Η φωτογραφία που συγκλόνισε τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να είναι κάποιος καλός άνθρωπος για να μπορεί γενικά να βοηθάει τον συνανθρωπό του δεν πιστέυω οτι χρειάζεται κάποια θρησκεία ούτε χρειάζεται ο φόβος της κρίσης προκειμένου στο τέλος της ζωής του κάποιος να του κάνει τον απολογισμό και να του πει ότι βάση των πράξεων σου θα έχεις καλές η κακές συνέπεις.

Η δική μου θρησκεια (χριστιανος ορθόδοξος) απο τα πρώτα χρονια της ζωης μου,μου έμαθε να αγαπώ και να βοηθω τον συνανθρωπο μου,όπως μου έδειξε μαζι με τους γονεις μου τον καλό-σωστο δρόμο (όπως αυτοι καταλάβαιναν).Ετσι με τα χρόνια αυτο υπάρχει μεσα μου και έγω πλέων με το μυαλο και τα μάτια τα δικα μου το μεταφράζω όπως νομίζω.Το ποστ δεν έχει να κάνει με θρησκειες,αλλα με ότι βοήθεια μπορει να δώσει ο καθενας στο διπλανο του ας μείνουμε σε αυτο.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 04-10-2010, 15:09
fguy Ο/Η fguy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Μoto: R1200GS 2005-2006
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Η φωτογραφία που συγκλόνισε τον κόσμο

Εδω ρε παιδια στενοχωριομαστε αν ενα αμαξι χτυπησει ενα αδεσποτο, αν πατησει καμια γατα μας, η αν ψοφησει ο σκυλος μας απο βαθια γεραματα, δε θα στενοχωρηθουμε για εκατομμυρια ανθρωπων που πεθαινουν αβοηθητοι?
Γιναμε ξαφνικα ζωοφιλοι αλλα οχι φιλανθρωποι?
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 04-10-2010, 15:27
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Η φωτογραφία που συγκλόνισε τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου θρησκεια (χριστιανος ορθόδοξος) απο τα πρώτα χρονια της ζωης μου,μου έμαθε να αγαπώ και να βοηθω τον συνανθρωπο μου,όπως μου έδειξε μαζι με τους γονεις μου τον καλό-σωστο δρόμο (όπως αυτοι καταλάβαιναν).Ετσι με τα χρόνια αυτο υπάρχει μεσα μου και έγω πλέων με το μυαλο και τα μάτια τα δικα μου το μεταφράζω όπως νομίζω.Το ποστ δεν έχει να κάνει με θρησκειες,αλλα με ότι βοήθεια μπορει να δώσει ο καθενας στο διπλανο του ας μείνουμε σε αυτο.
Και η δική μου θρησκεία είναι χριστιανός ορθόδοξος και του διπλανου είναι μουσουλμάνος και του παραδιπλανού μωαμεθανός και όλες μαζί μιλάνε για αγάπη προς τον συνάνθρωπο και όλες μαζί ήταν ΄και είναι η αιτία για τους πιο αιματηρους πολέμους που γινόντουσαν κατά καιρούς παγκοσμιως.Σε ένα πόστ μπορείς να ξεφύγεις και λίγο απο το αρχικό θέμα αλλά αν θες το σταματάμε εδώ άλλωστε απο ότι καταλαβαίνω όλοι μας θέλουμε να είμαστε καλοί ανθρωποι.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 04-10-2010, 17:02
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Η φωτογραφία που συγκλόνισε τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
.υπάρχει τρόπος να δουμε και να κρινουμε το έργω αυτων των οργανωσεων?
Μαριε εχεις αναρωτηθει ποιος εχει δημιουργησει την μεγαλυτερη οικολογικη οργανωση?
Ενας πριγκιπας.....
Την λεσχη Μπιλντεμπεργκ?
Ο ιδιος
Ξερεις οτι ο ιδιος ανθρωπος εχει μεγαλο μερισμα σε γνωστη πετρελαικη εταιρια?
Τι συμπερασμα βγαζεις?
Οτι δημιουργουνε τετοιου τυπου οργανωσεις με ''αλλους'' σκοπους.
Αυτος ο παμπλουτος ζηταει τον οβολον σου για να κραταει ζωντανη την οικολογικη οργανωση..........
Ο ΟΗΕ δημιουργηθηκε για να προστατευει τα κρατη απο κακοβουλες προθεσεις αλλων κρατων.
Αληθεια,αυτο ισχυει?Για δες κατι ψηφισματα.Εδωσε πρασσινο φως για την εισβολη στο Ιρακ με το προσχημα οτι η χωρα εχει χημικα-πυρηνικα.
Μουφα ηταν ολα,Τ απετρελαια θελανε.
Στο Αφγανισταν εδωσε πρασσινο φως ξανα για επιθεση,για να καθαρισουν τους ταλιμπαν.Το μονο που καθαρισαν ηταν η συγκομιδη οποίου,υλικο για την κατασκευη ηρωινης.
Αντε γεια λοιπον,πως να του εμπιστευτω ολους αυτους ρε φιλε.
Πουλανε ποιημα ,οτι εχουν αγαθους σκοπους,αλλα απο πισω αλλα πραττουν.
Αν δω οτι οικογεννεια εχει προβλημα θα βοηθησω και παντα ανωνυμα.
Λεφτα σε αυτα τα τρωκτικα δεν δινω.
Τ α στοιχεια που σου λεω παραπανω,μπορω να σου τα στειλω με πμ,για να δεις οτι δεν ψευδωμε.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
CSS βιντεο με τον αντι τον εκπεδευτη μου που βρικα γιαγια αρκουδα Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 2 23-08-2010 10:50
Η 16χρονη που διέσχισε όλο τον κόσμο με το ροζ σκάφος της skippybi Κόσμος 13 27-05-2010 13:48
Το ποδόσφαιρο ανά τον κόσμο ... gs1150 Αστεία Video 9 25-05-2009 14:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!