GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #751  
Παλιό 23-11-2010, 15:09
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Η έκτη κ τελευταία ημέρα (Δευτέρα 1/11/2010) του υπέροχου αυτού ταξιδιού, μας βρήκε να παίρνουμε το πρωινό μας στο ξενοδοχείο Ozturk, στην Καλλίπολη.
Η θέα από το μπαλκόνι…





Προετοιμασία…..



Κ καθαριότητα……



Οι μοτό, μές στην λάσπη κ την πίσσα….






Έτοιμοι για την επιστροφή….






Πλησιάζουμε στην πατρίδα…










Μία τελευταία φωτογράφιση μπροστά σ’ ένα τζαμί….


















Θα ήθελε…..




Νωρίς ακόμα…..




Σπρώχνοντας την πήγε ο Νίκος την μοτό του στο τελωνείο….. δεν ήθελε να επιστρέψει…… αρνείτο….













Το Δέλτα του Έβρου…




Μετά από σύντομες κ τυπικές διαδικασίες περάσαμε τελωνείο κ σύνορα….
















Στην Εγνατία οδό κ πάλι…




Σύσκεψη, για το πού θα πιούμε το τσιπουράκι μας…





Στην Κομοτηνή τελικά….




Κωνσταντίνος….




Σάκης…..







Ακούραστες οι μοτό μας…. έτοιμες για την συνέχεια…



Από αυτά τα 3.100 km πού έκανα σε αυτό το ταξίδι, δοκιμάστηκα μαζί με τον γιό μου σε δύσκολες συνθήκες, συνεργαστήκαμε αρκετά καλά μεταξύ μας, η συνεννόηση υπήρξε σε άριστο βαθμό, κ μπορώ να πω πως δεθήκαμε ακόμα περισσότερο σαν πατέρας κ γιός! Απόκτησα δύο καλούς φίλους, τον Σάκη κ τον Νίκο, ή τον Νίκο κ τον Σάκη, με τους οποίους δεν στεναχωρηθήκαμε ούτε για μια στιγμή! Απόλαυσα στο έπακρο την παρέα τους κ το χιούμορ τους, κ το ταξίδι αυτό έγινε μία καλή παρακαταθήκη για το μέλλον. Γνώρισα νέους συμφορουμίτες , με τους οποίους τα είχαμε πει μόνο διαδικτυακά. Επίσης γνώρισα έναν παλιό μου συνάδελφο (napgeo), τον οποίο δεν έτυχε να γνωρίσω 27 χρόνια που ήμασταν συνάδελφοι… Ξαναβρέθηκα με γνωστούς. Ταξιδέψαμε όλοι μαζί κάμποσα χιλιόμετρα με σωστό κ ασφαλή τρόπο. Αυτό το ταξίδι μου έδωσε πιο πολύ συναισθήματα που αφορούν τις σχέσεις μας, αφού έχω κάνει αρκετά ταξίδια κ με παρέα, κ μεγάλα σε μέρες κ χιλιομετρικά, κ έχω ταξιδέψει σε κάμποσες μουσουλμανικές χώρες. Η παρέα ήταν αυτή που ξεχώρισε μέσα από αυτό το ταξίδι.
Να γιατί GsForum!
Θέλω, να ευχαριστήσω κ πάλι, όσους συνέβαλαν να είμαι κι εγώ σ’ αυτό το ταξίδι. Τον Σάκη για εκείνο το ποστάρισμα-ραντεβού με τον Νίκο στην Θες/νίκη, Τον φίλο μου τον Θόδωρο (theo) για την εξασφάλιση της πράσινης κάρτας από το κατάστημα της Καβάλας, τον Νίκο, που με χαρά πήγε να την πάρει κ να μας συναντήσει έξω από την Καβάλα για να συνεχίσουμε το ταξίδι μας, τον Δημήτρη (Arkas), που φρόντισε την τελευταία στιγμή για την διαμονή μου στα μέρη που επισκεφτήκαμε. Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον γιό μου, Κωνσταντίνο, για την βοήθειά του κατά την διάρκεια όλου του ταξιδιού, για την αντοχή του σε δύσκολες κ πρωτόγνωρες συνθήκες σ’ αυτόν, κ για την εύχαρη παρέα του!






Τέλος…….




