GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 28-11-2009, 10:21
Benjamako Ο/Η Benjamako βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R 1200 GSA & KTM EXC 400 2011
Μηνύματα: 1,282
Προεπιλογή Απάντηση: Nα πάρω GS ή GSA ;;;;;;

Τελικα τι εγινε;Πηρες τπτ;
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 28-11-2009, 10:38
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: Nα πάρω GS ή GSA ;;;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Benjamako Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικα τι εγινε;Πηρες τπτ;
Μάλλον scooter θα πήρε και είναι..να το πώ..να μην το πώ..
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 28-11-2009, 10:48
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Nα πάρω GS ή GSA ;;;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gohn_k Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας συμφορουμίτες

Είμαι ένα νέο μέλος στην παρέα σας και βλέπω ότι έχετε κάνει πολύ και καλή δουλειά.
Αν και ακόμη δεν είμαι κάτοχος μιας GS πιστεύω ότι μέχρι και το φεβρουάρη κάτι θα έχω καταφέρει.
Έχω ένα v strom και αποφάσισα να ανέβω κατηγορία και βρίσκω την GS ως μονόδρομο.
Εδώ θα ήθελα τι βοήθεια σας, μιας και κινούμε κατά κύριο λόγο μέσα στην πόλη και δύσκολα βλέπω να κάνω κάποιο ταξίδι στο κοντινό μέλλον (μιας και μόλις έγινα πατέρας για 2η φορά) ποιο μοντέλο θα μου προτείνατε το απλό GS ή το ADVENTURE......και επειδή μάλλον πάω για μεταχειρισμένο (μπορεί και εκ Γερμανίας) τι πρέπει να προσέχω και τι προβλήματα έχουν ακουστεί-παρουσιαστή γενικά( κοιτάζω για μοντέλα 2008 και μετά) εκτός αυτού το απλό GS ξεχωρίζει σαν μοντέλο 2008 από τα πλαστικά του το ADVENTURE όμως πως το ξεχωρίζω???
Αυτά από μένα ελπίζω να μη σας κούρασα και περιμένω απόψεις σας και γνώμες

ΥΓ.Αν κάποιος ενδιαφέρετε για κάποια αλλαγή με το v strom μου πολύ ευχαρίστως να τα πούμε!!!
Αν κατά κύριο λόγο κινείσαι μέσα στην πόλη όπως λες γιατί ν' αλλάξεις και από 650cc να πας στα 1200; Για ευκολία;
Θα την οδηγάς μέσα στην κίνηση και μετά την πρώτη φορά που θα κοπανήσεις κάποιον κύλινδρό της σε αυτοκίνητο, θα είσαι συνέχεια σκυμμένος να τους βλέπεις αν περνάνε!

Αν θες να την λιώσεις στα χιλιόμετρα και στα άνετα ταξίδια, όποια και να πάρεις θα το χαρείς πάρα πολύ.

Το θέμα μας όμως για τους πιο πολλούς είναι, ότι την αράζουμε στην καφετέρια και την χαζεύουμε περισσότερο από οτιδήποτε άλλο περνάει. Μερικές φορές κάποιοι άλλοι από εδώ, παίρνουν σκαμνάκι και πάνε στο γκαράζ και την αράζουν...! Δες τη μανία που έχουμε με το να την φωτογραφίζουμε! Ούτε παιδί μας να ήταν!

Το ότι θες ν' αλλάξεις κατηγορία το βλέπω ως πιο ειλικρινή λόγο και τον βασικό που μετράει για σένα προφανώς, οπότε ότι και να σου λέμε, έχεις ήδη αποφασίσει και μετράς να δεις πόσοι συμφωνούν με την απόφασή σου!

Όσο για τα φιλαράκια που λένε ότι είναι ευέλικτο μέσα στην πόλη, ή το ένα ή το άλλο, μάλλον το λένε για να χαϊδεύουν τα αυτιά τους. 250 κιλά και 1200cc μόνο ευελιξία δεν σου δίνουν!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 28-11-2009, 18:23
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Nα πάρω GS ή GSA ;;;;;;

229kg το 1200 .

προερχόμενος απο τα 260kg του 1150, το 1200 μου φαίνεται ...ελαφρύ και μανιτζεβελο...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Να το πάρω? doukas tasos Κράνη 14 25-06-2009 10:49


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:21.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!