Jefe
Reply With Quote
  #752  
Παλιό 23-11-2010, 15:29
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Θέλουμε κι άλλο Θανάση....
Reply With Quote
  #753  
Παλιό 23-11-2010, 22:47
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλουμε κι άλλο Θανάση....


Kι άλλο ταξίδι εννοείς Δημήτρη?


Jefe
Reply With Quote
  #754  
Παλιό 23-11-2010, 23:33
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

κάθε "Τέλος……. " αφορμή για μια καινούρια αρχή, αφορμή για ένα νέο ταξίδι με εξίσου όμορφες στιγμές..

με το καλό και στην επόμενη εκδρομή.....
Reply With Quote
  #755  
Παλιό 23-11-2010, 23:35
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Kι άλλο ταξίδι εννοείς Δημήτρη?


Jefe
Σκεπτόμουν το οδοιπορικό σου....
αλλά και για νέο ταξίδι,
δεν λέω όχι....
Reply With Quote
  #756  
Παλιό 23-11-2010, 23:40
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεπτόμουν το οδοιπορικό σου....
αλλά και για νέο ταξίδι,
δεν λέω όχι....

Reply With Quote
  #757  
Παλιό 23-11-2010, 23:49
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Βλεποντας Αυτό το κόματι της διαδρομής αναπολουσα όλο το οδοιπορικό με την παρέα ολονων σας.Σας ευχαριστώ απο τα βάθη τις καρδιά σου όλοι την Παρεαγια το τόσο γεμάτο ταξίδι.ΘΑΝΑΣΗ χάρηκα παρα πολυ για την παρέα σου και για το φότογραφικο υλικό να σται όλοι καλα.....!!!!!
Reply With Quote
  #758  
Παλιό 23-11-2010, 23:51
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου κ δικέ μου φίλε! Τις είδες τις προτελευταίες κ τελευταίες φωτό που ανέβασα από το ταξίδι στην Τουρκία? Τελείωσα μ'αυτό. Αύριο σειρά έχει ο Βόλος...


Jefe
Τις βλέπω και είμαι σε μια μόνιμη χαρά, συγκίνηση, νοσταλγία.

Ευχαριστούμε Θανάση για την φοβερή σου παρουσίαση και τις προσωπικές ώρες που ξόδεψες ώστε να απολαύσουμε και πάλι την εκδρομή από την πολυθρόνα μας αυτή την φορά

Από αυτήν την εκδρομή μου έμειναν μόνο όμορφες θύμισες,
όμορφα συναισθήματα και πολύ καλοί φίλοι.

Να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά το Δημήτρη (Arkas) εμπvευστή
τον Αντώνη (mobygr) για την βοήθεια στα κλεισίματα των ξενοδοχείων
και φυσικά ένα μεγάλο ευχαριστώ σ' όλη την άψογη παρέα


Τέτοια οργάνωση και θετική διάθεση
εύχομαι να υπάρχουν σε όλες τις εκδρομές μας
Καλή αντάμωση στην επόμενη....
Reply With Quote
  #759  
Παλιό 24-11-2010, 00:18
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Κύριοι
Αφήστε της πολλές ευχαριστίες. Δεν έκανα και τίποτα σπουδαίο. Απλά σας πρόσεχα όσο μπορούσα. Να είστε όλοι καλά και να έχουμε τέτοιες ευχάριστες εμπειρίες όποτε και όταν μπορούμε. Πάντως ο πιο καλός στο ταξίδι (εκτός από εμένα εννοείτε) ήταν ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ............
Reply With Quote
  #760  
Παλιό 29-01-2011, 10:17
ΑΡΤΕΜΗΣ Ο/Η ΑΡΤΕΜΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ΒΑΡΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ!!! (ΑΛΗΣΜΠΝΗΤΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ) ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ


Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τουρίστας στην «ιστορία» μας, Αρχαίες Ελληνικές πόλεις ,Παράλια Μικράς Ασίας morfeas Ταξίδια στο εξωτερικό 20 28-07-2010 15:21
Το GS Forum πίνει καφέ στο Κόμο της Ιταλίας 30-6-2010 Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 24 01-07-2010 09:05
Το GS Forum αναβαθμίζεται! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ανακοινώσεις 10 23-03-2010 20:21
Το GS Forum και το newsit.gr στον καφέ της Τετάρτης 10-3-2010! Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 59 13-03-2010 19:41
Το GS Forum στην TV !!! Black_Shadow Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 46 25-02-2010 11:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!